English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Gázfogyasztás Csökkentő
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
payagyerekVálasz erre
2011-02-09
18:56:17
Előzmény: villam64 #11586#11592
Én -ezen a télen- nem bírok hőszipkázni, így gázzal fűtök. Azonban a radiátoraim a szipkához megfelelően túlméretezettek.
Vagyis a purgyé kombikazánt, 45° előremenőn csapatom. Mint 1 kondenzációs kazánt.

Hogy oszt kialakul-e kondenzáció, nem tudom.
Az viszont tény, hogy marhasok helyen láttam már, sima "alanatúr" FÉG kazánt, 30-35°-os padlófűtésre dolgozni. Annak ellenére, hogy már vígan 20 éves jószágok.
villam64Válasz erre
2011-02-09
17:46:07
Tehát marad a turbós gázkazán. Alu lemezből cső a csőben hőcserélős levegő befújás a kazán égőjéhez. Elég lehet 2-3 évente cserélni a belső alu csövet. Ki kellene próbálnom.
payagyerekVálasz erre
2011-02-09
11:31:47
Előzmény: takyka #11566#11574
Hát én ilyen kis butácska, bugris paraszt vagyok. :-) :-) :-)
Arról megfeledkeznek a népségek, hogy a földgáz, kőolaj, stb., már a földben kezelve van a föld mágnesességével.
Már akkor kezelve volt, mikor még csak kihalásra ítélt őslények formáját öltötte.

De sebaj! Tovább kék kezelni! Még a kéményre is rá kék húzni, 1 bumszli nagy mágnesgyűrűt, mint 1 fitymát.
De lehet, hogy a galambok lábára is azért tesznek gyűrűt, mert úgy sebesebben röpül. Még hangrobbanásra is képes. Bizony! :-)
2011-02-09
09:24:48
Előzmény: payagyerek #11544#11566
A te hozzá nemértésed nem bizonyíték a termék működésképtelenségére. Ha az egészet leborítod csudamágnessel előkezelt benzinnel és meggyújtod, soha többet nem láttad volna a villanyórát forogni! :-)

T.
payagyerekVálasz erre
2011-02-08
22:36:57
Előzmény: sándor #11553#11556
"Rossz helyre tetted a neodímiumot.
A villanyóra oldala mellé kellett volna fogatnod a kezedet vele.
A megfigyeléseddel nem vagy egyedül, de ezt nekünk alföldieknek úgysem hiszi el senki. "

Az szép jövő lenne, ha könyörgőlevelet kéne fogalmazni a vill.szolgáltatónak!

Annó toltak be talyigán a MÉHészetbe, 1 kombi gázkazánt, amin volt 2db csudamágnes.
Ha olyan csuda az a mágnes, akkor vajon miért nem tették át az új kazánra, cserekor? :-)
Mindenesetre elvittem az egyiket próbára. A másikat meg a telep tulaja.
Persze kuncogtunk az orrunk alatt.
Később kérdeztem, hogy "na mi van?". Aszondja "lúf@sz!".
Mondom "nekem sem".

Ettől függetlenül, igensok népséget becumiztatnak vele! A kisnyugdíjas, kiváltképp csemege az efféle "üzletemberek" számára.
A temetésre félretett lóvé, csak úgy sivalkodik kifelé a zsebükből! (Mint mikor a malacot húzzák elő, vágásra.)
payagyerekVálasz erre
2011-02-08
17:43:16
Bocsánat, hogy ide is ugyanazt tudom írni, de ezt tapasztaltam:

Mértem hőszipkát. (Eddig a szokásos duma.) :-)
A kimenő hőt 1db PolluCom hőmenny.mérő mérte. (Jelen esetben még a hitelessége sem számítana, mert csak a változásokra vagyunk kíváncsiak.)
A bemenő villanyevést 2db különböző fajta, dig.fogyimérő és 1db tárcsás villanyóra mérte.
Tettem gyári "csudamágnes" gyűrűt a kompótkimenő túlhevített nedves gőzre, lekondenzált gázlére, utóhűtött gázlére, elpárbemenő beadagolt gázlére, elpárologtatott nedves gőzre, túlhevített száraz gőzre. Szóval mindenhová.
Ennek ellenére SEMMI!

Ugyanezt kipróbáltam 150kilós neodímiummal is. (Az nem gyűrű volt, hanem kocka, mellérakva az adott csöveknek.)
Ekkor sem történt SEMMI!

Bocsánat! Hazudok. Csak annyi történt, hogy a mágnes odacsapta a kompót vasához a kézfejemet. A bütykeimet szétverte, mint Bruce Lee-nek.
2011-02-08
16:44:08
www.forum.szkeptikus.hu/viewtopic.php?f=8&t=245
2011-02-08
16:32:18
Előzmény: robert #11523#11530
Nem lehet, hogy a "készülék" mérete leginkább a gázórához és tőle elvezető vezetékszakasz közötti folytonossági hiány áthidalására van kalibrálva?
2011-02-08
14:45:08
Le ne maradjatok róla! Most CSAK 50ezer Ft!

MAXiGAS Profi Háztartási Gázfogyasztás Csökkentő

A készülék működési elve:

Forradalmi technológiánknak köszönhetően a vezetékes gázt közvetlenül vezetjük át a készülékünk belsején keresztül, mellyel a gázmolekulák gerjesztési szintje jelentősen megemelkedik és szerkezetük átrendeződik.

A MaxiGAS fogyasztás csökkentő készüléken átvezetett gáz egyértelműen jobb termikus hatásfokkal ég. Az egyedülálló folyamat eredményeképpen akár 25-32% gáz megtakarítás is elérhető. A fogyasztás csökkentők piacán mostanáig különböző, a gázcsövek külsejére helyezett mágneseket használtak, melyek csak alacsony megtakarítási hatékonyságot adtak az ilyen típusú, még jelenleg is forgalomban lévő gázfogyasztás csökkentőknek.

Cégünk újítása az, hogy a vezetéken áthaladó gáz közvetlen fizikai kapcsolatba kerül a gázvezetékbe beépített készülékkel és több lépcsőben rendezi át a gázmolekulák szerkezetét.

A megfelelő méretű készülék kiválasztása:

Kérjük ellenőrizze a fogyasztási helyen lévő gázkazán/gázbojler/cirko/konvektor/fűzőlap, stb. csatlakozó csonkjának gyári (szűkítés nélküli) átmérőjét. A legjobb hatásfok elérése érdekében ez az átmérő és az óránként maximálisan felhasznált gáz mennyisége határozza meg a választandó készülék pontos méretét. Készülékeink a legjobb hatásfokú kondenzációs gázkazánokon is hatékonyan működnek.

Amennyiben segítséget szeretne az Önnek legmegfelelőbb készülék kiválasztásában, kérjük forduljon hozzánk bizalommal!

A készülék beszerelése:

A MaxiGAS fogyasztás csökkentő készülékeket közvetlenül a fogyasztási helyen kell beépíteni a gázvezetékbe.

A legcélszerűbb a gázkazán/gázbojler/cirko/konvektor/fűzőlap, stb. gázcsonkja és a főelzárója közötti szakaszba beépíteni az alábbiak szerint:

- a beépítés folyamán kérjük győződjön meg róla, hogy elzárta a gázcsapot

- keresse meg a fogyasztáscsökkentő legmegfelelőbb helyét a gázkészülék csonkjához legközelebbi alkalmas helyen, ügyelve arra, hogy a készüléket sem nyílt láng, sem állandóan sugárzó magas hőmérséklet sem érheti. A készüléket meghibásodás nélkül maximum 40°C-os állandó hőmérsékletnek lehet tartósan kitenni!

- ügyeljen a készülék helyes irányú bekötésére (a piros jelölés a gáz bemenetét jelzi)

- a szivárgásmentes bekötés érdekében használjon minden esetben megfelelő mennyiségű teflonszalagot

- a készülék beépítésekor és fixre húzásakor ügyeljen arra, hogy sem a készülék, sem a menetek ne legyenek megfeszülve, illetve túlhúzva

- a bekötést követően nyissa meg a gázelzáró csapot és minden esetben ellenőrizze szappanos vízzel az esetleges tömítetlenséget

- amennyiben szivárgást észlel, haladéktalanul zárja el a gázcsapot és javítsa ki a hibát

- kérjük minden esetben ellenőrizze a gázberendezés lángképét és őrlángját és amennyiben szükséges, végezze el az után állítást, ha túlzottan megnövekedik a láng

- a készülék használata a beszerelést és beállítást követően semmilyen további odafigyelést és karbantartást nem igényel

Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Gázfogyasztás Csökkentő
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva