English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Vízszerelés  =>  Vízszerelés, szivattyúk, szerelvényeklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
payagyerekVálasz erre
2012-03-31
23:09:56
Előzmény: Jesu #27879#27882
Ez olyan bizgentyű, hogy ha 1 tartályba ledux 2 fémpálcikát (földelt fémtartálynál), vagy ha kell a 3.-at is, akkor a 2 pálcika szintje között tornásztatja a szivattyút, ergó a lét.

Az a víznyelő kellemes lehet! Bár néha jó, ha tudunk nyeletni, de máskor mégis aggodalomra ad okot. :-(
2012-03-31
23:05:12
Előzmény: payagyerek #27870#27881
Payagyerek!

"Bárhol csapot nyitok a locsolásra telepített csövön (több helyen), máris indulnak a szipókák és préselik a vizet."

Pár ezerért is kapható nyomáskapcsoló vízhez.

2012-03-31
22:58:14
Előzmény: dejoe #25441#27880
dejoe,

Én a 100l bojlerre szavaznék, mint tágulási tartály, ha már úgyis megvan.
A meleg víz búvárcsövét levenném, hogy a levegő ne tudjon távozni.
Légüst lenne a víz felett, ami felvenné a nyomást.
Ugyanúgy bekötném a csőhálózatba, mint egy bojlert.
A biztonsági szelepben van visszacsapó szelep, tehát kizárható a hálózatba visszatermelés.

A pangó víz problémája valós, mert a tartályban langyosodó víz felfelé rétegződik a hideg csapvíz pedig a tartály alján szeretne maradni. Tehát nem biztosítható a teljes vízcsere.
A víz jobb keveredése miatt a hidegvíz bemenetnél a bojleren belüli sapkát letörném a cső-csonkról, hogy javuljon a vízcsere.

Én a WC öblítő körre kötném rá ezt a tartályt + egy kézmosó csapra.

Lehet rakni egy szelepet a biztonsági szelep és a bojler közé, vagy a bojler tetejére. Mielőtt a vizet rányitod, feltöltheted kb. 1,5 BAR-ra.
Csak annyi a jelentősége, hogy vízhiány esetén jobban ki tud jönni a víz a bojlerből.

2012-03-31
22:26:12
Előzmény: payagyerek #27875#27879
Ez végeredményben mi a cso:cs?
Hogy működik?

Nekem van egy embermagas henger tartályom, a tetejében egy nyomáskapcsoló, az a szép nagy fekete kocka, régi. Most újítom fel a hozzá való szipókát, kissé berágódott a tengelye, az fogja tolni. Ezzel akarom megoldani a ciszternából a locsolóvíz nagyobb nyomását az öntözéshez.
Már persze azt, ami nem gravitációsan fog kicsurogni, mert van ~3 méter szintkülönbségem, az sok mindenre elég, kivéve a füvet.

Ma találtam a kertben egy víznyelőt. ~70cm átmérő, 3 méterig be tudtam nyújtani az ásó nyelét+karomat, kb ~30 fokban lejt befele. Nem lett tökéletes a csőfektetésnél a tömörítés és kialakult a legmélyebb árok rész felett, de érdekes módon felette beboltozódott és egy centit sem süppedt a talaj. Remélem nem omlunk be. Tavalyi nagy zivatarok után találtam egy kis lukat egy paprika tő tövében, betemettem, azt hittem a kutya marhult. Ma a felásáskor beszakadt ugyanott az ásó.
2012-03-31
21:18:55
Előzmény: szocsmarci #27873#27876
szocsmarci,

Ezen a képen hova van kötve a légvezeték?

A másik epgep link nekem nem működik, gondolom ez van mögötte.

payagyerekVálasz erre
2012-03-31
21:07:37
Előzmény: takyka #27872#27875
Nahát velem ugyan nem b@szó ki! :-) Kikukázok én mindenünnen mindent!

Mondjuk 1 ilyenféle szintkapcsoló? Ki-, bekapcsolás szintje állítható, az alkalmazott léhez való érzékenység, meg töltés, vagy leszívatás üzemmód.

szocsmarciVálasz erre
2012-03-31
20:51:58
Előzmény: takyka #27864#27873
Rajz a bekötésről. A piros a légvezeték, a bojler elmenőre kötve.
www.lists.javaforum.hu/pipermail/epitesz/attachments/20110426/564ce01f/attachment.jpg

Ez meg az, hogyan kell méretezni a hidrofort. Gondolom Téged nem érint, mert adott minden fő egység hozzá, nem fogsz másikat választani. www.host.epgep.bme.hu/cgi-bin/shinji?SID=wPp720LEHQuyrj5QOcTM&group=epgep&project=node&job=showitem&node=5755&f=EPGEP_nyom%E1sfokoz%F3k,_honlapra_.doc

Az még kérdés, hogyan állítod be a megfelelő légpárna nagyságát. Ha lenne vízszint mutató cső, akkor könnyű lenne, de így nem. Ha aktuális lesz, gondolkodok rajta, de kell majd egy pár adat hozzá.

A rajzot mellékelem a kapcsolásról; tudom, hogy tudod, és remélem hogy Te is tudod, hogy tudom, csak azért mellékelem, hogy legyen valami rajz is, azt könnyebb magyarázni

2012-03-31
20:51:56
Előzmény: payagyerek #27870#27872
Ez most nem a kis periférikus szivattyúm, hanem egy 1,3kW-os 5lépcss centrifugál. Nem szívesen járatnám hosszú idn keresztül, amikor a vízelvétel mondjuk csak 1-2L/perc.

T.
payagyerekVálasz erre
2012-03-31
20:27:53
ÁMBÖRÖK!
Minek túlbonyolítani? Minek oda kompresszor, tartály, meg egyéb bizbasz?

ÁRAMLÁSKAPCSOLÓ 8-10e körüli kopejkáért, oszt letudva a gond!

Taki bátyó! A fölső képen lévő kukázott még itt volt nálam a múltkor, csak nyilván nem láttad a sokminden között. (Most már eladva.)

Én a kutamban is ilyet használok locsolni. Bárhol csapot nyitok a locsolásra telepített csövön (több helyen), máris indulnak a szipókák és préselik a vizet.
Ha elzárom, leállnak a szipókák.
Ha a slag végén megnyomom a spriccfej karját, ugyanez a móka.

2012-03-31
20:05:02
Előzmény: takyka #27853#27867
takyka,

Az alábbi hozzászólások környékén már volt erről szó:
http://biosolar.hu/forum/show/11726#11726
http://biosolar.hu/forum/show/16104#16104

2012-03-31
19:38:36
Előzmény: szocsmarci #27856#27864
A kompresszor, nyomásmérő nem gond, az automatika meg a perverzióm. :-)

Eredetileg frekiváltóval akartam hajtani a szivattyút, hogy elkerüljem a hidrofor tartályt meg a nyomásingadozást. De az a fránya motor nem akarja az én igazságom. :-(

Most agyalok a kompromisszumos, de jó megoldáson. Mivel bojler van, ezért kézenfekvő lenne a használata. Az öregek is membrán nélküli tartályokkal nyomták.
50 ezer forintot nem adok egy lufis tartályért.

T.
szocsmarciVálasz erre
2012-03-30
21:27:34
Előzmény: takyka #27853#27856
Az a baj az ilyen hidroforokkal, hogy kell hozzá kompresszor, nyomásmérő, és automatika. Csak nagy hidroforoknál éri meg ilyet alkalmazni, a kicsiknél olcsóbb és egyszerűbb a gumimembrános fajta. Ezek a kis hidroforok (20-30liter) arra valók, hogy a nyomásütéseket elkerüljék vele, és esetleg egy WC tartályt megtöltsön. De a 120 literes bojlerből lett hidroforral sem nyersz sokat, hasraütésre mondom, hogy 60 litert sem tudnál belőle kiszedni, vagy ha igen, azt nagy nyomáskülönbségek mellett.
2012-03-30
21:01:40
Van itthon egy régi, 120L-es gázbojlerem. Mit gondoltok ennek a hidrofor tartályként törtnő használatáról? Tudom, nincs benne gumi membrán, ezért a levegő feloldódik a vízben. De ez milyen mértékű? Számíthatok egyéb problémára? A mostanában kapható kis (20-30L-es) hidroforokat nem tartom sokra. Egy valamirevalónak tűnő 100L gumimembrános tartály kb. 50e Ft.

T.
payagyerekVálasz erre
2012-03-04
19:42:01
Előzmény: villam64 #26610#26613
Asszem ITT Lowara lett.
villam64Válasz erre
2012-03-04
19:33:38
Előzmény: josh #26606#26610
Szia
A laing már nem árul. Utoljára pesten vettem, meg 1-2 cég hirdeti még.
Permanent, meg 1-2 maradvány még. Nem tudom mi lett velük. Utoljára Bolesza szivattyú kft-nél vettem. Őket még megkérdezheted. Zárt rendszerben, nincs emelőmagasság, csak nyitott DB-ben. A felső pont ne legyen levegős.
www.hardverapro.hu/apro/laing_d5_vario-38_700b_rez_tetos_ford_szabalyzos_g/hsz_1-50.html
www.permanent.hu/napkollektor.php
Sajnos keresgélni kell.
www.lowara.com/contacts/distributors.php?n=HU
2012-03-04
18:52:18
Előzmény: villam64 #14099#26606
Szia!

Érdeklődöm, hogy esetleg kapcsolatban vagy még a Laing DC szivattyút szállító emberrel? Érdekelne 1db. Nekem zárt rendszerhez kell 2db síkkollektorhoz, igaz kb 4-5méter a szintülönbség. Véleményed szerint bírni fogja?
köszi, Norbi
villam64Válasz erre
2012-02-16
10:32:33
Előzmény: tthom #25518#25520
Ballonos hidrofor tartály. A kiengedés után, mindenképp te kapod először a szennyezett vizet.
2012-02-16
10:23:44
Különben akár van benne ilyen cucc, akár nincs, pangó/állott vizet nem jó használni. De ezért lenne az a megoldás, amit mondtam, hogy a csap vize állandóan át rajta. Nyomása tudom, h nem lenne, de most, ha nincs víz, a csőhálózatból akkor is kicsorog szépen lassan, ezért gondoltam, hogy jó lenne ilyen tartály, hisz annyi lenne a különbség, hogy a csőhálózatban nem 5 liter víz lenne mondjuk, hanem 55.
villam64Válasz erre
2012-02-15
21:05:47
Előzmény: szocsmarci #25482#25488
Én nem téged hibáztatlak, hanem akik összekeverik a dolgokat. Bevágják egy cikkbe a legionella baktériumot, és nincs rá bizonyítékuk. A nyitott fűtési rendszert összehasonlítani az ivóvíz hálózattal. Hőmérséklet, és víz csere különbség van a kettő között. Az sem titok, hogy a németeknél több a légmozgatásos rendszer. Úgy mint hőcserélő, levegős hőszivattyú, légkondicionáló. Például nekem már rég meg kellett volna halnom, és nem csak haldokolnom. Az a nyomorult villanybojler 50 °C-on üzemel. Még nem hallottam, de lehet hogy süket vagyok, hogy vízhálózatban legionella baktériumot mutattak ki. De nem tiltok el senkit a víztisztítók használatától. Legalább az arzén tartalmat csökkentse. A németek is sokan vannak. Amortizáció. Hír: Sokan nem fagytak meg a télen!
szocsmarciVálasz erre
2012-02-15
20:39:10
Előzmény: villam64 #25476#25482
Én csak azt szajkózom, amit hallottam, meg olvastam. www.viega.hu/xbcr/hu-hu/VGF_200812_Ivovizhigienia.pdf utolsó oldal közepe, FOKOZOTTABB vízcserélődés.
Minden vízrendszer elalgásodhat, és nem csak a nyitott melegvízes rendszer. A zárt rendszer nem olyan látványos, és gyors, de az is "beállhat" egy idő után. Képeken még láttam fűtési hőcserélőben is algatelepeket.

"A félelmek többsége alaptalan." - Németországban egy évben több ember hal meg legionella betegségbe , mint Magyarországon közlekedési balesetben. Ezt azzal a két fülemmel hallottam, amelyik a fejemen van, ha hazudott aki mondta, akkor én is hazudtam most. De nem hinném, mert ez olyan statisztika, amit könnyű ellenőrizni. Egyébként az a véleményem, hogy a média is fel fogja fújni majd ezt a dolgot, csak egyenlőre van látványosabb szenzáció (gyerekek nem reggeliznek, nincstelenekkel teli az ország, feldarabolta, megerőszakolta, tönkrement, stb, stb ...). Ha lesz majd valami gazdasági fellendülés féleség, akkor ez jó csont lesz. Én bízok benne, ha ma megépül egy vízvezetéki rendszer, akkor az még üzemelni fog, amikor majd ez a dolog is terítékre kerül.
villam64Válasz erre
2012-02-15
20:13:47
Előzmény: szocsmarci #25462#25476
Annyira nem pang. A legionella baktérium nem a hálózati vízben fordul elő. Nem ivásra kérte a vizet. A folyamatos nyomás változás, cserélgeti a vizet. A beépítendő visszacsapó, vagy nyomáscsökkentő szűkíti az átfolyást. Nálam nyomáscsökkentő van, és használattól függően 1-4 B között ingadozik a nyomás. Amikor leesik a nyomás a csap kinyitására a víz a tágulási tartályból kifelé áramlik. Elzárt csapoknál feltöltődik. Írják egy két fűtési tágulásinál, hogy nem érintkezik a víz a tartály falával. Valóban nem fog 100 liter kijönni a 100 literesből. Ez természetes, de 50 liter biztos. Nem mindegyik alga fajta mérgező, csak 1-2. A többi jó táplálék. De zárt tartály nem szokott algásodni, hanem a medence. A félelmek többsége alaptalan. Ha tudsz ellenpéldát, akkor beszéljük meg, mert én még a híradóban nem találkoztam vele.
szocsmarciVálasz erre
2012-02-15
20:07:55
Előzmény: tthom #25463#25475
Rozsdamentesből építhetsz magadnak tartályt, de ha kizárják a vizet, akkor egyből megszűnik a nyomás is (0,5bar az előírt nyomás a csapolóknál, ez gravitációsan minimum 6m belmagasságot feltételez).
Esetleg van egy megoldás: légpárnás tartály. Megépíted a KO tartályt zártra, két vízcsonkkal és egy levegő csonkkal. Nézni kell a vízszintet és a levegőnyomást a tartályba, és vagy emelni a légnyomáson, vagy ereszteni belőle. Csak egy konduktív vízszint érzékelő kell, egy elektronika, egy kompresszor, meg egy levegőre alkalmas mágnesszelep.
De úgy tudom, van egy WC öblítő tartály, ami ezen az elven működik, de nem tudom, a légpárna szabályozását hogyan oldották meg. www.studiosimple.hu/send/baz/fejlesztesi_projektek/viztakarekos-wc-oblito-keszulek-gyartasi-felteteleinek-megteremtese
2012-02-15
19:01:04
Előzmény: szocsmarci #25462#25463
szocsmarci,
Én se úgy vagyok vele, hogy mindenképp kell, csak ötletként merült fel ismét.. A pangó vízre én is gondoltam, de a meghibásodásról nem tudtam. Rozsdamentes acél esetleg? :)

Amúgy a pangásra az lenne az ötlet, hogy az egyik mosdócsap elé kötném be, tehát a hálózatból bele a tartályba, a csap meg a tartályból venné. Mint egy bojlernél. Így mindig cserélődne a víz benne. Amikor vízhiány van, akkor meg vissza tudna folyni a víz a hálózatba. Hmm?
szocsmarciVálasz erre
2012-02-15
18:56:38
Előzmény: tthom #25439#25462
Amit Villám ajánlott, az csak fűtésre alkalmas. A használati vízre csak kék, vagy fehérrel jelzett tartály jöhet szóba. De egyvalamit tudnod kell. Ha 100 literes a zárt tágulási tartály, akkor abba nem fér el 100 liter, és ami benne van, az sem fog mind kijönni, ha majd elzárják a főcsapot. És még két baj van ezekkel a tartályokkal: hajlamosak meghibásodni (max 10 évre saccolom az átlag élethosszát egy ilyen tartálynak). Ezen felül még pangani fog benne a víz, ami nem jó (legionella, algásodás, stb). Ha nyitott tartályt teszel, az még rosszabb ebből a szempontból, szerintem ez a téma felejtős.
2012-02-15
12:24:00
Előzmény: dejoe #25441#25445
Hmm. Na igen, a hely kérdéses. Ha egyedileg csináltat az ember tartályt? Akkor lehetne akár kicsi átmérő, nagy magasság, úgy nem foglalna sok helyet. Mittomén, 20cm átmérő, 2 méteres magasság. Vagy ez eleve hülyeség? :) Akár még gipszkartonnal is le lehetne burkolni. Persze, egyedileg lehet rohadt drága lenne.
Biosolar Forum  =>  Vízszerelés  =>  Vízszerelés, szivattyúk, szerelvényeklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva