English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  PROGRAMOK  =>  Kapcsolási rajz készítés
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
szocsmarciVálasz erre
2017-09-24
21:00:17
Előzmény: 444tibi #51172#51173
Ez a program (Planpipe) teljes Autocad-at kíván, ami nekem nincs. Nem akarok tört verziót feltenni a gépre, ameddig van más lehetőség.
Nem ismerem a programot, de biztos jó, mert már több éve fejlesztik. De nem értek valamit. A programot ingyen adják, hiszen a vele készített terveket nem fogja a tervező átrajzolni más típusra. A programban csak a Pipelife termékei vannak, illetve olyan termékek (pl szelep, szivattyú), amit a Pipelife nem gyárt. Ez eddig oké, a gyártó befektet egy termékbe, ami később növeli a forgalmat, hozza a pénzt. De miért ragaszkodnak csak az Autocad 3D-hez, a többi CAD-ben is lehet programozni Autolisp-ben (és más programnyelvben)? Nagyobb tervező irodák is néha csak az Autocad Lite-ot veszik meg, ami 2D-s. Miért nem portolják a programot a többi Cad-re is?

Grano: az IT-Basis PipeBuilder-t nem ismertem, de ahogy nézem, ez inkább erőművek tervezéséhez való. A német nyelv sem az erősségem, ezért nekem felejtős.

Nézegettem a TECHCon nevű programot. Ez is egy átfogó HVAC tervező CAD, ami méretezni is tud. Régebben magyarul csak a Honywellre volt meg, manapság pedig csak a Herz termékeire. Szlovák program, és ahogy nézem nem lehet megvásárolni, csak letölteni az egyes gyártók termékeivel. Danfoss verzió is létezik, de a magyar verziót nem találtam meg.
Ez a baj az Európai kis országokkal. Mindenhol beindulnak a jó kezdeményezések (a Silverstro például lengyel eredetű, Cadwatt magyar), de az áttörés elmarad, mert az összefogásnak akadályai vannak. Elsősorban a nyelv, másodsorban a piac tagozódása (minden országban más szabványok vannak). Egy nagyobb országban jobban megél egy kis/közepes szoftver fejlesztő cég, mert van piaca.
2017-09-24
08:59:29
Előzmény: szocsmarci #51169#51172
Nem tudom pontosan az igenyeidet, a
Planpipe esetleg, a Pipelife oldalarol toltheto, Winwattal egyuttmukodik, autocad alapu.

www.pipelife.hu/hu/Letoltesek/PlanPipe.php
2017-09-23
12:54:05
Előzmény: szocsmarci #51169#51170
Marci:
www.rcs-home.de/pipebuilder/tagungen/index.html
Ezt profinak mondták de ez is egy milla.
Van benne technológiai csőszerelés.
szocsmarciVálasz erre
2017-09-22
19:40:03
Előzmény: grano #51168#51169
Épületgépészeti terveket szeretnék rajzolni. Van egy Silverstro nevű programom, ami használható víz és fűtés rajzoláshoz és számításhoz!. A számítási részét jónak mondom, de a rajzoló része nagyon egyszerű, nem lehet vele elkészíteni a végterméket, mert rengeteg funkció hiányzik hozzá. Az ezzel rajzolt dwg-ket kell kicsit tovább finomítani más programmal.
A DraftSigth úgy nézem 100$ / év. Ez kicsit talán sok, habár ha azt nézem, hogy mindig megkapom a friss verziót, és egy normálisabb klón is 150.000 Ft + ÁFA, amit max 8-10 évig használhatok, akkor annyira nem vészes.
Jelenleg egy Archline XP2008-ast használok, ami lassan 10 éves lesz. Kb 50+ÁFA volt annak idején, és csak a 2D-t tudja. Mellesleg pillanatok alatt lehet vele házak alaprajzát elkészíteni, és a Winwattal is együtt működik - ezek miatt is vettem meg, de végül sohasem számoltam vele hőszükségletet, de ház alaprajzokból rengeteg készült vele.
Visszatérve a DraftSigthra, kicsit egyszerűnek tűnik, nevéhez híven csak vázlatokhoz jó - a free verzió. Ahogy öregszem, jobban számít az idő, mint a pénz.

2017-09-22
14:34:33
Előzmény: szocsmarci #51167#51168
Marci:
Mit akarsz rajzolni?
Én vágási terték készítéséhez a DraftSight free verzióját használom.
2D-s, de izometrikus rajzot lehet vele készíteni, gyors, nincs nagy gépigénye.
A Pro asszem 100USD. Sok formájú file-t kezel.
szocsmarciVálasz erre
2017-09-21
22:26:10
Szeretnék egy használható CAD programot gépész tervezéshez. Autocad felejtős a magas ára miatt, ezért végigbogarásztam a lehetőségeket.
Van egy pár Intellicad motorra épülő ígéretesnek tűnő pl ZWCad, Progecad, CMS Intellicad, ArCadia, Cadian - bocsánat ha kihagytam valamit. Ezek közül talán a ZWCad a legjobb, ami 100e + ÁFA, de a Cadian sem rossz 50e-ért - ezek 2D-sek.

Van még pár más alapra épülő is, pl Gstar, Nanocad, BricsCad amik hasonló árban vannak mint a ZWcad.
Jelenleg a TurboCad Delux-szal szemezek, ami 36e+ÁFA - ez 3D-re is képes, szinte ajándék. A demó verziója ígéretes, a Cadianhez képest sokkal szimpatikusabb - a Cadian szerintem egy az egyben Autocad klón.

Egy érdekes alternatívát is találtam: Babacad www.babacad.com/index.html . Professzionális kinézete van, csak 2D-t tud, mérséklet a tudása, és nem optimalizált (magyarul lassú, és furcsán rajzol). De az érték/ár aránya kiemelkedő.

2012-03-01
10:06:52
Előzmény: robert #26347#26413
Elnézést, ezt benéztem... Gépészeti rajzokkal még nem foglalkoztam, bár elképzelhető, hogy ilyet is csinált már hozzá valaki, esetleg itt érdemes megnézni:
www.cadsoftusa.com/downloads/libraries/
2012-02-29
10:16:44
Előzmény: Levin #26346#26347
Levin,

Talán megtévesztő a cím, de gépészeti kapcsolások készítéséről van szó.
Érdekelne, hogy ismersz-e gépészeti elem-könyvtárat az Eagle-höz?

2012-02-29
09:45:18
Évek óta az Eagle-t használom kapcsolási rajzok és nyomtatott áramkörök készítéséhez. Ingyenes, elterjedt, rengeteg alkatrészt tartalmaz és nagyon könnyű használni:
www.cadsoftusa.com/downloads/freeware/?language=en
szocsmarciVálasz erre
2012-02-25
18:26:25
www.progecad.hu/ingyenes-verzio-smart

Natív DWG támogatású, hatékony CAD szoftver, amely a nem kommersz projekteknél, egyéni felhasználási célból korlátozás nélkül és ingyenesen használható.

Nem próbáltam, de használhatónak tűnik.
szocsmarciVálasz erre
2012-02-03
17:46:40
Előzmény: robert #24534#24547
Csak érdekesség képp telepítettem. Szerintem még nincs hozzá épületgépész könyvtár, talán majd idővel.
DWG könyvtáram van, de függcsőtervhez, és alaprajzhoz.
2012-02-03
13:59:02
Előzmény: szocsmarci #24489#24534
szocsmarci,

Használod a LibreCad-ot? Tudsz ajánlani használható épületgépészeti elemkönyvtárat hozzá?

szocsmarciVálasz erre
2012-02-02
21:47:56
Librecad - ígéretes fejlesztésnek tűnik
www.librecad.org/cms/home.html

Wincad - sajnos már nem fejlesztik, olasz
www.stsweb.it/stsweb/ita/programmi/wincad.htm

Mind a kettő ingyenes, a Librecad még nyílt forrású is.
2011-05-15
20:29:27
Előzmény: gajtib #14339#14341
gajtib,

Én csak néhány elemrajzot csináltam hozzá. Az előző bejegyzések segítenek az telepítéshez. Ha kell segítek.
2011-05-15
19:46:27
Előzmény: robert #9139#14339
Üdvözlet. Láttam, hogy kreáltál egy épületgépészeti rajzoló szoftvert. Én egy középiskolában dolgozok ahol épületgépészeti szakmákat is oktatunk. A CAD nem nekik való és ráadásul drága is. Régóta keresek egy olyan programot, amivel egyszerű rajzokat lehet rajzolni. Ha megosztanád velem megköszönném.
Üdvözlettel: Gajdács Tibor
macko003Válasz erre
2011-02-22
15:00:03
Win 7 alatt nem működik, file-t hiányol.

Megoldás:
A program telepítése
A zip állományból a "SchComponents_Custom" mappa felmásolása a munka mappába.
Majd a lent leírt módon a könyvtár beállítása, így már látni fogja az egyéni eszközöket.

A programot én innen töltöttem le:
www.expresssch.findmysoft.com/download/
2011-02-06
09:37:49
Ide tettem ez ExpressSCH programot, amivel kapcsolási rajzokat lehet készíteni.

Egyszerű kapcsolások rajzolására teljesen jó, eredetileg elektronikus áramkörökhöz készült, de már csináltam egy csomó gépészeti ikont.
Pl ilyet lehet vele kreálni:

Letöltés után bárhova kibontható, nem kell installálni sem.
Indítás után az alapkönyvtárat be kell állítani a View/Options/Misc menüpontban.

Biosolar Forum  =>  PROGRAMOK  =>  Kapcsolási rajz készítés
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva