English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Fúrt, ásott kutaklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2015-08-09
06:33:07
Előzmény: Gyuri #49054#49057
Gyuri:
víz szint jóllehet beesik.
Ilyenkor alulról szívhat levegőt.
Mélyebbre leengedve lábszelepet talán segít.
2015-08-09
00:18:28
Előzmény: Gyuri #49054#49055
nekem az a megoldas valt be most mar tobb helyen is, hogy alulra rugos labszelep ha ugy tetszik visszacsaposzelep, illetve felulre is raktam egy visszacsapot

a levego nalunk is problema volt az elso evekben aztan ugy lattam egyszercsak megoldodott pedig nem csinaltam vele
a furas utan kb 2 ev mulva jott rendbe. nem tudom, mitol.

2015-08-08
23:37:41
Előzmény: grano #49053#49054
Nagyon elvagyok keseredve :(

Most indítom és nem indul....

Eddig szívócsővel és az alján egy visszacsapóval ment egy másik szivattyú.

Most raktam rá egy másik szivattyút lábszeleppel. Feltöltöttem, nagy kínkeservesen elindult. Folyamatosan meg-meg állt, mire normálisan ment eltelt egy óra is.

Mindig az volt a jelenség, hogy megy szépen, aztán leesik a nyomás a csordogálás közelébe, újraindításra megindul bitangul, és köpködi a levegőt.

Most viszont nem indul, csak szuszog. Lehet a lábszelep elengedte a vizet? Nem tudom, vagy csak úgy összejött a szivattyúba a levegő, hogy a szívórészt nem lepi el? Erre tudok gondolni.

Folyamatosan szenvedek ezzel a szar kúttal....
2015-08-08
21:27:00
Előzmény: Gyuri #49052#49053
Gyuri:
vannak helyek ahol metán van a vízben oldva s ez válik ki.
A szivattyú elé egy mikrobubi leválasztó?
Vagy egy hattyúnyak tetején egy légtelenító?

Vagy túl nagy a szivattyúd a kúthoz.
2015-08-08
20:21:03
Urak egy kút mitől gázosodik, levegősödik?

A vízzel folyamatosan jön fel levegő. A levegő visszafogja a szivattyú teljesítményét. A levegő megakad a lapátkeréknél, és már csak csökkentett teljesítménnyel dolgozik. Ha többször megállítom, és elindítom, akkor kidolgozza magából.
Erre mi a megoldás?
2015-08-05
09:26:21
Előzmény: Gyuri #49028#49029
Gyuri,
Nekem a szivattyú kapacitása 5-85 liter/min. Tudja is a 85 litert, de csak akkor mikor nem kell mélyről szívnia. Én a medenceporszívózást szoktam úgy megoldani, hogy 6m-es gégecső a szivattyún, másik végén ipari vizes porszívó feje. Na ilyenkor tud 80 liter körül.
Szerintem a 9 méter szívómélység sok a szivattyúnak. Az adattáblán egyébként írják mennyi az ideális. Nekem max 6 méter a szívásmélység, és 8 méter a max magasság. Az egyik barátom küzd ezzel a gonddal mint te, mert majdnem 2 méterrel esett a vízszint az aszály miatt.
Azért a tömítettséget nézd végig a szívóoldalon, mert nekem már volt hogy falst szívott. Na és arról ne is beszéljünk mikor a téli pihenő után a szivattyú járókereke tömődött be egy belefészkelt egértől. 3 napig küzdöttem vele mire szétszedtem a szivattyút és rájöttem miért nem szív.
2015-08-05
09:04:40
Nekem egy 80 liter/ perces szivattyúm van, és szívócsővel a fúrt kútból 8-9 liter/ percet tud.

Már ástam neki egy 2 méteres aknát, mert földfelszínről fel se bírta kapni, mivel a vízszint 9 méter környékén van....

Most ötletelek, hogy hogyan tovább...

A szívócsövet leakarom cserélni lábszelepre, hogy teljes keresztmetszetben szívjon. De mivel gázos a víz( vagy lent valamelyik idom rosszul tömít) levegősödhet, így egy kicsit félek a lábszeleptől...
2015-08-05
08:46:59
Előzmény: Gyuri #49024#49026
Gyuri,
Nekem egy 800W-os olasz szivattyú van, ásott kútból 32-es KPE csövön szívott 6 méter mélyről 37 litert percenként míg ki nem száradt a kút. Most egy fúrott kútból 29 l/min. Azt mondta az öntözőrendszeres srác, hogy úgy mérjem ha már minimum egy órát öntöztem vele, akkor kapok hiteles adatot.
2015-08-04
21:56:01
Előzmény: Gyuri #49024#49025
Gyuri:
a TIP csőkút (800W) felszíni szabadkifolyással 16 méterről 22l/min, a mostani mélszívófejes (800W) olyan 12l/min.
Amikor megfúrták a kutat 1400W-ossal 40l/min hozammal terhelték.
2015-08-04
20:02:06
Valaki mérte már a vízhozamot a kútján?
Percenként hány litert tud a szivattyú kiszedni?
2014-10-21
09:07:20
Előzmény: sellblue #47550#47561
Itt valami nem kerek. Honnét tudod, hogy az alján megy el a víz?
Átvágtatok egy vízzáró agyagréteget a mélyítés során? Ha igen, a legegyszerűbb agyaggal újra feltölteni az alját. Viszont ezt sürgősen meg kellene tenni, mert a talajvízzel szennyezheted a rétegvizet!

Az, hogy mennyi víz lesz a kútban, az talajvíz esetén leginkább a vízadó réteg vastagságától, rétegvíz esetén a réteg nyomásától fog függeni.

T.
sellblueVálasz erre
2014-10-19
20:55:19
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni egy régi ásott kút szigetelésével kapcsolatban. A kutat mélyítettük mivel szinte nem volt benne víz (az előző tulaj teledobálta szeméttel). A mélyítés után szépen beszivárog a falán a víz, de a fenéken el is megy. Hogy lehetne leszigetelni a kút alját és legalább 1 méter magas víztartó részt kialakítani?
2013-09-09
20:38:25
Előzmény: Ferke #42242#42247
Megjött a szivattyúm. Végül a családi kupaktanács a TIP mellett döntött.
Nem műszaki okok miatt (sajnos).
Teljesítményileg amit mértem nagyhirtelen: terheletlenül 15 perc alatt 500-550 liter között hozott 17m-es emelőmagasság mellett. (Amit a 3/4-es slag fojtott ezen hosszon annyival, nem tudom érdemes e méretben feljebb menni, a csatlakozó idom 5/4-es, Van 5/4es horganyzott csövem, de az kib..tt nehéz és 6 m-es egy szál).
Fehér műanyag járókerék van benne, vmi kopásálló anyagból.
Gyárilag belső visszacsapóval szerelt.
Korrekt madzagot adtak hozzá, többet is mint az írott 20m.
40 ezredesért hozták házhoz, számlával 2 év garival.
2013-09-08
09:17:08
Előzmény: Ferke #42221#42222
Ferke:
Az ott snaszz mezei félcolos csö.
Esetleg 3/8-os.
Bemész a boltba veszel egy réz "T"-t, egy réz közcsavart és becsavarod egy kis teflonnal. Egyik végébe a nyomáskapcsoló, a másikba az szárazonfutás elleni védelem mehet. Összedrótozod őket és van egy minimumszintű védelmed.
2013-09-08
08:48:10
Előzmény: grano #42213#42221
Grano!

Ezt a szivattyúra kell tenni? Mert nekem a hidroforon már nincs helye. Viszont a szivattyún ott a gyári nyomáskapcsoló helye.
2013-09-07
20:44:00
Előzmény: grano #42198#42219
Grano,
nálam pont ilyen a rendszer, egy kútszivattyú
hozza fel a vizet a kútba lógatva, a vízem 9-10 méteren van, úgyhogy a hidrofornak pont határeset. 2 évig szenvedtem csak hidroforral, működött, de bármi kis bibi volt,
pl. nem atom-tömör rendszer, lelevegősödött, vagy mikor csutkára kiszedte a vizet a kútból, és rohantam kikapcsolni, utána felkapatni a vizet, az 20 perces szenvedés volt.

Beruháztem idén márciusban egy ilyemre:
www.gudeplaza.hu/gudegepek/szivattyuk/gudeszivattyu/gude94246
azóta nincs semmi probléma, 10 méterről vidáman hozza a vizet 5 darab fekete IBC tartályra dolgozik, és ezekből húzza a hidrofor a langyos vizet locsolni.
Ha kifogy a kút, a kútszivattyún lévő úszókapcsoló kikapcsol, ha megtelnek az IBC-k, egy házi tákolmány úszókapcsoló kikapcsol, bolondbiztos, és egyszerű lett a rendszer.
Növények meg élvezik a langyos vizet.

2013-09-07
16:58:26
Előzmény: Ferke #42206#42213
Ferke:
egy szárazon futás elleni védelem még azért hiányzik.
Egy szem homokszem képes leengedni a rendszert. (Apósom már járt így párszor)

LP3 típusjellel 4e körül beszerezhető.
2013-09-07
10:13:29
Előzmény: medig #42193#42206
Medig!

A visszacsapó csak a biztosítás biztosítása. A szívócső 32" kpe. A végén lábszeleppel. Csak ha leáll a szivattyú nehogy lelője a nyomás róla ezért tettem/meg mert volt kallódóban/ egy visszacsapót. 5/4-es erre pont megfelel.
2013-09-06
21:05:46
Újabb kérdés:
azon töröm a fejem, hogy jó lenne egy felszíni jet. Van ibc-m, menjen abból az öntözés. Lanygosodhat is a víz, meg tán kevésbé terheli a drága mélykút szivattyút, ha nem az megy félnapot.
Mert terheletlenül feltölteni egy köbös ibc-t ck 20 perc, amit azután ellocsolgathat a lényegesen olcsóbb jet.
Ezzel tényleg lehetne óvni a mélykutszivattyút, vagy csak én képzelem így?

Mellesleg ts gazdaságos hidrofor 17e.
Csak a tartály 11e , nyomáskapcsoló 3e, manométer 1e (ezek úgyis kellenek). Háromezerér lenne a szivattyú.
Tudom, hogy nem egy hosszú életű mutatvány, de olcsóért tudnám kitapasztalni, hogy tényleg mire van szükségem.

2013-09-06
11:59:48
Előzmény: medig #42187#42189
Nekem is felső VCS-vel van megoldva a rendszer, működik szépen.
Az viszont tény, hogy a visszacsapó szelepig a csőkötések tömítettségére fokozottan oda kell figyelni!
Emiatt, ha nincs különösebb akadálya az alsó elhelyezésnek, akkor inkább én is azt preferálnám.

T.
2013-09-06
08:49:50
Összeállítottam az öntözéshez a gépészet egy részét. Ilyen lett. Jó így? Előre is köszi a választ!

2013-08-30
08:36:26
Előzmény: grano #42080#42095
Grano!

Nekem megoldódott a szivattyú problémám. Szerencsére csak ki kellett tisztítani. Nem kellett újat vennem. Viszont az álott vízzel öntözésre csak annyit mondanék, hogy ha azért akarsz álott vízzel öntözni, hogy ne legyen hideg, akkor muszáj leszel nyitott tározót csinálni. Ha egy föld alatti tározóban akarod tárolni, akkor a 12-13 C fokos kútvízhez képest csak 1-2 fokot fogsz nyerni. Nekünk a 12,7 C fokos kútvíz nagy melegben nyáron is csak max 2 fokot melegedett 4 nap alatt. Az álott víznél az az előnyöd hogy a szilárd részek /homok, vas/ leülnek a tározó aljára, és esőztetés folyamán nem kerül a levélre. Így nem sérül a levél. Hogy kisebb legyen a hősokk akkor így is éjszaka kell öntözni. Nappal 35 foknál 13fokos víz, vagy éjjel 20 foknál 13 fokos víz. Az utóbbi kisebb stresszel jár.
2013-08-29
16:00:49
Előzmény: sándor #42046#42080
sándor:
irigyellek, itt felénk alig csöpögött, pedig nagyon kéne.

Az a helyzet, hogy itt ha megnézed a térképet, sok a víz, sok a holtág.
Sóderes terület nem nagyon van a Duna ezen partján, a dombok meg mind lösz dombok.
Homokos, agyagos a talaj.

Az a bajom, hogy nehezen tudok dönteni.
Csak a nagyon drága (100e feletti) szivattyúknál írnak anyag minőséget, illetve egy olcsóbbnál találtam járókerékre is feltüntetett anyagot, de az is műanyag volt.
Ennyim viszont most nincs rá.
Még minimum ennyi lesz jövőre a sallang, csövezés, idomok etc.
Franc ebbe a munkanélküliségbe.

Az öntözést mindenképp pihentetett kútvízzel oldom meg, ezt még anno a szakközépben mondogatta az öreg kertész. Azt mondta megfáznak a növények.
Te sem örülnél ha hideg kútvízzel nyakon öntenének.

Köszönöm az okosságot, egyelőre itthon nem kell öntözzek, mert már nincs mit, pihentetem a dolgot, hátha alakul.
2013-08-28
12:04:57
Előzmény: sándor #42043#42045
sándor:
bocs 40l/min
Az utcában sok ilyen kút van. Sose fogyott ki/dugult el senkinél.
A régebbiek mégcsak nem is nagyon szűrőzöttek.
A Duna itt van a kertek alatt kb 6 km-re.
Nem igazán ivóvíz kutat szeretnék, mert annak semmi értelme.
Locsolni nagyrészt.

De ha nem veszek szivattyút honnan tudom meg, hogy lesz e elég vízhozamom?

A fúrófej egyébként kétszázasnál kisebb volt, ugyanis egy ilyen cső volt a felszíni kifolyó. (ez benne is maradt, kb másfél méter mélyre van az alja).
2013-08-28
10:15:00
Előzmény: grano #42026#42040
Üdv.
Tudom nagy úr a pénztárca, de nemrég voltam hasonló - szivattyú kereső - helyzetben. Én is kerestem az olcsó árfekvésű szivattyúkat, de egy kútfúró ismerősöm lebeszélt róla. Azt mondja, az olcsóbb periférikus szivattyúkat hamar hazavágja a homok. Benne hiszek, mert régóta csinálja és jól, igen nagy tapasztalata van, már végigfúrta az országot. A BP 18/3-ast és a BP10-es típust használja, ajánlja a kútjaihoz.

Végül az Elpumps BP 18/3 tip. szivattyút vásároltam meg, nekem bőven sok a kisebb hozamú is. 3"-os, vékony kutakba is belefér. Hidd el én is sirattam a pénzem, de remélhetőleg hosszú ideig nem lesz gondom vele. Itthon gyártják, van hozzá alkatrész, szervizháttér. Az előző szivattyúmról már a neten sem találtam semmi anyagot, nemhogy szervizt, vagy alkatrészt. A T.I.P. termékeket messziről elkerülöm, szivattyút sem vennék tőlük.
A kutam ásott, 15 méteren van a vízszint, sajnos a hozama véges, de addig úgy nyom a szivattyú, mintha vízhálózatról locsolnék. Nekem azért is jó, mert viszonylag hamar elfogy a víz, és mivel a motor a szívónyílás alatt van, mindig kap hűtést (ha nem venném időben észre).
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Fúrt, ásott kutaklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva