English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Háztartási gépek javítása  =>  Hideg-meleg vizes mosógépeklapozz: 1, 2   következő »
Új vagy a Biosolar Fórumon? Mielőtt kérdezel olvasd el a témába vágó KIEMELT CIKKEKET!
2012-06-27
09:08:03
Előzmény: Jesu #31106#31114
Először is:
Hozd el azt a gépet, állítsd fel működőképesre, eladhatóra a régit, és tedd pénzzé úgy, másképp csak szemét lenne!

A Vaterán zolko100 néven találsz meg engem, és a gépeimet.

Az én hideg-meleg vizesgépeim előltöltősek, ipari megjelenésűek, és nem is adhatom őket egy ócska Indesit árán, ezért vannak kétségeim a kedves Nejed miatt.
Ezen tulajdonságaik esetleg elnyomják a praktikus előnyöket, melyek főképp az olcsóbb, intenzívebb mosás, és az extrém hosszú élettartam.

Egy régebbi bejegyzésemet másolom be ide:

"Örömmel ajánlom a szerencsés napkollektor üzemeltetők figyelmébe a teljesen felújított MIELE gépeimet! Ipari, 6kg-os kivitelűek.
Fillérekből üzemeltethetők, mivel a kollektor által termelt melegvíz révén, a motor energiaszükséglete már csak minimális a nem, vagy csak alig üzemelő fűtőbetétekéhez képest.

A Miele márkájú gépek technikai színvonalával, megbízhatóságával, tartósságával kapcsolatban sok, - tőlem független, így nem elfogult -, információ is rendelkezésre áll a neten.

Én tagadni sem akarom az elfogultságot, mely mögött persze hosszú évek pozitív tapasztalata van.

Most az alábbi gépeket ajánlom:

Miele Professional WS 5405 és 5406, hideg-meleg vizes ipari mosógép teljes felújítás után.
Minden kopásnak kitett alkatrész: csapágy, szimmering, szénkefe, lengéscsillapító kicserélve, így ezek most „0” km-esek!

2db van belőle, el is szállíthatom, és ha mindkettő kellene, külön "flottakedvezményt" adok. Ha szükséges, lesz majd lehetőség tovább is bővíteni a "flottát".

Működnek hideg és hideg-meleg vízzel is, 1 fázisról és 3 fázisról is. Most 1 fázisra vannak bekötve. Különbség a háztartási kivitelhez képest a mosási hatékonyságban és a sebességben van, s persze mivel az olcsóbb előállítású meleg vizet is hasznosíthatja, így olcsóbb is a mosás, hisz nem kell annyi villamos energia a felfűtéshez. Főleg, motelek, konyhák, mosószalonok, szépségszalonok, stb… vagy napkollektorral és más, olcsó meleg vízforrással rendelkező vevőknek ajánlom ezeket a mosógépeket. Hideg-meleg vizesek, így meleg vízzel mosnak, hideg vízzel öblítenek. Ez azért fontos, mert a csak meleg vízre kötött normál gépek nagyon gyűrik a ruhát. Öblíteni csak hidegben szabad!!! Nem fűrdőszobai kivitel, 10cm-rel mélyebb (85x60x70cm), saválló tetős, metál kezelőpaneles. Egy Miele mosógép várható élettartama 10000 (nem téves tízezer) üzemóra, azaz legalább 20-25 év, ezé profi kivitel lévén és a felújítás miatt akár 30 + X év. A tulajdonságai: 1000-es fordulat, tűz-zománcozott készülékház (mint a fürdőkádaknál) nemesacél dobüst, megerősített felfüggesztés, lengéscsillapítás, hőálló üvegablak fémkerettel, saválló tető, elektronikus vezérlés, rázkódásvédelem.

Mosási típusok: 1-2 fehér és színes pamut mosás előmosással és nélkül, 3-4 kímélő mosás előmosással és nélkül, 5-6 szintetikus, műszálas mosás előmosással és nélkül, 7 gyapjú mosás

Kiegészítő programok: intenzív mosás, centrifugálás törlése.

Az ár nem számlaképes, de tartalmaz legalább 3 hó (kb. 500 program/ 3 tonna ruha!!), - a kiszállás költségét nem tartalmazó -, garanciát. Természetesen szervízzel ez után is állok rendelkezésre.
Üdv!"

2012-02-21
10:03:53
Előzmény: takyka #25852#25865
takyka!

A melegvizes betáp a kollektorosoknak gazdaságos igazán, de még a Te esetedben is jobb eredmény jött volna ki, ha a géped csak akkor az 1-szer használt volna meleg vizet, - itt a főmosás alkalmával -, amikor arra valóban szükség van az enzimek legjobb hatásának eléréséhez, nem pedig még +4-szeri meleg feltöltésre, a hálózati 5-15°C-os helyett, és 10-12 liter helyett akár 60-70 litert elpocsékolva!!!

Ezek a fenti számok azért tűnhetnek aránytalannak, mert ráadásul az öblítések (általában) már magasabb vízszinttel is történnek, mint a főmosás.
Ehhez kellene a mindkettőt kezelni tudó technika.
Az sem lehet véletlen, hogy az én hideg-meleg vizes gépeimnél a melegvíz-beeresztő mágnesszelep egészen más, - a behúzótekercset kivéve -, mint a hidegvíz-beeresztő (gondolom hőállóbb lehet), de ez már részletkérdés.

Szóval akár villany, akár gáz, ha nem lopod az energiát (pl. a Naptól :) csak drágább lehet a szükségesnek többszöröse melegvíz, akár a normál hidegvizes használatnál is.

Egy új hi-me vizes gép magasabb ára (Miele ~500eFt) is megtérülhet kollektor mellett az igen hosszú élettartam miatt, de azt sem zárnám ki, hogy a tőlem , - jóval olcsóbban (120eFt) vett -, felújított Miele ára is, akár a gáz-villany ár viszonylat miatt...
Mosni mindenképpen kell, lehetőleg jól és sokáig használva egy berendezést, a melevizes extra valójában csak árkülönbözetben (?) jelenik meg.

Üdv!

2012-02-20
23:38:19
Csináltam mérést a melegvizes mosással.

40°-os mosás, 40°-os víz a kombi kazánból. 0,42kW/h villamos energiát használt el a mosógép, a kazán pedig 0,24m3 gázt a víz melegítésére. Mivel a mosógép kis adagokban szakaszosan engedi be a vizet, így a kazán össze-vissza kapcsolgat.
Nem tűnik gazdaságosnak...
A melegvizes öblítés nem okozott vasalási nehézségeket.

T.
2011-10-08
22:20:08
Előzmény: kunzoli #18369#18409
hello,

csak maittam meg ne vedd. Ez még csak puhatolózás volt. amugy is az asszony dönt ebben, mégiscsak ő használja. mivel a fürdőben van a kinézete se mindegy. de ha amugy is megvennéd ,mielőtt feldobod a vaterára megnézném azért. köszi
2011-10-07
22:02:19
Előzmény: steing #18367#18369
Biztosra ígérni nem merném, de utánajárok, - persze csak Mielében -, s ha találok megvehetőt, beszerzem, és jelentkezek.
Üdv!
2011-10-07
19:02:52
hi,

nekünk van egy közel 10éves (sőt már több is mint 10) whirlpool mosógépünk, előbb utóbb megadja megát szerintem.. 3 gyerek mellett teljesít napi szinten... gondolozom hideg/melegvizes megoldásban a nyári hónapokban ugye lenne melegvíz... de a miénk feültöltős és nem is fér el sajna más.. létezik ilyen szerintetek?
2011-10-05
20:20:59
Előzmény: zsezse #18321#18325
Ez nem egyedi, a Mielénél is gyakori ez a megoldás.
2011-10-05
11:53:42
Előzmény: kunzoli #17783#18321
syia

ma megeroszakolt az asszony, hogy azonnal csinaljam meg:)
ugyhogy az adagolo talcat kivizkotlenitettem. Nem talaltam rajta nagy bajt, egy dolog volt gyanus: a befuvo fuvokak szerintem le voltak szukulve, ezert tul nagy nyomassal spriccelt, ezert volt a felcsapodas. A csopogo lyukak csak barnak voltak, nem voltak eltomodve.

amikor leszedtem a tetot, akkor lattam, hogy elvileg ebbol a modellbol is letezik melegvizes valtozat, ki van hagyva a hely, sot, a leirasa is irja, hogy egyes modelleknel van erre lehetoseg, de csak 60 fok feletti mosasnal. vicces:)
2011-09-18
20:18:11
Előzmény: tibcsi42 #17858#17875
Sőt, még az utolsónál is több meleget enged be, mint hideget.

Nem akarom kedvedet szegni, ezért nem osztom meg Veled, ami élményem a Samsungról eszembe jutott.
Legyen vele szerencsétek, mert csodák márpedig vannak...
Ha másképpen alakulna, tudod hol találsz!
Üdv!
tibcsi42Válasz erre
2011-09-18
11:46:28
Előzmény: kunzoli #17852#17858
Kösz a tanácsot, ez egy Samsungban akartam megoldani, értem a magyarázatodat tehát az utólsó öblitésig meleg vizet kapna.
Az aszony egyébként is morcos inkáb hagyom ugy ahogy van.
Egyébként kösz az ajánlatodat de azért vettem szálitási sérült Samsungot mert anyagilag ennyire telet.
Egyébként jól müködik, belenéztem hát a Miele után mitmondjak müanyag üst,
a legg gyengéb pontja a csapágy ház is müanyag, ráadásul ha fémből volna úgy is elég gyengének tartom a csapágy körüli merevitéseket.
Na mindegy, de csodálkozom a D.Koreai cucok megbizhatók (pedig közel vannak Kinához)electronikában már a Japikat is verik.
Ugy látszik nem céljuk tartós mosó gépet késziteni.
Kösz mégegyszer Helo!
2011-09-18
09:09:35
Előzmény: kunzoli #17851#17852
Javítom magam: Nem kell a Vaterán megvenni, hisz már innen ismerjük egymást.
2011-09-18
09:07:26
Előzmény: tibcsi42 #17797#17851
Először is bocsáss meg, hogy csak most válaszolok!
Figyelmetlen voltam.

Meleg víz:
Sajnos nem jól értelmezted.
Az tény, hogy a Miele eleve másfajta, - a mosogatógépeiben is használt -, mágnesszelepet épít be a melegvíz kezelésére a hi-me vizes mosógépeibe is. Feltételezem okkal.
Valószínűleg melegvízállóbb anyagokat használnak ezekhez.

Nem ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy a hidegvizes mosógép az hidegvizes mosógép.
Az "öblítő szer mágnesszelepének" csak annyi a dolga, hogy bevigye az "öblítőszert".

Az illatosító öblítést megelőző öblítésekhez ezt a szelepet egyáltalán nem is használja, és amikor az utolsó illatosnál igen, akkor is a szükséges vízmennyiségnek csak töredéke folyik át ezen, míg a többi víz a főmosás mágnesszelepén keresztül.

Tehát a Te elképzelésed szerint sajnos nem igazán oldható meg a probléma.
Ha mégis bevezeted a meleg vizet, gyűrött ruhákkal, morcos (nagyon morcos) Feleséggel kell számolnod.

Nézd meg, és vedd meg az én gépemet a Vaterán (zolko100), a Tiedre pedig keress vevőt!
Nem fogod megbánni.
Üdv!

Alkatrész:
Köszönöm kedvességed, de ne fáradj vele!
Fontold meg inkább a megtartását, mert még hasznos lehet a számodra!
tibcsi42Válasz erre
2011-09-15
17:06:31
kunzoli,
Amint látom te benne vagy a Miele dolgokban.
Nekem volt egy használt lealább 20éves mielém, 5 év után leéget a motorja, szét szedtem és lás csodát a korrozionak nyoma sincs, a szak szerviz ben még nem találkoztak leéget moru Mielét hát ez ojan mint a Rojsz rojsz és a cég szervize rpülövel odament megjavitoták és letegadták, hogy elromlot.
Hát ez a Mile tényleg a mosogépek rojsz rojsza, nincs beton hanem vas de az rendesen, és méretes csapágyak.
Na a lényeg kintről hoztak egy bontott motort, rövid ideig ment de az is le éget. Mint kiderült a vezérlő electronika romlott el mer túl feszt adott.
Ugy,hogy leselejteztük. A dobozát kidobtam de még sok cuc megvan belőle, ha kell
ingyen oda adom, mert te biztos feltudod használni.
Más.
A meleg vizet soláral álitjuk elő.
Kérdésem ha 60C°vizet eresztek arra a mágnes szelepre amelyik a mosó szert
őbliti ki ez nem teszi tönkre a mágnes szelepet? Az öblitős szelepen
maradna a hideg viz. Ugy értelmezetem, hogy igy nem gyürődik a ruha.
Mi a véleményed?
2011-09-14
20:38:08
Előzmény: kunzoli #17782#17783
Megint csak általánosan (típus ismeret nélkül):
Gép hátoldala felső részén kétoldalt 1-1 csavar, mely a tetőt tartja.
Kicsavarod ezeket, majd - valószínűleg - hátrahúzva a tetőt annak eleje is felemelhető.
Szabad az út a mosószer adagolóhoz.
Ha minden rekeszhez külön mágnesszelepe van, egyszerűbb az eset, mert a hozzávezető gumicsövek bilincseit nem túl nehéz levenni.
A gond lejjebb, az adagoló elülső részéhez és a lúgbeeresztő csőhöz való hozzáféréssel lehet.
Ez komolyabb megbontást is megkívánhat.

Alternatív megoldás külön az adagoló ház részére: tisztán mechanikusan elvégezni a lerakódások eltávolítását, amihez elég csak a tálcát kivenni, gépbontás nélkül.

Szükséges:
Kemény körömkefe
bambusz hústű, vagy fogvájó
Kevés víz (hogy ne csurogjon azért mindenfelé)

A többi menet közben magától jön...

Üdv!
2011-09-14
20:11:14
Előzmény: zsezse #17779#17782
Pedig a probléma forrása inkább ott lehet, ahová Te nem láthatsz be, vagyis a mosószer adagoló ház részében.
Hiszen, - ami joggal elvárható -, a kihúzható részt ("tálcát") bárki tisztán tarthatja.
De ez csak az egyszerűbb része...
2011-09-14
16:46:44
Előzmény: Plaszlo #17772#17779
PLaszlo

mi is csak folyekonyt hasznalunk amiota ezt a gepet vettuk, es ki is van takaritva a kis muanyag talca, de szerintem felette lesz a problema, azt pedig csak a teljes felso burkolat lebontasaval tudom megvizsgalni - erre meg nem volt erkezesem, s idom.
2011-09-14
11:20:30
Zszse,
lehet csak a megkövült mosószert kell kimosnod a tálcából. Sok esetben letapad a por alakú mosópor és szinte odakövül az adagolóba, a víz sem tudja olyan rövid alatt kimosni, míg feltölti a gépet. Én már csak folyékony mosószert használok.
2011-09-13
21:24:16
Előzmény: kunzoli #17760#17763
kunzoli

koszi. Mosogepet meg konkretan nem szedtem szet, de szerintem nem lesz gond!
2011-09-13
20:38:20
Előzmény: zsezse #17750#17760
Nem szeretném többnek mutatni magam, mint vagyok.

A háztartási gép bizniszbe forgalmazóként csöppentem, majd a műszaki végzettségem (finommechanika, műszeripar), valamint nyitottságom révén beletanultam, - no nem az összes, hanem a számomra ma már méltán kedvenc márkák -, szerelésébe.
A Samsung nem tartozik ezek közé...

Szerencsére vannak Kollégáim, akiknek ez még sokkal jobban, s szélesebb típus-palettával megy.

Általánosságban:
A kemény víznek kitett mosószer adagolókat mi kiszereljük, külső és belső részéről is lebontjuk a savat nem tűrő részeket.
Előtisztítjuk egy kefével, vízzel, majd egy kb. 5%-7% töménységű sósav-oldattal töltött "savanyító dézsába" merítjük.
Látnod kellene hogy szinte forrni látszik a folyadék!
Ezután (1/2 - 12 óra után) óvatosan kiemelve, vízbe mártjuk, újra átkeféljük, ha kell még zsírtalanítjuk, sőt a lukakat is kipiszkáljuk néha.
Az alapos kezelés után oda megy a víz, ahová kell.
Mindez igaz a Mieléknél.
A többi márka számomra nem elég ismert ahhoz, hogy ennél konkrétabb válasszal segíthessek, de hátha ugyanez, ami Neked is segít.

Ha nincs megfelelő tapasztalatod a szereléshez, inkább hívjál egy jó, helyi szakembert!
2011-09-13
16:41:03
Előzmény: kunzoli #17743#17750
kunzoli

a segitsegedet szeretnem kerni, ha benne vagy ebben a mosogep dologban!:)
van egy samsung, par eves mosogepunk, ami azt jatsza, hogy amikor vizet enged a gepbe - ezzel lemosva a mososzert , oblitot - a talcarol, akkor frocsog a viz a (zart) talcabol.

El lehet vizkovesedve? nem olyan regota csinalja. Merre induljak vele?

2011-09-13
09:04:52
Előzmény: sigismundus #17731#17743
Örömmel.
Remélhetőleg, és Róbert aktív közreműködése révén, már megkapta (-tad) a mail-emet.
A telefonom reggel 6-tól legalább 22-ig hívható.
Üdv!

sigismundusVálasz erre
2011-09-12
22:17:12
Kedves Kunzoli!

Megoldható lenne, hogy direktben kapcsolatba lépjünk egy mosógép ügyében?

Köszönettel

Sigismundus
2011-07-28
08:45:49
Igen megkaptam!
A képeket, típust még várom.
Köszönöm
Zoli
2011-07-28
08:33:00
Előzmény: zoli79 #16305#16327
Szia!
Megkaptad a mail-emet?
2011-07-28
08:31:44
Előzmény: Jesu #16320#16326
Nyíregyházán.
Add meg a pontos típust, és a hibajelenséget!
Üdv!

Biosolar Forum  =>  Háztartási gépek javítása  =>  Hideg-meleg vizes mosógépeklapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2014 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva