English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Ablak, ajtó  =>  Káva
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-12-04
17:20:52
Előzmény: szocsmarci #47936#47938
simscale.de honlapon regisztrálást követően...
Az ingyenes részen csak statikai méretező program valóban ingyenes, de van lehetőség 14 napra ingyenesen kipróbálni a többit, köztük a hőtechnikai programot. Ez csak a béta verzió, tehát a teljes hőáramot sajnos nem adja meg . Több apró hiba vagy hiányosság van a programban, de azt ígérték majd folyamatosan fejlesztik. de a grafika nekem is tetszik
szocsmarciVálasz erre
2014-12-04
11:17:21
Előzmény: Paragon #47925#47936
Melyik ez a honlap, amelyik ilyen szépen kirajzolja a hőhídakat?
2014-12-02
11:49:07
Előzmény: szocsmarci #47921#47925
Köszönet az weblap címért, nagyon hasznos információk. Időközben találtam egy honlapot, ahol volt lehetőségem ingyen(igaz csak próbaképpen) elvégezni a számítást, íme a szimuláció mellékelve.
Az ablak már ki van cserélve

szocsmarciVálasz erre
2014-12-01
17:53:43
Előzmény: Paragon #47917#47921
A Winwatt nem tud hőhídasságot számítani, csak egyszerűsített módon számol, amit ráadásul kézzel kell megadni.
Léteznek hőhíd katalógusok, ezzel egész jól lehet közelíteni a valós értékekhez. A keresőbe : "Hőhíd katalógus"-t kell írni, lehet találni párat.
Amit Te hiszel, hogy akarsz, az a szimulációs számítás véges elem módszerrel, számítógéppel megvalósítva. De ez családi házas méretben nem kifizetődő - és a gyakorlati megvalósítás miatt nem is biztos, hogy pontosabb lesz, mint a hőhíd katalógusos számítás.
Egyébként az a "tapasztalat", hogy legkisebb hőveszteség a programmal jön ki, ennél kicsit nagyobb a hőhíd katalógusból számított érték, és a legnagyobb hőveszteség korrekciót az egyszerűsített számítás adja.

www.y-ytong.hu/userfiles/File/YTONG_hohidkatalogus.pdf

Ui: egyetértek Róberttel, először ki kell cserélni az ablakokat. Ha 2-3 év után cseréli ki valaki az ablakot, akkor jó eséllyel kezdheti elölről a keret hőszigetelését.
2014-12-01
16:12:18
Előzmény: Paragon #47917#47920
Paragon,

Miért gondolod, hogy az utólagos hőszigetelést csinosítgatással, a régi ablakok körüli kávákkal kellene kezdeni? Egy felújításkor általában a régi ablakokat cserélik ki először és ennek a munkának a kávák rendszerint áldozatául esnek.
Nem lenne ésszerűbb egy, a későbbiekben nem bolygatott, a kivitelezés szempontjából jóval egyszerűbb és sokkal olcsóbb, alig tagolt északi fallal kezdeni?

2014-12-01
08:11:43
Előzmény: robert #47911#47917
Pont ez az amit kerestem, nem tudom, hogy kerülte el a figyelmemet. Nem tudtam, hogy a Winwatt is képes ilyen ábrázolásra. Évekkel ezelőtt letöltöttem az ingyenes verziót, az akkor erre nem volt képes.
A gondom a következő: B30-as szigeteletlen téglafal esetén megéri e az ablak extrudált polisztirol díszítőlécét lecserélni? és helyette olyan díszítő szegélyt alkalmazni, amelyik szélesebb (kb 300mm),vastagabb, mondjuk 40-50 mm, és befordul az ablakkivágáson, szigetelve azt, és az ablak keretet is. Számításom szerint igen, de jó lenne ezt alátámasztani hitelesebb számítással is. (nem beszélve arról, hogy akár egy új termék is lehetne azok számára, akik csak 2-3 éves megtérülésű beruházásra képesek, így a tökéletes, de 5-10 éves megtérülésű homlokzati szigetelést nem tudják megvalósítani)
Nem kívánom hogy valaki ingyen segítsen, mértéktartó honorálásra képes vagyok
2014-11-30
16:44:55
Előzmény: Paragon #47910#47911
Paragon,

Valamilyen végeselem módszerre gondolsz mint pl itt: http://biosolar.hu/forum/show/11957#11957 ?

Egyébként számtalan hozzászólást láthatsz, ahol WinWatt-al rajzot diagramok láthatók, persze azok 2d-ben.

2014-11-30
16:34:14
Hőáramlás, hővezetés, hőmérséklet szimulálása programmal

Nem láttam a fórumozók hozzászólásai között olyat, aki saját készítésű szimulált képpel támasztotta volna alá a hővezetés/szigetelés témakörben a hozzászólását. Ezek nagyon értékes, és sokat mondó képek a hőmérsékleti viszonyok alakulásáról.Sajnos a programok meglehetősen drágák, csak cégek engedhetik meg maguknak ezt a luxust.
Az, hogy nem találtam ilyen képet, jelenti egyben azt is, hogy nincs a fórumozók között olyan, akinek hozzáférése lenne pl TRISCO-hoz?
Szigeteletlen redőny és a szigetelés kapcsolatát szeretném vizsgálni de a vonalmenti hőveszteség szimulációjához 3D program kellene, ehhez azonban jelenleg nincs hozzáférésem. Ha mégis lenne közöttetek valaki, akkor jelezzetek.
Biosolar Forum  =>  Ablak, ajtó  =>  Káva
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva