English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Hőszigetelés a szarufák fölött
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-01-04
12:43:35
Érdemes végigolvasni a zeblogot, szórakoztató, érdekes, tanulságos. Szerintem nagyon jó humora van a szerzőnek, mellesleg hobbi szinten "profi" fotós, érthetők a jó képek. Végig szoros kontroll alatt tartotta a háza építését, ami nem tetszett neki, vagy nem úgy készítették el ahogy ő szerette volna, simán lebontatta a mesterekkel. Ha valaki éppen házépítésen gondolkozik, jó előtanulmány.
2011-01-04
11:39:52
Előzmény: pali #10239#10241
pali,

Nagyon szépen fényképezett és dokumentált munka. Minden részleten látszik, hogy át lett gondolva, és volt rá elég idő hagyva. Az is tetszik, hogy nem tapossák egymást a melósok.

A tető hőszigetelése a vastag gerendák miatt nem olyan folytonos, mint az általam feltett pur táblák esetén. (A pdf-ben egyébként érződik a "minden szent magához nyúl néha" effektus, nagyon gonoszul bánnak konkurens anyagokkal.) Én pont azt találtam érdekesnek, hogy a tető héjalást hordozó szerkezetet átmenő csavarok tartják a szigetelés fölött. Azok a méretezett csavarok -nem tudom milyen keresztmetszetűek- viszont pont szerű hőhidakat képeznek.
2011-01-04
11:26:36
Előzmény: robert #10238#10239
robi!
Nagyon drága megoldás, nem is túl jó a szigetelése.
Van itt egy megépített ház, Magyarországon.
www.zeblog.mds-epitesziroda.hu/epnaplo_04.html
Pali

2011-01-04
10:22:24
Tetők hőszigetelése poliuretán (PUR/PIR) táblákkal.
Mi a véleményetek erről? (Nem reklámnak szántam, hanem vitaindítónak.)

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Hőszigetelés a szarufák fölött
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva