English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Felújítás - tetőtérlapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-10-27
22:23:20
Előzmény: Paragon #34285#34752
Paragon,
a szarufák milyen távolságra vannak egymástól? Tényleg nem túl erős a 10*5-ös szarufa, de ha sűrűn vannak egymás mellett, akkor még lehet jó.
A padlástér be van építve? Ha igen, vagy be lesz építve lakótérnek, akkor vastagabb szigetelésben gondolkodnék.
2012-10-27
21:48:47
ime az utolso tetoteri helyiseg felulrol.
5x10 centis szarufak vannak vizszintesen, erre raszegeltem 5x5os stafnit, a szarufak kozott 15cm kozetgyapot, majd keresztben 20 centis deszkakat fektettem, igy felkerult meg 20 cm, osszesen 35 cm.

a bal oldalon a ferde resznel uveggyapotot hasznaltam, elasztikusabb a resek kitoltesere.

az egesz tetejere jon meg hullampapir es szoros deszka lecsavarozva.

a kepen lathato a futesi nyilt tagulasi tartaly, amit kicsit at kellett varialjak a sziugeteles miatt, azert a vodor es tsai :)
2012-10-15
05:50:51
Előzmény: Paragon #34286#34289
paragon:

nem tudom, vannak-e koztunk acsok is, de a legjobban jarsz, ha megkerdezel errol egy acsot, akinek gyakorlati tapasztalata van ebben.
en nem tennem ra a nyakam, hogy ez a jo megoldas, de ettol meg lehet, hogy az, es mukodni is fog.

ne felejts el egy paraatereszto foliat tenni az ellenlecezes ala, es ugy felrakni az uj cserepet!

csak 1 kerdes: palafelujito lemezben nem gondolkodtal?
nekem anno olcsobbra jott ki (kb 1/4-e) mint az uj cserep, igaz nekem tetoszerkezetet is kellett volna cserelni.

2012-10-15
04:22:46
Előzmény: Paragon #34285#34286
Bocs, a jelenlegi gerenda 10cm*5 cm, de a kerdes meg mindig ua.

2012-10-15
03:20:09
Előzmény: Plaszlo #21216#34285
Sziasztok,
Szeretnem a palatetomet cserepre atfedetni, es a beepitett padlaster szigetelest, parazarast felujitani.
Kerdes: a gerenda 7x5 cm. Ez tudomasom szerint nem birja el a cserep sulyat. Ugyanakkor a tetoter ferde (600mm szakasz) hoszigetelese is csak 80mm kozetgyapot. Ket legyet is uthetnek egy csapasra, ha raszegzek az eredeti gerendara egy 5x7 cm gerendat. A szigeteles 12 cm-re no, ugyanakkor a gerenda terhelhetosege is megno.
Jol gondolom? vagy ez csak tákolás?

2012-02-19
22:46:41
ugy velem, jol sikerult a tetoteri hoszigeteles projekt. Legalabbis a szomszedomhoz kepest jobban:)
eddig mindig nalunk olvadt le elsokent a ho az utcaban. iden...

2011-11-21
18:15:03
Előzmény: zsezse #21215#21216
Már csak 35000 Ft-ért kínálja.
2011-11-21
18:11:10
Előzmény: Plaszlo #21214#21215
koszonom, de van segitsegem:)

Amugy milyen arban lehet egy ilyen? 50e -ert lattam egyet, annyit nem er a dolog.
2011-11-21
16:39:47
Előzmény: zsezse #21192#21214
Zsezse,
nincs szükséged gipszkarton emelőre? Az Ezermester fórumán láttam hirdetni egyet, egyemberes gipszkartonzáshoz.
2011-11-21
12:09:25
En nem tervezem ilyen hosszadalmasra!
A fürdőszoba kesz, legalabbis le van kartonozva.
Meg a padlozatot akarom becsovezni, aztan gletteles, festes.
Most a kovetkezo szobat kaptam szet, de mar ez is leszigetelve 35 centi vastagon, hotukorfolia fenn.
Ez egyelore igy marad, amig a panelek el nem keszulnek!

2011-11-17
13:13:24
Előzmény: zsezse #21084#21094
Részvétem! Tudom, mekkora meló áll előtted. Én már túl vagyok a nehezén, tegnap mentek el a festők. :-) Az elmúlt egy évem majdnem összes szabadideje és szabadsága a tetőtér felújítására ment el.

T.
2011-11-17
10:10:13
pelda a parazaro folia "szakszeru" osszeragasztasara es a szelek leragasztasara.
A folia mogott szedett vedett mindenfele szigeteles darab, veletlenul sem osszefuggoen.
egyaltalan ez a tetofolia parazaronak minosul?

2011-11-17
09:38:50
Előzmény: zsezse #21084#21085
zsezse,

Ha jól látom, valamilyen műszaki cucc csomagolása is újra van hasznosítva :)

Ezért nem engedek be ki nem próbált "mestereket" a házba. Ha mégis, akkor nem lehet egy percre sem magukra hagyni őket, mert biztosan bontás, vagy hajtépés lesz a vége.

2011-11-17
09:32:20
Jelentem, nekifogtam a tetoter felujitasnak.
Sokmindenre fel voltam keszulve, de erre nem. Ahogy kiszedtem a beepitett butorokat, egyre jobban fujt a szel.
Lebontottam a terdfalat, es elmondtam egy "imat" a "mesterek" es kedves felmenoikert, akik 6 evvel ezelott osszehanytak.
Ime a tetoteri "hoszigeteles". 1 szal farostlemez, mogotte par berakosgatott 2-es hungarocell. Parazaro foliarol meg csak nem is hallottak.
Az ongyujto langjat elfujta a besuvito hideg szel. Es en meg csodalkoztam, miert volt itt mindig ennyire hideg.

2011-04-16
07:40:58
robert,
köszönöm szíves segítségedet, legalább most így olcsóbb lesz a felújítás, és én is megnyugodhatok. Egyébként a fiam elvárja tőlem, hogy utánajárjak a dolgoknak, mivel teljes időhiánnyal küzd.
Köszönettel Ibolya
2011-04-15
17:37:29
hargi,
köszönöm segítő hozzászólását, elmentettem magamnak, lemondtam a lakás mennyezeti szigeteléséről. Akkor vált volna nagyon sürgőssé, ha a mennyezetet szigeteltük volna.
Talán a nyár végén vagy jövőre kerülne sor a padlás szigetelésére, előbb most már legyen kész minden belül a lakásban.
Ismételten köszönöm.
Ibolya
2011-04-15
17:28:19
Előzmény: Ibolya #13769#13770
Ibolya,

Az elmondásod alapján az új kazánnal be tudjátok majd fűteni a lakást, most ugyan több gáz fogy, de a külső hőszigetelés is csak el fog készülni valamikor, és akkor majd csökken a számla.
A nyári meleggel egyébként sem tudsz mit kezdeni.

Mint sokat próbált szülő azt mondom, hogy ne akarjuk megoldani a gyereket problémáját mi szülők, ha nem kérnek meg rá. Egyébként úgy veszik a kéretlen segítséget, hogy beleavatkoztunk az életükbe.

2011-04-15
17:17:43
roberto,
köszönöm a gyors válaszát, a világítással kapcs. megjegyeztem írását. Képeket sajnos nem tudok küldeni, én másik városban élek, mint ahol a fiamnak készül a lakásfelújítás, ő pedig nem ér rá. Nem kívülről, hanem belülről gondoltam a szigetelést, ha egyáltalán lenne úgy értelme, vagy legyen egyszerűen elfelejtve?
A háztömb nincs még szigetelve, már volt rá pályázat, akkor nem tudták többen az önerőt befizetni, nem ott lakó közös képviselő van, ő mondta a fiamnak. Mi csak mostanában vettük a lakást. A gázterv már kész, turbósra tervezték, most mondta v.ki a fiamnak, hogy a másikfajta kazán jobb lett volna. Már a munkák elkezdődtek, de még talán egy-két dolog alakítható lenne. Harmadik emeleti saroklakásról van szó, és télen hideg volt eddig a konvektorokkal, nyáron pedig meleg. Szigetelést belülről nem ajánlatos végezni, (írásaiból vettem ki), azonban én úgy gondolnám (szakértelem híján), hogy a nappali egy teljes fala esetleg egy téglafalat belülről még kapna, akkor ez javítana a szigetelésen, és esetleg vakolatlanul még a nappali díszfala is lehetne (bár takarítás szempontjából nem tudom jó lenne-e, por megülne benne). A mennyezeti szigetelésről már lemondtam, majd a padlás szigetelésére jövőre kitalálunk valamit.
Tehát belülről érdemes lenne-e egy sor téglafalat még hozzáépíteni, vagy felejtsem el, mert drága lenne, nem lenne jobb a hőérzet ezáltal, nem ez lenne a megoldás, stb.
Várom válaszát.
harginak is köszönöm a segítő hozzászólását a padlás felőli szigeteléssel kapcsolatban.
Köszönettel és tisztelettel Ibolya
2011-04-15
09:10:03
Előzmény: Ibolya #13748#13753
Ibolya,
Hol lenne a téglasor? Kívül, vagy belül?
Képek és rajz nélkül nem tudok véleményt mondani.

A gázóra áthelyezést arra jogosult tervezővel meg kell terveztetni és jóvá kell hagyatni. Ő majd olyan szekrényt tervez be, ami szabályos.

Szerintem olyan világítótesteket érdemes venni, amibe mind a hagyományos izzók, mind a kompakt izzók belecsavarhatóak (abba a LED izzók is jók).
Halogén és a barkácsáruházak választékában közkedvelt GU10 foglalattal (képen) ellátott lámpatestek felejtősek.

2011-04-15
08:46:49
roberto,
elkezdődött a felújítás, fiam nem tudott feljutni a padlásra képekért, azonban a te eddigi hozzászólásaidból azt vettem ki, hogy mindenképpen a tetőszigetelés lenne a legmegfelelőbb egy társasház felső szinti (cserepes tető) lakásának a mennyezetszigetelésére.
Most azt kérdezném tőled, talán még nem késő, hogy sarki felső szintű lakás révén a nappalinak legalább a külső teljes falát lehetne-e egy sor téglával védeni a hidegtől, naptól, hogy a lakásban éppen ne olyan hőmérséklet legyen majd mint amilyen éppen kint van. Esetleg valamilyen más elfogadható árú jó megoldást tudnál hamar ajánlani nekünk?
Milyen világítótesteket javasolnál vásárlásra, fő szempont az egészség esősorban, majd a fogyasztás, ár és utána jönne a dizájn.
A gázóraszekrényt lakáson kívül helyezzük, boltit (milyent) vegyünk vagy lakatossal készíttessünk egyet?
Nagyon kérlek ha van időd, írd meg a véleményedet, nekem nagyon számítana, előre is köszönöm.
2011-02-16
20:38:32
Előzmény: robert #11822#11863
A légkondihoz falon kívül van vezetve az áram. A falakban nincsen cső, ezért nem lehet állítólag áthúzni a vezetékeket, de a vill.dobozba már valamivel több Amper van (remélem jól írom, - anno pedig tanultam, férjem elektromos szakember volt, nekem nem kellett ehhez érteni, de sajnos özvegy vagyok) az ablakok, erkélyajtó nyílik, csak nem lehet bukóra állítani.
Előadáson a fiam betegen is fel kell lépjen, ha lesz ideje akkor mindenképpen megkérem rá, hogy fotózzon, és a képeket küldje el,nekem azt hiszem nem sikerülne. Szeretném ha nem mutatós lenne a lakás, hanem elsősorban minőségileg felújított,- már amit ki lehet a lakásból hozni.

Üdvözlettel
2011-02-16
20:31:34
Előzmény: hargi #11844#11862
Köszönöm a segítőszándékú ötletedet.
2011-02-16
07:56:59
Attól, hogy járnak a padláson, még lehet szigetelni a födémet, csak nem kőzetgyapottal, hanem járható hőszigeteléssel (ami lehet élére rakott deszkák közé terített kőzetgyapot, felülről OSB-vel vagy deszkával borítva, vagy lépésálló polisztirol felülről lebetonozva, vagy könnyűbeton vékony esztrichréteggel borítva, stb.) A belső oldali hőszigetelést ajánlatos kerülni
2011-02-15
20:17:02
Előzmény: Ibolya #11819#11822
Ibolya,

A leírásod alapján nehéz elképzelni, hogy mi a helyzet.
A fiad mindenképp csináljon majd képeket (körben mindenhol a padláson is), addig is jobbulást neki.
A képeket (és alaprajzot )az oldal alján halvány szürke színű Copyright... feliratra kattintva előjövő címre küldhted el.

Az ablakok nem nyithatóak?
Az elektromos hálózat gyenge, de bírja a légkondit?

Ha kaptatok egy árajánlatot, akkor azon szerepel, hogy milyen munkákat végeznének el, és mennyiért. Ha nem titok, akkor a lényegét átmásolhatnád ide, talán születne egy-két ötlet hozzá.

2011-02-15
19:53:00
Előzmény: Ibolya #11819#11820
robert nincs szerintem beázás, vagy a nappali és hálószoba bal felső sarka mitől penészes, inkább talán műanyag miatt, tenyérnyi részén, vagy takarja a festék.
Melegvíz a konyhában a mosogató alatti villanyboylerból van, itt alvízmérő óra is van, míg a WC-ben (a másik oldalon) is van egy alvízmérő óra. Fürdőszobába gáz vízmelegítő van,de mivel teljes fűtéskorszerűsítés lesz, ez innen ki fog kerülni, sajnos a konyhainak maradnia kell (villany kicsi vízboyler), mert ellenkező oldalon van, szakember szerint ahhoz mindent fel kéne törni. Villanynál valami változást csináltak, de még nem elegendő a villanyszerelő szerint. Nem tudom, hogy igaz-e, ennyit értettem egyelőre belőle. Ami számomra a legfontosabb lenne, a gáz, víz, villany, és a szigetelés, járófelület. Cementlapokra van 2 réteg műpadló a konyhában és a közlekedőben, állítólag nem érdemes felszedni, mert akkor megmozdulnak a lapok, és nagyon sok munka és pénz rámegy, inkább lamináltat javasoltak rárakásra, de mivel nem egyenes a talapzat, nem tudom, hogy ez a megoldás ideiglenes lesz-e. Nem szeretném, ha egy-két év után mindent újra kéne csináltatni, mert akkor már nem is tudnánk. Ennyit tudtam még egyelőre mondani.
Fiam majd ha lesz ideje (lázas, és művész)akkor le fogja fényképezni a vill.táblát a közlekedőben. Falakat állítólag le kell vakartatni, nem is tudom akkor, mit vettünk?
Köszönöm előre is ha van javaslatod.
Üdv.
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Felújítás - tetőtérlapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva