English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Fogyasztás Csökkentő Mágneslapozz: 1, 2, 3, 4   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-09-21
06:42:01
Előzmény: sándor #17990#17993

Hmmm, sajnos úgy látszik ez sem az a fórum ahol kemény valutára válthatom a terméket. Nem vagytok elég fogékonyak az újdonságokra...
Pedig lenne még egy (ugyancsak sárga)a szomszédomnál. Neki a Vaillant vízmelegítője elé van felrakva és nem igazán működik, két hete segítettem neki vízkövezni. Persze az is lehet, hogy csak a vízkővel nem beszélte meg a termék gyártója, hogy hogyan illik a viselkednie.
2011-09-20
21:08:50
Előzmény: Zsolt #17975#17980
Péniszgyűrű?
2011-09-20
20:26:46
Előzmény: Zsolt #17975#17976
Nyulat dobni?

T.
2011-09-20
19:57:14
Előzmény: robert #15235#17975
Sziasztok!

A pince kipakolása közben találtam egy Master Burner Bionet-et, az előző tulaj használhatta. Olyan mint a képen csak az enyém sárga színű, bár nem hiszem, hogy ez számít valamit. Ötleteket várok a felhasználására vonatkozóan. Sajnos olyan gyenge mágnes van benne, hogy hűtőmágnesként megbukott.

2011-06-29
22:25:30
Előzmény: radymix #15532#15538
radymix!

Most nézd meg, hogyan verted orrba saját magad! És ne azokat hibáztasd, akik el is olvasták az anyagaidat.

Az első orros:

>Dr. Klaus KRONENBERG professzor, a terület egyik elismert szakértője mondja:
"Történik valami a fizikai behatásoknak kitett vízzel, légyen ez a hatás akár egy centrifuga heves mozgása, a levegő porlasztás általi behatása, vagy akár egy vízesésben előforduló jelenség. Sőt, a víz még elektromos erőtéren, vagy mágneses térben való átáramoltatás után is másképpen viselkedik, mint azelőtt."<

Következő orros:

>CHM 500-40 BEKÖTŐCSŐ Gyártási szám: 2001221/016/10<
>Termékspecifikáció:
MRAZ SYSTEM TECHNOLOGY CHM 500-40 BEKÖTŐCSŐ, maximum 500 kW teljesítményig beépíthető, NA 40 karimás berendezés, tüzeléstechnikai berendezéseknél alkalmazható.<
>Aláírás Mráz Sándor műszaki vezető<

A harmadik orros:

A szakvélemény.
Annak is különösen az utolsó fejezete, ami a látottak laboratóriumi körülmények közötti megismétlését tartja szükségesnek. Mert az anyagban csak leírják amit mások meséltek, illetve láttak kazán újra beszabályozást, és hallottak fogyasztás csökkenésről. Se adatok, se a műszerezés.
Ilyen határozottan semmitmondó szakvéleményt ritkán látni.
Hát még erre hivatkozó céget!
Legalább a Pannon Egyetem laborjában megismételt vizsgálatot mellékelhettétek volna!

!!!!
A professzort nem kell magyarázni, magáért beszél. (Beszélne, ha időközben meg nem halt volna.)

A MRAZ bekötőcső nyomáspróba tanúsítványát Mráz Sándor írta alá. Nem furcsa?
A saját találmányát maga tanúsítja. Szokatlan eljárás.
Ja, és Mráz Sándor nevű műszaki vezető nem található a ÉMI kft. telefonkönyvében.

A szakvélemény meg egy tartalom nélküli üres papír.

Úgy hogy lépj a gázra, de vigyázz, mert még az út lejtésszögét is firtatni fogják ezek a hitetlenek.

2011-06-29
16:13:05
Előzmény: radymix #15532#15533
radymix,

"... amit nem lehet az nem is létezik vagy csalás... "
Erről a paraszt bácsi jut eszembe, aki felmegy Pestre az állatkertbe, és a zsiráf ketrece előtt azt mormogja a bajusza alatt, hogy "ilyen állat nincs is".

Igazad van, sokan -köztük én is- olyanok vagyunk, ha nem értünk valamint, amit más sem képes elmagyarázni, akkor nem is hisszük el, hogy működik. Hogy ez a tulajdonság áldás, vagy átok, azt mindenki döntse el maga.

2011-06-29
15:24:31
Előzmény: szemi #15527#15532
mindent annyira tudományosan akartok megmagyarázni hogy csak na.amit nem lehet az nem is létezik vagy csalás.ennyire vagytok nyitottak új dolgokra.most is rengeteg olyan dolog van amit nem tudnak megmagyarázni és mégis működik.nem tudom hány éves vagy de kb úgy viselkedsz mint apám :).rajta se lehet változtatni...
nem lesz se ilyen műszeres mérés se olyan mert nincs rá lehetőségem,annyit tudok tenni hogy ugyanazon a szakaszon mágnessel és mágnes nélkül legnagyobb sebességben padlógáznál mellett adott távolságban mennyire gyorsul fel az autó/motor.de mondjuk belegondolok akkor meg majd az lesz hogy most fújt a szél meg toltak hátulról,vagy lehúztam a gyertyapipát..nézd már mennyire be vagy gyöpösödve. XD csak nevetni tudok..
2011-06-29
12:22:11
Előzmény: radymix #15522#15527
radymix!

Ha egy tudományosnak mondott állítást nem tudnak tudományosan bebizonyítani, az az állítás csalás.
Engedékenyebb leszek, tévedés.
Még engedékenyebb leszek, butaság.
Még még engedékenyebb leszek, haszonszerzés más butaságának a kihasználásából.

Feltettem Neked néhány kérdést a zászlódra festett professzorotokról aki eredetileg nagyjából kétségbe vonta a csodahatást - nem válaszoltál.

A honlapodon szereplő mosodás mint "Minarik", nem elérhető. Azt sem lehetett róla kideríteni, hogy működött e egyáltalán.
Kérdeztelek róla - nem válaszoltál.

Feltettem a kérdést az Eriez mágneseivel kapcsolatos tapasztalatainkról - nem válaszoltál.

Viszont fröcsögni azt tudsz.

Ezek után, illetve ilyen (a bizonyító erejű videódig nevezzük áltudományosnak) háttérrel, milyen videóval akarod az álmomat elvenni?
Ismét kíváncsivá tettél.
Ha azt mondom, hogy nagyon várom, akkor nyugodtan borítékolom, hogy soha nem fogjuk látni.

Ha csak annyi kérdésre adsz választ mint eddig, akkor itt fogok nevetés nélkül megsavanyodni.

Te ezt a témát háborúnak veszed. Tévedsz. Részemről nem akarok háborúzni.
Tanulni szeretnék.

Volt egy nagy célod, hogy rövid belül olyan gazdag legyél mint a terjesztői hálózatot felépítő főnököd.

Remélem, ezt sikerült elérned!
Ha mégsem lettél eddigre gazdag ember, akkor javasolok egy új témát nyitni a pilótajátékok tudományos magyarázatainak.

Kritizáltad a vízpróbámat.
Pedig azt le sem mertem írni, hogy hiába állt a mágnes a vízben egész éjszaka, a víz nem lett lágyabb.
Leírni pedig azért nem, mert nem hiteles műszerrel, hanem csak a kórházakban, a gyógyításban elfogadott pontosságú színmintás szalaggal végeztem az ellenőrzést. A hatásidőt pedig csak a karórám másodperc mutatója alapján állítottam be.
Tehát egy a műtétekhez, a vérkészítmények elkészítéséhez elegendő pontosságot "komolytalannak" tartottam, hogy cáfoljam a mágnes hatását.

Próbáld meg, hátha együtt nevethetünk!
Én a saját hülyeségemen, Te pedig ...?
payagyerekVálasz erre
2011-06-29
11:25:23
Előzmény: radymix #15522#15525
Szó sincs lejáratásról! Talán inkább nem engedjük magunkat átvágni!
Persze ez sértődésre ad okot részedről. Ám vagy Te, vagy én, mint átvágott vevő sértődök.
Akkor inkább Te! Nincs más választás! Nem költöm a pénzem értéktelen kacatokra! Ha ezért elnézést kell kérni, akkor bocsánat érte.

Tudjuk, hogy a mágnes 1 csoda dolog. Láthatatlan erőt "bocsát" ki magából.
Ám ezt mégsem kéne szélhámosság alapjául tenni!
Pl. a gáz halmazállapotú földgázt, miként teheti méggázabb halmazállapotúvá, ami tökéletesebb égést produkál? Pláne, hogy ez a földgáz -előbújva a föld mélyéből- nagyon sok és sokkal erősebb mágneses mezőkön halad át a talajban!
Persze tudjuk: épp a csudamágnes ereje kell már csak neki, hogy tökéletesebb legyen az égés! Mondhatni, hogy "az az utolsó csepp a pohárban". :-)
Sőt még azt is tudjuk, hogy a térdizületeknek is csudagyógyír!
De tán lehet, hogy mindenre!!!

Ismétlem magam:
Mértem hőszipkát ilyen csudamágnessel. több lehetséges helyre cuppantottam. Közben nem változtattam semmit. A hőszipka beállt és változatlan paraméterekkel járt. Változatlan hőforrás, változatlan hőleadás. A mérés digitális hőmennyiségmérővel történt 0,xxx kW felbontásban. A villanyfogyasztás digitális fogyimérővel történt.

Ám lóf@szt sem csinált!!!!!!!!!!!! Semmit!
Pedig még 150kilós húzóerejű neodímiummal is próbáltam.

Ui.:
Többet nem írom le ezt. Számomra ez a tény! Nem hiszek az ócska mesékben. Ezt láttam, ezt tudom.
Mesélhet nekem gázkazánállítgatós-tekergetős ember bármi baromságot!
2011-06-29
10:22:08
Előzmény: radymix #15522#15523
radymix,

Nem az a célom, hogy lejárassalak. Látom, hogy hiszel abban, amit állítasz. Ha tényleg jobban megy a motorod és nem vízkövesedik a bojlered, akkor te már jól jártál.

Én pedig addig nem tudom élvezni a mágnes nyújtotta előnyöket, amíg valaki (talán éppen te leszel az) az általam követhető és ellenőrizhető módon nem bizonyítja be a termékek működőképességét.

Olyan jellegű mérés érdekelne, mint ahogyan a kazán-szervizes mérte a kazán paramétereit. Csak egy dolog változtatható meg: mágnes feltéve, mágnes levéve, mindez néhányszor ismételni és a műszerek által jelzett adatokat mutatni. A kazán/motor paramétereit pedig pontos műszerekkel mérd.

Kíváncsian várom a videódat.

2011-06-29
09:47:49
Előzmény: robert #15515#15522
ha azt hiszitek h nyertetek rosszul teszitek.ennyi erőfeszítés beletenni hogy engem lejárassatok ez kemény dolog.sajnállak benneteket,és lehet hogy rosszul fogtok aludni mert ha lesz időm megcsinálom a saját videómat a vízkőtelenítésről,és arról is h például jobban megy a motorom vagy az autóm.akkor végre lezárhatjuk a vitát és leülhettek 1-es.

:D az nevet aki utoljára nevet
.
2011-06-29
07:18:14
Előzmény: sándor #15514#15515
Sándor,

A hatásfok számításnál ezeket az adatokat használtam, avval a feltételezéssel élve, hogy 10liter/perc a tömegáram a kazánban.

De szerintem túlzás volt 10 percet vesztegetni erre a számításra, mert csak egy szemfényvesztés volt az egész videó. A blikk energetikai mellékletébe való.
2011-06-28
18:45:56
Előzmény: radymix #15504#15511
radymix!

Mi Eriez mágneseket használtunk rúd és elektromágneses folyadék-átfolyó rendszerben, vastalanításra.

Itt utána nézhetsz, hogy milyen erősségűek és mire alkalmazhatóak ezek a mágnesek.

www.processindustryinformer.com/Details/Eriez-Magnetics-Europe-Ltd

Mint már írtam a legolcsóbb is 15 milla körül volt tíz évvel ezelőtt. A mi laborjaink semmilyen, a vízre gyakorolt hatást nem tudtak kimutatni, pedig még nagy Német intézetek is vizsgálták.
Mert ha véletlenül megváltoztatták volna a vizet, akkor az milliárdos kárt okozhatott volna a cégnek.

A vasat (az összetevők ásványaiból és a technológia során kopó gépalkatrészekből) azt jó hatásfokkal szeparálták.

Elképzelheted, hogy már akkor is voltak csodatevő mágnesek. Úgy hogy mi is kipróbáltuk a több százszor-ezerszer erősebb mágneseket, de sajnos hiába.

Lehet, hogy valamit rosszul csináltunk?

2011-06-28
16:25:57
Előzmény: szemi #15498#15506

A kazánban van egy másik szivattyú a visszatérő ág hőmérője mellett.

Az első videón látható teszt meggyőzőbb, mert a szervizes nem állít semmit a kazánon, a változást csak a mágnes megléte vagy hiánya jelenti.

A második videón a műszerek 1C felbontásban mérnek. Ha 41/36 fokot mutatnak, akkor az lehet 41.49/35.5 (dT=5.99C) és 40.5/36.49 (dT=4.01C) is. A két szélső érték között 1.98C van, ami eleve 40%-os mérési hibát okoz. Ha a kazánt nem babrálná a pasi, és a gázórát együtt mutatnák a kazánnal (lehet, hogy a szomszéd gázórája van bevágva), akkor sem érne fabatkát sem a demonstráció.

Nincs még mágnesem.
2011-06-28
15:44:47
Előzmény: szemi #15320#15504
nem volt nálam semmilyen dörzsölés mert csak a vizet öntöttem az edénybe.
a teszted nem a valóságnak felet meg :)
payagyerekVálasz erre
2011-06-28
12:59:06
Előzmény: szemi #15498#15500
Én csak azért nem szólok, mert már nem bírok kulturált szavakat leírni ehhez a mágneses átvágáshoz.
Legfeljebb annyit, hogy sajnálom azokat, akiket becumiztattak vele.
2011-06-28
12:11:37
Előzmény: robert #15492#15498
Robert!

A második videó készítőjétől meg kellene kérdezni, hogy miért felejtették zárva a kerintető szivattyú golyóscsapjait a kísérlet során.

Én végignéztem Radimix referencia listáját. Szerencsétlenségemre az egyik cég munkavédelmi főnöke valamikori munkatársam. Anonim hajlandó volt utánanézni.
Ő nem tud az elismerő nyilatkozatról.
Viszont a mindenkori munkavédelmis munkaköri kötelesége a gázkazánon végrehajtott bármilyen technikai változtatásokkor, beszabályzásokkor jelen lenni, azt dokumentálni és jóváhagyni.
A dokumentációban az akkori időszakból szerepel a bekötőcső megbontása, valamint a kazán paramétereinek az optimalizálása. Magyarul a pillanatnyi gáz és levegő értékekhez való igazítása. Ráadásul ezzel egy időben kapott a kazán egy hőcserélős égéslevegő előmelegítőt is.
Mágnesről nincs említés a bejegyzésben. Szerinte ahhoz először is a kazán gyártójának a hozzájárulása kellett volna. Annak pedig ott kellene lennie a doksiban, mert a kazángyártó szervize végezte az optimalizálást.
Jelenleg a kazánon egy normál, valószínűsíthetően az eredeti bekötőcső van.
Szerinte lehet, nem is cserélték ki, csak a munkákhoz volt szükséges a csövet megbontani, mint minden karbantartáskor.

A második videón is a mágnes felhelyezésekor "újraszabályozták" a kazánt. Ezért nem lehet hiteles semmilyen előtte és utána végzett mérés. Ráadásul a láng ilyen képét bárki elő tudja idézni, ha jó irányba változtatja a gáz-levegő arányt. Még műszer sem kell hozzá. Ezt csinálják a beüzemelők is.

Még egy.
Megkaptad már próbára a mágneses tököt ?
2011-06-28
10:17:01
Előzmény: radymix #15241#15496
Radymix,

Szerintem: vízlágyítás = gyanta + só (amihez igaz sok-sok lólé kell, de legalább műkszik...)

2011-06-28
10:13:18
Előzmény: robert #15492#15495
Robert,

Megnéztem mindkettőt. Igaz előtte sem voltak kételyeim, de a második videó... Majdnem meggyőzött... :-) Nagyon kemény... :-) És vannak, akik...?...?...

2011-06-28
07:11:59
Előzmény: szemi #15320#15492
Kételkedem, tehát vagyok! (Gáz-mágnes teszt)
www.youtube.com/watch?v=p0Nz7rlXsig&feature=related

Itt pedig egy "meggyőző" video a "fizikai porlasztás rásegítéses elven működő" fogyasztáscsökkentés "méréssel" történő igazolására.
www.youtube.com/watch?v=WdJ7nrEfgLA

A második videoval kapcsolatban:
a mágnes felszerelése után sikerült a fogyasztást 26liter/perc (1.56m3/h) értékre lecsökkenteni. Akkora gázfogyasztás ~15kWh teljesítménynek felel meg. A kazán a fűtővizet 5C fokkal emeli. A tömegáramtól függően ugyan, de a gyakorlati értékeknek megfelelően a leadott teljesítmény 5kW-nál nem több. A hatásfok 5/15 -> 30% .
A mágnes felhelyezése előtt 4/21 -> 20% .

2011-06-22
00:46:34
Előzmény: radymix #15239#15320
radymix!

Kipróbáltam.
Igaz nem volt ökotojásom.

Volt egy vízköves edényem amibe a környéken található egyetlen lágyvizű kút vizét töltöttem. Másnapra változott a szine a vízkőnek, de a kő nem tünt el, nem lazult fel. Valószínűleg hiányzott a dió dörzsölő hatása.
A beletöltött lágy víz kicsit keményebb lett.

Tehát nem tünt el a vízkő, hanem csak átment, feloldódott a lágy vízben valamennyi a vízkőből.
Így mőködnek a cseppkő barlangok. Ez egy természetes folyamat, ami mágnes nélkül is működik.

Miért nem egy olyan próbát ajánlassz, hogy a tojásozás után is mérjük meg a víz keménységét? Az lenne a meggyőző, ha látványosan lágyabb lenne utána, mint előtte volt.

A BEKÖTŐCSŐ mint referencia tanúsítvány ezek szerint lekerült a napirendről?
Mert igen nagy a csend abból az irányból.
2011-06-19
18:13:20
Előzmény: robert #15240#15241
oké
2011-06-19
18:12:07
Előzmény: radymix #15239#15240
radymix,

"... csak annyit kérek h próbáljátok ki (vízbe rakj egy ökomagot hagyd pár órát és a vizet tedd bele egy vízköves edénybe)..."
Ki fogom próbálni, és le fogom írni, hogy mit tapasztaltam, ha kapok kölcsön egy mágnest.

2011-06-19
17:58:46
Előzmény: robert #15235#15239
igen a modern kazánoknak már tényleg nagyon jó a hatásfokuk és nem is lehet azon segíteni,de a magyar emberek hány százaléka tudja szerinted megvenni??
Tegnap beszéltem haverommal akinek nemrég kölcsönadtam egy boostert hogy tegye fel a fiat ducatojára.13 liter helyett 11.5 lett a fogyasztás amit ő sem hitt el nagyon.nekem ez elég bizonyíték.a vízzel való kezelést mint mondtam csak annyit kérek h próbáljátok ki (vízbe rakj egy ökomagot hagyd pár órát és a vizet tedd bele egy vízköves edénybe) és utána kezdjetek mindenféle tudományos ellenérvet keresni.Én nem vagyok egy tudós aki mindenre tudja a választ csupán hiszek a szememnek.
Amit kiemeltél azt meg értelmezd még egyszer szerintem.

utólag egy idézet:A tegnapi igazság ma már nem igazság, de a mai igazság sem lesz már igaz holnap!
2011-06-19
17:23:07
Alacsony gázszámla gázporlasztással?
Szerző: Almási János (baubid.hu/baubid/portal/iodisp?nev=alacsonygazszamlagazporlasztassal)

"
A leginkább gyanút ébresztő kérdés az lehet, hogy ha ilyen egyszerűen megoldható a fogyasztáscsökkentés, akkor a jó nevű, tőkeerős és jelentős kutató-fejlesztő potenciállal rendelkező kazángyártók vajon miért nem szerelik a kazánjukba ezt a mágnest?
Válaszok a kazángyártóktól
Nem tudván napirendre térni e kérdések felett, megkérdeztük a nevesebb gyártókat, hogy mit gondolnak a berendezésről. A válaszok részleteikben eltértek, de következtetésükben egységesek voltak: ne számítsunk megtakarításra ilyen módszerektől.
Juhász Attila a Termomax Kft. minőségügyi igazgatója szakszerű ismertetőjében visszaigazolja a mágneses porlasztó működési elvét: „Ezek a szerkezetek olyan elven működnek, hogy a gázt egy nagyon erős mágneses téren keresztül vezetik, ahol a mágnes hatására a gázmolekulák egymáshoz való kötődése megszűnik. Így jobban tud keveredni a levegővel, és jobb lesz az égés hatásfoka. Ez a hatás természetesen csak a nyílt égésterű atmoszférikus égőkre vonatkozik pl. gáztűzhely. Minél rosszabb hatásfokkal üzemelt egy gázégő, a javulás mértéke annál nagyobb.” Ugyanakkor bimbózó lelkesedésünket gyorsan le is lohasztja: „A mai modern gázkészülékeknél, ahol már 90% fölötti hatásfokokról beszélünk, már nincs jelentős hatása, legfeljebb 0,1 – 0,3%. Ezeknél a készülékeknél már többnyire ventilátorral történik a légszállítás és a gázkeverés, ami már majdnem tökéletesnek mondható. A Termomax gázkészülékei mind 90% hatásfok felettiek, a kondenzációs készülékek hatásfoka, pedig 106-108%, ahol már ez a „gázporlasztó” semmit sem csökkentene a gázfogyasztáson.” Vagyis a műszaki alapelvek valósak, de a megtakarítás mértéke rendkívül csekély egy modern készülék esetében.
Stiebel József, a Stiebel Eltron Kft. munkatársa ennél kritikusabban fogalmaz: „A mágnes gyűrű alkalmazása 5 évenként felmerül minden áramló közeg kapcsán, mint fogyasztáscsökkentő szerkezet, azután csend (pl. benzinvezetékre, hogy kevesebb legyen a fogyasztás, vízvezetékre kövesedés ellen, fűtési vezetékre hatásfok javításra stb.). Nekünk laboratóriumi körülmények között nem sikerült különbséget mérni, mágnes ide, mágnes oda.”
Buczkó Tihamér a Merloni TermoSanitari Hungária Kft. műszaki vezetője szintén egyetért kollégáival abban, hogy a készülék megtakarítást nem eredményez. Szakvéleménye szerint „Egyszerű fizikai jelenség, hogy ha a Földgáz (CH4) közelébe mágnest helyezünk, akkor a benne lévő pozitív és negatív ionok valóban felcserélődnek és ezért eltávolodnak egymástól, de ennek az eredménye, hogy a gáz fűtőértéke lecsökken, tehát több gázt kell felhasználni (gázóra gyorsabban forog), ha valóban fel akarja fűteni a lakást. A mágnes a gázt valóban „elporlasztja”, de az égéshez szükséges levegőmennyiséget nem módosítja, ami döntően meghatározza egy gázkészülék hatásfokát („kvázi”: fogyasztási tartományát).” Így fűtés megtakarításra ő is kizárólag kondenzációs gázkészülékek használatát javasolja. Szarkasztikus végkövetkeztetése, hogy „a gázporlasztó helye a Mónika Show-ban van”. Nyárády-Berzsenyi, Győző a Buderus Hungária értékesítési vezetője szintén szkeptikus: „A gázmágnesezésben nem hiszünk. Nincs olyan általunk ismert hatás, ami ezt alátámasztaná”.

...

Az „Alacsonygázszámla Team”-től a felhasználó a megrendelést követően nem csak a terméket, hanem egy szolgáltatáscsomagot kap, melynek részeként a kazánt bemérik, a mágnest beszerelik, majd a kazánt műszeresen beszabályozzák. A mért eredményeket jegyzőkönyvben rögzítik, s a kazán működését dokumentálják. A szolgáltatás részeként a vízoldalra vízkőmentesítő berendezést is elhelyeznek.
A pénz visszafizetési garancia érvényesítésének feltétele, hogy szakemberük beállításait, ami plombázásra kerül, más nem állíthatja el, és a felhasználó önkényesen nem szerelheti le a készüléket. Amennyiben legalább 5%-os megtakarítást a helyszínen nem tudnak igazolni, akkor díj felszámítása nélkül levonulnak a helyszínről.
"
Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Fogyasztás Csökkentő Mágneslapozz: 1, 2, 3, 4   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva