English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Gázmotor
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2016-09-13
19:35:52
Előzmény: robert #50230#50235
Nagyon komoly!

Én úgy tudom a CNG-t nem is olyan egyszerű összenyomni, több lépcsőben sűrítik, mert igen melegszik, ráadásul vagy 220 BAR nyomást kell csinálni.

Nem csodálkozom, hogy lopta az áramot is, azért 220 BARra nem egyszerű összenyomni a gázt :)

Ennél már csak az lett volna mesteribb, ha csinál egy gázmotort, és visszatáplál az Eon hálózatra a lopott gázzal, közben sűríti a gázt és eladja tankolásra.

Vajon kik voltak a vevői? Autósok, esetleg valaki ilyen palackról fűtött?
A gáz szolgáltatónak nem tűnt fel a körzetben szökő gáz?
2016-09-13
12:25:31
Ez ám az innováció -főképp- saját erőből! Másoknak 200 milliárd közpénzből sem sikerült volna ilyet megalkotnia!

Hír:
A Miskolci Rendőrkapitányság közveszélyokozás és lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást egy helyi lakossal szemben.
A gyanúsított 2012 évtől szabálytalanul vételezte miskolci otthonában az áramot, illetve a gázt is.
A szolgáltatók feljelentése alapján a nyomozók a gyanúsított pincéjében megtalálták a jogtalanul nyert energia tárolására és felhasználására szolgáló komplett rendszert.

www.police.hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/aramot-es-gazt-lopott-videoval
2012-04-17
11:43:39
GÁZMOTOR, kapcsolt hő- és villamosenergia-termelés:

Az elv egyszerű. Építsünk az épületbe kazán helyett, vagy mellett egy gázmotort.
A motor meghajt egy generátort.

A gáz energiatartalmának kb. 30%-a elektromos energia.
További 60% használható fűtéshez, meleg víz készítéshez.
A maradék 10% miatt nem érdemes küzdeni (szerintem kondenzációval alacsony hőfokú fűtésre alkalmas hőmennyiség).

A megtermelt villanyárammal csökkenthető a villanyszámlánk, illetve a többlet áram eladható az áramszolgáltatónak (ha sikerül megalkudni, és nem veszünk el a bürokrácia útvesztőiben).
(Sándortól, majd kapok a fejemre biztosan.)

A megtermelt hőenergia szükség esetén pufferelhető.
A MAVIR Zrt. távvezérléssel indíthatná a motort, hogy a csúcsidőszakban segítse a villamos hálózatot.

A szélsőértékek jelenthetnek veszteséget. Nyáron nincs szükség a termelt hő jelentős részére (esetleg medence fűtéshez mégis). Télen szükségünk van nagyobb kitöltési tényezőre, de a MAVIR völgyidőszakban szeretne inkább lekapcsolni bennünket a hálózatról, kvázi nincs szükség az áramunkra.

payagyerekVálasz erre
2012-02-23
18:12:43
Előzmény: nyiszi #24424#26088
Bocsánat, de most látom, hogy kérdeztél.
Még nem eladó, mert akarok 1 gázmotoros, áramfejlesztős, veszteségi hővel fűtéses kütyüt fabrikálni és ahhoz kéne valamelyik. Még nem tudom, hogy melyik. Motorfüggő.
Ha Neked nem sürgős, akkor talonba teszlek.
Ámbár!
Vannak ezek a FÉG-SPIREC rozsdamentes hőcserélők. Abból gyakrabban van és több. Őket is szokták vinni haverok kipufogógáz-víz hőcserélőnek és üzemelnek is velük. Azokból tudok adni, akár többet is. Az áruk úgy 1000 kopejka körül alakulnak/db a KN-0 típusúnak.
2012-02-01
19:25:03
Előzmény: payagyerek #23927#24424
Szia!

Nem eladó esetleg ez a kipufogógáz-víz hőcserélő?

Válaszodat előre is köszönöm.
payagyerekVálasz erre
2012-01-24
19:48:11
Hoztam megint 1 saválló kipufogógáz-víz hőcserélőt. Csőköteges. (800kopek)

payagyerekVálasz erre
2011-12-11
11:11:53
Na mán meg lehetne gázmotorkodni!
Elhoztam ezt a 4ütemű briggs motoros agregátort a MÉHészetből próbára, meg 1 KMM-3010 beltérit, amiben figyel 1db 160GB-os winyó. Az áruk 2200 kopejka lesz. A jövő héten fizetek, mert jó a motor is (nem füstöl), meg a winyó is. Viszek helyettük más anyagot 2200 értékben.
Bár nem tudom, érdemes-e egyáltalán gázmotorral bohóckodni, de az biztos, hogy 1 ilyenféle kipufogógáz-víz hőcserélővel marhasok hőt lehet becsalogatni a kecóba, miközben még áramot is fejleszt, amit boldogan ráakaszthatunk az inverterre, tölteni a hálózatot.
kép1-2
kép3

payagyerekVálasz erre
2010-11-27
10:31:49
Köszi mindkettőtöknek!
Megnéztem és valóban. Erősen hajaz a vetyerok-ra.
2010-11-27
09:59:05
Biztos kétütemű. az oroszok a Vetyerok kéthengeres csónakmotorjából csináltak szivattyúkat nagy előszeretettel. Még a berántója is a csónakmotoré. Én is találkoztam hasonlóval, a hazai forgalomba helyezéshez olajos légszűrőt kellet rá applikálni (kismotorgépgyár kertitraktor légszűrője ment rá), mert a csónakmotoron lévő volt rajta gyárilag, ez meg nem sokat ért a szárazföldön. Ez a darab is ékes példája ennek, csak a lódarazsat szűri ki.
payagyerekVálasz erre
2010-11-26
22:42:50
Tényleg! (homlokcsapás)

2010-11-26
22:39:41
payagyerek!

Kétüteműnek nézem,a karbi a forgattyúsházon van és szelepvezérlésnek sem látom a nyomát(ebből a két nézetből)

Üdv!
payagyerekVálasz erre
2010-11-26
22:34:56
Ezt a kipufogó-víz hőcserélőt tenném rá:

payagyerekVálasz erre
2010-11-26
22:27:27
Bár van már annyi fórum, mint égen a csillag, de ez mégsincs. Ígyhát nyitok.

Annál is inkább, mert kukáztam a MÉHészetben 1db benzinmotoros szivattyút.
Persze ez még, nem lenne érdekes.
Azonban 2 hengeres és vízhűtésű ábrázatja van. Nincs a hengereken hűtőborda. Nyilván a szívott vízből táplálkozik.
Namost:
A szivattyú turbinát, le kéne kapni, csonkokat gyártani a hűtő-fűtő víz számára, rátenni 1 generátort, és hadd szóljon. (Fűtsön is meg villanyt is adjon.)
Utána lehet töprengeni, hogy miről üzemeljen. Földgáz, benzin, etanol, fagáz, hidrogén, stb...
Persze ez annak a függvénye is, hogy 2, vagy 4 ütemű. Igaz, 2 ütemnél is megoldható az olajzás. Csak kacifántozni kell.

Ezért is kérdezném, hogy nem ismeri-e valaki? Ugyanis az adattáblája, le van kopva. Csak a gyújtáselektronikán látni, cirill betűket. Sehol másutt semmi.
Azt sem tudom, hány cm3?

Amiért jó lenne meglovagolni ezt a motort, mert berántásra erős.
Ha a vízhűtést is tudnám hasznosítani, akkor még 1 kipufogó hőcserélőt is, rá lehetne cuppantani.
(Vagy 1 éve porosodik nálam 1 kukázott, gyári, saválló, kipufogó-víz hőcserélő. Most le lehetne portalanítani.)

Az ára 4000 kopejka lesz. Ami csak akkor fizetendő, ha tudom hasznosítani. (Esetleg más fémre átcserélni a pénz helyett.)
Ha nem jó, akkor megy vissza.

És akkor a képek, reménykedve, hogy hátha ismeri valaki és tud róla valamit:

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Gázmotor
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva