English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Milyen kazánt vegyek?lapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-06-14
14:14:57
Kérdés: mit választanátok egy új ház építése során szívesebben, földgáz vagy szilárd tüzelésű kazánt? Volt róla szó, hogy egy jó hatásfokú vegyes kazánban fabrikettel fűteni sem drágább, mint a gázzal, és még a hasogatásba se kell belerokkanni, ráadásul fával jóval olcsóbban is megúszható. A gáz mellé illik egy tartalék fűtést építeni, vész esetére, mert jobb több lábon állni. A gáz bevezetésének az alapdíjnak, és az időszakos ellenörzés díjának köszönhetően van egy többletköltsége. Igaz, nagyon kényelmes és tiszta. Emellett a vegyes kazánban a ház körül keletkező minden sz@ar elégethető, habár füstöl. És van a hőszivattyús fűtés, ami baromi sokba kerül, de az üzemeltetési költség már elég kellemes. A szilárd tüzelés vidéki házakban, a gáz és hőszivattyú a nagyvárosokban előnyösebb. Vagy mégsem? Nagyon sok érv szól az egyik és másik fűtési mód mellett. Nehéz választani.

HollopapaVálasz erre
2011-02-04
19:04:14
Előzmény: sándor #8671#11408
+költség a láncfűrészhez benzin,-vagy áram, +olaj, +lánc +láncvezető...
vagy kézzel fűrészelnéd? Maximum a hasogatás kenyérgázos. ezzel már lehet közel gáz árban.
2011-02-01
13:07:33
Előzmény: monolit #11277#11286
ez piros. Sajnos nem tudok képet csinálni :(. Köszi a választ, tavasszal felvágom a fát kisebb darabokra :)
2011-02-01
09:54:28
Előzmény: tomasz #11273#11277
Ez egy kétaknás kazán. A fát az akna méretére kell levágni és szépen egymásra fektetni, akkor nem akad fent. Ha a javasolt egyaknásra cseréled jóval kisebb lesz a betárolható tüzelőanyag mennyisége.

Nekem volt hasonlóm, probléma mentesen fűtöttem vele, de ezek elsősorban szénfűtésre alkalmasak.

Az egyéves fád még nem lenne alkalmas a tüzelésre, kivéve ha felhasogatva tárolod.

Ha jól emlékszem, akkor ez Cseh kazán és öntöttvas tagokból áll a rács. Oldalról kurblizva lehetett a szenet hamuzni excenter tárcsákkal. Ha küldesz róla képet akkor talán meg tudom mondani a teljesítményét, a sógoromnak is még ez van. Liláshoz hasonló színű.
2011-02-01
00:27:04
a fő problémám a mostani kazánnal az, hogy a tűztérbe felülről kell bepakolni és a füstöt a kazán legalján szívja el és onnan is kapja a levegőt. Ez eléggé borzasztó megoldás fa tüzelés szempontjából, mert nem ég rendesen csak mindig az alsó fa és sokszor kell igazgatni, ha a fák összeakadnak és már nem ér a parázshoz.

Ha át lehetne valahogy alakítani, hogy felülről is szívja a füstöt akkor biztosan sokkal jobb lenne, kérdés, hogy foglalkozik-e ezzel valaki aki szakszerűen megcsinálná, vagy ez az egész egy halva született ötlet?

rajzolok. vélemény? mert ez így borzasztó.

2011-01-31
18:46:16
Előzmény: zsezse #11254#11257
köszi, én is valami hasonló teljesítményűre gondoltam. Jó lenne még tudni, hogy mi van még jó minőségű, de nem túl drága kazán, amit érdemes lenne megnéznem.
2011-01-31
18:39:09
en a helyedben egy 30KW koruli kazant neznek, totyat vagy ilyesmi
kisebbet nem, mert a puffer miatt nem art a nagyobb, es a tuzelot sem kell aprora vagni. viszont a 40KW mar tulzas egy ilyen kis hazhoz.

2011-01-31
18:01:31
Előzmény: zsezse #11246#11253
Vegyesben gondolkozom, mert a fa elgázósító még túl drága nekem :) Kizárólag száraz fával fűtök, legalább egy évessel, főleg akáccal és tölggyel meg hulladékfával (régi gerendák, deszkák, etc.) Jelenleg van egy 800L-es pufferem, csak fűtésre.

A probléma az, hogy nem tudom a jelenlegi kazán milyen "erős", ezer éves favorit gyártmány, de nem találom rajta a gyártási számot. A ház kőkemény 50nm2-es, egy szintes, de nem túl jól szigetelt, viszonylag hamar kihűl. A 800L-es puffer felfűtése 80felül, alul 70 fokra, kb 3óra, úgy hogy közben megy a fűtés (-10fokban), ez után egy 10-12 órát tartja bent a 21 fokot minden gond nélkül. A ház hőveszteségét nem nagyon tudom kiszámolni a kalkulátorral, mert az egyik szoba vályog, a másik tégla, külső szigetelés hol van, hol ninc, a fődémet bepaplanoztam rendesen. Ha lenne még egy puffer az már több mint csodás lenne, de nem biztos hogy elfér már még egy a kazánházba. Milyen infóra van még szükség?:D
2011-01-31
17:37:54
superpotyi:

en nem vagyok heggeszto szakember, de megkerdeztem az en kazanom gyartojat, ezt a valaszt kaptam:
tomoritve:
"ok is COval heggesztenek, sg3-as hozallal dolgoznak, es nem mindegy hogy milyen gazkeverekkel. igy bazikus bevonatu minosegu heggesztest tudnak elvegezni, ami jobban birja a homozgasokat, nem rideg.
ha nincs jol beallitva a gep, akkor ki lehet vele egetni a vasbol a szenet

szoval csak az, hogy COval heggesztik, szerintem onmagaban nem hinnem, hogy kizaro ok, ha megfelelo szakertelem parosul melle.

superpotyiVálasz erre
2011-01-31
17:12:00
Előzmény: tomasz #11228#11248
Ha megbizható kazánt kerest az a legmegbizhatóbb módszer ha a hegesztés minőségét megnézed amenyiben véletlensem találsz salakot ami a hegesztésnél keletkezet máris tárgytaln . Valószinű có-val hegeszteték ezzel csak anyi a probléma hogy kiég a szén hegesztés közben és idő előt tönkremegy .
2011-01-31
16:18:30
tomasz
jo lenne tudni, hogy mekkora teljesitmenyben gondolkodsz, van-e puffered (tervezed-e), milyen fahoz tudsz legkonnyebben hozzajutni, mivel tervezel tuzelni stb

hagyomanyos, nagytuzteru, vagy esetleg faelgazositos kazanban gondolkodsz-e?
utana tudunk ajanlani:)
2011-01-31
05:38:14
Jó reggelt! :)

Tudnátok ajánlani vegyes tüzelésű kazánt? Nyáron tervezem lecserélni a régit, mert már van baja bőven. Mely márkák számítanak "jónak" manapság? Bármilyen személyes tapasztalatot, infót szívesen vennék.

Köszi.
2010-11-12
12:04:57
Sándor! Ezt is figyelembe fogjuk venni, köszönöm.
2010-11-12
01:14:55
Sándor! 250cm a pince belmagassága, 150cm-rel van a padló alacsonyabban, mint a kert. Tehát nincs teljesen a föld alatt. Mi a helyzet ebben az esetben? Nagyon régen működött ott vegyes kazán.

Takyka! Nekem nem jelentene veszteséget a tároló, temperálná a kazán melletti helységet.
2010-11-11
23:20:44
Én esetemben a pince fűtése veszteségként jelentkezne. Nincs hőszigetelve, nem használjuk lakótérként. Ha lent tartózkodunk (ritkán), felveszünk egy + pulóvert.

T.
2010-11-11
22:40:06
takyka:

nalam a puffer a "lakas resze" lenn a pinceben. amennyi vesztesege van, azzal tartom hon a lenti reszt, tehat nem feltetlenul tekintem vesztesegnek.

sot, eppen ezmiatt nincsenek leszigetelve a gepeszeti reszek csovei sem, hogy valamennyi meleg legyen lenn a mosokonyhaban is.
2010-11-11
22:35:42
szemi,

Figyelembe vetted a puffertároló veszteségét a hatásfok számításakor? Ez rontja a megtérülését a biomassza megoldásoknak. Kondenzációs kazán szóba jöhet nálad?

T.
2010-11-11
21:12:26
Szólok a többieknek, hogy készítsenek képet a fűzről, mert nálam a sziklás talajon nem maradt meg egy sem. Nagyon drasztikus voltam, semmi talaj előkészítést, locsolást nem alkalmaztam. A többiek már előkészítették a talajt, gondozták, igaz ők sem locsolták, de elég nedves náluk a talaj. A legnagyobb már több mint 2.5méter és 6cm átmérőjű. Minimális lombozata van, kevés az oldalhajtása.
Üdv: Pali
2010-11-11
20:22:44
A táblázatom módosult. Most Pali tanácsára a jelenlegi gázfogyasztásomat költségét csökkentettem 60%-al, és hozzáadtam Zsezse "mindent bele" kazánját, csak valamivel drágábban, mert nem saját kivitelezés lenne.

1.Új gázkazán
beruházás=250.000Ft
üzemeltetés=jelenlegi 300.000Ft csökken 20%-al=240.000Ft/év

2. Faelgázosító
beruházás=1.000.000Ft
üzemeltetés=gázhoz képest 60%=300x0.6=180.000Ft/év
Az elgázosító kazán 750.000Ft-al több mint a gázos, viszont az üzemeltetési költsége 80.000Ft-al kevesebb évente. Megtérülés=10év, határeset. Úgy látom ez a legprofibb megoldás.

3. "Mindent bele" kazán
beruházás=500.000Ft
üzemeltetés=90.000Ft/év (fa féláron)
Az "mindent bele" kazán 250.000Ft-al több mint a gázos, viszont az üzemeltetési költsége 150.000Ft-al kevesebb évente. Megtérülés=2év. Ez igen!

4. Normál vegyes kazán
beruházás=550.000Ft
üzemeltetés=200.000Ft/év
Ez a kazán 300.000Ft-al több mint a gázos, viszont az üzemeltetési költsége 40.000Ft-al kevesebb évente. Megtérülés=7.5év. Ez nem nagyon tetszik.

Benyújthatom ezt a költségvetést a felsőházban?
2010-11-11
18:41:38
sziasztok

egy fontos informaciot kihagytatok: szemi ugy kezdte, van sok hulladek a haz korul.
persze tudom, hogy egy atlagos haz korul keletkezett hulladekokra nem lehet eveket epiteni, de az elv jo! korbe kell nezni! hatha keletkezik a szomszedban is.. erdeszeteknel.. fauzemeknel.
faapritek keszitok vannak-e a kornyeken?

az en megoldasom most mar sajat kezbol a kovetkezo volt:

keramiabetetes "szerb" kemeny lentrol: 65e
hasznalt, de jo allapotu, megvigyazott Calor V50es balas kazan: 120e
egyedileg legyartott, nyilt rendszerre tervezett 1660Literes puffer: 70e
ehhez jon meg a szigeteles hazilag (1 tekercs uveggyapot, kb 5000Ft)

sajna csak ekkora puffer fert be.
viszont 2 ev utan mar lassan mindenhonnan kapom az ingyen tuzelot
a szomszedban most vagtak ki 2 meggyfat, nem tudnak mit csinalni a gallyakkal, elegetni nem akarjak. meretre vagva osszekotik nekem, ahogy a tuskokat is
a faluban a tereprendezesekkor a tuskokat eddig kiastak es egy feltoltendo godorbe dobaltak oket. most mar nalam landolnak, ahol 2 baltavagassal meretre igazitom oket:)
lomtalanitaskor tobb kontenernyi venyiget, agat dobaltak ki, szallitottak volna el a falu koltsegere. ledobtak a telken, odaallt egy aprito emberke, es 9000 Ftert osszeapritott 5 kobmeternyit. bezsakolva remekul eg.
soroljam?
ahol faval tuzelnek, rengeteg forgacs, fureszpor, kereg keletkezik. ezekkel az emberek nagy resze nem tud mit csinalni, a kukaban vegzik.
vagy.. kapnak zsakot es en elhozom. onnan pedig megy a kazanba.
iden kb 100 zsak ilyen anyagot kaptam eddig, es meg tovabbiakat igernek.
Van aki hazhoz hozza, annyire nem akarja kerulgetni.

hat, lehet igy is csinalni.. es ez "csak" egy sima csaladi haz futeset oldja meg, semmi ipari meret.
a lehetosegeknek csak a kreativitas szab hatart, es a ha egyszser beindul, onnan mar csak konnyebb lesz a beszerzes, es a szervezes.

sandor: meg egy dolog. nem tudom, mire gondolsz az alatt, hogy hibak, amiket a gyarto sem tudott, de nekem nem remlik, hogy ne tudtak volna rola, sot igen segitokeszek voltak egesz vegig, es hasznos tanacsokat/tippeket kaptam toluk.
2010-11-11
17:35:52
Szemi,

Egy kis logikai bukfenc:

"Összegzem az eddig tanultakat:
1.Új gázkazán
beruházás=250.000Ft
2. Faelgázosító
beruházás=1.000.000Ft
üzemeltetés=gázhoz képest 60%=240x0.6=144.000Ft/év"

A faelgázosítónál az új, korszerű gázkazán által megspórolt mennyiséget vetted alapul, holott ez jelenleg csak egy számítási lehetséges érték. Bár nem lett meghatározva, hogy egy korszerű gázkazánhoz, vagy egy átlagos gázkazánhoz képest lesz a 40%-os megtakarítás, de inkább a mostani fűtési költségedből számítsd a faelgázosító kazánnal elérhető megtakarítást, nehogy te is csalódj a megtérülésben.

2010-11-11
12:33:23
Köszönöm Pali!

Sándor, neked is köszönöm a kimerítő válaszaidat, sokat tanultam belőlük. Nem rontottad el sehol, csak vegyes (nem elgázosító) kazánról még nem írt senki, és a néhány év tapasztalat kapcsán arra gondoltam, hogy azóta az árak nem nagyon változtak, viszont már lehetnek tapszalatok.

Összegzem az eddig tanultakat:
1.Új gázkazán
beruházás=250.000Ft
2. Faelgázosító
beruházás=1.000.000Ft
üzemeltetés=gázhoz képest 60%=240x0.6=144.000Ft/év
3. Normál vegyes?
Az elgázosító kazán 750.000Ft-al több mint a gázos, viszont az üzemeltetési költsége 106.000Ft/al kevesebb évente. Megtérülés=7év, nem rossz.

A tárolóra ugye napkollektor is köthető?
2010-11-11
11:56:09
szemi!

A gázkazán árakat már tudod, a lehetséges megtakarítás 10-30% közé tehető, csak a kazáncserével. Nálam a leszigetelt háznál lett új zártégésterü, kombi berakva a két nyitott helyett (fűtés+malagvízes). Durván 20%-kal lett kevesebb a fogyasztás, az időjárás minden évben más és más, pontos számot nem tudok mondani.

Faelgázosító min.400.000Ft, + 500.000Ft a szigetelt puffer, + 100.000Ft a szerelvények, szünetmentes tápegység. Egyszerre kell megvenned az egész idény fűtőanyagát és még az is lehet, hogy a következő évit is. Nagymérető fatároló kell, a felvágáshoz, hasogatáshoz szerszámok is kellenek. Cserébe kapsz 40%-kal kevesebb éves fűtésszámlát.

Osszál, szorozzál és eldöntöd, hogy neked melyik éri meg a legjobban.

Új építésű házamnál sokat számolgattam én is, és arra jutottam, hogy az 5cm szigetelést megnövelem 20-ra (+600.000Ft, egy faelgázosító rendszer nem jön ki ennyiből), de alig kell majd fűtenem. Az éves tüzelőanyag igényem nem éri el a 30.000Ft-ot, még ha vásárolom is. Energia fűz telepünk szépen fejlődik, két év és vágáséret lesz.

Remélem tudtam segíteni a tervezésben: Pali
2010-11-11
10:42:55
Azt hiszem Sándor, Te ipari, vagy majdnem ipari méretekben gondolkozol. Nekem nincsen panzióm, sem gyáram, a házam is a harmada lehet, mint a Tied.

Egyáltalán nem mindegy, hogy most mennyit költök, de kiszorítom a hiányzó pénzt, ha 5 éven belül visszajön a mostani többletkiadás.
A régi kazánnal 300 ezer volt az éves gázszámla.
A kazáncsre (új gázkazánra) szőröstül-bőröstül 250 ezer.

Arra várnék egy számot olyan valakitől, aki nem régebben. mint néhány éve használ vegyes vagy elgázosító kazánt, hogy mennyibe volt neki (radiátorik és csövezés nélkül, mert az megvan).
2010-11-11
00:47:45
Sándor!
Nincs tapasztalatom faelgázosító kazán üzemeltetésével kapcsolatban, ezért olvasom azokat az oldalakat ahol használók írják le tapasztalataikat. A leírtakat természetesen nem tudom leellenőrizni, bírálni.
Nem ismerhet az embert mindent. Megkérnélek, hogy sok éves ismeretedet oszt meg az említett fórumon. Rendszeres olvasója vagyok, várom a visszajelzéseket másoktól, hogy náluk is úgy dolgozik a kazán, mint nálad. Eddig csak a problémás kazánosok találtak erre az oldalra, nincs senki aki tanácsot adjon nekik? Az összes kazánforgalmazó embere megtalálható az oldalon, ők sem ismerik a terméküket?
Üdv: Pali
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Milyen kazánt vegyek?lapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva