English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  RECYCLING - ÚJRAHASZNOSÍTÁS  =>  Újrahasznosítás, MÉH MARKTlapozz: « előző   1, 2, 3
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-11-26
08:22:42
hat tegnap en is leamultam a MEH telepen.
Talaltam egy ugyanolyan Samsung digitalis mosogepet, mint a mienk.
mi 3 eve vettuk, kb 65e-ert.
Nem tudom, a MEHen levonek mi baja, de erosen gondolkodom, hogy elhozom kispenzert esetleges alkatreszforrasnak! Kulserelmi nyom nincs rajta!
2011-08-21
06:53:28
Előzmény: sándor #16784#16785
Sándor,

"Egy cikkben volt ez a fotó a törzsvásárlóról, a MÉHMARKTból jövetben lekapva.
Mennyi lesz az annyi, ha sikerül életre kelteni a masinát?"

Mi ez? Mobil klíma?
payagyerekVálasz erre
2011-02-25
14:36:40
Előzmény: v_gy #12185#12188
Persze akkoriban, még szó sem volt ilyen hulladékkezelésről.
Ámbár!
Szerintem csak akkor veszélyes elektronikai hulladék, ha a háztartási szemétbe kerül! Ha normálisan szelektáljuk, már nem annyira hulladék, mint inkább nyersanyag. Mert minden porcikája újrahasznosítható. (Fém, üveg, műanyag.) Ami ugye, jóval kevesebb energia, mint a bányászat, olvasztás, vagy műanyagnál kőolajigény.

Vagy másképp mondom:
Tegyük fel, van a világon, 3 trillárd tonna vörösréz, már kibányászva. Ennek 1 része a bolti kirakatokban áll a polcon. 1 része a lakásunkban használt tárgyakban. 1 része a szétszedő szelektálókban. 1 része meg a kohóból épp most csurog ki, gúlákba.
Vagyis az eddig kibányászott 3 trilliárd tonna, könnyen lehet, hogy épp elégséges, ha mind visszafordul az újrahasznosítási körforgásba.
Tehát, már nem szennyezi akkora mértékben a környezetet.

Ez persze, nem újdonság fantazmagória. Annó, mindenkinek természetes volt az üvegvisszaváltó.
Kis csesznye gyerekkoromban, abból csináltunk zsebpénzt, hogy -suli után- gyűjtögettük őket és visszaváltogattuk. Majd orrba-szájba nyaltuk a töménytelen fagyit a munkánk koronájaként. (5,50 a literes, 2,50 a pálinkás, 2Ft a sörös. Csak épp a dianás nem kellett.)

Vagy csak örexem én is és azért mondom, hogy "régi szép idők"? :-)
Esetleg a téli depresszió gyötri a lelkem? :-)
Mikor lesz már végre "Globális fölmeleg"? :-)
payagyerekVálasz erre
2011-02-25
10:13:14
Előzmény: zsezse #12165#12178
Szerintem ez a legkörnyezetbarátabb újrahasznosítás. Mivel a kidobott portéka, még újrahasznosítási energiát sem igényel.
Csak hazavisszük, meg- és kitakarítjuk, beüzemeljük.

(Az a röhej, hogy annó ezen, összevitatkoztam 1 másik fórumon, 1 hölgyeménnyel.)
Biosolar Forum  =>  RECYCLING - ÚJRAHASZNOSÍTÁS  =>  Újrahasznosítás, MÉH MARKTlapozz: « előző   1, 2, 3
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva