English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Biomassza  =>  Papírbrikettlapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-05-06
09:52:06
Előzmény: zsezse #40548#40551
zsezse,

Talán ez a tevékenység egy olcsó módja annak, hogy a fogyasztói társadalmunkban fölöslegessé vált sok ember közül néhány, a bevétellel rendelkezők által eldobott dolgokat arra hasznosítsa, ami számára létszükséglet.
Igaz, a saját felhasználásra szánt tüzelő helyett szigetelőanyagot is gyárthatnának a szerencsétlenek, azoknak, akik ezt a típusú szennyezést termelik. Én azt mondom, hogy akkor inkább égessék el.

Az megint egy más kérdés, hogy miért kell bio-brikettnek nevezni a szárított papírmasét. Miért nem egyből e-brikett, vagy iBrikett, esetleg öko-eko-bio-szocio-e-brikett :)

2013-05-06
06:07:18
Robert
nem tudom, mekkora cegnel segitettel be az iratmegsemmisitesnel, nekem 3 evnyi anyag tunt el (kb 2 pupos utanfuto), de nagyon lassan fogyott.
eleinte en is magaban tuzeltem, aztan mar csak a fa melle dobtam be egy egy koteggel.

azt ertem, hogy adunk munkat azoknak, akiknek van idejuk, de az ember hogy maganak kezdje el preselgetni.. ezt tovabbra sem latom ertelmes elfoglaltsagnak. plane 62e Ftert!

a szigetelest en is jo otletnek tartanam!
2013-05-05
15:41:32
Előzmény: zsezse #40541#40546
zsezse:
én nem brikettel hanem a ház körül összegyült papírhalommal tüzeltem összesen 2 napot a tavaszi fagyos napokon.
Igazán csak papírral is sikerült érdemi hőmennyiséget termelni, de az a 2 nap a pincében telt.
A kazán megrakása és begyújtása után a primernyíláson egy hosszú piszkavassal benyúlva állandóan mozgatva a papírhamut simán tartottam a 65-70 fokos előremenőt.
Szép kék lánggal égett.
De max 15 perc és utána szinte nulla. Egy ébedet alig bírt ki. Utána felpiszkálva újra éledt, de már nem adott annyi hőt, újra meg kellett pakolni.
Rengeteg secunder levegő egy kevés primerrel.
2 nap után meguntam, majd a következő télen folytatom. Addigra talán újra összegyűlik egy-két napra való tüzelő.

Ja: és minden a 2 nap hamuzni kellett vastagon. Egyébként hetente 1x, hidegebb időszakban inkább 2x hamuzok.

villam64Válasz erre
2013-05-05
08:29:44
Az újságokkal inkább szigetelni kéne, mint elégetni. Főként a helyi téma, melynek festékanya bűnjelként a kezeden marad. Kár a festékért. Olcsóbb lenne egyből szigetelőt gyártani a papírból. Kevesebb költség, és a szerencsétlen postásoknak sem kellene hetente cipelniük levelek helyett. De a levél nem fontos.
2013-05-05
07:09:40
Előzmény: zsezse #40541#40542
zsezse,

Az első kérdésre nem tudom a választ.

Hamu ügyben a tapasztalataim:

Az reklám-újságokkal szoktam begyújtani a kandallóba. A tapasztalatom szerint a puha papír maradéktalanul elég. Nagy kedvencem a "Helyi téma", amit -amikor ritkán arra járok- a pesti társasházak lépcsőházában összenyalábolok. (Ez az újság egyébként sem jó másra :)

A fényes papírt utálom, azoknak a darabjai néha több órás tüzelés után is úgy kerülnek ki a hamuzáskor, hogy olvasható részeket tartalmaznak, és mintha csak elszenesedett lemezkékké válnának, ahelyett, hogy elégnének. Ehhez a fajta papírhoz valószínűleg nagyon magas tűztér hőmérsékletre lenne szükség.

Ezen a télen kb 10 év könyvelési anyagától szabadultam meg, aminek az eredménye fél kukányi hamu lett.

Azt sem tudom, hogy azokban a szegény falvakban, ahol ezt a programot elindítják, honnan van a rengeteg papír. Gondolom nem a szórólapozóktól, hanem valahonnan teherautókkal hozzák. Egy papírgyárba is vihetnék, de a brikett készítése talán jól kitölti a nyomorban élők idejét. Szóval biztosan nem a környezet óvása az elsődleges, egyféle szociális munka. Egyébként biztosan jobban ég a kiszárított papírbrikett, mint a nedves fa.

2013-05-05
05:53:47
Előzmény: robert #40540#40541
arrol van-e informacionk, hogy az ujsagokhoz felhasznalt festek mennyire kornyezetbarat ha elegetjuk?

a papirnak egyebkent eleg sok a hamuja, gondolom ez brikett formaban sem valtozik. valaki probalt mar ilyennel tuzelni?
2013-05-04
19:03:29
A nagyipari gyártással ellentétben, egy kézi-prés segítségével jóval alacsonyabb költségekkel, közösségi vagy családi szinten előállítható.

E technológiát egy amerikai szervezet, a Legacy Foundation, fejlesztette ki, és több mint 45 fejlődő ország közösségeiben segített megalapozni a biobrikett gyártást. Ennek a rendszernek előnyei, hogy kis befektetéssel, helyi anyagok hasznosításával és egyszerű, kézi hajtású gépekkel egy közösség saját magának előállíthatja a tüzelőjét, így munkahelyeket teremt, csökkenti a helyiek tüzelőköltségét és megkíméli az erdőket. A felhasználható anyagok palettája nagyon széles, és minden közösség a helyben megtalálható forrásoknak megfelelően alakítja ki saját „receptjét”.

Mivel Toldot 1300 hektár szántóföld veszi körül, és a környéken az állattenyésztés visszaszorult, nagy mennyiségű mezőgazdasági melléktermék áll rendelkezésre. Ezzel szemben a tűzifa beszerzése óriási költségekkel jár a helyi családok jövedelméhez képest, és a TÜZÉP-en kívül csak illegális módon lehet hozzájutni. További problémát okoz, hogy néha a családok olyan anyagokat égetnek el – mint például ruhák, cipők, bútorok, műanyag vagy akár autógumi – melyek füstje az egészségre káros.
www.igazgyongy-alapitvany.hu/alapitvany/biobrikett-program/

2012-09-07
16:33:13
Akció, szenzációs áron papírbrikett prés kapható

Végre felhasználhatja a folyamatosan képződő papírhulladékát, a papírbrikett prés papír, újság, csomagolópapír, karton termékekből gyártja a papírbrikett téglákat Önnek. A gyártás mechanikusan történik.

A papírbrikett tégla fűtőértéke: 17,2 MJ/kg, a hengeres fabrikett fűtőértéke: 17,9 MJ/kg, azaz közel azonos fűtőértékű tüzelőanyagot nyerünk.

A papírbrikettgyártó gép, a papírbrikett prés bevezető ára: 62 400 Ft!

A gépet üzemanyagáron házhoz is szállítjuk Önnek!
Kérje részletesebb tájékoztatónkat, továbbá a szállítási ajánlatunkhoz kérjük, hogy adja meg, hogy melyik településre, (Budapesten kerület megadása is) kéri a gépet üzemanyagáron leszállítani, s ekkor erre is küldjük az ajánlatunkat, fűtsünk együtt, várjuk megrendelését, hívjon, írjon!

schlosserVálasz erre
2012-04-07
14:16:57
Előzmény: robert #28184#28185
Hát igen az előző ajánlattal én is találkoztam anno, mintát is kaptam tőlük, de ők is felhasználók voltak és nem tudtak akkor adni (szerencsére).
Nekem egy használaton kívüli szüretelő fémkádban ázik a kartonpapírom.(itt jegyzem meg,hogy a napilapot, reklám újságot műszaki papírt nem áztatom be előre, hanem közvetlenül a mosógépbe tépdelem bele.Így apránként széttépi, mikor már telítődni kezd a tartálya egy kapanyéllel besegítek a forgatásba.Mivel "mosni" csak bő vízzel lehet,ezért kell sűríteni.)A kádam 1m x 1m, a mosógép 60 cm átm,a sürítőkádam 0,5x 1m a présem 0,75 x 0,75m helyet foglal el.Az áztatókádam az udvaron van a többi egy lomtárnak használt pajtában. Szárítást a természetre bíztam(bízom)spontán kialakított alkalmatosságokon.(2 vasbakra 2-2 méteres 20x20-as zártszelvényt helyeztem és arra sorba kiraktam a téglákat.Nyáron jobb lesz, mert gyorsabban száradnak.jelenleg 5-6nap kell a száradáshoz.Videozni sajnos nem tudok(nincs is mivel)A készülékemről néhány fotót küldök.Munkaidő után szoktam készíteni 2,5 óra alatt 50 db-ot(az előző napi áztatást préselem, majd másnapra előkészítek)

2012-04-07
13:49:08
Előzmény: schlosser #28183#28184
schlosser,

A te beszerzési forrásod ára az előzőnek csak a fele.

Légy szíves tegyél fel képeket a gyártási folyamatról: áztatás, pépesítés, préselés, szárítás, tárolás, tüzelés, stb...

Mekkora a folyamat hely és idő-igénye?
Mennyi ideig szárítod?

schlosserVálasz erre
2012-04-07
13:45:19
Előzmény: runnerem #28161#28183
Én használok papírport jelenleg. Saját részre gyártok papírbrikettet 200x100x60-70mm méretű téglák formájában.A port az előzőleg pépesített papírhulladék sűrítéséhez használom fűrészporral tuningolva.A port 8Ft/kg-os áron -a fényképek mellékelve-sikerült vásárolnom.Úgy tudom, hogy még hagytam ott kb. 5-6000 kg-ot három héttel ezelőtt.Valamint a hirdetéssel is találkoztam a napokban.40-50kg-os csőfóliában szállítható, melyek kb 1,5 méteresek.
Technológiám: a papírt beáztatom,majd egy régi Hajdu forgótárcsás mosógépben pépesítem.Ezt egy külön kádban sűrítem papírporral és fűrészporral, majd lehet préselni.A készüléket saját magam készítettem.10 db-ot nyom egyszerre 20t-ás préssel.eddig kb 600 "téglám" van.Cserépkályhában teszteltem, nekem bevált.

ÉgboltosVálasz erre
2012-04-07
08:29:23
Előzmény: robert #28171#28174
Köszönöm, még szerencse, hogy nem vagyunk nagy fogyasztók... Nem gondoltam, azt hittem az ételben elfogyasztva ártalmas. A "tejbrikettek" anélkül is remekül működnek.
A kedves szomszéd pozdorjával és egyéb bútoripari maradványokkal tüzel, gondolom az sem tiszticcsa a levegőt? (a füstje mindenestre ezt sejteti)
2012-04-07
07:27:00
Előzmény: zsezse #28169#28171
Égboltos,

Idézet zsezse által belinkelt olajos oldalról:

"Aki a fáradt olajat elégeti, az a saját és környezete egészségét károsítja. Hiszen olyan anyagok jutnak nagy mennyiségben légörbe, amelyek kis koncentrációban is daganatos valamint reprodukciós betegségeket okozhatnak.
Tudni kell, hogy a f á r a d t o l a j veszélyes hulladék, égetése a hulladéktörvény és a levegőtisztaság-védelmi rendelet értelmében egyértelműen tilos! Aki hulladékot éget (akár a saját hulladékát), az szigorú környezetvédelmi bírságra számíthat.
A szigorú törvényi szabályozás nem véletlen. Az ugyanis az ipari olajokba rengeteg toxikus hatású adalékanyagot kevernek, az elő szervezetre rendkívül káros anyagok keletkeznek és halmozódnak fel.
Hazánkban sajnos még vannak, akik sutyimutyis módon "megoldjuk okosba" módon szbadulnak meg a fáradt olajuktól."
2012-04-07
03:02:35
Előzmény: Égboltos #28167#28169
egboltos

azt ugye tudod, hogy a faradtolaj erosen rakkelto, ha elegeted?!
www.olajok.hu/index.php?page=az_egetesrol

ÉgboltosVálasz erre
2012-04-06
22:21:31
Előzmény: robert #28162#28167
Ez nem azonos a cellulózos hőszigetelésre használt papírőrleménnyel???

Volt mikor én is gyártottam papírtéglákat reklámújságból. Szintén a préseléssel voltak gondjaim, mármint az időtényezővel. Igaz, hogy nem volt igazi présem.
Az idei télen az itthon összegyűlt papírokból "tejbrikettet" gyártottunk.
A papírszemetet tejes, üdítős dobozokba tömködtük, vagyis abba gyűjtöttük. Ha volt fáradtolaj akkor azt, ha volt használt étolaj akkor azt öntöttünk mellé,meg fűrészport amikor volt. A baja, hogy sokáig kell gyűjtögetni és hamar elfogy, illetve hely kell a tároláshoz, de remekül működik. Kellene hozzá egy Burger King melléküzemág az olaj miatt.
2012-04-06
17:31:12
Előzmény: runnerem #28161#28162
runnerem,

Nem én árulom a papír-port, csak azért tettem fel a hidetést, mert témába vág, nem azért, hogy bárkinek javasolnám.

1000 literes zsák 100kg tömegű és az ára 1500Ft (15 ezer/t), préselés után minimum egy évet száríthatod.
Ha tüzifát veszel és azt egy évig szárítod, az kb 20 ezer/t áron jön ki, és príma tűzifád lesz.
Olvashattad, hogy milyen tortúra a préselés, de tüzelni sem leányálom vele.

runneremVálasz erre
2012-04-06
17:05:33
Előzmény: robert #26249#28161
Kedves robert!Engem érdekelne ez a papírpor,árat sajna nem találtam sehol,de megírhatná nekem,jah és még annyit kérnék hogy erről a papírporról kaphatnék képet?Köszönöm előre is.
macko003Válasz erre
2012-02-27
21:54:50
Mi ezt gyártottuk az ősszel, de már el is fogyott.
ha a papírt csak áztatod, és próbálod préselni, szinte semmi változás nem lesz, csak összetapad.
mi két-három hétig áztattuk, de így is nehéz volt feldolgozni.
kb 100-200 kg papírból csináltuk, ez még az a mennyiség volt, ami nem feltétlen térül meg, ha elkocsikázom vele a telepre és leadom.
aprítást turmixxal oldottuk meg, természetesen a papír mennyiségéhez mérten 220l-es hordóban.
függőleges tengely (6mm betonvas) a szájnál, és lentebb (kb 30cm-re az aljától) rögzítve, a rögzítés alatt 3 penge, kb 10-10 cm, felette 2 10-15 cm hosszú penge (fennragadt a papír a rögzítésen). meghajtás kb 25 éves orosz fúrógéppel, a gép rögzítése seprűnyéllel, és két kézzel (nem ismételje senki...)
préselés szőlőpréssel
sajnos hely, izgalom, és időjárás miatt nem tudtuk megvárni a teljes kiszáradást.
kb 1 hónapos szárítás után még félbevágva a kazán tetején száradt még.
tapasztalat: sajnos ennyi nem volt elég a teljes száradáshoz. tépés esetén könnyen morzsolódott, és egy-egy nagyobb papír darab mentén könnyebben elrepedt (mikor már fűrésszel kettévágtuk, mert másképp nem tudtuk darabolni, hogy beférjen) külseje gyorsan ég, majd utána a belseje izzik tovább, így inkább a fűtés végén jó késleltetni a kihülést. hamutartalma nagyon magas volt, talán a 25%ot is elérhette
nem vágnék bele még egyszer, több mint egy hétvégénk ráment barátommal, hogy leturmixoljuk, és préseljük, illetve a turmix kialakításhoz. a prés tisztítása nagyon időigényes feladat. az lehet, hogy ugyan ennyi idő kelhetett volna a papír kazánban való elégetéséhez is, de úgy gondolom meg inkább bulinak érte meg
illetve a szárítás megkönnyítés miatt öklömnyi darabokra szedném.

villam64Válasz erre
2012-02-27
15:07:32
Előzmény: robert #26256#26257
Szerintem pempősítve jobban kezelhet. Szigetelő táblát akartam csinálni papírból. Csak a pempősítés hosszadalmassága, energia igénye zavart. Nem könnyű. Pohárban kevergettem, nyomkodtam. Nagyon egységes darab lett belőle préselés nélkül. könnyű, mint az EPS. Nem morzsálódik, mint a fabrikett. Tökéletes. Elég formába önteni. Kiönteni a hézagot nem lehet, mert száradás után összemegy. Éghetőségi tesztet nem csináltam még. Meg, ha préseled, akkor nem kell ott állnod a kazán mellett, és nyitogatni folyamatosan és pakolni. Kinyitod, teszel rá, becsukod. Ezerszer. Összepréselve megtöbbszörözöd a rárakás közötti időt. Készíteni kellene a két fajtából 50-50 db-ot. Az öntött, és a préselt, és tesztelni. A gond az, hogy ez sem véges. Néhány lakásnak elég.
2012-02-27
14:51:50
Meg tudja mondani valaki, hogy miért jobb előbb elpempősíteni, majd összepréselni és végül kiszárítani az eleve száraz és éghető papírt?

villam64,
A szórólap elvétele az nem is lopás, mert ingyenes :)

villam64Válasz erre
2012-02-27
14:33:27
Előzmény: robert #26249#26255
Miért vegyek papírt, ha kapni is lehet, vagy lopni. Megnézem, mikor veszik át kocsival a szórólapokat, majd utána elveszem tőlük. A múltkor vittünk vissza néhány 100 kiló papírt a telepre.
A préselésről az jutott eszembe. Hordókba gyűjteni a papírt. Hagyni, hogy az eső átáztassa. Majd megtaposni meztélláb, és végül fa keretekbe, mint a vályognál belerakni. Vagy, ha valaki préselni akar, akkor ott a szőlő prés, két szüret között, lehet papír brikettet préselni vele. Vagy, ha nincs, akkor kidobottat felújítani.
2012-02-27
13:03:41
Készítse el saját tüzelőjét!
Brikett tüzelőanyag alapanyag házilag

Ne legyen kiszolgáltatva az emelkedő energia áraknak.
Van lehetőség arra,hogy otthonában készítse el az éves felhasznált tüzelő mennyiséget!
Miről is van szó?

Rengeteg anyag alkalmas arra,hogy tüzelőt csináljunk belőle,legtöbb esetben ezek hulladék anyagok.
De mivel egy családi ház,vagy egy otthon éves fűtéséhez akár több tonna eltüzelendő anyagra van szükség,ezért néha ha nincs megfelelő forrás,drágább lehet ezek felkutatása,beszerzése.
De van megoldás!!
Tudok biztosítani házilag gyártható briketthez alapanyagot!!!
Ez papír por formában,száraz és 1000literes Big bag zsákban lévő anyag.
Egy zsák súlya kB.egy mázsa(100Kg.)
Ezt az anyagot(port)csak vízzel kell keverni,majd pár perc múlva már lehet is vele dolgozni.
Nem kell megvárni míg feloldódik,mint az egészben lévő papírnál,nem kell hozzá elektromos áram!
A vízzel kevert anyagot egy megfelelő présbe téve,össze kell nyomni.
Ennek az a célja,hogy a benne lévő vizet kipréseljük belőle.
Kötőanyag nem kell hozzá,de ha van esetleg kerti gally aprít ék ami száraz,vagy fűrészpor,ezt is lehet hozzá keverni.
Természetesen az így vizes technológiával készült brikett,egyből nem használható fel!
Meg kell várni amíg a napon kiszárad és utána el lehet tenni,mire jön a fűtési szezon.
Nincs veszteség,ugyanannyi készterméket kapunk,nincs átverés és száraz az anyag(ha már kiszárítottuk)!
A brikett formája lehet tégla vagy henger alakú.
A préselésnél nem kell nagy erő,de figyelni kell,hogy ne legyen felesleges munka folyamat!
Annak ajánlom a házilagos gyártást,aki képes dolgozni,munkáját beletenni,mert ezzel kell foglalkozni.
De az alapanyagért nem kell egy métert sem megtenni,mert azt tudom adni!
Présgépet is tudok adni hamarosan,de azt is le lehet gyártani házilag!
Fontos,hogy az elkészült brikett esőtől védve legyen és jól szellőző helyen legyen tárolva mert úgy fog teljes keresztmetszetben kiszáradni!
A képen lévő brikettet egy kézi krumplinyomóval csináltam!
Méret,forma bizonyos határokon belül szabadon választható!

A kiírt ár egy 1000literes Big bak zsákra vonatkozik de a zsákot is oda tudom hozzá adni ha kell ennek ára alku kérdése!
Budapest-Jászberény vonalon és a környező településekre ingyen szállítom,távolabb lévő településekre üz.any.árban!
Bármi kérdés van szívesen válaszolok!

Már most készüljön a következő fűtési szezonra,mert az egyéb tüzelők ára rohamosan fog emelkedni!

2011-10-24
06:22:37
Előzmény: zsezse #20367#20370
Akkor ezt lezártuk! Köszi a videót.
2011-10-23
19:38:40
Előzmény: Gyulus #20363#20368
gyulus

itt egy video a papirbrikett gyartasrol:
www.videa.hu/videok/tudomany-technika/papirbrikett-gyartas-brikett-hazi-keszitesu-t4yo3VNVr0USrQAd

es egy rovid leiras, ha nem preselni szeretned:
www.foek.hu/korkep/hulladek/papirbrikett.html

2011-10-23
19:32:46
Előzmény: Gyulus #20363#20367
gyulus

reszemrol nem volt serto, csak kis szarkazmust ereztem a szavak mogott, es nem volt celom feled sem "arcoskodni".
sajnalom, h ez tortent veled. H nekem milyen fogalmaim vannak a szegenysegrol, az nyilvan nem ide vago dolog. Tudnek en is cifrakat meselni, hidd el, de az eletkor beli kulonbseg miatt valoszinuleg mindenkeppen "te nyernel".

a lenyeg, hogy vannak bizonyos dolgok, amik nem penz kerdesei. ilyen a celszeruseg es az eszszeruseg.

azt is alairom, sporolni csak az tud, akinek van mibol... de felek, elkanyarodtunk a tematol.

Az oregnek pedig volt stihl furesze.. es nem is annyira oreg, mint gondolnad:)
egyszeruen csak "fafej", es csak ugy jo minden, ahogy elkepzeli:) mas mindenki hulye.
Es erre mondta egy jobaratom, hogy ha mindenki hulye korulotted, akkor egy pillanatra allj meg, es gondolkodj el.

legjobbakat!
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Biomassza  =>  Papírbrikettlapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva