English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Festés
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-02-22
23:56:35
Előzmény: robert #12034#12055
Robert,
ez jó ötlet, tetszik. A másik nagy gondom a terasszal, hogy esőben, de főleg télen a legkisebb hótól is életveszélyesen síkos, vagy lekopott, vagy sosem volt ezen a burkolóelemen csúszásgátló.
A kövek között befolyó vizet elvezetted valamerre, vagy a föld szívta el? Van fényképed a térkővel burkolt teraszról?
2010-12-02
10:49:24
bacsa,
Szerintem a felület kialakítására a te eredeti elképzelésed nem rossz (osb lapok a lambériára). Erre egy festhető tapéta?

2010-12-02
10:29:32
Sándor,
nem akarok Bacsa helyett érvelni, de úgy tűnik teljes mellszélességgel kiáll a festéke mellett, korábbi hsz-iban már leírta kívül belül mindenhol kívánja alkalmazni. Feltételezem, itt nem fér a képbe a régi lambéria.
2010-12-01
14:15:50
Pali,
ha jól emlékszem Bacsa már korábban is írt a tetőterének állapotáról és úgy tűnt nem akarja látni ezt a burkolatot, mert vagy csúnya, vagy nem tetszik neki. Az előzményt már nem találom.

Közben megtaláltam, a speciálisan rugalmas festék amivel be akarja vonni a lambériát, az a "hőpajzs" nevű festék. Bár ennek a festéknek is van fára kenhető változata, ezt még nem tudjuk miért nem lehet alternatíva.

Hmmm.....ez is megvan, nincs beltéri változata.
2010-12-01
11:15:20
Bacsa,
én nem tartom a hosszú életűnek a lambéria nútjainak gletteléses eltüntetését. A csiszolásnál a nútokat is teljesen ki kellene csiszolni, ami baromi meló, másrészt a fa mindig mozog annyira, hogy idővel a merevebb glett kirepedezzen, majd később kihulljon belőle. Hőmérséklet és páratartalom változás, födém finom rezgései, stb. Ha már glettelni akarod, akkor használj üvegszövethálót a lambéria felületén, talán az összefogja annyira, hogy a fugákban lévő vastagabb glettanyag ne tudjon elválni a fától. Lehet ki sem kell tölteni a nútokat, a háló a glettanyaggal talán ad elég felületi merevséget a mélyedések áthidalásához. Ki kellene előtte próbálni.
2010-12-01
08:04:39
bacsa!
A glettbe rakjál egy kis csiszolásból megmaradt fa port. Jó alaposan keverd össze őket. Alig lehet észrevenni a glettelést.
Miért nem hagyod nútosan. Szerintem úgy még szebb is, mint simán. Pár kép egy elkészült mennyezetről: - www.picasaweb.google.com/beszosz/2009JuniusJuliusKeszulATeto#5357646875536661010

2010-09-18
20:09:09
Köszönöm a választ !
Úgy néz ki hosszas rábeszélés után marad a Lambéria festése.
Előtte csiszolás, majd alapozó festés és végűl a nútok eltüntetése (kb.50kg glettel).--De ez utóbbi még nem biztos (horror munka révén)--
Csiszolás utáni első festés után majd meglátszik, hogy érdemes-e simára glettelni.
2010-09-18
19:19:24
Szerintem maradjon meg természetes állapotában festés előtt az OSB lap. A festékedtől függ, kell-e alapozó vagy sem.

A glett hosszú távon nem biztos hogy bírja a fa pára miatti mozgását.

A rusztikus felület sok kivitelezési hibát eltakarhat ha nem vagy gyakorlott a festésben.
2010-09-17
17:44:48
Üdvözletem mindenkinek !
Arra szeretnék tanácsot kérni, hogy szeretnék OSB lapot Diszperziós (de oldószermentes)festékkel festeni. Azt nem tudom, hogy a lapokat előbb gletteljem simára valamilyen fatapasszal(mondjuk Unikitt-el), vagy inkább egy alapozó festékréteget adjak a lapoknak, majd utána gletteljem?
Így normál (mondjuk Rigips, vagy Füllstoff)glettel is tudnám glettelni.

A tetőtéri Lambériára lesznek felcsavarozva. AZ OSB lapok éleit felcsavarozás előtt 45-fokban legyalulnám, és a lapok között hagynék kb. 1-2mm hézagot, amit festhető tömítővel hézagolnék ki. Ugyanis a festékem egy különlegesen rugalmas festék. Ezért szeretnék biztosra menni, hogy ha már a festék engedi, akkor a lapok felrakása miatt ne legyen már gond.
Ezért szeretném a tanácsotokat kérni.
Köszönöm !
2010-08-04
20:43:34
Keszler,

Talán található homokfúvó, aki mobilizált.

Kromofággal próbáltad már? Milyen célból kell eltávolítani?

2010-07-28
10:00:45
Keszler,
Milyen téglafelület ez és mit akarsz vele kezdeni? Dísztégla (klinker) borítás és eredeti állapotába akarod visszaállítani?
Ha a téglát festő szaki alapos volt, és a fugákat is szépen kikente olajfestékkel, akkor nem irigyellek. Sándor leírt mindent, csak annyival egészíteném ki, láttam a lecsiszolásos módszert és az eredményét a munkahelyem egy előző házán. Szóval nem embernek való meló, kevereg a por, a gépeket tönkreteszi és a flexes csiszolás látható nyomai a falon maradnak, csak messziről szép az eredmény. Itt egészen konkrétan a csiszolási egyenetlenségekre utalok, a korong nyomai mindenhol ott voltak, ahhoz hogy szép legyen nagyon ügyesnek kell lenni. Dísztéglánál a fugák mélyebben vannak, onnan hogyan lehet kiszedni.......talán valamilyen marógéppel. A klinkertégla felületét lecsiszolod, oda a szépsége, a külső sima égetett felülete. Utána már pórusos lesz, le kell kezelni klinkerolajjal és ezt időnként megismételni, hogy a víz télen ne kezdje elporlasztani a téglát.
2010-07-26
07:10:32
keszler,

A felület méretétől függően hőlégfúvó esetleg PB lángolvasztó (TŰZVESZÉLY) vagy/és gépi csiszoló (fal és mennyezetcsiszoló vagy flex megfelelő koronggal).

A védőszemüvegről és maszkról sem szabad megfeledkezni!
2010-07-25
19:52:38
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek téglafalra felvitt olajfestéket hogyan lehetne eltávolítani? Próbáltam benzinnel és hígítóval, de eredménytelenül.
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Festés
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva