English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  KÖRNYEZETSZENNYEZÉS  =>  ÖKOLÓGIAI LÁBNYOM
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2019-03-14
09:37:34
Előzmény: forrest #52571#52572
Az, hogy heti ürítést kell fizetni, nem a rendszer hibája. Még azt se teheted meg, hogy a szomszédoddal közös kukát használj (pl szomszéd néni és a mellette házban lakó egyedülálló fia sem használhat közös kukát, pedig bőven elég lenne). Ennek egyszerű oka van. Ha lenne lehetőség, hogy valaki ne kérjen szemétszállítást, akkor sokan megcsinálnák, hogy nem kérnek, a keletkező szemetüket pedig az erdőkbe hordanák. Ezen egyszerű ok miatt lett bevezetve, hogy mindenkinek kötelező fizetni a heti szemétszállítást.
2019-03-14
08:02:25
Előzmény: BJaca #52570#52571
Persze, így szoktam. Igazából 3 hetente is elég lenne. De attól még fizetem a hetit :(
2019-03-14
07:28:41
Előzmény: forrest #52569#52570
Ha nincs kint a kuka a kapu előtt, nem fog megállni a kukásautó. Vagyis ha tényleg olyan kevés a szemét, akkor - bár olcsóbb nem lesz - de kiteheted kéthetente is, egy megállást megspórolva a kukásautónak.
Itt jöhetnének képbe a hibrid kukásautók. Vagy a tisztán elektromosok?
www.index.hu/mindekozben/poszt/2014/09/08/elektromos_szemetszallito/
Még napelem is elfér rajtuk, legalább 3kWp.
2019-03-13
22:25:13
Előzmény: Paragon #52568#52569
Nálunk nem állnak meg minden kukával egyvonalban, van, hogy egyikük lemarad, másikuk előremegy, szerintem egy +-25 méterről összeszedik.
Működhetne ott, ahol a szemben lévő telekhatárok nagyjából egyvonalba esnek. Mifelénk mondjuk pont nem (sőt a telkek szélességében is nagy a szórás), így majdnem mindegy lenne, hogy összetoljuk vagy nem.
Nekem az fáj nagyon, hogy régebben lehetett kétheti szállítást kérni, de ezt pár éve mikor elkezdték centralizálni megszüntették. Annak ellenére, hogy négyen vagyunk a családban, ami nem komposzt meg nem szelektív az gyakorlatilag heti másfél zacskó szemét...
2019-03-13
14:56:43
Ez is környezetszennyezés:

A minap ismét rácsodálkoztam a kirakott kukákra, és szemet szúrt, hogy minden kuka a kiskapuhoz legközelebb van kirakva, így a házak bejáratainak elrendezésétől függően akár 4-5 méterenként meg kell állnia a kukáskocsinak. Nem tudom a súlyát, de 4-5 tonnára tehető, amit nem kis dolog elindítani, megállítani. Ez mind energia pocséklás. Pocsékoljuk a gázolajat, rongáljuk a fékrendszert, és pazaroljuk a munkások idejét is. Csodálom, hogy a szeméthordás egyáltalán kifizetődő ilyen pazarlás mellett, hiszen egy megállása ennek a nagy tömegnek elviszi 30%-t az általam egy ürítésre befizetett összegnek.
Mi lenne, ha mindenkinek a szomszédos telekhatárra állítania a kukáját? Ezáltal megállítható lenne a pazarlás, csökkenthető lenne a környezetszennyezés.Egy Google műholdas térképen egy tetszőleges úton bejelöltem a megállásokat. Bal oldalon a jelenlegi helyzet, azaz 6 megálló, illetve a javított helyzet 3 megálló ugyanazon területen. Nem nagy dolog, nem eget rengető "felfedezés", de bevezetése nem kerülne semmibe, a lakosság lenyelné azt, hogy a jelenlegitől 5-6m-el messzebbre kellene vinnie a kukáját. Mi lenne szerintetek a reakció, ha ezt bevezetnék? Gondolom, a szemétszállító cég berzenkedne, hogy nehezebben tudná ellenőrizni, hogy a kuka kihez, melyik házhoz tartozik

2012-04-11
21:55:11
Előzmény: villam64 #28297#28325
Akkor ünnepélyesen megfogadom, hogy mától visszatartom!
;)
villam64Válasz erre
2012-04-11
10:20:51
Előzmény: robert #28294#28297
Nem a szaga, hanem a metán gáz. Gyanítottam, hogy eléggé környezet szennyezőek vagyunk. A metán 100-szor erősebb üvegházhatású gáz, mint a széndioxid.
2012-04-11
10:06:52
Előzmény: villam64 #28293#28294
villam64,

Mi köze a fingnak az ökológiai lábnyomhoz (hacsak az nem, hogy a lábnak is lehet szaga) ?

villam64Válasz erre
2012-04-11
10:03:21
A bélgáz fő alkotóeleme 5 szagtalan gáz: nitrogén, hidrogén, szén-dioxid, metán és oxigén. A jellegzetes szagot a skatole, indol és kén-tartalmú vegyületeket tartalmazó gázok adják. A bélgáz gyúlékony jellegét a hidrogén és a metán adja.

Fúrt, ásott kutak RECOMMENDED
2011-01-25
12:38:31
Az EU tagállamok átlagos lakója több mint kétszer annyi erőforrást használ fel, mint amennyi rendelkezésére áll. Ha a világon mindenki így élne, az emberiség eltartásához két Föld se lenne elegendő. Ha az átlag belga életmódját szeretné mindenki élni, akkor ehhez közel öt Földre lenne szükség. Magyarországon is másfélszer nagyobb a fogyasztás, mint a rendelkezésre álló terület, így a korlátok nélküli gazdasági növekedést nem célszerű gazdasági célként megfogalmazni.

Biosolar Forum  =>  KÖRNYEZETSZENNYEZÉS  =>  ÖKOLÓGIAI LÁBNYOM
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva