English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Padlófűtés  =>  Esztrich, dilatáció, burkolatlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-11-28
09:39:16
tatus,

Azért gondoltam a "lehúzatásra" pont a küszöbnél, mert nincs küszöb, viszont van egy rés, ahol le tudsz jutni a födémig. Azt mondtad pince van helység alatt,. Egy menetes-szárat anélkül be lehet építeni, hogy bármi sérülne.

Az alátámasztással óvatosan bánnék, és a pur-habot nem találom elég időtállónak.

Minden esetre -ahogy írtam- először ki kellene deríteni a deformáció okát, addig jobb csak óvatosan közlekedni ezen a szakaszon.

Kérdés az is, hogy billeg a lemez, vagy rugózik? Mekkora a helység? Itt is lecserélted az esztrichet? A régi szigetelő maradt?

Még egy gondolat: esetleg az híg beton befolyt a szigetel közé, és most alátámasztja egy részen a lemezt. Ezen az alátámasztáson billeg a lemez, mint egy libikóka.

2010-11-28
01:28:38
en ugy jartam, hogy a padlofutes szelen, gyakorlatilag a folyoso vegen lett kivezetve a gerinc a padlo szigeteles sarkan, ezmiatt kicsit labilis lett az esztrich alatt az alatamasztas, plusz ra is leptek meg 1-2 napon belul a szelere, igy mozgott az egesz. en PUR habot nyomtam ala, ami eleg sokat segitett.

payagyerekVálasz erre
2010-11-28
00:04:01
PUR-hab?
Vagy:
(hülyén hangozhat, ne nevessetek)
Megkeresni a billegési pontot, ami felnyomja, ott fúrni lyukakat, majd bő vizes beöntés. Hadd mosódjon, tömörödjön vízszintbe.
2010-11-27
23:25:46
róbert

igen jól látod, nem süllyedésről, hanem emelkedésről van szó, ha ugrálok rajta rugózik. a fűtéssel alakult ki, pedig a felfűtést fokozatosan végeztem. természetesen acélhálóra van rögzítve a cső, dilatációs hézag kialakítva.
a lehúzás nem oldható meg mert nincs küszöb.
esetleg, ha aláinjektálnék valamilyen anyagot (de mit?), ami megkötne alatta, megszüntetné a rugózást és így már lecsiszolhatnám a betont.
a burkolás már idén nem lesz, van időm
várom én is a további tippeket, ötleteket.

üdv
2010-11-27
21:40:01
tatus,

Ezek szerint nem az egyik oldal süllyedt meg, hanem a másik felemelkedett? És most rugózik, ha ráálltok? Ez azóta van, hogy bekapcsoltátok a fűtést?
A fal és a beton között körben mindenhol van hézag? Acélháló van betonban?

Valaminek meg kellett emelnie a betont. A vas hőtágulása megegyezik a betonnal, ha azonban egy szakaszon alul kilóg a betonból és a fűtéscső hozzá van erősítve, akkor jóval melegebb lehet, mint a beton, amitől úgy megnyúlik, hogy kiemeli a betont. Ha ez így van, akkor semmi esetre sem csiszolnám le a felületet, hanem lehúzatnám a küszöbnél, a vas meg -remélhetőleg- a szigetelésbe nyomódna.

Egyenlőre ne csinálj semmit, amíg ki nem derül a valódi ok. Kíváncsi vagyok mások véleményére, mert nem hallottam még ilyet.
2010-11-27
20:58:08
üdv róbert

feltörtem az egészet (kb. 50 m2), szerencsére az ötrétegű csövek megmaradtak, és újra betonoztam 3 cm-rel vastagabban zsákos esztrich-vel. a fűtés már 2 hónapja megy és NINCS repedés.
a szint biztos azonos volt, mert szakaszosan betonoztam, tehát mikor az egyik helység elkészült és a következő hetekben kiszáradt elvettem a deszkát, a helyére beraktam az 1 cm vastag dilatációs csíkot és mellé betonoztam a másik helységet.
a magasságkülönbség csak a szélénél van, ahol a két beton találkozik, beljebb a közepe felé azonosak a szintek.
még annyit, hogy négyen a családból ráálltunk a magasabb részre ( cirka 300 kilóval )és visszasüllyedt a szint, tehát valamiért itt felemelkedett a szigetelésről a beton.
arra gondoltam, hogy egy betoncsiszolóval összedolgozom a szinteket, de ez a függőleges mozgás kissé aggaszt a burkolás szempontjából
szerinted?
2010-11-27
20:36:20
tatus,
Hogy javítottad ki a repedéseket?
Biztos vagy abban, hogy a küszöb két oldalán azonos volt beton szintje? Ha benn van egy deszka betonozáskor, akkor nem nehéz hibázni.
2010-11-26
21:36:25
Sziasztok

Talán néhányan emlékeztek a megrepedt betonomra, melyet mostanra sikerült kicserélnem (nem kis munka volt). A fűtés jól üzemel, sehol egy repedés, de most olyan gond merült föl, hogy a dilatációs elválasztásoknál, ahol nincs küszöb a két oldali betonmagasság néhány helyen elcsúszott (kb. 5 mm-t). Érdekelne, hogy mi lehet ennek az oka, ill. milyen megoldásokat javasoltok. Addig nem tudok burkolni, míg ki nem javítom.

köszi
2010-09-15
10:55:10
zsezse,
Lehet, hogy a hurkon csövek a beton felszínén futnak.
2010-09-15
10:48:04
mondjuk 20 max 25 centi atmeroju a hurok 2-3 helyen, 15 cm az eloirt osztastavolsag.
2010-09-15
10:41:21
zsezse,

A vasalás alatt a hálót értettem. Én rettegő típus vagyok, ezért meg szoktam erősíteni a betont (sose bántam még meg), ha mással nem, akkor maradék drótkerítéssel.

A csövekre erősített vasháló mindenképp segíti a hőterjedést. Hány négyzetméteres hurkokat hagytál?
2010-09-15
10:07:04
en egyedul a hasznalaton kivuli futetlen helysegeknel hagynam ki (garazs, kazanhaz, stb) a szerelobetont, ha ezzel szeretnek sporolni.

robert: miert kell bevasalni az aljzatbetont? en meg sehol sem lattam - kiveve a padlofutest, de ott is csak a beton alatt, a betonban nem.

b) kerdes: amit most letekertem padlofutest a hajlitasoknal kicsit nagyobb a csotavolsag, hidegfoltok alakulhatnak itt ki
mennyire jo otlet ide mondjuk egy darab vashalot letenni, hogy az is segitsen "bevinni" a hot erre a feluletre?
2010-09-15
09:57:22
Úgy látom akkor itt sem lehet megúszni a 2x betonozást :)

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek!

Üdv.:

Szamos

2010-09-15
09:35:23
szamos,

a. Minimum 5cm sóderterítés, 5cm beton, vízszigetelés, 8cm lépésálló polisztirol, fólia, 5cm vasalt beton, , parketta
b. Minimum 5cm sóderterítés, 5cm beton, vízszigetelés, 8cm szálas hőszigetelés párnafák közé, gotextília, vakpadló collos deszkából vagy 20mm-es OSB, parketta
2010-09-15
09:33:36
akkor en: vekony szerelobeton, hungarocell, aljzatbeton.
valahova pedig vizsizgetelesnek egy foliat leteritenek, akar a hungarocell ala.

2010-09-15
09:19:19
Itt is csak homok van jelenleg, fűtött lesz, és laminált parketta.

2010-09-15
07:45:02
szamos,

Attól függ, hogy milyen célra szeretnéd használni, hideg vagy meleg-burkolatot építenél, mekkora hely áll rendelkezésre. stb...
2010-09-15
07:43:41
szamos:
en - nem epitesz - a kovetkezot tennem:
ha van szerelobeton, akkor arra vizszigetelest, majd a szintnek megfelelo betont, esetleg valamennyit feltolteni soderrel.
ha futott helyseg lesz, akkor pedig a szerelobetonra ugyanolyan vastag hungarocell hoszigetelest, majd arra az aljzatbetont. en igy csinalnam.
2010-09-15
07:38:46
Még egy kérdés.

Olyan helységekben ahol nem lesz padlófűtés milyen aljzatot érdemes csinálni?

2010-09-14
11:30:39
Átvezetés a dilatáción:

Biztosan jobb szerelőbetonnal, de szerintem az én "lusta módszerem" is megfelel, ha a szigetelők fektetése és a betonozás odafigyeléssel készül. Végül is eloszlik a súly, de a "végső szó" a gerendáké marad. Az előkészítésen múlik az is, hogy hőhíd-mentes legyen a szerkezet.

2010-09-14
10:59:28
szia

3-4 centinel vekonyabbat ne tegyel, en 4-et tennek.
2010-09-14
08:50:16
Köszi a válaszokat!

Szerintem nem ezek az I betongerendák tartják, mert a rajta lévő kb 1.5-2 centis betonréteg (a jelenlegi járólap szintje most a gerenda tetejétől kb 4 cm) egy kőműves kalapácsnak se nagy akadály..

Mivel nem nagy felületről van szó, akkor szerintem ahogy írtátok kiszedem a salakot, megcsinálom a szerelőbetont bevasalva gerendatető-2cm-re, majd 5 centis szigetelés, gerendatetőre 3 centi, fólia, 10x10 es acélháló a csövekkel, és az 5 centis esztrich.

A szobába a homokra milyen vastag szerelőbeton kellene?

2010-09-14
08:43:31
robert

jol emlekszem, hogy te javasoltad, hogy a padlofutesnel a varhato dilettacios reszekre valamennyi vedocsovet huzzunk?

2010-09-14
08:42:54
ja ertem. meterenkent alatamasztva az 5 centis betont?!:)) haaat..
viszont a szigetelest nem hiszem, hogy hohidmentesen le tudnatok igy rakni, eselteg kesobb kopogni fog a beton, ha nem fekszik fel rendesen a gerendak kozotti szigetelesre. neccesnek tunik..

2010-09-14
08:24:00
zsezse,

Én arra gondoltam, (úgy látom monolit is) hogy a gerendák, mint pillérek tartják a súly nagy részét (vasalt betonlemez), a gerendák közötti szigetelésre már nem jut jelentős terhelés, tehát nem is mozoghat, úgy fog maradni, ahogy lerakták. A szerelőbetonnak ezért nem sok szerepe maradna.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Padlófűtés  =>  Esztrich, dilatáció, burkolatlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva