English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszivattyú  =>  Hőszivattyús fűtés (Ferke)lapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-09-21
07:49:57
Előzmény: robert #42394#42440
Robert!

Igazad volt! Levegős volt. Ismét egy kivitelezési hiba. Nincs beépítve légtelenítő. Eljött egy régi jó ismerősöm (Jesu ajánlotta,KÖSZÖNÖM neki) és végére járt a dolognak. Kilégtelenítette, és átnézte a rendszert. A kollektor is levegős volt, ott el volt légtelenítő, csak zárva. :( Most működik a dolog. Jövő héten légtelenítők beszerelése következik!! Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
villam64Válasz erre
2013-09-19
06:43:27
Előzmény: szocsmarci #42386#42420
Köszönöm. Kipróbálom. Csak meg kell találnom. Nem mindig látom a feltelepített kiegészítőt.
2013-09-18
13:45:58
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Eljutottam a dologban addig, hogy felvettem a kapcsolatot a W.Solar magyarországi képviseletével. Készségesen segített az úr. Elküldte e-mailben a használati utasítást. Megkért, hogy nézzek meg néhány adatot, és telefonon konzultálunk. Ha kell akkor lépünk tovább. Az úr szerint beállítási probléma lehet. Sajnos már 2008-as kivitelezés. És a kivitelezővel sokat nem is érek. Ő mikor panaszunk volt eljött 2-3 hét után,és mindig emelt a pufferek hőmérsékletén. Közben nem is az volt a baj. Remélem lesz időm este, és meg tudom nézni a beállításokat. Arra már most én is rájöttem a használati utasítás tanulmányozása közben, hogy ennek egy medencét is tudnia kellene fűteni. Na ha előrébb lépek akkor írok. Mégegyszer köszönöm!
2013-09-18
07:14:17
Előzmény: Ferke #42363#42394
Ferke,

Ellenőrizted, hogy nem levegős-e a fűtési rendszered?
Lehet, hogy a pufferban nincs elég víz, és levegő jut a hőcserélőbe.

2013-09-17
20:19:08
Előzmény: Ferke #42375#42391
Nekem itt hagyták a telepítôi leírását a hibrid kazánomnak, sôt a belépô kódot is megadta a szerelô a telepítôi menübe. Szükség is volt rá mert 2 hónapig állítgattam amíg jó lett ( itt persze csak finombeállításról volt szó).
szocsmarciVálasz erre
2013-09-17
18:54:43
Előzmény: villam64 #42368#42386
Firefox böngésző + Lazarus Form Recovery - nekem már pár órát megmentett az életemből.
szocsmarciVálasz erre
2013-09-17
18:49:53
Előzmény: Ferke #42375#42385
Ez egy úgynevezett frissvíz modul. A HMV tartály (amit Te annak írtál) valójában egy fűtési puffer, amit a kollektor vagy a hőszivattyú fűt fel. A hőcserélőt egy másik termék leírásában úgy nevezték, hogy "nagylelkűen méretezett" hőcserélő. Mivel erősen túl van méretezve, ezért nem kell hozzá "hagyományos" melegvíz tároló, elég átfolyósan üzemeltetni. Ezek a hőcserélők akkorák, hogy a hagyományos, tárolóval egybekötött kapcsolási vázlat alkalmazásakor több lakást is képest ellátni - ha azt mondom, hogy százat is, akkor lehet hogy nem tévedek. Szóval elég nagyok, ezért nem csak a kilépő hőmérsékletet figyeli, hanem az összes jellemző hőmérsékletet, és az átfolyt vízmennyiséget is. Az elektronika talán még a hőcserélőben lévő víz mennyiségét is figyelembe veszi, és az alapján szabályozza a szivattyút, illetve a háromjáratú szelepet.
Az összes beépített szerelvény hibás lehet, azaz a szivattyú, keverőszelep, hőcserélő, hőmérséklet érzékelők, áramlásmérő, és az elektronika. Ezért lenne jó, ha a szakszervíz bele tudna nézni az elektronikába és megnézne néhány paramétert működés közben, mert egy pár dolgot kapásból kizárhatna.
Az én tippem, hogy elvízkövesedett a hőcserélő. Legalábbis erre utal, hogy 80°C felett működik szépen a rendszer.
Egyébként a használati utasítást azért készítették, hogy a tisztelt Megrendelő használja. Enélkül forgalomba sem lehetne hozni egy olyan dolgot, ami a természetben nem fordul elő.
2013-09-17
17:07:54
Előzmény: Ferke #42372#42380
Ferke,

Ha garanciális időn belül vagy, akkor ne nyúlj hozzá, majd a kivitelező levezeti a 250km-t és megoldja a problémát. Miért fizetnél másik szerelőnek?
Garancia ide vagy oda, a leírást és bekötés nem veheti el tőled az üzembehelyező. Ilyet nem is hallottam még!

A kapcsolást, amit felrajzoltál, nem teljesen értem. A hőcserélőben a melegvíz-csap megnyitásakor kezd felmelegedni a víz, ezért folyatni kell a vizet, míg fel nem melegszenek az egységek?

villam64Válasz erre
2013-09-17
14:38:16
Előzmény: Ferke #42375#42376
Igen, csak akkor az ilyen problémákat garanciában oldja meg. Én szeretek programozgatni, tehát nem adtam volna neki a leírást. Én fénymásolni szoktam magamnak, ha valakinek kiépítek egy ismeretlen kütyüt.
Nekem így csak találgatás a hiba lehetőséged. Nem látom, hogy ki tudna így tanácsot adni. A szakinak kell kitapasztalva megoldania a hibát.
2013-09-17
14:32:04
Előzmény: villam64 #42374#42375
Sajnos a kivitelező azt mondta, hogy a vezérlőt ő beállította, ahhoz ne nyúljunk, és ezért a haszn. utasítást is elvitte.
villam64Válasz erre
2013-09-17
13:54:38
Előzmény: Ferke #42372#42374
Végül is valami hőfok tiltás is lehet. De pontosan ki kell tapasztalni, hogy miért állítja le a keringtetőt. Túl alacsony, vagy túl magas hőmérséklet miatt? Jobban nyitott csapnál, vagy kevésbé nyitott csapnál? Kevés az információ. Át kell olvasni a vezérlő beállítást is ilyenkor. Nagyon lutri ennyi információból.
2013-09-17
13:09:31
Előzmény: robert #42370#42372
Működött a dolog, de voltak vele néha ilyen problémák. Az a baj, hogy a kivitelező nem nagyon ért hozzá. Meg amúgy is 250km-re lakik. Na de nem ez a gond. Most akarom hívni a gyártó hazai képviseletét. Azt hogy mi hová van kötve az isten sem tudja. Be van kötve minden érzékelő a vezérlésbe az biztos. A szivattyú bekapcsol mikor megnyitom a melegvizet, csak mikor úgy "dönt" leáll. A hőcserélőt a tartálytól 130cm 28-as rézcső választja el.

Mellesleg SZ.SZ.B. megyében nem tud valaki olyat aki ilyesmihez ért? Mert a cég is elég messze van, és a kiszállási díj gondolom nem 2 forint. Bár rákérdezek és okosabb leszek.
2013-09-17
13:01:17
Előzmény: Ferke #42363#42370
Ferke,

Úgy látom van egy átfolyásmérő is a meleg ágon. Be van kötve a vezérlőbe?
Bekapcsol a keringető-szivattyú vízvételkor?
X fokos a tartály-hőmérséklet és Y fokos hideg víz esetén hány fokos a kimenet?
Milyen távol van a tartály a hőcserélőtől?
Működött valaha is a melegvíz-vétel hasonló időjárási viszonyok között?

villam64Válasz erre
2013-09-17
12:52:55
Előzmény: Ferke #42363#42368
Imádom, hogy mire leírok pár mondatot, addigra elszáll a bejelentkezésem, és kezdhetem elölről a megismételhetetlent.
"A hőmérséklet érzékelő nem logikus. Nyomás érzékelő kell legyen, mely a nyomás csökkenésre működteti a keringtetőt. A keringtetőnek a meleg víz vételkor folyamatosan kell működnie. Tehát vagy az érzékelőn, vagy a vezérlőn kell állítani. Vagy cserélni.
Mondjuk az áramlás érzékelő is jó kapcsolásra, tehát annak hibája is okozhatja. Tudni kellene, mi alapján működik a keringtető.
Tehát látatlanba mégis lehet ott hőmérséklet érzékelő. De a többi okozhatja a hibát.
2013-09-17
10:25:54
Előzmény: Ferke #42363#42364
Így néz ki

2013-09-17
10:07:14
Előzmény: robert #42348#42363
Bocs Robert, hogy rossz helyre raktam. Itt a rajz. Eltöltöttem egy kevés időt mellette. Ha folyamatosan engedjük a meleg vizet, nem megy folyamatosan a keringető. Ée így hol meleg hol hideg víz jön a csapból. Nekem agy a gyanum, hogy vezérlési hiba lehet.

2013-09-16
07:59:51
Előzmény: Ferke #42347#42348
Ferke,

Rajzold le a kapcsolást (tartályok, hőcserélők, szivattyúk, vízvétel, stb...), hogy ne fényképekről kelljen kibogarászni, melyik cső hova megy!

Egyébként 60 fok felett a hőtárolás magas veszteségekkel, a HMV fogyasztás pedig vízkövesedéssel jár.

2013-09-16
07:35:14
Szép napot mindenkinek!

Eljött a hűvös idő. Lett egy kis problémánk. Van a szüleimnek egy hőszivattyús rendszerünk napkollektorral. A problémám a következő. Mióta nincs 80 fok feletti víz a HMV tartályban azóta megfagynak a zuhany alatt. Van egy melegvíz előkészítő, ami a HMV tartályból, hőcserélőn keresztül venné a meleg vizet. De nem veszi. Vagyis hol bekapcsol a keringetője hol nem. Ez vajon miért van? Hőérzékelő vagy áramlásérzékelő vezérli? Esetleg ezek közül lehet valamelyiknek baja? Délután tudok képet feltenni róla.
2012-12-27
11:54:43
Előzmény: payagyerek #37043#37206
Szia payagyerek!

Ezt nehéz kivitelezni, ugyanis szinte semmit nem nyelnek a kutak. Rengeteg víz van. Ha kell valakinek szóljon!! :D :D Még szerencse hogy homok van így elissza. Még! Kompresszorozás lesz a vége!
2012-12-21
17:54:40
Előzmény: Bous83 #37031#37069
Fel lehet cserélni, csak bonyolult. Csak a szívókútnak van aknája.
payagyerekVálasz erre
2012-12-21
00:01:33
Előzmény: Ferke #37017#37043
Az emberek általában képtelenek elhinni, hogy sokkal nehezebb nyeletni, mint felszínre hozni!

Nálam is úszott annó az udvar. A nyelőkút PVC kútoszlopa kimosódik a víz sajtolása miatt és akár ki is lő a furatból. Nálam csak a 110-es PVC cső Vinilfix-el beragasztott zárókupakját tépte le és lőtte ki. Még jó, hogy nem álltam fölötte terpeszállásban! :-)
Pedig volt előjele! A 110-es PVC cső és a talajfurat között "buzgárkodott" a víz.

A forráskútnak használt kútnál nincs ilyen gond. Ott a vizet szívjuk, így épp bele-préselődik a kútoszlop a talajfuratba.

Ha van nálatok csatorna, akkor nyesd bele. Régen az ilyet tiltották, de úgy vélem, hogy a mai víztakarékosra változott időkben már inkább előny, ha kap öblítést a csatornarendszer.
Persze kapjon a 2 nyelőkút is, csak a túlcsordulás menjen a csatornába.
2012-12-20
22:27:43
Előzmény: Ferke #37017#37031
Valahogy nem tudod felcserélni a nyelő és forrás oldalt?
2012-12-20
19:01:04
Sajnos nem jött be a kitakarítás. :( A kút xart be. Az egyik elnyelő, vagy mindkettő, nem nyeli a vizet. 4 év után ez kicsit hamarabb következett be, mint gondoltuk. Most gondolkodás, addig megy a víz a kertitóba. De lassan csúrig van.
2012-12-18
14:50:10
Kisebb probléma lépett fel a rendszerrel. A hibakód amit kiír a hőszivattyú /error42/ a kondenzátor fagyvédelme nem működik. Arra jutottunk/külső segítséggel/ hogy kevés az áramlás a kútból. Elszennyeződött a finom portól. Most azon gondolkodunk nem lenne e jó megoldás betenni egy hőcserélőt a kút és a hőszivattyú közé? Azt ugye könnyebb takarítani és ha esetleg el kell dobni akkor is olcsóbb mint ha a hőszivattyúból kell kidobni.
2012-10-05
09:51:20
Csak hiánypótlásként írom le a következőket. A nem túl tökéletesen működő rendszerünkre/szüleim háza/ keresett megoldást egy szakember. Nem volt jó tömegáram. Nem fűtött tökéletesen. Jesu adott egy telefonszámot. A mesterrel lebeszéltem a dolgot, Ő eljött megnézte, és megcsinálta. Az osztókban volt elzárva a tolózár. A szabályzója teljesen nyitva volt csak éppen a tolózár volt nullán. Ezt nem vette észre az előtte jövő 4 szerelőcsapat. Sőt a kivitelezőnek sem sikerült rájönnie. Úgyhogy február óta pazarul működik a dolog. Bár a nyáron csak a kollektor ment azóta nincs panasz. És így mivel nem megy 24 órában a keringetés valószínűleg kevesebb lesz a villanyszámla is. Majd télen beszámolok a fogyasztásról.
Biosolar Forum  =>  Hőszivattyú  =>  Hőszivattyús fűtés (Ferke)lapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva