English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Biokandalló (Ethanol)
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-08-23
23:24:35
Előzmény: payagyerek #16915#16916
Amivel én szemeztem az vizes. De talán mondtam is már f2f.
Kíváncsi lennék elmenne e etanollal. (tudom, mániám ez ma! ;) )
Úgy éget, hogy megizzít egy dörzsihez hasonló drótkupacot, majd csepegtet rá naftát. Utána már az égés tartja izzásban.
Kocsiba nagy jóság az ilyen, főleg ha nincs garázs. De nem is a kényelem miatt jó leginkább, hanem amikor "Kovács úr" aki le van gatyásodva megveszi élete utolsó még nem szét..szott Passat kombiját, (szigorúan 2000 előttit, azok még nem hullanak szét!) és eljár vele +30 évig, mert mindig meleg motorral indul. Ha csak el nem viszik a vasasok egyik reggel a ház elől. Mert most ez a divat...
payagyerekVálasz erre
2011-08-23
22:17:17
Előzmény: Jesu #16914#16915
Az nem jó nyitott égésre! Csak gyújtósnak, mert nehezen párolog. (De még kerti grillhez is óvatosan, mert órákig elszagosítja a grillt.) Meg hígítónak, vagy ecsetet mosni, zsíros alkatrészeket.

Az a baj az én Webastómmal, hogy miszlikbe van töredezve benne 1 tömítés. Amíg azt nem pótlom tuti anyaggal, addig belepöfékelhet a lakás levegőjébe.
Ugyanis:
Ez 1 ventillátoros. Az fújja az égőtér légáramlatát is, meg a lakás légáramlatát is. Bár 4 csöves. (1-1 égőtér szívó-kipufogó, meg 1-1 fűtőlevegő szívó-kifúvó.)
Amúgy belsőleg sértetlen, nincs elégve a fúvócső, meg az égéskamra sem. Úgyhogy hátha...

Ui.:
Az a jó a használt étolajban, hogy nem csípi senki szemét a téli fűtés során és körforgásban lévő CO2-ot szabadítunk fel.
Más kérdés, hogy az új-ávó (N-AVH -> NewAVH) mit szól hozzá.
2011-08-23
22:00:29
Előzmény: payagyerek #16913#16914
Jut eszembe, hoztam tőled egyszer ""valami"" anyagot próbálni. Még ki se próbáltam benne. Jön a hideg kipróbálom a műhelyben.
Webasto jó dolog. Én is rég szemezek egyel, évek óta ott van egy ócskás vitrinében, de nem akarja adni (normális áron).
payagyerekVálasz erre
2011-08-23
21:44:48
Előzmény: Jesu #16912#16913
Szerintem füllent (finoman mondva) az eladó. Idézek:

"Én a bioetanollal (E85) használtam"

Nyilván fogalma sincs arról, hogy az E85-nek 15%-a benya. Ugye azért E85.
Nem hiszem, hogy sokáig bírná otthon a szobában az elégetett benzingőzt.
Szélhámos.

Én a múltkor kukáztam 1 kocsi állófűtést. Dízellel megy, 3,2kW-os. Azt rakom most rendbe. Ki akarom próbálni használt étolajjal, amit pár százaléknyi bioetanollal hígítok.
Ha megy, akkor az használható lenne, miközben a lakás levegőjébe nem rondítana bele, meg ugye nem is használná azt.
2011-08-23
21:14:38
Előzmény: robert #16905#16912
Valami olyasmi, de én inkább "benzin kályhaként" ismertem meg régebben.
Persze a sima benzinhez nem sok köze van.
A szoba levegőjét fogyasztja, de nagyon tiszta az égés (valami fém katalizátor üvegbúra mögött), de csak tiszta anyaggal.
Van benne egy szenzor, ami elvileg figyel valamit (weblap szerint oxigénszintet), az enyémben már meg is pusztult. Ez nem mást csinál, mint elzárja az utánpótlását az égésnek.

Amúgy totál gyökér szerkezet (előtúrom és fotózok):
- a fejre állított tartályból önitató módon lecsurog az anyag egy tálcára
- a tálcába beleér egy kör alakú kanóc szerűség, ami felvezeti az anyagot a katalizátor alá.
- Az égés intenzitását a kanóc magasságának állításával "vezérli" a zember (tekrentyő)
- A biztonsági érzékelő asszem csak elejti ezt az egészet, minek folytán a kanóc alaphelyzetbe áll valami fém közé és elalszik.

Ez szerint megy bioetanollal, bár ez egy kicsit másmilyennek néz ki, mint az enyém:
www.epitkezes-otthon.vatera.hu/epitkezes_felujitas/epuletgepeszet_hutes_futes/egyeb/zibro_r_421_e_tipusu_kalyha_hihetetlen_aron_1465019875.html

Vicces a "hihhhetetlen" ár, amiért volt madár, aki le is ütötte.
Az emberek hülyék!!! :(

2011-08-23
17:42:13
Előzmény: Jesu #16900#16905
Jesu,

Ez is elhasználja a szoba levegőjét, mint a szieszta?

Ez egy drága petróleumkályha ( ökotrendi marketing stílusban biokandalló névre hallgat)?

Az etanol égésekor a szoba levőgőjét használja, de a nagyobb probléma, hogy a CO2 és a pára is ott marad, tehát szellőztetni kell, ami miatt a hatásfok romlik cirka 30%-ot.

A fűtő ethanol ára 500Ft/l (625Ft/kg), vagyis a fűtés költsége: 625/(27*0.7)=33Ft/MJ (NAPPALI ÁRAMMAL KB 13FT/MJ!!!)

Más:
Petróleumkályha (pl Zibro) hívők figyelmébe:

Üzemanyag: tisztított petróleum, ára ~5000Ft/5liter
Fűtőértéke: 46.2 MJ/kg
Sűrűség=0,85 kg/dm3 , 5l >>> 4.25kg
Fajlagos ár: 27.6Ft/MJ=99.4Ft/kWh (az áram fele ennyibe, a földgáz a nyolcadába kerül)

Figyelembe kell venni, hogy a kályha soha nem lesz szagtalan, és oxigént is eszik, ezért szellőztetni is kell.

A villanyos fűtést tehát tisztább és olcsóbb.

Itt leírja valaki a tapasztalatát egy csúcstechnikás petróleumkályhával:
Lassan 1,5 fűtésszezon tapsztalatát. Nekünk egy lézeres masina van. Egy 35nm-es üzletet fűtünk vele (nincs más fűtés)napi 10-12 órában. Az üzlet egy panel épület aljában van, ahol még a régi vas ajtók vannak, szóval az messze nem a legjobb a fűtés szempontjából.
1. Fogyasztás: előző szezonban mikor voltak kemény hidegek a 6 hónapos fűtési szezon havi 20 ezer forintra jött ki 19-21 fokos szobahőmérsékletet tartva. Nagy hidegben volt,hogy napi 5 liter is elment, a fűtési szezon elején meg 1hétig elég volt egy kanna.
2. Kezelhetőség: minden rendben van a géppel. Az üzemanyag töltés kell begyakorolni
3. szagmentesség: elméletileg teljesen szagmentes lenne a gép működés közben, de ez valahogy az üzletben nem működött. Volt ,hogy nagyon zavaró volt a szag / enyhe füst. A problémát jeleztük a forgalmazónak, aki a helyszínen páratartalmat stb...mért, de végül pár tanácsot és cserekészüléket adva megoldottnak tekintette a problémát. A cserekészülékkel is jelentkezett a probléma, igaz nagyon minimálisan. Az elszállított készülék náluk tesztelés közben szagmentesen működött. Egy-két praktikával tudjuk "szagmentesen" működtetni a készüléket.
Üzemanyag ellátás: ez az egy dolog aggaszt. Tavaly is döcögős, remélem nem lesz gond idén se az üzemanyaggal különben próbálni kell más forrást, vagy helyettesítő üzemanyagot ami nem egyszerű sajnos.
2011-08-23
17:06:21
Régóta megvan egy Zibro katalitikus készülékem, ami Japánban igen nagy népszerűségnek örvend a mai napig. Igaz, ott megfelelően használják, hiszen aki ismeri az ottani kultúrát, szokásokat, tudja, hogy a japán ember nem hülye. Ott a családok többsége természet közeli életet él, egy helyiséget fűt :) Ez hagyomány, legalábbis ezt hallani.

Én olcsón vettem, kiárusított egy cég évekkel ezelőtt. Csak sajnos az üzemanyaggal becsaptak. Az ajánlott "lemosó lakk" igaz olcsó, de olyan büdös, hogy a készülék azzal használhatatlan. Az üzemanyag így sajnos nem megoldott.

Konkrétan aromamentesített kerozinnal/parafinnal lehet tölteni. Kerestem a MOL-t ez ügyben, de csak nagy tételben szolgáltak volna ki, én meg nem veszek köbös tartályban ilyesmit egy olyan készülékhez, amit csak átmenetei időben használnék.

Most rákerestem és meglepődve tapasztaltam, hogy egy cég "ráépült" a témára.
Azért írom így, mert a mód ismerős, manapság divat: marketingel eladva a cuccot, ARANYÁRON nem ritkán valótlanságot állítva, nem annak és nem úgy beállítva a terméket, aminek való.

Jó példa erre az infra fűtés, amit nem egy etikátlan forgalmazó népszerűsít, ezzel sajnos ezreket becsapva milliós összegekkel!

Szóval itt van, vizslassátok Ti is:
www.lakossagi.zibrotech.hu/futestechnologia/uzemanyag

Főleg az árat az alján.
Még a "kedvezményes" ár is felette van a villanynak, kWh-ra nézve.
Ja, a készüléket, amit Én ha jól emlékszem ~15E-ért vettem, ők 90E-ért árulják.
De van készülék 240E-ért is!!!
Brutál!

UI:
- Nincs ötlet, honnét tudnék szerezni bele cuccot normális áron?
- Szerintetek elmenne tiszta bio-etanollal?

payagyerekVálasz erre
2011-01-03
18:44:34
Előzmény: robert #10199#10206
600Ft a benzintelen etanol ára? Az fincsi! (A kutas 15% benyás, 250.)
Hatalmas kib@szás ez a világ!
2011-01-03
18:40:36
"Én egyik fűtőeszköz társaságában sem szeretnék elaludni."

Én sem, de érdekes hogy ezeket a pót fűtőeszközöket teljes értékűként hirdetik.

amit találtam, többet fogyaszt:www.bolthely.hu/barkacsplaza/id/04676_RADECO_Paris_biokandallo
2011-01-03
18:09:12
Kérdés:
"Bio, az árammal kb tényleg egy árban lehet (legalábbis amíg olcsóbb nem lesz az etanol). Palackos gázhoz képest hová tennéd az árát? Azért kérdem, mert nekem inkább a Siesta-kályhával szemben tűnik alternatívának (én legalábbis biztos nem szívesen aludnék egy gázpalack társaságában). A költség annak a típusnak amit láttam a gyártói leírása alapján 1,9kW teljesítmény mellett kb 100Ft/óra, úgy, hogy 1l etanollal 6 órát ég és az etanol fogy ára nem egészen 600/l. Még nincs róla gyakorlati infom és egyelőre elviekben akarom körüljárni a dolgot."

robert:
Az állítás szerint 1 liter ethanol 6 órát ég, akkor óránként 1/6= 0.17 liter szükséges.
A másik állítás szerint: 0.17 liter fűtőértéke 1.9kW, vagyis 1 liter fűtőértéke 11.12kWh=40MJ/liter (50MJ/kg, mert a sűrűség 0.8kg/liter). No, ez az érték már sántít, mert a valódi fűtőérték közelítőleg 27MJ/kg.

Az etanol égésekor a szoba levőgőjét használja, de a nagyobb probléma, hogy a CO2 és a pára is ott marad, tehát szellőztetni kell, ami miatt a hatásfok romlik cirka 30%-ot.

A fűtő ethanol ára 500Ft/l (625Ft/kg), vagyis a fűtés költsége: 625/(27*0.7)=33Ft/MJ (NAPPALI ÁRAMMAL KB 13FT/MJ!!!)

PB gáz esetén (Siesta) kb 12Ft/MJ a fajlagos költség.
http://apps.biosolar.hu/fuelcalc/?hoszukseglet=50000&tuzelo=860_45.7_361000_t_0_70&ar=361000&mode=2&nedvessegtart=0&kazan=70

Én egyik fűtőeszköz társaságában sem szeretnék elaludni.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Biokandalló (Ethanol)
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva