English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  KÖRNYEZETSZENNYEZÉS  =>  Rossz szomszédság török átoklapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2015-03-15
08:57:18
Előzmény: Gyuri #48455#48457
igazabol az a helyzet, hogy az oreg regota forszirozta mar ezt a kert kerdest, csak eddig mindig csak erintolegesen kerult szoba, meg hogy majd az uj vevonek lehet kene a kert meg ilyenek. Mivel joban voltunk, nem gyanakodtam es nem is felteteleztem, hogy neki kellene.

2015-03-13
19:32:57
Zsezse, azért a jegyző véleményére ne nagyon adj.
Nagyon igyekeznek lerázni a felelősséget. A hivatali dolgozók gyűlölik ezt a részét a munkájuknak, és pont lesz.ják az emberek problémáit, még ha jogos is.

Próbálnak csitítani, elkenni a felelősségeket.
2015-03-13
15:51:02
Előzmény: zsezse #48453#48454
zsezse,

Nálam ez a kamera jól működik, tudom ajánlani: http://biosolar.hu/forum/show/40791#40791
2015-03-13
11:56:19
Előzmény: robert #48443#48453
voltam ma a jegyzonel szemelyesen es kiderult, nem ez a gondja.
mivel ehhez a hazhoz par eve jutott hozza - eltartasi szerzodest kotott a haz elozo alkoholista szerencsetlensegevel - de a kert reszet en hasznalom (bejegyezve 20 evre) ez szurja a szemet es most minden lehetoseget megragad, hogy alam tegyen.

azt mondta a jegyzo, h szerinte ne szitsam a tuzet, mert ugysem fog belole tanulni.
igaza lehet.. marad a kerites + kamera.
2015-03-12
11:14:38
Előzmény: grano #48441#48446
van itt minden kotontol a hegeduig:) de szerintem ne hondabol epitkezz, mert az se olcso.
MEH telepen minap lattam feltengelyeket kidodva
2015-03-12
11:13:56
Előzmény: robert #48443#48445
jaja:)) megvan a vicc.. elkepzelheto.
sebaj, a jovoben az ilyen problemakat elkerulendo szepen felhuzok valami rendes keritest, amin csak letraval tud atkukucskalni :)

2015-03-12
10:59:24
Előzmény: zsezse #48440#48443
zsezse,

Arra tippelek, hogy régóta szúrta a szomszéd szemét a falnak támasztott cucc, és ahelyett, hogy szólt volna, csak hergelte magát. Otthon talán átkozott is miatta, és annyira foglalkoztatta a téma, hogy már egy csomószor lejátszotta magában mit mondana neked. Talán már el is hitte, hogy tényleg megtörtént mindez... ennek ellenére te nem léptél semmit, így nem maradt más neki, mint felnyomni téged az önkoriban.

Ismered a nyuszis viccet a porszívóval?

2015-03-12
10:54:17
Előzmény: zsezse #48440#48441
zsezse:
off:
az ajtók mellett véletlen nem maradt e esetleg egy első futóműből mondjuk egy agy+féltengely?
Aprítón töröm én is a fejem, de nincs 100e+ most a zsebemben erre.
Van egy ötletem, illetve láttam a tévében egy dob aprítót egy forgó és egy álló késsel.
2015-03-12
10:30:22
ugy tunik az idei ev sem telik el szomszedi joakarat nelkul

a hatso szomszeddal 30 eve elvileg joban vagyunk, heti/2 heti szinten beszelunk. En az ocskavasat szoktam neki atdobalni, viszi a MEH-be, o tavasszal friss zoldsegeket, paradicsomot hoz, nyar elejen gombat szoktam venni tole. Ha osszefutunk a kertben mindig megallunk par szot valtani.

Legutobb 1 hete allitott meg, hogy elado a haz es ha erdekel, akkor nekem olcsobban odaadna, mint szomszed.

Nos, 1 honapja ideiglesen nekitamasztottam a hataron allo raktar epuletenek a falahoz par gepkocsi ajtot, ugyelve arra, hogy az ereszrol lecsopogo vizet a faltol eldobjak az ajtok, mert hogy csatorna nincs.

Erre tegnap levelet hoztak az Onkormanyzattol, miszerint fel vagyok jelentve, hogy a nekitamasztott alkatreszek miatt vizesedik a fal es "a jo szomszedi viszony erdekeben" szuntessem meg a tevekenyseget.

Ma reggel mikozben mentem a hivatalba pont osszefutottam vele, a szemembe mar nem nezett, mikor megkerdeztem, nincs-e mondanivaloja.. Azt mondta nincs. O mar tobbszor szolt nekem, de nem tortent semmi.
Csak kerdes, hogy en erre miert nem emlekszem?
ugy latszik valakinek nem jo, ha joban van a szomszeddal :) Sebaj.. most legalabb csinalhat csatornat az epuletre, hazaviheti a csapadekvizet:)
2014-05-16
15:58:56
Előzmény: robert #46404#46451
Robert,

Neked is igazad van, mindamellett vitathatatlan az ikerházak -energia hatékonysága- jósága is.

A helyi építési szabályzat elsősorban ikres és oldalhatáron álló beépítést enged. Szabadon álló épületet csak nagy telekméret esetén lehet építeni.

Ide ollóztam a vonatkozó jogszabályokat:
37. § (helyi építési szabályzat)
L4-XIX/I-O1 Jellemzően előkertes, vegyes - ikres és oldalhatáron álló -
beépítési mód szerint beépíthető lakóterület
...
(6) A 18,0 m telekszélességet meghaladó telkek (saroktelek esetén 20,0 m) szabadon álló épülettel is beépíthetők.

OTÉK 35. § (1) Az építési telken az építési helyet az építési övezet elő-, oldal- és hátsókertre vonatkozó előírásai szerinti építési határvonalakkal kell meghatározni. Építési határvonalra helyezett épületrész esetén az építési határvonalra a végleges külső (vakolt vagy burkolt) felületnek kell kerülnie...

OTÉK 37. § (3)
Az oldalhatáron álló beépítési módú telken az oldalhatáron álló épület esetén, annak eresze a terepcsatlakozás felett legalább 2 m magasságban és legfeljebb 0,5 m-re a szomszédos ingatlanra átnyúlhat a csapadékvíz saját telekre való visszavezetésével.

2014-05-11
11:15:16
Előzmény: sziapo2 #46403#46404
sziapo2,

Ahol telekhatáron álló ház építhető, azt - ha egyéb indok nincs, pl benapozás elvétele - el kell tűrnie a szomszédnak.

10 éve, amikor mi építkeztünk, még ebben az esetben is a szomszéd előzetes hozzájárulásához volt szükség, de manapság már csak értesítik őket, és amennyiben kíváncsiak, hogy mi épül a szomszédban, akkor be kell menniük az építési osztályra és komoly pénzek ellenében fellebbezhetnek, ha nem értenek egyet a tervekkel.

Különböző építményeket eleve kivettek az engedélyezteti eljárásból (pl kerítés, disznóól, medence, stb...). A változás részben jó (ha te építesz), részben rossz (ha rád építik).

2014-05-11
10:32:36
Előzmény: robert #46399#46403
Én figyeltem, és úgy emlékezem, hogy a telkeket az építési hatóság minősíti hol állhat a felépítmény +egyebek. Abban kell szerepeljen a telekhatáron álló ház, vagy a telekhatártól való minimális távolság megjelölése!
A birtokháborítás ezesetben meglepő fordulat lenne, ha telekhatárra építendő ház van kijelölve, ezt azért
kérdezem, mert családban létezik keskeny-hosszú telek, ahol éppen ez került bejegyzésre.
2014-05-10
06:44:59
Előzmény: Nándi #46398#46399
Nándi,

Olvasva a történetedet úgy gondolom, hogy jól tettük, hogy az eredeti tervekhez képest a kerítéstől valamivel távolabb húztuk fel a házunkat, csak azért, hogy semmilyen esetben se kelljen a szomszéd telkére átlépni valamilyen munka elvégzése miatt.
Ez volt a béke ára.

2014-05-09
23:36:23
Előzmény: robert #46360#46398
Egy jóhiszemű szomszédnál le lehet tudni a kérdést egy rekesz sörrel, vagy néhány baráti szóval.

Ilyen esetben azonban nem segít, ha a hőszigeteléssel "túlterjeszkedő" építő a szomszéd telekből elvett telekrész értékét alapból kifizeti.
Az elmúlt évek során többször is felajánlottam a szomszédomnak a telekrész értékét, sőt annak 10-szeresét is. 5 illetve 50 ezer forintról van szó.

Egy zsaroló azonban nem tud leállni. Számára ez csak olaj volt a tűzre.
Azt hangoztatta az apja, hogy hasonló birtokháborításért valaki három millió Ft-ot fizetett ki a szomszédjának. Úgyhogy, vegyem tudomásul, hogy amennyiben nem tudok megállapodni velük, akkor hatósági eljárásokkal és perek sokaságával kel kell szembesülnöm. A megállapodásban burkoltan az állt, hogy az én költségemre és az én felelősségemre fognak építkezni.
Nem tudtam komolyan venni, vegyes érzések lettek úrrá rajtam, talán ki is nevettem. Úgy hangzott mintha a Keresztapa c. filmen nevelkedett volna. "Van egy vissza-utasíthatatlan ajánlatom."

A hatóság előtt elmondtak tolvajnak, betörőnek, stb.
Három polgári per volt folyamatban (bár ebből kettőben én voltam a felperes), két birtokvédelmi eljárás az önkormányzatnál, meg a rendőrségen is volt néhány feljelentés. Persze felhúztam én is a kesztyűt, osztottuk egymásnak a házi feladatokat, és adtunk munkát a hatóságnak is bőségesen.
Idő közben kirúgták a jól fizető állásából és a felesége is elköltözött tőle gyerekkel együtt. A házát öt éve nem sikerült felépítenie. Az építési engedélye már lejárt.

De talán az "tette fel az I-re a pontot", amikor hamis vád és hamis tanúzás miatt az ügyészség elrendelte a nyomozást ellene. Abban az időben lett engedékenyebb. Bár én akkor még nem kaptam meg az ügyészség levelét. Egy napon a szomszéd váratlanul bejelentette, hogy peren kívül meg kíván egyezni.

A megegyezésnél szóba került a kártalanítás az elfoglalt terület miatt, amire az ügyvédje közbevágott: meg ne sértsem vele.

2014-05-07
06:57:18
Előzmény: Nándi #46357#46360
Nándi,

Ilyen esetekben talán segítene, ha a hőszigeteléssel "túlterjeszkedő" építő a szomszéd telekből elvett telekrész értékét alapból kifizetné. A 10 cm vastagság hőszigetelés 10 métereres falszakaszon 1 m2 területet foglal. Természetesen az építés során letaposott növényzet és kényelmetlenség miatt is jár kárpótlás. Minimum egy rekesz sör jár a szomszédnak, drágább környéken egy láda jó skót whisky :)

2013-11-08
20:50:27
Nem tudom ide való-e, de leírom.

Tegyük fel...
Kikísértem a hugomat kb 6 perce. Olyan mocsok büdös van a városunkban mintha kb. a dögkút lenne az egész. Van egy fantasztikus biogáz üzemünk. Eddig hetente csütörtökön volt "csak" büdös, de most már minden nap. Lehet ez ellen tenni? Vagy csak magam bosszantanám még jobban, ha utána járnék? Borzalom!!
2013-10-19
08:59:17
Úgy látom nem csak nekem van bosszantó szomszédom.
Nálunk most bővíti a sertéstelepet. Nyáron egyszer voltam a jegyzőnél, aki kijött és elbeszélgetett vele. Azóta nem hajnalban vágják a disznókat, hanem napközben, és vasárnap nem nagyon dolgozik. Persze minden más a régi...
2013-08-26
14:41:59
Előzmény: robert #41951#42014
kozben megtalaltam a megoldast.
méhészetet fogok nyitni. akkor 1:1 lesz a meccs állása, ugyanis piszkosul fél a méhektől :) én otthonosan mozgok koztuk gyerekkorom ota, engem nem zavarnak.
2013-08-23
12:07:50
Előzmény: zsezse #41222#41951
zsezse,

"Orrfacsaró bűz van hónapok óta Hajdúböszörmény kertvárosában, ahol a házak között egy hetven sertést tartó telep működik. Az új törvények ezt megengedik, a városnak pedig nincs joga intézkedni..."

www.nol.hu/belfold/20130823-sertestelep_a_kertvarosban?ref=sso

"... A miniszter bejelentette: hamarosan elkészül a tárca sertéságazati programja a vidéki sertéstartás újraélesztésére. Egyik eleme lehet az Egy koca, egy porta program. A siker érdekében a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) kiadványt készített, A vidéki udvarok sertéstartásának újraélesztése és fejlesztése címmel..."

Jobb, ha a "fényes szelek szárnyán" magad is építesz egy hizlaldát :)

2013-07-08
19:34:02
Előzmény: szocsmarci #41224#41225
a megbeszeles remenytelen: nem beszelem az idiotak nyelvet.

meg varok egy kicsit addig korbejarom a temat
szocsmarciVálasz erre
2013-07-08
18:17:03
Előzmény: zsezse #41222#41224
A szag fizikai mértékegysége az Olf. De még nem hallottam olyan önkormányzati rendeletről, ahol ez szerepel. Nem is nagyon lehet mérni, szagló műszerről még nem hallottam. De ha lenne is, az erőssége percről percre változik.
A jegyzők általában azt javasolják, hogy meg kell beszélni ezt a dolgot egymással. Ez a legjobb megoldás szerintem is - ha van esze, akkor megérti, ha nincs, akkor a rendeletek sem hatnak rá.
2013-07-08
17:45:06
Előzmény: zsezse #41222#41223
zsezse,

2012 októberétől változott a törvény: a haszonállatok tartását korlátozó, megtiltó önkormányzati rendelkezéseket - például állattartási övezetekre vonatkozó előírások, tartható állatok száma - hatályon kívül kell helyezni. A szabályozás értelmében tehát önkormányzati rendelet ezentúl nem korlátozhatja egyebek mellett a tyúk, a nyúl, a sertés, a szarvasmarha vagy a ló tartását.

Erre hivatkozhat a szomszédod.

A törvény módosítás ugyan nem jelent korlátok, feltételek nélküli állattartást; az állatok tartása ugyanis "nem veszélyeztetheti az emberek és állatok egészségét, jólétét, és nem károsíthatja a környezetet". Ugyanúgy be kell tartani az állat-egészségügyi, közegészségügyi, állatjóléti, környezetvédelmi, illetve természetvédelmi szabályokat, előírásokat, ahogyan eddig.

Az utóbbira hivatkoznod elég reménytelennek tűnik.

Sajnos nem tudom a megoldást, és én is kíváncsi vagyok, hogy mit lehetne tenni egy ilyen esetben.

2013-07-08
15:43:33
Urak

kérdeznék:
milyen jogai vannak egy egysegsugaru szomszednak az allattartasbol eredu buzok kivedesere?
mennyi a "tureshatar"?
-egyszer-egyszer odafuj a szello egy felhot vagy folyamatos buz?
-tragyaszallito potkocsi minek minosul ha meg van rakva tragyaval? mert termeszetesen ezt is a kerintesunk melle tamasztotta
-kerites melle hany meterre lehet rakni nyilt olat?
-a terasz lakoepuletnek szamit-e? (ugyanis a helyi rendelet szerint a szomszed lakoepulettol 10 meteren belul nem lehet allatot tartani. a teraszunktol pont 8 meterre van a disznoolja)

ugy tudom valtoztak a rendeletek ezugyben nemregen.
kihez lehet fordulni ilyen esetekben? a helyi onkormanyzat necces, sok az ismeros, felek, hogy reszrehajlas is van. valami fuggetlen szerv erdekelne.
2012-11-24
23:35:19
Előzmény: sándor #35946#35978
Sandor,

ez igy nem teljesen igaz! En szerencses embernek mondhatom magam szomszed ugyileg.
A lent emlegetett ex szomszedom ozvegye teljesen aranyos idos neni. Miota az oreg elment, megjelentek az allatok naluk is, nagy macska baratok lettek. Tavasszal mindig kapok tole 8-10 zsak szaritott falevelet, diohejat, tavasszal viraghagymakat.
A masik szomszedom (a csirkes) is megnyugodott, csak az idetlen gyerekei rugjak at neha a labdat. Szoltam neki elore, hogy addig dobom vissza, amig kart nem okoznak. mikor letortek 1 kerti lampat, onnantol a labdak misztikus modon disszipaltak a kertbol!
A 2. szomszedom pedig a potanyam. Egy idosebb ozvegy neni, evek ota van hozzank kulcsa. Intezi az ugyeinket, ha nem vagyunk itthon, ki/be huzza a kukat kuka napon, reggelre osszesopri a diofalevelet es megtori a diot a tel folyaman (termeszetesen felesben!)
Ingyen akar mindig tojast tank tukmalni, de persze valahogy mindig atcsempeszem az ellenerteket. Rengeteg fureszport szerez nekem, en pedig osszehasogatom a tuzifajat, ellapatolom a havat telen, metszem a rozsait nyaron.
O eteti az allatokat, ha nem vagyunk itthon.
A hatso szomszedom vasas, ami ocskavas a portan fellelheto azt mindet atdobom neki, cserebe o tobb zsak fureszport, kerget dob at, tavasszal jarja az erdot, fillerekert hoz sarga gombat.
Sorolhatnam, de az igazsag az, hoyg kb 5-8 haz tavolsagig szinte mindenki "szomszed" es hasonlo jokat tudnek elmondani roluk!

Az a ket idiota, akirol irtam csak kirivo eset es halistennek nem lakok mellettuk!
2012-11-24
19:47:35
Előzmény: Gyuri #35952#35965
Anno egy fél lakótelep nem aludt nyáron mert egy hasonló barom egyszem kutyája ugatott mindíg. Amíg aztán feljelentette valaki. Aztán második valaki majd a harmadik valaki. Mígnem nekiment a szomszédjának meg a rendőrnek. Másfél évet kapott asszem felfüggesztve, utána elköltözött.
És akkor még nem vették ennyire szigorúan az állatkínzást.
Biosolar Forum  =>  KÖRNYEZETSZENNYEZÉS  =>  Rossz szomszédság török átoklapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva