English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Mérések - IR Thermometerlapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
egaborkaVálasz erre
2016-10-09
17:45:37
Előzmény: szocsmarci #50359#50376
Bocsi lemaradt a beázós kép. Az előző hozzáoszlásomban az 1 kép egy hétvégi ház mennyezete nyáron, valószínűleg rossz a szigetelés és az látszik úgy mintha tetőfűtés lenne, bár lényegében akkor tetőfűtésként működött :). A flir nem a telefon képével keveri össze hanem magában az eszközben van egy VGA kamera azt illeszti az infra képre, de ha kikapcsolom a normál kamera képét ténylegesen sokat romlik a minőség. 1. kép a lemaradt beázós.

szocsmarciVálasz erre
2016-10-04
05:28:04
Előzmény: egaborka #50357#50359
Én az első képen egy mennyezet fűtést látok. Nem keresztbe mennek a csövek, hanem hosszába, kb 80cm távolságban egymástól. Kicsit furcsa hogy a végén nem hajlik vissza önmagába - ebből látszik hogy nem mennyezethűtés.
De a beázás nyomait nem látom. Talán a második mintakép bal oldalán az ablak mellett? Ha tudom mit keressek, akkor meglátom a képen.
Nem véletlenül tehették bele a hőkép felbontásának javítását (S-spline interpoláció?) és keverik össze hőképet a telefon saját fényképezőjének a képével. Ezek nélkül értékelhetetlen lenne a kép, de sajnos a jobb felbontású kütyük erősen ipari jellegű árkategóriában léteznek. Nem is nagyon merik kiírni az internetre az árakat.
Talán eljön majd az az idő, amikor minden telefon fényképezője képes lesz az infravörös tartományban is fényképezni, csak a beállításokban át kell állítani ezt a lehetőséget a vaku, és felbontás közt valahol fél úton. Ez valószínű előbb fog megtörténni, mint az hogy mindenki elektromos autóval közlekedjen.
egaborkaVálasz erre
2016-10-03
09:19:32
Előzmény: szocsmarci #50342#50357
A Seek thermal elvileg olcsóbb ha fontos az ár, és annak 206x156-os a felbontása.Eddig még nagyon sokat nem használtam a hőszigetelés vizsgálatához de már egy két dolgot így is sikerült kiszúrni vele pl beázás nyomait stb. 1-2 mintakép:

szocsmarciVálasz erre
2016-10-01
08:55:30
Előzmény: egaborka #50339#50342
Köszönöm a választ.
Elsősorban azért szimpatikus a Flir One, mert 100.000 Ft alatt van az ára az rs-online.com -on, azaz olcsó a többihez képest és egy összegben leírható a vállalkozásban.
Én Androidos verzióban gondolkodom, de ahogy nézem nem minden készülékkel kompatibilis. És elég sok telefonról nincs is benne a kompatibilitási listában.

A töltési "gondjáról" én is hallottam - azért tartom nagy találmánynak az okostelefont, mert csak egy szerkezet töltésére kell figyelni. Emlékszem, amikor külön volt a GPS, rádió, telefon, ébresztőóra stb. Nem lehetetlen mindenre figyelni, csak hosszútávon fárasztó.

Mi a véleményed, alkalmas házak hőszigeteléseinek gyenge pontjainak vizsgálatához? A 160x120 felbontást elég kevésnek tűnik. A Commodore64 320x200 -on dolgozott ami majdnem 4x-es pixelszámot jelent, és már az is pixeles volt.
egaborkaVálasz erre
2016-09-29
15:22:45
Előzmény: szocsmarci #50334#50339
Szia!
Kb 4-5 hónapja van meg a hőkamera, maga a kamera nagyon jól működik amire nekem kell arra ez a felbontás bőven elegendő főleg hogy a beépített VGA kamerával összedolgozik a hőkamera így szépen látszódnak az élek illetve lényegében 2 kép készül egy infra és egy "normál" ez sokszor segít viszont figyelni kell hogy a két kép egymásra essen.Alapból úgy van beállítva a kamera hogy a tárgy táv >1m ha közelebbről fotózol manuálisan kell egy csúszkán állítanod hogy a két kép egymásra essen ez kb 3 mp-et vesz igénybe ilyenkor.

Ami problémás az a szoftver, iOS-en használom és nem tudom hogy csak az ios-en csinál-e ilyet de elég sokszor megakad a kép akár videofelvétel közben is vagy csak simán előképen ilyenkor addig lefagy a kép ameddig nem nyomok a kalibrálás gombra a telefonon, úgy vettem észre akkor fagy ki ha az előképen nagy hőmérséklet különbségek vannak és kalibrál a kamera(automatikusan) ilyenkor hallani egy kis kattanást és valamiért kifagy.
Volt már rá egy frissítés akkor megoldódott de azóta megint csinálja. A másik szoftver amivel méréseket lehet csinálni (PC-re is van) azzal minden rendben és szerintem egész sokat is tud.
Mivel ios-en használom ott mindegy hogy dugom be így felém is nézhet a kamera illetve fordítva is működik. Viszont Telefonról nem kap tápot a kamera így külön tölteni kell azt is de működik a kamera úgy is hogy közbe töltőn van (akár powerbankon.
Én még amikor vettem akkor a Flir és a Seek thermal között agyaltam ha jól tudom annál nagyobb az IR felbontás viszont nincs normál kamera.
Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdés szívesen segítek.
szocsmarciVálasz erre
2016-09-29
05:35:05
Előzmény: egaborka #50332#50334
Szia
A kérdésem nem ebbe a fórum témába való, de látom Flir hőkamerád van.
Milyen tapasztalataid vannak vele? Milyen telefonnal használod: Android vagy IOS? Nincs fordítva az USB csatlakozód - azaz látod, a kijelzőn hogy épp mit fényképezel? Mennyire vagy elégedett a szoftverrel? És kíváncsi vagyok, még mi a véleményed róla.
2015-10-23
19:19:49
Előzmény: szocsmarci #49429#49430
szocsmarci,

Bocsánat, elnéztem a pénznemet.

Remélem egy év múlva már csak feleennyibe fog kerülni! Akkor én is veszek.

szocsmarciVálasz erre
2015-10-23
19:15:51
Előzmény: robert #49425#49429
Én 200 angol fontért látom, ami kb 300$. De fantasztikus az ára ellenére is.
2015-10-23
08:06:59
Hőkamera adapter okostelefonra 200 $
www.flir.eu/flirone/content/?id=62910#models

2014-12-14
18:18:26
Előzmény: hamiki #47994#48001
hamiki,

Én ezt venném meg:
Infra hőmérő és harmatpont mérő optika 12:1, -50...+350°C, Voltcraft IR-SCAN-350RH

Sokat használom az IR mérőt (nekem egy egyszerűbb Voltcraft IR362 típus van), de kényelmesebb lenne, ha egy készülékben lenne egy környezeti hőmérő, felületi (IR) hőmérő, és páratartalom mérő, valamint a harmatponti hőmérséklet kijelzése. Most több műszert kell magammal hordanom.
A jelenlegi IR362 műszerem rendelkezik egy K típusú thermoelem csatlakozással is, ez is hasznos tulajdonság, ha tapintással, vagy szűk helyen kell mérni!

A "hőhíd kijelzés" nem más, mint a referencia hőmérséklethez viszonyított hidegebb felület jelzése.

2014-12-12
21:14:33
Véleményeteket szeretném kérni.
Szellőztető rendszer kialakításához, tervezéséhez valamilyen módon mérni szeretném egyrészt a helyiségek hőmérsékletét, a penészesedésre hajlamos falfelületek hőmérsékletét, páratartalmat (harmatpontot).
Van 1 db mozgatható (odateszem ahová ...) hő és páratartalom mérőm (valamilyen Home márkájú, Conrados), egyszerű, kb. 3 eFt-ba került anno, de más mérések alapján úgy látom elfogadható, nem mér vad dolgokat, páratartalomban legfeljebb 1-1,5 % az eltérés máshoz képest (ez bizonyára a helyfüggőségből is fakadhat, mindíg egy helyen van, a használt referencia volt mozgó).
Nézegettem mást is és így találtam rá 3 cuccra. Egyik a Black & Decker TLD100 hőszivárgásmérő (http://biosolar.hu/forum/440), másik az ugyanilyen funkciójú VOLTCRAFT IRF 260-10S (www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=631768), a TLD akciósabb 3-eFt-al.
De van-e lényegi különbség a kettő között (már mint amire használható), illetve melyik jobb, praktikusabb?

A harmadik a Voltcraft IR-SCAN-350R Infra hőmérő és harmatpont mérő optika (www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=100923). A leírás alapján látom mivel tud többet, de megéri-e ennyivel többet adni az előzőekhez képest?
Lehetne-e az előzőek adataiból közvetetten számolni az utóbbi direkten kijelzett plusz adatait, vagy érdemesebb ezért ezt megvenni?

Más:
Ha valami megvalósul, akkor tápellátás miatt szükségem lesz egy kb. helyfüggetlen páraszabályozóra. találtam is a conradon egy adót (www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=620347) és egy vevőt (www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=620337), de az áruk együtt 33 000 Ft, kicsit soknak találom.
Mi a véleményetek róla, illetve tudtok-e ennél olcsóbb megoldást?

UPDATE
Hát ..... ??

Nem nagyon válaszol senki, pedig fontos lenne! Vagy senki nem tud semmit (nem hiszem), vagy elmentetek otthonról, vagy mindenki alszik.

Most már csak egy a fontos, melyiket és miért?

1. Black & Decker TLD100 hőszivárgás érzékelő : www.edigital.hu/Thermodetektor/Black--Decker-TLD100-hoszivargas-erzekelo-p357392.html

2. VOLTCRAFT IRF 260-10S Infravörös hőmérsékletszivárgás mérő : www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=631768

3. Voltcraft IR-SCAN-350RH Infra hőmérő és harmatpont mérő : www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=100923
Ez többet tud, de megéri-e ezért többet is adni?

2013-02-02
08:59:01
Előzmény: zsezse #38232#38234
zsezse,

Nekem egy Voltcraft IR362 klszülékem van, K típusú hőelem csatlakozása is van.
Egy pontot mérésekor különböző szögből is majdnem mindig ugyanúgy jelez, ami néhány tizedfokos lépcsők közötti ide-oda ugrást jelent.
Meg kell várni, hogy a készülék átvegye a környezet hőmérsékletét (kb 1 perc).

2013-02-02
08:46:52
Előzmény: zsezse #38232#38233
Sajnos nem emlékszem, csak a benyomásomra, és arra hogy oka lehetett ha egyáltalán nem jegyzeteltem le az eredményeimet.
2013-02-02
08:18:33
Előzmény: bigmafa #38177#38232
meg nem keso:)

a nagyon nagy elteresek nalad mit jelentenek fokban kifejezve?
szocsmarciVálasz erre
2013-02-01
08:31:42
Előzmény: bigmafa #38177#38184
Teljesen igazad van. Ezek a hőmérők a hőmérséklet sugárzását mérik, ami nagyban függ a felület színétől, polírozottságától. Ennyi pénzért nem hinném, hogy van jobb, a belseje ugyanaz lehet mindegyiknek. Egyébként írja is, hogy az ismétlési mérés során 1% vagy 1°C eltérés is lehet, a pontossága +-1,5% vagy °C. A 10000-12000 Forintos kütyükhöz is hasonló értékeket ad meg.
Maga a szerkezet egyben van, nem kotyog, kellemes tapintású, olvasható, és egyszerű a használata.
2013-01-31
22:02:20
Előzmény: zsezse #37264#38177
Lehet hogy már késő...

Nos, én kaptam egyszer egy ugyanilyet kölcsön. Hát, nem voltam tőle elájulva. hozzáteszem, semmilyen összehasonlítási alapom nincs.
Én nem éreztem megbízhatónak - ugyanarra a felületre néha teljesen más értékeket mutatott, és ez baj. a távolságtól is függött hogy mit mutat (és nem csak azért, mert kisebb-nagyobb területen mér)

Természetesen az anyagtól függően irtóra szórt az érték (éjszaka szababan, elvileg ugyanakkora a hőmérséklete mindennek - nos, a fa, fal, és fémfelületeken nagyon nagy szórása volt - bár ha jól tudom, ez ebben az árkategóriában nem meglepő.
A házat akartam körbe mérni vele, de aztán nem írtam fel sehova az eredményt, annyira nem volt meggyőző :(

Én nem ajánlom, de mégegyszer - ez az egyetlen ilyesmi hőmérő volt még csak a kezeim közt, lehet h az én elvárásaim voltak elrugaszkodottak.
szocsmarciVálasz erre
2013-01-31
20:16:36
Előzmény: zsezse #38173#38174
GM300 - Non-Contact Digital LCD IR Infrared Temperature Temp Thermometer Gun

Accuracy: ±1.5C / or ±1.5%.
Resolution: 0.1C or 0.1F.
Distance Spot Radio: 12:1.
Emissivity: 0.95 (Preset).
C/F unit selectable.
Laser ON/OFF selectable.
Backlight ON/OFF selectable.
20 seconds auto Power Off function.
Celsius/Fahrenheit switchable.
Equipped with a laser for aiming.
LCD backlight.
Light weight and easy operation.
Measurement Temperature range: -32°C ~ 350°C ( -26°F ~ 662°F ).
Response Time & Wavelength: 500ms & (8-14um).
DC 9V battery operation (Battery Not Included).

ebay - nekem még 11.88 dollár volt. -50C -től 380C-ig tud mérni. A távolságot nem adták meg, csak azt, hogy 12 egység távolságról 1 egység átmérőjű körben mér.
2013-01-31
19:21:40
Előzmény: szocsmarci #38171#38173
honnan rendelted?
milyen tavolsagbol tud merni?
szocsmarciVálasz erre
2013-01-31
18:52:41
Megjött a megrendelt infrás hőmérőm. 2800 Ft + egy elem (300Ft) volt az ára. Jónak tűnik, az árához képest semmiképp sem gagyi.

2012-12-31
08:35:13
Előzmény: szocsmarci #37282#37284
szia.
Az IR, UV, Lux, hőmérséklet, relatív páratartalom, valamint a hozzuk kapcsolódó harmatpont mérésére a múzeumos körökben az angol gyártmányú ELSEC 764-es mérőműszert használják. Pontszerű mérésre alkalmas, de van adatgyűjtő (datalogger) funkciója is.
www.elsec.com/acatalog/764.html
Ez egy elismert, jó műszer, csak a páratartalom mérőt szokták 4 évente újrakalibrálni, de legtöbbször azt sem szükséges.
2012-12-30
10:15:02
Előzmény: szocsmarci #37269#37270
szocsmarci,

Tényleg hasznos szolgáltatás, hogy nem kell a kijelzőt lesni, hanem azon a felületen jelzi a műszer a változást, amelyiken mérsz.

A "huzat hőmérsékletének" mérésére egy nagyon gyors lég-hőmérsékletmérő lenne jó, szintén egy alapjel-beállító funkcióval.

A huzat kimutatásához szerintem a legalkalmasabb a "füstölős módszer".

szocsmarciVálasz erre
2012-12-30
09:39:31
Előzmény: robert #37268#37269
www.youtube.com/watch?v=kBkPt6BEaWQ
Megnézve a videót kiderül, hogy a lámpa színe kékre vagy pirosra vált, ha az előző méréshez képest alacsonyabb vagy magasabb hőmérsékletet mér, ezért ha végighúzza valaki egy külső falon, akkor a színes fénysugárral megmutatja, hogy hol van hőhíd. Ennyi a "plusz" szolgáltatása, ezen felül ugyanaz, mint egy lézeres hőmérő, hiszen alapvetően az is. Amúgy jó ötletnek tartom ezt a plusz szolgáltatást, de huzatot nem mér, ahogy a leírása említi.
2012-12-30
09:21:25
Előzmény: szocsmarci #37267#37268
szocsmarci,

Te egy egyszerű IR hőmérőről írsz (igen, nekem is van ilyen). Amiről Zsezse beszél az ingadozásokat jelzi ki.

szocsmarciVálasz erre
2012-12-30
09:16:57
Előzmény: zsezse #37264#37267
Pont ilyen készüléket akarok venni, csak más típust: Non-Contact IR Infrared Thermometer Laser Point GM550 -50-550°C ebay, itt csak 4.000 Ft. Kicsit keskenyebb az érzékelési "nyaláb", és magasabb a hőmérséklet tartománya.
Állítólag jó dolog, nem csak a hőszivárgást lehet vele mérni, hanem radiátorok és padlófűtési körök beszabályozásban is segíthet. Akik használják, azt mondják, hogy pontos szerkezet (gondolom a belseje megegyezik mindegyiknek, mármint az érzékelőket ugyanaz gyártja). De szerintem Róbertnak is van, a fórum tetején az állandóan váltakozó képeken szerepel egy ilyen.
2012-12-30
08:36:16
hallo

hasznalt mar valaki ilyet?
tapasztalatok?

Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Mérések - IR Thermometerlapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva