English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Villamos energia tárolása  =>  UPS Szünetmentes táplapozz: « előző   1, 2, 3
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2009-11-23
11:50:33
en a szunetmentesre szavazok, meghozza legalabb 1500-3000VAs szinuszos meretben, mert ezzel mas funkciokat is el lehet latni
-veszvilagitas (energiatakarekos izzok is szinuszos jelet kernek)
-elektromos kapuk nyitasa (pl garazskapu)
-ha tobb szamitogep van a hazban, ezeket is vedi.
-huto

ha nagyon elmenne az aram, akkor nincs mas, gozturbina:)))))
amugy nem is rossz otlet....

2009-11-23
10:20:53
farago,

Jogos a felvetés, én ebből az okból nem nem építettem be a kandallóba hőcserélőt. Azt ugyanis áramszünet esetén vízteleníteni kell.

A napelemeket pedig a napkollektorok védelme miatt raktam fel, de ez nem a téli, hanem a nyári időszakban segít.

Az aggregátor a szivattyúknak megfelelő szinuszos feszültséget ad, de a szünetmentesek többsége négyszög, vagy kvázi szinuszos feszültséget, amit nem szeretnek a motorok. A szinuszos inverterek nagyon drágák, és a folyamatos üzemhez nagy aksi kell (pl kazán + szivattyú = 200W).

2009-11-23
10:10:22

Sziasztok!

Vita indító hozzászólásnak szánom:
Teljesen oké, hogy a modern fűtési rendszerek hatékonysága sokkal jobb a régi rendszerekénél. Sokkal esztétikusabb is, hogy minden cső el van rejtve. Úgy látom, hogy általában ma már minden családi házban van alternatíva a gáz kiesésére (pl vegyes tüzelésű kazán). De egy kritikus tényező van: a villamos áram. Rendszereink többségének a szivattyú a lelke. Ha az nem kap áramot, akkor megfagyhat a család, mert a jó öreg gravitációs körforgásra ezekben a rendszerekben nem számíthatunk. Én egy kandallóra szavazok (meg is van a kémény a nappaliban, de még nem volt keret magára a készülékre). Szerintem egy áramszünet esetén TV, rádió, net...stb nélkül még kellemes is lehet, ha a család a kandalló mellett biztonságban lehet a kinti -20celsius-tól is.
További ötleteim:
- aggregátor a szivattyúkhoz
- szünetmentes áramforrás, akku a szivattyúkhoz
- napelem (szünetmentes töltésére is)

Mindegyiknek van előnye, hátránya, ti milyen módszert használtok/használnátok egy esetleges tartós áramszünet esetére?

farago,

Biosolar Forum  =>  Villamos energia tárolása  =>  UPS Szünetmentes táplapozz: « előző   1, 2, 3
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva