English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Kütyüklapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-09-23
18:12:27
Előzmény: robert #47364#47365
robert:
nem hülyeség, hidd el.
Kölyök boxolni jár, s a végén 10 perc ugrókötél van. (amíg kezdte én is jártam vele, de nekem az izületeim már nem bírják).
Namost amikor hulla vagy két órányi edzés után akkor tíz percig számolni, hogy mennyit tudsz ugrani, háát néha problémás. Nem az ugrásra figyelsz hanem a számolásra. Abból meg néha mulatságos dolgok születnek.
De a madzagja tán ha egy hónapot kibírhat.
2014-09-23
17:55:04
Tudom már, hogy mi hiányzott eddig az életemből!

szocsmarciVálasz erre
2013-12-31
18:46:18
Közösségi támogatással tervezett új rendszerű növénytermesztő gép. Olyan,mint egy mini óriáskerék, ami tálcákat forgat. A tálcákba magokat kell ültetni, ami a befújt vízgőzben majd kikel. A tápanyagot a vízgőzben kapja meg s növény, a fényt pedig ledekből nyernék. Ezáltal 95%-kal kevesebb víz kell, mint a hagyományos termesztésben, és kisebb helyen elfér. Persze van Arduino Duo (ami a valóságban nem létezik, és ha jól emlékszem, még Zsezse találta ki :) ), meg egy Beagle mikro számítógép, amivel a telefonról lehet kapcsolatot tartani a géppel.
Képek: www.engadget.com/gallery/growcubes/1540282/#!slide=1540282
Leírás: www.engadget.com/2013/11/08/insert-coin-growcubes-hands-on/

A hozzászólások is érdekesek, kb 80-90%-a szkeptikus. 10 % az "elfogadó-helyeslő", a fennmaradóak pedig speciális használatra alkalmaznák a gépet - vadkender termelésre. Így a várható magas bekerülési költségnek ($2000) lenne esélye megtérülni.
Én is kétkedő vagyok - a tápanyag nem lenne természetes eredetű, ezért a mikroelem szegény lenne a zöldség, másfelől nem hiszem, hogy a led helyettesíthetné a természetes napfényt - ahogy Sándor megpendítette a témát a ledes világítás fórumban.

Jelenleg még nem indult el a project, de már elnyerte az olvasói díjat!

2013-05-10
19:43:29
Ablakra tapasztható napelemes konnektor
www.yankodesign.com/2013/04/26/plug-it-on-the-window

2013-05-06
10:42:15
Előzmény: pali #40550#40552
pali,

Komolyan? Na, ne!

2013-05-06
06:14:57
Előzmény: robert #36902#40550
Igen is nélkülözhetetlen!!

Ismeretségi körben, már többen várják a megjelenését, hogy használhassák.
villam64Válasz erre
2013-05-04
11:16:44
már idén sokak megtapasztalhatják a szemüvegbe szerelt számítógép előnyeit, és idővel az ehhez hasonló hordozható számítógépek (lásd a cégek okosóra terveit) lehetnek az általánosak. Az ehhez hasonló technológiáknak azonban komoly egészségügyi hatásai vannak, az egész gondolkodásunkat megváltoztatják. A Mashable olyan emberek tapasztalatait összegezte, akik már hosszabb időn át megtapasztalhatták egy ilyen "második agy" használatát.

www.richpoi.com/cikkek/infotech/megvaltoztatjak-a-gondolkodasunkat-az-okos-szemuvegek.html
2012-12-17
12:43:49
Szenzációs és nélkülözhetetlen magyar találmány egy óriási piaci űr betöltésére!

"Mostantól kapható a Woomboo Kft. színes és fehér fényű energiatakarékos égőcsaládja. Ezeket Bluetooth 4.0-ás kapcsolaton keresztül irányíthatjuk iPadről, iPhone-ról vagy iPodról. Állíthatjuk a fényerőt, a színt, és programozhatjuk a működést.

Elsőre azt kérdezhetnénk, hogy ez mire jó. A fejlesztőcsapat nemsokára kiad egy SDK-t is az izzókhoz, onnantól pedig külső programozók is elérhetik a saját appjukkal a rendszert, egy készülékről akár 10 égő színét és fényerejét szabályozhatják attól függően, mit csinálunk épp a készüléken. Egy játék például támogathatja a "fénykontrollt", így ha belépünk egy sötét helyre, a fények is elhalványulnak. Ha a kijelzőn egy égő ház képe látszik, a szobánk fényei is vörösesen izzanak. ... Egészen odáig elképzelhető a használata, hogy a kedvünkhöz igazítja a telefonunk az izzók fényét - a kedvünket pedig mondjuk a közösségi oldalakra küldött mosolygós vagy szomorú szmájlik számából következtetheti ki."

2012-06-09
17:42:17
Előzmény: tutibor #30386#30388
tutibor,

Nehogy bedőlj egy megtévesztő videónak!

Az "free energy" forrását nem mutatják. Amint az egyik kommentelő írja: "... az elosztót soha nem látjuk teljes egészében, mert vagy a jobb, vagy a bal oldala mindig ki van takarva."
Na, ott megy be a kakaó.

2012-06-09
16:10:28
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iNtE-MG-InM

Ezt valaki meg tudja nekem magyarázni?
2012-06-07
18:28:40
Előzmény: nadtom #30321#30323
nadtom,

Kösz a jókívánságot :)

Ma tényleg úgy éreztem, hogy valóban elég lenne egy poszter, eladó-személyzetre nincs szükség:
Bementem egy ránézésre jól felszerelt építőanyag áruházba és kértem valamit. Nem volt. Kértem mást, de látszott, hogy az eladó nem is tudta, hogy létezik olyan. A harmadik tétel egy minőségi EPS dűbel volt. Erre ingerülten közölte, hogy amit én kérek az drága, inkább azt vegyem meg, ami a polcon van és olcsó, másnak is jó, legyen jó nekem is. Amikor karát fúrót akartam venni már nagyon ideges volt, és azt kérdezte, hogy direkt kérek olyanokat, amiket nem tartanak? Azt is mondta még, hogy az üzletbe olyan emberek járnak, akik építkeznek, nem csak szórakozni mennek oda.
Elnézést kértem, hogy megzavartam a semmittevésében, máskor nem fog előfordulni.

2012-06-07
17:45:08
Előzmény: robert #30314#30321
Lassan nem is fogunk otthonról kimozdulni, néhány tíz év múlva elképzelem, ahogy a "fotelseggű" emberek otthon ülnek és zabálnak és közben nézik a tévét, ja és a legfontosabb küldik folyamatosan a megrendeléseket...

Más: Isten éltessen neved napján!
2012-06-07
16:31:44
Előzmény: robert #30314#30318
Robert,

" Miért nem tűnt még fel a kreatívoknak, hogy nap mint nap rengeteg időt időt töltünk magunkon kívül, alvás közben, amikor semmit sem vásárolunk? Új értelmet lehetne adni a "valósítsa meg álmait" szlogennek, ha szunyálás közben is küldhetnénk megrendeléseket az áruházakba. Az álmainkat egy "bio-szenzikus interface" konvertálná át valódi megrendelésekké. Az új technológiát tuti, hogy felkarolná az NGM, mint unortodox gazdaságélénkítő eszközt! Előzetes számítások szerint 1.98 milliárd EUR támogatást lehetne szerezni a módszer kifejlesztésére.
Azt általam alapítandó project-cég befektetők jelentkezését várja, 10.000 Ft minimális összeggel. " ---> jó gondolatok... :-)

2012-06-07
12:15:24
A Tesco Dél-Koreában óriásplakátokat helyezett ki metrómegállókba, amelyeken különféle élelmiszerek, vegyiáruk képe látható, a képek mellett pedig egy okostelefonnal beolvasható QR-kód. Aki így egy mozdulattal virtuális bevásárlókosarába helyezheti a terméket, majd nagyon egyszerűen fizethet, és beállíthatja azt is, milyen címre és időpontra kéri a házhoz szállítást. Így gyakorlatilag a reggeli várakozással eltöltött időben bevásárolhat a vacsorához anélkül, hogy egy percet töltene az adott boltban.

A Pénzcentrum.hu piaci információi szerint napokon belül hazánkban is megvalósul ez a vásárlási modell. Magyarországon is a tömegközlekedési eszközökön, megállókban lesznek vásárlásra ösztönző hirdetések kihelyezve, de például forgalmas irodaházakban is találkozhatnak majd a fogyasztók hasonló megoldásokkal. Sőt, a legkedveltebb termékek képét (és a hozzá tartozó QR-kódot) akár hűtőmágnes formájában is megkaphatjuk, így telefonunk néhány kattintásával a közkedvelt, gyakran vásárolt, szezonális vagy nagyon kedvező árú termékeket egyszerűen és gyorsan lehet majd megrendelni. (A felmérések szerint ugyanis a fogyasztók szívesen próbálják ki a QR-kódokat otthon, nyugodt környezetben is).

A világszerte újdonságnak számító technológiai lépést Magyarországon az online élelmiszer-és vegyiáru-kereskedelemben élenjáró G'Roby lánc vezetheti majd be. Első körben találkozhatunk majd különféle speciális csomag-ajánlatokkal, például a foci Eb-hez passzoló sör-, chips-, és üdítőpakkokkal is.

Komment:
Miért nem tűnt még fel a kreatívoknak, hogy nap mint nap rengeteg időt időt töltünk magunkon kívül, alvás közben, amikor semmit sem vásárolunk? Új értelmet lehetne adni a "valósítsa meg álmait" szlogennek, ha szunyálás közben is küldhetnénk megrendeléseket az áruházakba. Az álmainkat egy "bio-szenzikus interface" konvertálná át valódi megrendelésekké. Az új technológiát tuti, hogy felkarolná az NGM, mint unortodox gazdaságélénkítő eszközt! Előzetes számítások szerint 1.98 milliárd EUR támogatást lehetne szerezni a módszer kifejlesztésére.
Azt általam alapítandó project-cég befektetők jelentkezését várja, 10.000 Ft minimális összeggel.

2012-05-20
12:26:08
VADÁSZCSÚZLI (PS-55)
Lézeres célzókával van felszerelve és napsütésben is jól kivehető a piros pötty a nyúl szeme között :)
A masszív fém és márvány golyók megfelelő izomráhatással 85-100m/s (300-360kmh) sebességgel katapultálnak.
Hatótávolsága 200+ méter. Ára $69

payagyerekVálasz erre
2012-05-10
08:10:45
Előzmény: robert #29319#29323
Nesze neked elektroszmog!
2012-05-10
07:14:18
VEZETÉK NÉLKÜLI AKKUTÖLTŐ

Múlt héten mutatta be a Samsung legújabb csúcstelefonját... a Galxy S III nevű készüléket, amelynek egyik különlegessége, hogy .. vezeték nélkül is tölthető akkumulátor biztosítja... vevőknek a vezeték nélküli töltéshez az asztali dokkolót külön meg kell vásárolniuk, a technológia komoly lehetőségeket rejt magában. A Samsung ezért kedden bejelentette, hogy egy nemzetközi szabvány kifejlesztésének céljából együttműködik más nagy IT-cégekkel, és létrehozták az Alliance for Wireless Power nevű csoportot.

Az új technológia lényege, hogy több eszközt - telefonokat, laptopot, táblagépet- is tölthetünk egyszerre, vezeték nélkül, úgy, hogy mindössze egy központi töltőegység sugározza az energiát a készülékeknek. Az új technológia segítségével elfelejthetjük a kábelek folytonos keresgélését, azzal sem lesz gond, ha otthon felejtjük a töltőnket, ráadásul a rendszer továbbfejlesztett változata az autóban is használható lesz.
A hírek szerint a rendszer hatótávolsága akár egy egész szobára kiterjed (egyedül a fémbútorok jelenthetnek neki akadályt), de akár kávézókban, csomópontokban, tömegközlekedési eszközökön is elhelyezhetnek vezeték nélküli töltőket. Korábban más vállalatok is próbálkoztak hasonló technológiák elterjesztésével, azonban a fejlesztések eddig nem jártak jelentősebb nemzetközi eredménnyel.

Komment
Eddig is találkozhattunk már hasonló jelentőséggel bíró ötletekkel. Íme néhány példa:
Bowden nélküli bicikli-fék: http://biosolar.hu/forum/show/20492#20492
Wireless húshőmérő: http://biosolar.hu/forum/show/29045#29045
Vagy akár a szabadtéri sportok kedvelői számára nélkülözhetetlen akkumlátoros mikrohullámú sütő:

Nagyon várom, hogy mikor jelenik meg a madzag nélküli kutya-póráz és a slag-mentes locsoló.
Bocsánat, egy óra guglizás után rátaláltam, hogy az utóbbit már feltalálták. Az eszköz neve: locsolókanna.

2012-05-02
14:40:36
Előzmény: robert #29045#29050
Pfff. Nagyon beteg.
2012-05-02
14:04:05
Kölcsön kütyü egy IT-s ismerőstől:

Wireless húshőmérő (Oregon Scientific), ami riaszt, nehogy túlsüljön a steak, ha belefeledkezel a facebook-ba.

villam64Válasz erre
2012-04-25
11:30:12
Előzmény: robert #28848#28871
A szolár cserép szerintem jobb, csak drága a diódák, meg egyebek miatt. Ennél is diódázni kell minden cellát. Az érintkező tűszerű kivezetése a bőrre, még izom stimuláló funkcióval is bír. Valamint a víz bontásával hidrogént tud a vérben fejleszteni, és feldúsítja az oxigént. Tüdő pótló. Már csak az üzemanyagcella beépítése kell a bőr alá, mely az elektromos áramot előállítja. Mennyi energiát képes így betárolni az ember gond nélkül éjszakára? Mátrix.
2012-04-24
09:42:58
Jobb mint a csoda szolar cserep:)))))))))))
2012-04-24
09:34:37
Nem vicc!

Napelemes telefontöltő rendelésre (magyar termék!)

2012-04-23
13:49:27
Előzmény: plaszlo #28820#28827
Plaszlo!

Amikor még úgy volt pénzem ahogy most nincs, akkor játszadoztam a gondolattal, hogy színes LED-eket építek a kádba illetve a csempe fugákba. Végül is, hangulatos lenne. Csak az asszonykám takarításkor lehet, hogy a pokolba kívánna vele együtt.
Ezért aztán nincsen hidromasszázs kádunk sem.

A gyerekeim imádnak pancsolni.

A válságra való tekintettel, olyan csap kéne, ami leszoktatja őket a felesleges víz fogyasztásról. 2 perc után szirénázna, a meleg víz elzárásával sokkolna, vagy más huncutságot csinálna.

2012-04-23
13:26:36
Előzmény: szocsmarci #28735#28824
Átpasszírozza az ozmózis szűrőn a vizet (eldobja a két harmadát ugye a lefolyóba közben), majd ehhez a csap előtt 1/2-2/3 arányban hozzákeveri az eredeti input csapvizet! Gyakorlatilag ad a szarnak egy bazinagy pofont!
2012-04-23
12:54:39
Előzmény: Égboltos #28757#28820
Pont ez a lényeg, jópofa! Ha a gyereket ezzel rá tudod venni, hogy szeressen fürödni, már megérte.
Gazdasági haszna csak az eladónak és gyártónak van.
Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Kütyüklapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva