English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Haszoneső  =>  NAPELEM, INGYEN?
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-11-30
21:14:21
Előzmény: villam64 #43868#43881
Így igaz,
nekem az otp szó néálkül elfogadta lakáselőtakarékossági hitelnél a napelemszámlákat.
villam64Válasz erre
2013-11-30
16:41:08
Előzmény: grano #43867#43868
A lakáskassza megtakarításodat jelenleg is felhasználhatod állami támogatással megújulókra. Ezt számold ki.
2013-11-30
16:30:45
Előzmény: robert #43865#43867
robert:
a hirdetés szép és akár lehetne is de:
tegyük fel, hogy villanyszámlám 20.173 ami 5.500kWh/a fogyasztást takar.
Ez ugye ideális esetben egy 5kWp-s rendszer éves termelése.
Tegyük fel, hogy 3mó HUF a rendszer beruházási költsége.
Ha eddig nem gyűjtögettem akkor csak úgy jutok LTP-s forráshoz, hogy hitelt veszek fel. A hitel (olcsóbb) kamata FLp-éknél 7,9%. Egy 822-es módozatú, 12.000-es szerződés ad 3.000.000. forint szerződéses összeget. Ami így jól hangzik, hiszen a 20.000-es villanyból lett 12.000-es FLP-s megtakarítás.
De sajnos hozzájön az un. azonnali áthidaló kamata (7,9) ami 19.7500 forint kamatfizetést jelent 76 hónapon át.
S fojtatódik az átverés: miután megkapom a szerződéses összeget eltűnik ugyan az áthidaló és megtakarítás majd 30.000-es részlete, helyébe további 71 hónapra a kedvezményes lakáshitel annuitása jön kb 29.000 Ft/hó összegben.
A kapcsolódó járulékok pedig tovább drágítják a játékot.

Meglévő LTP-t viszont akár hitel árán is érdemes beforgatni.

2013-11-30
15:28:51
Újabb hirdetés:

"Napelem rendszer akár ingyen!

Én felszerelem a rendszert, teljes szolgáltatással együtt,
előtte azonban kötünk egy lakáskasszával szerződést, ami a havi villany számla helyébe lép, és kiváltja azt. Így Ön a jövőben nem villanyszámlát, hanem törlesztést fizet kb. 12-15 évig, természetesen a villanyszámlával nagyságrendileg azonos összegben. Így Önnek egy forintjába sem kerül a napelem. Majd a futamidő végétől megnyeri a havi villanyszámláját még legalább 10-12 évig."
2011-05-17
22:03:21
Előzmény: szakilaci #13463#14416
Kedves Szakilaci,

1.) Biztos vagyok benne, hogy ha saját magunk által épített panelekből is alig alig tudjuk kihozni 15 éven belül a rendszer megtérülését, akkor ez hitelből még valószínűtlenebb.

Én olyan árakon adom neked a gyári rendszerelemeket, hogy kb. 3kW-tól már 10év alatt van a megtérülés!

2.) Manapság jobban félhetünk egy hiteltől, mint az energia árak emelkedésétől, még ha az forint alapú is. Több ezer esetet hallunk arról, hogy pár év után módosít valamit a bank, és úgy ráfizetnek az emberek, hogy még a házat is elviszik a fejük fölül. (Nem beszélve egy balesetről, betegségről...)

Ezt én is hasonlóan gondolom. (Az ember max akkor vegyen fel hitelt, ha van felesleges befektetendő pénze, melyhez hozzácsap valamennyi hitelt is egy adott dolog elérésére, azonban tudja, hogy ha kell, bármikor, az egész hitelt visszaadhatja.)

3.) Valószínűtlennek tartom, hogy egy rendszer egyáltalán kibírjon 15 évet javítás/karbantartási költség nélkül, amivel egyetlen kalkuláció sem számol.

Az én kalkulációm számol. A karbantartási költséget 5 évente 50eFt-ben határoztam meg, ami persze a várható infláció mértékével növekszik.

4.) Gondoljunk bele, manapság szinte semmi olyan anyagot/terméket nem gyártanak, ami pár évnél tovább bírná, legyen szó elektronikáról, műanyagokról...
(Jégeső, túlmelegedés, hó, szélviharok.)

Az előzőekben említett karbantartás az inverter elektrolitkondenzátorainak cseréjéből áll. Ezzel az inverter 25 év alatti meghibásodásának valószínűségét minimum a századára mérsékeljük. Gyakorlatilag az összes teljesítményelektronika (kivéve a rosszul tervezetteket) csak az elektrolitkondenzátorok tönkremenetele, illetve a hűtés romlásának (porosodás, rossz venti) hatására megy tönkre. Ha ezekre figyelünk, egyszerűen nem megy tönkre.

A modulok 140km/órás szélsebességik, valamint 28mm jégesőig garantáltan nem mennek tönkre. Ez nem azt jelenti, hogy ha ezeket a határokat átlépi a természet, akkor tönkremegy, de megvan az esélye.

5.) A háztetőkön uralkodó szélsőséges környezeti viszonyok kb. 10 év alatt kicsinálnak mindent. Még egy manapság gyártott cserép sem bír ki 30-50 évet, pedig az csak egy "kő" ! Így ha tönkremegy, akkor nem csak az áramszámla jelenik meg újra, de még egy hitelt is fizethetsz pluszban.

Jártál már olyan épületben, ami több mit 25 éves? Volt ablaka? abban volt üveg? Azon kívül, hogy picit megfolyt, volt baja? (a cellákat edzett üveg tartja, kevésbé folyik.) A hátfólia fluorid tartalmú műanyag, gyakorlatilag nem roncsolja az UV. A cellákat tudjuk, hogy igen, de ennek mértéke garantált, azaz kevesebb, mint 20% esés 25 év alatt. Ezen belül tartalmaz még EVA-t, (láttál már olyan autót, aminek a biztonsági üvegéhez (szélvédőéhez) használt ragasztó károsodott? Hát nem fog, mert áttetsző, nem nyeli el a fényt, így az nem is tudja roncsolni. Maradt az eloxált alu keret, kötődoboz, vezetékezés. Van otthon egy sima Alu oszlop. több, mint 20 éve kint van. Nincs eloxálva, még sincs semmi baja. Az eloxáltnak mi lenne? A vezetékezés UV álló dobozokon, és vezetékeken történik. A vezeték szigetelése van vagy 3mm, két külön réteg. Ha használtál már volna, tudnád, hogy gyakorlatilag örök.

6.) A visszatáplálós órákkal pedig az a bajom, hogy ismerve hazánkban jellemző tendenciákat bármikor kitalálhatja az áramszolgáltató, hogy:
- "Jövő évtől minden visszatáplálós órát évi felülvizsgálatnak kell alávetni, melynek díja 47650.- + áfa."
Vagy egyszerűen csak megemelik az ilyen órákra vonatkozó "készenléti díjat".

Természetesen ennek az esélye fent áll. De ilyen erővel a villanyt is kiköttetheted, mert a rendes villanyóráddal is így járhatsz. Valamint megjegyezném, hogy a napelemes rendszerek támogatása tőlünk minden irányban (kivéve kelet) jóval nagyobb mértékű. Éppen ezért nem a visszafogása, hanem a növekedése várható! Persze én se vagyok jós, csak szerintem ez a logikus...

7.) Vagy az állam 5 perc alatt kivet rá egy különadót... elvégre nálunk minden megtermelt javak után adót kell fizetni. (És ha jól tudom, a visszatermelést már most is áfával kell évente leszámlázni, volt egy ilyen topic..) A leszámlázást szerintem magán személy nem is végezhet, de minimum van könyvelési/regisztrációs díja stb...)

Az eon ezért 2008 óta küzd, és nem sikerült módosítást kicsikarniuk. Az érvelésük egyszerű volt: A jelenlegi rendszer ellentétes az ÁFA törvénnyel, miszerint minden létrehozott érték után áfát kell fizetnünk. Azonban nálunk nincs FIT, ezt cselezte ki az állam a szaldós történettel. Így támogat is, és még pénzbe se kerül neki. Sajnos éppen ezért nem várható jelentős előrelépés ez ügyben.

8.) A napelemek ára és teljesítménye évről évre jobb arányt ér el, mivel csak most kezdték igazán fejleszteni ezt az iparágat. Lehet, hogy 10 év múlva már lesz olyan olcsó kínai panel, ami 1 év alatt visszahozza az árát, és ha megy 3 évig, még akkor is megéri felrakni.

Valóban minden évben jobb arányt ér el, de ez nem azért van, mert most fejlesztik. Lásd:

Nem lesz. kedvezőbb lesz 10 év mulva ilyen rendszert telepíteni, de ilyen analógiával ne szigeteld le a házad, és ne vegyél jobb telefont, se autót, se energiatakarékos lámpát, mert 10 év múlva ugyan ezt jóval kedvezőbben kapod meg. Mióta szigetelik a házakat? Van már olyan szigetelés, ami 1 év alatt megtérül? mért nincs? Pedig ezeket már 10 éve csinálják...

Szóval ezzel az egésszel nem azt akartam sugallni, hogy hülyeségeket beszélsz, de sose feledd, az éremnek mindig két oldala van...

szakilaciVálasz erre
2011-04-06
10:53:58
SZ.V.SZ.
1.) Biztos vagyok benne, hogy ha saját magunk által épített panelekből is alig alig tudjuk kihozni 15 éven belül a rendszer megtérülését, akkor ez hitelből még valószínűtlenebb.

2.) Manapság jobban félhetünk egy hiteltől, mint az energia árak emelkedésétől, még ha az forint alapú is. Több ezer esetet hallunk arról, hogy pár év után módosít valamit a bank, és úgy ráfizetnek az emberek, hogy még a házat is elviszik a fejük fölül. (Nem beszélve egy balesetről, betegségről...)

3.) Valószínűtlennek tartom, hogy egy rendszer egyáltalán kibírjon 15 évet javítás/karbantartási költség nélkül, amivel egyetlen kalkuláció sem számol.

4.) Gondoljunk bele, manapság szinte semmi olyan anyagot/terméket nem gyártanak, ami pár évnél tovább bírná, legyen szó elektronikáról, műanyagokról...
(Jégeső, túlmelegedés, hó, szélviharok.)

5.) A háztetőkön uralkodó szélsőséges környezeti viszonyok kb. 10 év alatt kicsinálnak mindent. Még egy manapság gyártott cserép sem bír ki 30-50 évet, pedig az csak egy "kő" ! Így ha tönkremegy, akkor nem csak az áramszámla jelenik meg újra, de még egy hitelt is fizethetsz pluszban.

6.) A visszatáplálós órákkal pedig az a bajom, hogy ismerve hazánkban jellemző tendenciákat bármikor kitalálhatja az áramszolgáltató, hogy:
- "Jövő évtől minden visszatáplálós órát évi felülvizsgálatnak kell alávetni, melynek díja 47650.- + áfa."
Vagy egyszerűen csak megemelik az ilyen órákra vonatkozó "készenléti díjat".

7.) Vagy az állam 5 perc alatt kivet rá egy különadót... elvégre nálunk minden megtermelt javak után adót kell fizetni. (És ha jól tudom, a visszatermelést már most is áfával kell évente leszámlázni, volt egy ilyen topic..) A leszámlázást szerintem magán személy nem is végezhet, de minimum van könyvelési/regisztrációs díja stb...)

8.) A napelemek ára és teljesítménye évről évre jobb arányt ér el, mivel csak most kezdték igazán fejleszteni ezt az iparágat. Lehet, hogy 10 év múlva már lesz olyan olcsó kínai panel, ami 1 év alatt visszahozza az árát, és ha megy 3 évig, még akkor is megéri felrakni.

2011-04-01
16:28:47
Hehe
Ez ugye árilisi tréfa:? :)

végyé
2011-04-01
13:26:04
TÉNYLEG JÓ ÜZLET? (RÓBERT BÁCSI RELOADED)
ingyennapelem.hu

AZ AKCIÓ LEÍRÁSA

A SunLab eltökélt szándéka, hogy a jelenlegi rezsinél magasabb anyagi ráfordítás nélkül biztosítson minél több magyar állampolgárnak átállást az aktuális áramszolgáltatóról napelemes áramra. Ezt az EU és a Magyar Állam pályázati támogatásával, továbbá saját likviditási alapunk segítségével biztosítjuk.

Ennek lényege, hogy egy fillér befizetése nélkül napelemes rendszert telepítünk, amire 25 év teljesítmény garanciát vállalunk.

A napelemes rendszer felszerelése után az áramszolgáltató lecseréli a villanyórát egy olyanra ami már visszafele is mér. Tehát, ha nincs otthon és süt a nap, vagy otthon van és kevés áramot fogyaszt, akkor visszafele forog a villanyórája. Ha otthon van (áramot fogyaszt) és nem süt a nap (pl. éjszaka), akkor az óra előre forog. Az általunk telepítendő rendszer teljesítményét úgy számítjuk ki, hogy az eddigi áramfogyasztását alapul véve, átlagosan elvárható hazai időjárási környezetben éves szinten nulla körül maradjon a villanyóra állása. Az átállástól kezdve tehát az áramszolgáltatónak már nem kell áramot fizetni! Fizetni kell ehelyett 15 évig egy államilag támogatott, rendkívül alacsony kamatozású, forint alapú hitelkonstrukció részleteit, melyek havi részletei megegyeznek a korábbi havi áramszámlával. Tehát nincs havi plusz költség az elmúlt időszakhoz képest, hiszen amit eddig áramra költött, azt az összeget költi majd az átállástól kezdve hiteltörlesztésre. Viszont ha a jövőben emelik az áram árát az Önt már nem érinti, hiszen forint alapú bankhitelt törleszt.

15 év után pedig nem fizet többet az áramért senkinek. Ha felkeltettük az érdeklődését, akkor kérjük látogassa meg az ügymenet menüpontot!

Az áramot Magyarországon elsősorban olyan energiahordozókból termelik (földgáz, szén), amelyikből egyre kevesebb van (u.n. fosszilis energiahordozók). Mivel ezek a fosszilis energiahordozók már a következő 15-30 év alatt is elfogyhatnak ezért ezen alapanyagok ára egyre drágább lesz. Tehát az áram ára is értelemszerűen növekedni fog az elkövetkező évtizedekben. Ez az emelkedés Önt már az átállástól kezdve nem fogja érinteni!

.....

AZ AJÁNLAT FELTÉTELEI

Az ajánlatot azok vehetik igénybe, akik az aktuális állami pályázaton megkapják a támogatást és megfelelnek a hitelt biztosító Bank előzetes hitelbírálatának. Ennek főbb feltételei:

Hagyományos technológiával (tégla és könnyűszerkezet is ide tartozik) épült ingatlanok esetében: természetes személyek, lakásszövetkezetek, társasházak. Iparosított technológiával épült ingatlanokkal (pl. panelházak) ebben a konstrukcióban nem lehet pályázni!

Ugyanazon megvalósítási helyre azonos témában csak egy pályázat részesíthető támogatásban.

A háztartásban élők összes, igazolható jövedelme az esetleges meglevő hiteltörlesztések levonása után elegendő lenne akár a havi villanyszámla háromszorosának kifizetésére is. Tehát ahhoz, hogy valaki a havi villanyszámlájával egyező mértékű havi törlesztésű hitelt kapjon, ekkora összeget kell igazolni. Ez normál esetben még minimálbérből is igazolható!

A telepítés helyéül szolgáló ingatlanra jelzálog jegyezhető be a hitel összegének erejéig. Ez általában megoldható egy már meglevő zálogjog mellett is, tehát legtöbb esetben nem probléma, ha van már az ingatlanon valamilyen teher.

Az ingatlan tulajdonosainak együtt kell szerződniük a hitelre.

Az ajánlat függ a kiirásra kerülő éves pályázattól is. Például az aktuális pályázat maximálhatja a támogatás mértékét - 2009-ben a felső határ kb. 20.000,- Ft-os havi villanyszámlának megfelelő rendszernél volt megállapitva. Természetesen ennél nagyobb rendszereket is megoldunk, azonban ehhez egyéni kalkuláció szükséges (Pl. kissé magasabb havi részletek, stb.).

Biosolar Forum  =>  Haszoneső  =>  NAPELEM, INGYEN?
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva