English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Élelmiszer  =>  Drága élelmiszer
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-11-26
22:40:20
Előzmény: robert #36052#36056
Az utolsó mondatoddal egyet értek. Nincs más út. A ciklikus világégést magával hordozza az emberi természet. És ki tudja mióta megy ez. Csak egy apró villanásnyit látunk az iszonyatos méretű múltból, ahol a pár 10.000 évet jelentő villanást hívjuk a történelemnek. A többi érdekes keveréke a találgatásnak és a tudománynak. Pedig ki tudja, hogy hány civilizáció omlott már össze a semmibe. Iszonyatos időintervallumról van szó, fel sem fogható.
2012-11-26
20:19:51
Előzmény: Jesu #36049#36053
Értettem az előadást (M...:40milla/munkahely-->F...:60milla/munkahely+földtörvény+óriási_sertéstelepek+stb.+++++++++), azonban a te írásodban azt nem, hogy a különbség CSAK ennyi: "Ott is a másét lopták, élték fel, miközben rabszolga módon dolgoztatták a volt tulajdonost. Csak ott még több élősködő volt felette, nem úgy mint most, hogy csak pár "család"." Ha te csak ennyit látsz, csak a manipulált médiát olvasod-figyeled-nézed...

Valóban nem politikai fórum, szóval csak szimplán a lényeget kiemelve, a kajaárak (és az emberek keresete, azaz nem keresete) még sokkal-sokkal jobban el fog szállni, tehát egyértelműen jön a "közrossz"... (és a F... minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy ez a lehető leghamarabb eljöjjön!! (bocsi Róbert, nem bírom ki, de a továbbiakban megerőltetem magam :))

P.S. Abban egyetértek, hogy az M... is ezt csinálta, csak tudod a mérték...
2012-11-26
19:45:45
Előzmény: Jesu #36049#36052
Jesu,

Számomra az előadás egyik üzenete az, hogy az igéretek és a propaganda és ellenére a magánérdek ismét legyőzte a közérdeket.
Ángyán prof kimondja, hogy a korlátok nélküli tőkefelhalmozás előbb-vagy utóbb földönfutóvá és totálisan kiszolgáltatottá tesz mindenik.
A fejlődés megköveteli, hogy időnként mindenkit lenullázzon a történelem.

2012-11-26
19:23:17
Előzmény: Bous83 #36042#36049
Pont a lényeget nem értetted.
Bárki van fent, ez a tőkés kör/világberendezkedés megtalálja az utat. Merthogy ez az "érdekcsoport" kitermeli a maga politikai elitjét, hogy a csudás ""demokrácia"" álarca mögött menjenek tovább a dolgok. Én azt gondolom, hogy a világ nem fog változni. És túl sok a szenny és a kapzsi ember. Bárkit meg lehet rontani egy hasonló pozícióban. Akit meg nem lehet, azt eltávolítják, lejáratják, tönkreteszik. Ez nem egy politikai fórum, így nem kommentálnám az utolsó sort, de ne gondold, hogy a TSZ idejében jobb volt. Ott is a másét lopták, élték fel, miközben rabszolga módon dolgoztatták a volt tulajdonost. Csak ott még több élősködő volt felette, nem úgy mint most, hogy csak pár "család".
De amint lehetett azok is persze gátlástalanok lettek. Hisz nem volt rendszerváltás, csak "pozícióváltás" és startpisztoly a szabadrablásra.

De majd az idősebbek mesélnek.
2012-11-26
18:31:43
Előzmény: robert #35879#36042
Mindenki nézze meg!

szerintem: AZTA BÜ*** KU*** ÉLETBE!!! VÉGÜNK!!!! NAGYON NAGYON!!!

...
2012-11-23
10:20:40
KÖTELEZŐEN MEGNÉZENDŐ VÉGIG! Kikérdezem :)

Ángyán József a Corvinuson

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Fit-A_iH_Fc

2012-10-16
09:40:32
Hatvan család kizárólagos termelője
Mezőgazdasági modellkísérlet: vásárlók és termelők szerződnek egy évre.
www.indavideo.hu/player/video/a0299978e2
payagyerekVálasz erre
2011-03-07
08:27:59
Előzmény: sándor #12597#12603
Annó még panelgyerekként, hívtak a besenyszög-palotási kacsatelepre, villanyt szerelni, merthogy nem boldogulnak vele. Holott én nem vagyok villanyszerelő.
Bementem a nagy, hosszú, sötét csarnokba, amik színig voltak, ezekkel az aprójószágokkal.
Mondom nekik: "Nincs itt gond. Nyissanak ablakot és lesz itt fény."
Aszonggyák: "Nem úgy van a!"

Nos 1 órába került, mire megértették velem, hogy itt azért nincs ablak, mert nem lehet. Még az ajtót sem lehet, csak úgy nyitogatni, amin bemegyünk.
Van 1 elektronika, ami 1 nap alatt, 3× szabályozza, szép lassan fölfelé a világítást, majd szép lassan lefelé a sötétségig.
1 napból, 3 nappalt és 3 éjszakát csinál. Merthogy ezek a szerencsétlen kacsák, 1 nap, csak 1× tojnak.
Így mesterségesen, 3×! (Már rongyos a picsájuk szerencsétleneknek.)

Megcsináltam a vezérlést, de közben végig nevettem.
Csak most gondolok bele, hogy ehhez -nyilván- kreatinnal, meg kalciummal kell tömni szegényeket. Meg egyéb "vegyszer"tápokkal.
2011-03-06
19:59:59
Azt hiszem hogyha valaki megkóstolja a tanyasi tojást és a "gazdaságost" akkor egyből különbséget fog tenni, nem beszélve a beltartalmi értékéről.

Nemsokára vissza fogjuk sírni a mostani élelmiszer árakat, úgy tűnik hogy a benzin és a többi sorsára fog jutni. Beruházásokat követelnek meg a paraszti gazdaságoktól, amiket szinte lehetetlen teljesíteni, vele párhuzamosan viszont beengedik hazánkba a többi országok termékeit. Ez garantált siker az ágazat összeomlásához.

A röhej az, hogy nemrég még megkövetelték a mamikáktól hogy elektronikusan vallják be hogy mit adtak el a piacon, ill. még tojást sem lehetett volna árulni háztól. Ha visszaemlékeztek, fizettek a tejelő marhák levágásáért, most meg sírnak hogy nincsen tej.

Egyfolytában azon gondolkodom hogy ennyire tehetségtelenek, vagy készakarva teszik tönkre az országot?
2011-03-06
10:54:42
Előzmény: sándor #12574#12575
Sándor,

Szerintem a tecsó két dolog miatt olcsó. Egyrészről lenyomja termelői árat (a termelők nyomorszinten), másrészt ipari úton előállított élelmiszereket forgalmaz. Egy tojófarm persze hatékonyabb, mint a tanyasi baromfiudvar.
A kistermelők tönkre mennek, de az ugye nem baj, legalább nem kell az állataik rabságában élniük. A felszabaduló szabadidejüket az önmegvalósításnak szentelhetik.

Mi tanyasi tojásokat és nagyrészt tanyasi húst eszünk, a zöldségek, gyümölcsök a kertünkben teremnek. A tanyasi állattartás körülményei egyáltalán nem tűnnek borzasztónak (néha látjuk, amikor meglátogatjuk a rokonokat).
Az áruért házhoz menő vevőt nem úgy képzelem, hogy 75 kilométert autózik tengelyig a sárban, hanem úgy, hogy átsétálok a második szomszédhoz egy kosár (vagy egy üveg) barackért. A piacozásnak bele kell, hogy férjen a termelő idejébe.
2011-03-06
10:34:30
Valóban megváltoztak a vásárlási szokások, de vidéken még működik a piac. Mi is ott vásárolunk amit lehet és minden szombaton - főleg ha az idő is jó - hatalmas a tömeg, működik a piac. Néha az ország másik feléből is érkeznek teherautóval a szezonális termést eladni. Természetesen nem mondom, úgy működik mint kellene, mert itt is több a kereskedő mint az őstermelő, de azért vannak még.
2011-03-06
08:56:26
"... De aki a földeken dolgozik nem ér rá még árulni is azt."
A termények eladását régebben családon belül megoldották. Nagyapám a határban dolgozott, nagyanyám a piacra vitte a termést, ha nem volt ideje ott ülni, akkor a kofára hagyta az árut. Több vevő házhoz jött az árúért.
Most is működne a dolog, de megváltoztak a vásárlói szokások. Hiába lenne a hagyományos módon összességében olcsóbb és jobb minőségű élelmiszer, mégis inkább a szupermarketekbe jár a legtöbb vásárló. Ez a "korszerű". Pedig most is lehet választani, de mindig a PILLANATNYI legolcsóbbat választjuk.
A legalacsonyabb ár akkor érhető el, ha a termelő nem keres az üzleten, de még nem hal éhen, mert akkor megszakad a lánc. A kereskedelmi lánc arra jó, hogy a két társadalmi réteget (termelők és vásárlók) elválassza egymástól, és ne jöhessen létre személyes kapcsolat, ami egymás problémáival való szembesülésre adna lehetőséget.

A jelenlegi trendek addig talán nem is fognak változni (lehet semmilyen állami beavatkozás sem lenne működőképes), amíg az árubőséget nem fogja felváltani az áruhiány. Ennek mennyi az esélye?

2011-03-06
08:42:47
Előzmény: villam64 #12560#12565
A probléma mélyebb ennél.

Hektáronként 40.000 Ft az állami támogatás, de ha nem műveled, akkor 1.000.0000 Ft a büntetés parlagfű miatt.

Az üzemanyagot saját magad nem állíthatod elő, kényszerítenek hogy kútról tankolj.

Támogatás esetén szerződéssel kell hogy államilag kijelölt terméket állíts elő, előírják mit vess.

A szerződésben nyilatkozni kell előre hogy mennyi árut fogsz előállítani. Ha van termésed, nem biztos hogy a szerződést betartva azt át is veszik tőled a leírtak szerinti áron, vagy át sem veszik.

Ha te nem tudod a szerződés szerinti termést produkálni, (időjárási problémákat nem veszik figyelembe !!!) kötbért fizetsz.

Csak alacsony nedvesség tartalmú termést vesznek át, a szárító költségeit is viselned kell. Esetenként ehhez hozzáadódik a tároltatás költsége.

A saját munkát nem minden esetben ismerik el (számlával kell igazolni a kiadást), ezért mással kell gépmunkát végeztetned.

Bevezették a bürokráciát, könyvelőt kell hogy fizess a nyilvántartások elvégzésére.

A műtrágya ára az egekben. A trágyázáshoz is (szerves-szervetlen) engedély kell.

Jellemzően 100 HA felett nyereséges csak gazdálkodni, az ehhez szükséges gépek beszerzésére fordítandó összeg hatalmas, banki hitelt kell felvenni. A gépek drágák, hazai gyártású erőgép nincsen.

Hirtelen ennyi, amit megtudtam a környezetemben levő gazdálkodóktól. Hogy érthető legyen milyen kevés a tényleges bevétel, mellékelek energia akác telepítéséről táblázatot.

villam64Válasz erre
2011-03-06
07:06:10
Előzmény: monolit #11015#12560
Monolit
Én eltörölném az áfa visszaigénylést. Így minden kereskedő rárakná az áfát, és a legelső lenne a legolcsóbb. A többitől nem lenne érdemes vásárolni.
2011-02-16
15:57:18
Előzmény: robert #11235#11858
Azt kifelejtették a filmből, hogy nemrég még fizettek a tejelő marhák levágásáért :((.
2011-02-15
22:08:58
A miniszterelnök arról beszélt, hogy „az egészségtelenül élőknek nagyobb hozzájárulást kell majd tenniük a rendszer fenntartásához". Kóla = no, pálinka = yesss !
2011-01-31
15:03:06
Na nem semmi, elég jól összerakott kis filmecske, képvilág 10/10. Nem tudom, hogy az adatok mennyire valósak, kicsit túl van fűtve a dolog, viszont a lényeg az üzenet, ha tudsz vegyél magyart. Kár, hogy nem csinálnak több ilyen kisfilmet. Én mikor kint voltam Franciaországban, öröm volt nézni, hogy ők mennyire csak a sajátot fogyasztották, francia bor,sajt,hús,tej... minden amit meg tudtak termelni. Mondjuk ez 10 éve volt, azóta ki tudja mi a helyzet arra felé.
2011-01-31
10:56:37
Egy kitűnő videó a növekvő importról és a Magyarországon is megtermelhető áruk előállítása/termelése terén tapasztalható visszaesésről. Még vöröshagymából és fűszerpaprikából is behozatalra szorulunk!

www.youtube.com/watch?v=kI14ldKRnJQ&feature=player_embedded
2011-01-23
17:24:37
Előzmény: villam64 #11008#11015
Az ára ezen és minden más élelmiszer termékeknek nem azért magas mert a termelő támogatást kap.

A helyzet az, hogy a termelő szinte alig kap az előállítási ár fölött valamicskét. A haszon a kereskedőé. Ezen kellene változtatni, vagy a termelőknek kellene közvetlenül eladni a termékét. De aki a földeken dolgozik nem ér rá még árulni is azt.

Az államnak kellene ezen változtatni, úgy tűnik hogy erre van is remény.
villam64Válasz erre
2011-01-23
11:28:10
Előzmény: Rike #11006#11008
A bio élelmiszer nem azért mert bionak nevezik, hanem mert élelmiszer. Csak ezért hagytam ki. Amúgy ennek sem adnék támogatást. Amúgy drágállom, és nagy haszonkulccsal dolgoznak a bio elnevezés miatt, a hagyományoshoz képest.
2011-01-23
10:34:31
Előzmény: villam64 #11003#11006
villam64!

Hasonlitsd össze egy kg.bioalma vagy egy l.biotej árát a nem bio termékekével!

A bio élelmiszer miért is kivétel???

Üdv!

villam64Válasz erre
2011-01-23
08:44:42
Tehettem volna eme hozzászólásomat a 'merre a csalánosból fórumba' is.

Nagyon úgy néz ki, hogy a 'bio' termékek, kivéve élelmiszer, további élelmiszer áremeléseket hoznak. A nem megfelelő célra használt termőföldek kevesebb táplálék előállítását engedik meg, ami hiányt teremt.
Tehát, meg kell szüntetni ezen termékek mindenféle támogatását.
Biosolar Forum  =>  Élelmiszer  =>  Drága élelmiszer
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva