English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIAPOLITIKA  =>  Miben érdekelt az állam?lapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-02-21
23:57:43
Előzmény: Jesu #38684#38687
Jesu,

Én csak két adót néztem, az is elég ütős. Viszont kíváncsi lennék a HM számítására.

2013-02-21
23:50:38
Előzmény: takyka #38682#38686
takyka,

Az egész gazdasági rendszerünknek a vállalkozásokra épül. A te munkaadód nem számolná fel a céget, ha csak 2%-os lenne a profitja?
Nem mondom, hogy a kapitalizmus egy jó rendszer, de ha ez kell a népnek, akkor azt is el kell fogadni, hogy nem működik ráfizetéssel.
Az láthatod, hogy ott van a legnagyobb sz@r, ahol az állam a tulajdonos.

Az adóink felhasználását illetőleg pedig vannak kétségeim.

2013-02-21
22:44:52
Előzmény: robert #38678#38684
A számítás nem fedi le a valóságot. Még a közelében sincs. :(
A valós elvonási arány ha jól tudom 82-84% körüli. Mindent összeszámolva.

Adóztatott adók! Munkaadói(! mert az is fizet nem keveset a bruttódon túl !) járulékok! Egyéb illetékek!
Egy 2012-es H@szon magazinban volt egy igen részletes számítás, a fenti számra emlékszem.

Persze a sokgyerekes családok a gyerekek utáni adókedvezmény miatt pár %-al jobban állnak. (Kár, hogy gyakorlatilag "senki" nem keres annyit, hogy ez igazán jobbá tenné az életüket.)
villam64Válasz erre
2013-02-21
22:02:25
Továbbra is felhívom a tisztelt fórumozók figyelmét, hogy a jelenlegi sz.r gazdasági helyzetért, és növekvő szegénységért nem a szolgáltatók a felelősek, hanem az állam. Megmondaná valaki, miért emelkedik az állami üzemanyag ára?
Felhívom a figyelmet, hogy a rezsi csökkentés csökkenti az adó bevételeket, amit egyéb módon pótol a kormány. Felhívom a figyelmet, hogy a rezsi csökkentésnek nincs köze a rezsi csökkentéshez, inkább az államosításhoz. Az alacsony bérekre rakódó terhek nálunk lehetnek a legmagasabbak az unijóban, hiszen pótolni kell az egykulcsos szja 500 milliárdos hiányát. Folyamatosan történt egy felsőbb réteg gazdagítása, hogy fel tudják vásárolni a lakásokat, befektetéseik növelésére, elszegényítve a ténylegesen dolgozókat. Növekvő magán bérlakás állomány. Növekvő feketén kiadott lakások.
2013-02-21
21:35:59
Előzmény: robert #38678#38682
Róbert,

Ez az egész egy hangulatkeltés! Monopol helyzetű szolgáltató siránkozik, mert kevesebbet tud kaszálni...

Ki a kizsákmányoló? A szüleink nyugdíját, a rendőröket, segélyezetteket stb. abból az 57%-ból fizetik (nem túl nagy hatékonysággal). Mit látsz viszont az elmü 2%-ából?

T.

2013-02-21
15:54:20
Előzmény: takyka #38677#38678
takyka,

Szerintem rossz a hasonlatod.
Ha a posta vagy autómosó azt mutatná ki, hogy mekkora a költsége a szolgáltatás árához viszonyítva, az lenne olyan, mint amit a grafikon jelent.

Én sem sajnálom a szolgáltatót, de az arányok érdekesek. Ha az adó önmagában ~25%, akkor ki itt a kizsákmányoló?

Csak az ÁFA és és az SZJA hatása:
Termék ára 127 (ebből 27 adó), te 157 forintot keresel, amiből leadózol 30 forintot, hogy 127 maradjon.
Bármelyik termék esetén 100 nettó árhoz minimum 57 adó adódik (***). Vagyis minimum 57% adót fizetsz! Mégis az elektromosművek az aljasszemét kizsákmányoló?

A bruttóhoz viszonyítva így hangzik a bővített állítás:
Bármelyik termék esetén 100 nettó árhoz minimum 57 adó adódik.
Vagyis a bruttó árnak minimum 36%-a adó csak a két adónemből (ÁFA, SZJA) adódóan.
Ám semmi gond, mert csak 57%-al kell többet dolgoznod, hogy kompenzáld az elvonást :)

Mielőtt megkifogásolná valaki, valójában a 27% áfa alá eső termékre vonatkozik a megállapítás.
2013-01-31
14:56:24
Előzmény: sándor #38129#38167
Nem hittem, hogy lehet fokozni:
www.nol.hu/gazdasag/20130131-per_lett_a_rezsicsokkentesbol
"...nem tántorítja el a kabinetet attól, hogy további mérséklésben gondolkodjanak.
Azt ugyanakkor nem tagadta, hogy tavaly év végén nem volt idő a költségek, a világgazdasági hatások alapos elemzésére. Erre most kerítenek sort. Hangsúlyozta, hogy az ellátás biztonságát semmi nem veszélyeztetheti. Ugyanakkor mindent megtesznek annak érdekében, hogy az év végéig megtalálják a módját a lakossági energiaár további csökkentésének".
Ezek után bármire lehet mondani, hogy -10%, +20%.
Emlékeztet egy viccre: aki nem fagyott meg télen, azt elvitték, mert ellenálló.

update:
ha netán valaki összeesküvés elmélettel állna elő, a tekintetben, hogy honnan jönne a "segítség" az energiaárak csökkentéséhez, annak íme itt egy cikk:
www.portfolio.hu/vallalatok/energia/orban_elementaris_erdekunk_hogy_joban_legyunk_oroszorszaggal.179110.html
A visszaosztásos történetben az aduász aki "mindent visz".

Egy klasszikus kiszorításos játék képei kezdenek körvonalazódni, ahol a keleti "partner" szeretne piacot szerezni, s ha nem megy szépszerével, hát "besegít" ott ahol tud, így majd a politikai segítséggel kihulló versenytárs helyébe állhat.
2013-01-28
14:03:18
Engem egy valami zavar, mégpedig ugyanaz mint ami kertészt: ha már lop az a szerencsétlen, azért két szem szilváért ne törje le az egész ágat.
Mert jövőre nem fog tudni lopni.

Nem érdekel a két szem szilva, de az egész ág már igen.

Most bedobtak a közösbe 2 szem szilvát, de közben egyre több ágat vágnak le, köztük olyat is amin én ültem.
Seggre esni 3 méterről pedig nagyon szar.
2013-01-28
11:27:22
Előzmény: grano #38065#38080
grano,

Sajnos ez politika:
1. Kormány kötelezővé teszi a díj csökkentését: szeretjük, jól megmutatta a köcsög szolgáltatónak, ne az emberekkel fizettessék meg...

2. Mások emiatt árat kell, hogy árat emeljenek: sok szemét vállalkozónak/multinak semmi nem elég, kizsigerelik a népet...

Legalábbis az egyszerű emberek szerint...
2013-01-27
23:18:36
Előzmény: grano #38065#38068
grano,

Egy kormány visszaél a törvényalkotással. Zsarolás ez, vagy sem?
Egy világcég visszaél a gazdasági hatalmával. Zsarolás ez, vagy sem?

2013-01-27
21:50:22
Előzmény: robert #38061#38065
robert:
Kompenzáció: majd figyeld az apró híradásokat, szerintem lesz még.
Attól függ ki (ELMÜ, ÉMÁSZ, ENI), mennyire oszt vissza (vagy mennyit?).

Az zavar, hogy a 10%-ot uszkve 3x-4x fizetjük meg.
Vállalkozók + terhe, ez miatt beruházások elmaradása, szolgáltatók tőkecsökkenése/stagnálása, leépítésekkel.

Mindezt mi fizetjük: számlákkal, adókkal, munkahelyekkel.
(Zsarolásról szerintem nem nagyon van szó, ez csak retorika, magyarul kamu)
2013-01-27
19:14:46
Előzmény: grano #38059#38061
grano,

Úgy tudom, hogy az EON, ELMÜ-ÉMÁSZ, ENI különböző tulajdonosi csoportok. Ezért nem értem amit írtál a kompenzációról.

A cégeladásokkal kapcsolatban:
A kormány megzsarolja szolgáltatókat, mire ők ráfizetés nélkül kiszállnak az üzletből, eddig sem kerestek rosszul.
A kormány is jól jár, kiélheti a hatalomvágyát.
A nép boldog, nem kell napelemre költenie és szigetelnie sem, amikor csökken az energia ára.
Hülyének nézik a teljes választókört? Realisták!
Mi itt a probléma?

2013-01-27
18:55:10
Előzmény: robert #38056#38059
robert:
pedig egyszerű: az ejon group megkapja a 10%-os energiacsökkentés miatti veszteségét a gáztárolók árában.
Csoport szinten ollyyannn mindegy kinél landol egy bevétel, az csak könyveléstechnikai tétel (a mellett, hogy azokat a részlegeket, ahol elszenvedik az árcsökkentés miatti veszteséget, magára a veszteségre hivatkozva lehet csavarni, növelve ezzel az extra profitot).
Engedünk a gáz/villany árából 10%-ot persze, de cserébe vedd meg a gáztárolónkat 50%-os felárral.
Ráadásul mindkettő a Kossuth téri sajtótájékoztatón olyan jól előadható.

2013-01-27
17:47:03
Előzmény: grano #38055#38057
Már évek óta benne van mindenben...
Nem kell félteni egyik felet sem.
Csak mi, fogyasztók állunk a f@sz rossz oldalán állandóan.
Ne legyenek senkinek illúziói. Céges emeléseket is mi fizetjük meg.
2013-01-27
17:25:45
Előzmény: grano #38055#38056
grano,

"... a 10%-os árcsökkentés "ára" ebben az üzletben lesz benne..."

Ezt nem értem.

2013-01-27
17:07:56
www.portfolio.hu/vallalatok/energia/kihatralnak_a_nyugati_energiacegek_kelet-kozep-europabol.178855.html

A minap azt hallottam, hogy "nemzeti érdek" a földgáztárolók megvétele.
A cikk elolvasása után azt látom, hogy a 10%-os árcsökkentés "ára" ebben az üzletben lesz benne és az egész egy k...va nagy parasztvakítás.
Sakkjátszma, amivel ügyesen elfedik a valóságot, hülyének nézve a teljes választókört.
2012-10-12
10:51:45
Előzmény: robert #34143#34152
robert:
sajnos nem BP kerületi szintű.
Maga a hozzáállás a lényeg. Nézd meg a két utánad hozzászólót.
Parkolási társaság, fa, kerítés, fű, kút, út...
Minden érték csak maga az ember nem.

Sokan elkövetik a hibát h olyan helyre mennek lakni amit később megbánnak és nem tudnak továbbállni. És olyan a porta mint az enyém.

De ezt nem lehet büntetéssel megoldani.
Nem ültetek semmit mert az utána kivághatatlan.
Nem tartok állatot mert feljelentenek h kicsi a ketrece és nem sárga.
Lassan a paradicsom is védett növény lesz.

2012-10-12
10:14:39
Előzmény: grano #34140#34148
"Ennyi erővel holnaptól fizeted zsebből a betonozást az utcában. A'la 4500 métere + utcaseprés 3000, fűnyírás 2000 + házadó + füstadó + esőadó."

A házunk előtt kiszélesítették az utat elvéve újabb 2*35m-es sávot a telkünkből, így a kerítés 20cm-el közelebb került az úthoz a megengedettnél, tegnap kaptuk a felszólítást tegyük beljebb!

Mivel az út ára többe kerül, mint a telekrész így az az önkormányzat tulajdonába került. Lehet mondani előbb kellett volna intézkednünk, nem engedve meg az útépítést. Ez nekünk is eszünkbe jutott, DE 1 éve az eon vezetékjoggal rendelkezik a telkünkön. Mit is jelent ez? A terület gondozása fűnyírás, fagondozás, takarítás az én feladatom, de a fán termő gyümölcs már az eon tulajdona!

A területet eladni sem lehet a beleegyezésük nélkül, építeni sem építhetek rá stb...! Tehát az eon dönt útépítés ügyben is, területért az eon persze nem fizetett, csak kaptunk 1 hivatalos iratot, hogy az eon átirattá a telkünk 1 részét saját magának egyoldalúan, fellebbezési lehetőség az okirat kiállítása után 20 napig lehetett volna, mi 2 héttel a határidő lejárta után kaptunk értesítést az egészről, köszönet a gazdagok demokráciájának!

Amennyiben nincsen rendben a terület, az önkormányzat kiküldi a közmunkásokat akik levágják a füvet, összeseprik a levelet 3500ft/alkalom és 1 alkalommal csak az egyiket csinálják meg természetesen. Az már egy másik történet a nyár folyamán előfordult, hogy én vasárnap lenyírtam a közhatalom meg kirendelte a brigádot hétfőre. Mint kiderült az én hibám, hogy hétvégén vágom a füvet, nem pedig akkor mikor a karhatalomnak éppen a fű magasságát támad kedve méricskélni!

Házadó nálunk 5 000- 15 000 évente, attól függően mennyi az 1 főre eső m2 a házban, most rájöttek arra is, ha a pincét is beszámolják+garázst+kazánházat többet tudnak beszedni

Utcaseprésre nincs meghatározott ár, de a saját terület elhanyagolása esetén büntetnek közmunkásokkal, persze akkor is ha nincsen elhanyagolva! Most akkor ez hogyan is van? A területről az eon dönt, a megépített út az önkormányzaté, a takarítási, rendben tartási kötelezetség meg engem terhel?

szocsmarciVálasz erre
2012-10-12
09:51:16
Előzmény: grano #34140#34145
Ilyen törvény már régebb óta létezik magántulajdonú erdőre. Az erdészeti társasággal évente kell egyeztetni, hogy hány m3 fa vágható ki a saját tulajdonú erdőből.
"Ha utólag védetté akarok nyilvánítani valamit, akkor korlátozom a szabadságában és azért ellenszolgáltatás jár. "
Ez csak technikai kérdés. Kapsz támogatást, ha regisztrálod a fáidat, de abban a pillanatban adót vetnek ki rá. És csodák csodája, pont annyi lesz az adó, mint a támogatás, ha meg elmulasztod bevallani az SZJA bevallásban, még meg is büntetnek. Ez lenne az állambácsi bónusz juttatása :) .
2012-10-12
09:45:21
Előzmény: grano #34140#34143
grano,

Eszem ágában sincs védeni a hatalmat, és pont a centralizáció miatt "messziről megmondják h mit tegyek", amikor az ilyen ügyeket helyben kellene rendezni.

Sándor példája egyébként BP kerületi szintű, nem kellene magunkra venni.

2012-10-12
08:50:33
Előzmény: robert #34139#34140
robert:
nem is a korlátlan cselekvésről írok. Hanem arról amikor messziről megmondják h mit tegyek. Ugyan olyan károkozás mint a 100 db tehén a belvárosban. És ugyan akkor IQ-ra vall.
Ha utólag védetté akarok nyilvánítani valamit, akkor korlátozom a szabadságában és azért ellenszolgáltatás jár. Ha más nem legalább annyi h segítem a számára utólagosan előírt kötelezettség betartásában.
Ennyi erővel holnaptól fizeted zsebből a betonozást az utcában. A'la 4500 métere + utcaseprés 3000, fűnyírás 2000 + házadó + füstadó + esőadó.
Nem a fa az érdek ezekben a határozatokban hanem az adó és ez katasztrófa.

2012-10-12
08:41:28
Előzmény: grano #34138#34139
grano,

Én úgy gondolom, hogy egy földterület a közös környezetünk része, és mint ilyen, nem tehetek vele akármit, ami eszembe jut, csak azért, mert kifizettem érte a vételárat.
Addig nem is gondolsz erre, amíg nem költözik a szomszédodba valaki, akinek merész ötletei támadnak a birtok hasznosítására, téged meg elhajt, hogy semmi közöd hozzá, megvette a területet, te meg szenvedhetsz.

Bizonyos szabályokat a saját érdekünkben be kellene tartanunk, de ezeknek a szabályokat konszenzussal kellene meghozni.
Sajnos, jelenleg egy saját zsebre dolgozó, tehetségtelen, de az előzőekkel ellentétben küldetéstudatos (súlyosbító tényező) gárda véletlenszerűen potyogtatja szét az őröltségeit. Ennek ellenére vannak olyan intézkedések, amivel egyet tudok érteni.

2012-10-12
08:26:22
Előzmény: robert #34129#34138
robert:
nem értek veled egyet. Ha valaki utólag azt mondja nekem, hogy a saját telkemen ezt vagy azt nem vághatok ki azt elzavarom. Van tájvédelmi körzet, erdő, mező liget fasor akármi. Rakják ki rá h védett. De azért mert egy hülye fatökü politikus a természetvédelemre hivatkozva pénzt lát az én udvaromon lévő fában és utólagosan kiírja a tölgynek a keresztlevelet no azt nem.
Ami társadalmi érdek az a társadalom költsége kell legyen.
Ha valaki felvállalja ennek az értéknek a nevelését, gondozását azt nem határozattal hanem támogatással kell illetni.
Mert kötelezettséget előírni, az itten rohadtul megy. Ezért cserébe adni bármit is azt elfelejtették az utóbbi hatvan-hetven évben, de legalábbis azóta mióta én élek.
payagyerekVálasz erre
2012-10-11
19:43:46
Előzmény: robert #34129#34130
Természetesen igazad van. Ám ez épp olyan "értelmes" törvény, mint pl. a kutyacsippeltetés, átrendszámozás, stb...
Ezek miatt fogja lesz@rni az összes törvényt az ember, mint pl. közlekedésben a kint felejtett 30-as tabellák és társaik miatt.

Marhára OFF:
A minap sasoltam, hogy foltozgatják az utakat. Elgondolkodtam:
A tavaly téli gödrök, egész nyáron gödrök maradtak. Most, hogy már beköszöntöttek a talajmenti fagyok, elkezdtek foltozgatni.
Kérdem én: Meddig marad meg az folt a beköszönő fagyok eredményeként?
Kb. 1 hónapig. Úgy kifordul 1 hónap alatt, mint részeg ember torkán a hányás.
Vagyis az év 11 hónapján kerülgetünk gödröket az utakon és csak 1 hónapig nem.
Mi értelme van ennek?
Miért nem lehet akkor foltozgatni, mikor befixálódik a tavasz melegsége? Miért kell télire, 1 hónapra?

De biztos nem vagyok normális! :-)
BocsazOFFért.
2012-10-11
19:27:02
Előzmény: payagyerek #34124#34129
payagyerek,

"Nem ültetek fát! Nincs gond. Ha ez kell nekik, ezt kapják!"

Érthető, ha felelősségérzettel rendelkező emberekből ellenállást vált ki, ha dedósnak nézik őket. De higgyétek el, hogy rengeteg olyan telektulajdonos van, akinek a portájáról nekem is az jut eszembe, hogy el kellene venni tőlük.
Nem akarom a fákat a gyerekekhez hasonlítani -talán mégis áll a párhozam-, de az vállaljon gyereket, aki képes felnevelni, és mindig mellette tud állni, és ugyanez igaz egy más szinten a többi élőre is, mint a háziállatok és fák.
Egy szép fában már rengeteg munkája fekszik valakinek, és a környezetére is hatással van.

Biosolar Forum  =>  ENERGIAPOLITIKA  =>  Miben érdekelt az állam?lapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva