English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Vegyes kazán és pufferlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-02-09
13:18:43
Előzmény: zsezse #24910#24915
Zsezse,

Köszi a tippet!

Egy korábbi hozzászólásodat gondoltam végig a Füstgáz/Víz adapterrel kapcsolatban:
"en/mi nem javasoljuk a fustgaz hocserelot, mert szvsz felesleges. Sandor irt errol anno egy jo hosszu hozzaszolast, melyben leirta, hogy a kazan huzatot ugy kell megvalasztani, hogy a kiaramlo fustmennyiseg a leheto legmagasabb hofoku es a legkisebb mennyisegu legyen. Igy elkerulheto a katranyosodas, es a felesleges veszteseg. A mai kazanokon mar szinte mindegyiken van fustgaz pillangoszelep a fustcsoben, amivel az uzemmeleg kazannal vissza tudod csokkenteni a huzatot, beinditani a faelgazositast a normal vegyes tuzelesu kazanoknal is. Itt kb 10%-ra csokkented a huzatot, ezt mar nem szabad visszahuteni.
a hot a kazanban kell megfogni, ami mar kiment, az hadd menjen."

Tényleg nem hitetlenkedésből írom, de mi lenne ha a kazan fustgaz szelepét hagynám nyitva ahogy van és az adapterből nyerném ki a kraftot?
Átfogalmazva, a kérdés az, hogy melyik a nagyobb:
Kazán szelepe által keletkezett hatásfoktöbblet VS adapter teljesitmenye ami állítólag 10 kW?

Mivel a faelgázosítás nem jöhet szóba (vegyes tüzelés miatt), próbálok még az elején a leghatékonyabb mo-t megtalálni, ahogy Te is javasoltad.

Köszi a helpet!!
Balázs
2012-02-09
11:48:08
Előzmény: HBalazs #24908#24910
hbalazs
ez a "tulmeretezes" meg abbol az idoszakbol ragadt rank, amikor nem hasznaltunk puffert, es ha tulfutotted a lakast, akkor valoban pocsekoltal, mert vagy a kazant kellett visszafojtanod, hogy ne főjj meg a lakasban vagy szelloztetned kell folyamatosan. Ha a felesleges hot el tudod tarolni a pufferben, akkor csak tarolasi vesztesegeid lesznek.

ha meg tudod oldani a puffer hazon beluli elhelyezeset, akkor a vesztesegei a hazon belul maradnak, futheted vele a garazst/mosokonyhat, stb.
enyhebb napokon pedig elegendo lesz akar 2-(3?) naponta begyujtanod.

pontos(abb) szamitasok alapjan nehez barmit is mondani, hogy mekkora kazant valassz, de altalanossagben elmondhato, hogy egy ~100nm-es jol hoszigetelt hazhoz napi 1000-1500L melegviz elegendo szokott lenni futesre.
Esszeru keretek kozott erdemes minel nagyobb puffert beszerezni, mert a retegzodes miatt lehet azt kevesbe is feltolteni.
Sandornak pl tobb, mint 7000 L all rendelkezesre, nekem 2200.
a nagyobb kazannal nyilvan gyorsabban fel fogod tudni futeni a puffert.
szerintem 30-50KW-ig neked barmi jo lesz, nagy kulonbseg nincs sem arban sem teljesitmenyben. 50KW-hoz minimum 2500L-t erdemes tenni, 30KW-hoz minimum 1500L.

ha tul kis kazant valasztasz, meghosszabbodik a puffer felfutesi ideje + tobbet kell foglalkozz a tuzelo elokeszitesevel.

2012-02-09
11:25:16
Előzmény: zsezse #24878#24908
Szia Zsezse,

Én is inkább a lemez mellett állok. Fával, kerti hulladékkal, stb fűtenék, nyitott vagyok mindenre, így a lemez vegyeskazán jöhet csak szóba.
A házunk 130 nm (lesz), szigetelt falakkal, ablakokkal, födémmel.
Szerinted mekkora kazán / puffer méret illik a házhoz?

(az én elképzelésem 30kW + 2000l, de lehet nagyobb kazán is, gazdaságosabb??)
Csak azért kérdem, mert sokan azt monják, h a kazán méretezése dontő fontosságu és a tulméretezéssel gazdaságtalan lesz a rendszerem... (?)

Köszi&Üdv
balázs
2012-02-09
07:03:17
Előzmény: szocsmarci #24851#24887
"a kazántermosztáton beállított értéket, tehát a 45-50 C-t."

Miért 45-50? Az esbe vtc ha 60 fokos kb 65-70-en nyit.
Ez alatt felesleges a szivattyút járatni hiszen nem keringeti a vizet mert az Esbe zár.
Ha 80 fokos a kazántermosztát beállítása az 80 fok alatt kikapcsol.
Ergo nem keringetheti nem hűti vissza a vizet.
vagy nem jól látom?
2012-02-08
23:07:48
Előzmény: Hbalazs #24870#24878
hbalazs
nekem lemezkazanom van, de a kornyezetemben tobbeknek ontveny. Egy biztos, hogy baromi nehezek es ha vigyazol ra, tovabb tartanak, de egy jol megvigyazott lemez kazan is birja szerintem egy 15-20 evet. a mienk 20 ev utan lyukadt ki, mert leengedtuk belole a vizet.
a lemez kazan olcsobb, gyorsabban reagal, kisebb a hotehetetlensege es alt. nagyobb az ajtaja. szoval en azt valasztanam. konnyebb javitani is, ha barmi gondja lenne.

az egyik baratomeknak ilyen SAS ECO kazanjuk van, az a kombi tipus, amihez van csigas behordo is, de faval is tudnak tuzelni benne. Ok meg vannak elegedve vele, de ok szotyival tuzelnek. Eleg borsos ara volt, valami 600 korul.
nem elgazositos, csak ventillatoros.

mar irtam: azt dontsd el, mivel akarsz tuzelni:)
ha kuglival, akkor nezegess faelgazositot ennyi penzert szerintem. Ha "szemettel"(=tusko, apritek, kartonpapir, venyige, korhadt tusko, karacsonyfa, fureszpor, zsakos kukorica csutka, pletykas oregasszony, babkaro, stb) akkor pedig egy nagytuzteru vegyes kazant nezz.
A kistuzteruekben ugyanannyit fogsz hasogatni, cserebe tobbszor fogod pakolni, es a hatasfoka is elmarad a faelgaztol. Ha (sokat) fizetsz a faert, akkor nem szabad pocsekolni, igyekezni kell minel jobb hatasfokkal eltuzelni.
szocsmarciVálasz erre
2012-02-08
22:15:37
Előzmény: Hbalazs #24865#24872
Mellékelem Sándor kedvenc táblázatát. Ez a műszaki adattábla, nem a rajz.
www.szakszer.hu/sites/default/files/muszaki_tabla.pdf

2012-02-08
21:39:30
Előzmény: zsezse #24866#24870
Szia Zsezse,

Köszi a választ!
és mit gondolsz az öntvény vs. lemezkazánról fatüzelés esetén.
Hallottál már valaha a lent mlitett SAS kazanrol? a robbantott ábra (lent) elég meggyőző, onak tunik nekem bar kezdő vagyok még...
Javasolnál inkabb egy hagyományos elrendezésűt inkább?
Köszi elore is!!
Udv
Balázs
2012-02-08
21:21:11
Előzmény: Hbalazs #24865#24866
hbalazs
szaraz faval tuzelve ez nem jellemzo. A tuzeles elejen, amig a fa langra kap, a rendszer felmelegszik a tuzelo kiszarad, az illoanyagok eltavoznak a nyitott kemenyen at.
Utana mar nem jellemzo a katranyosodas.
A kazanvedo szelep is ezt segiti megakadalyozni. Szoval ettol ne felj.

en pl betettem egy extra terelolemezt, hogy meghosszabbitsam a fust utjat.
vizes faval tuzelve meg mindegy:)
2012-02-08
21:17:13
Előzmény: szocsmarci #24851#24865
Szia SzocsMarci,All,

" Az a jó kazán, ami már kiforrott. Hiába hosszú a füstgáz járat hossza, ha az első héten lerakodik rá a szennyeződés, és a hatásfoka visszaesik a felére"
Ez OK, viszont előfordulhat szerintem a jol bevalt kazanoknal is...vagy a hosszabb fustjarat miatti (picivel) alacsonyabb homerskletu fust okozhat lerakodast..(?)

Muszaki adatokat találtam (csatolva).
Másik nagy dilemmám, hogy az öntöttvas kazán fatüzelés esetén nem gazdaságtalanabb mint egy lemezkazan??

Üdv
Balázs

szocsmarciVálasz erre
2012-02-08
17:52:35
Előzmény: HBalazs #24837#24851
1. Miért kell füstgáz termosztát?
Képzeld el, hogy este van, a puffert már feltöltötted, tehát meleg a tetejétől az aljáig, és kialszik a kazán. Mi történik? A kazánköri szivattyú megy, elvileg töltené a puffert, de már nem tölti, hanem inkább hűti, mert kialudt a tűz. A kazán kilépő csonkján a termosztát még mindig meleget érez, mert a szivattyú a puffer aljából melegvizet szív a kazánba, és egy kis hűlés után a kazánon meg is érkezik a termosztáthoz, majd megy a puffer tetejébe, onnan meg az aljába, és így tovább. A lehűlő pont a kazán lesz, mivel a kazánhelységben lévő levegő huzata hűteni fogja a kéményen keresztül. Ez addig megy így, amíg a puffer el nem éri a kazántermosztáton beállított értéket, tehát a 45-50 C-t. Tehát kiinduló pontban volt egy meleg kazánod, és egy 90C-os puffered, a végén lett egy 50C-os puffered, kazánod, és egy kellemesen meleg kéményed.

2. Az a jó kazán, ami már kiforrott. Hiába hosszú a füstgáz járat hossza, ha az első héten lerakodik rá a szennyeződés, és a hatásfoka visszaesik a felére. A Fűtőbernek is volt régen egy szuper nagy beépíthető hőcserélője a tartályához, mindenki ezt használta. Aztán elvízkövesedtek, mert olyan sűrű volt a csövezése. Egy év után már nem tudta átadni a hőt, az egész hőcserélő egy nagy vízkő tömb volt. A katalógusában még sokáig szerepelt, de már nem gyártották, mert egyszerűen nem működött a gyakorlatban.

3. Ezt a kazánt nem ismerem, olyan mintha faelgázosító lenne (a ventilátor miatt), de mégsem az. Jól néz ki, de sehol nem találom a műszaki adatokat, ez már gyanús ( www.balla-sol.hu/ ). A puffert nem tudod elhagyni, az mindenképpen kell egy új (modern) házba.
2012-02-08
14:41:55
Előzmény: zsezse #24762#24837
Zsezse, Szocsmarci,

Köszi a tanácsokat! Valóban, a visszacsapók hiányoznak.
Lenne még 3 kérdésem :)

(1) A füstgáztermosztát arra lett kitalálva, hogy HA a kazan > 60C de a pufiban is van pl 70C akkor a csőtermosztáttal sorba kötve, csak akkor inditja a vizet a pufiba ha az >70C, tehat valóban futse ?
Mert ha ez igy van, nem értem, mi vezérli (márha nincs vezerlo beiktatva) pl mikor pufiban 50C van s kazán 60C..gondolom nem varja meg, hogy a kazán elérje a 70C-t... Ha a lakás kéri a meleget, akkor egyben tölti is a puffert - azaz hűti(?).
Ezt a logikai gubancot szeretném tisztán látni.

(2) Mit szóltok ehhez a kazánhoz (csatolva): SAS márka, elég igeretesen néz ki, viszont öntvény és ha jol tudom elsosorban szénnel üzemel hatásosan. Amit Szocsmarci ajánlott (Junkers Superclass) is öntvénykazán... Szerintetek a lemezkazánnak nincs nagyobb hatásfoka fatüzelés esetén (az lesz)? Másrészt az öntvénykazánok belső kialakítása egyenletlenebb, talán több hőt le tud adni a körülövező viz szamara...
Kazánválasztásnál én személy szerint azt nézem, h mennyire robosztus, a fustjáratok hossza utal a hatásfokára (?).
(3) A SAS kazánon van egy segédventillátor+ mikroprocesszoros vezerles ami segíti a LASSÚ égést...ez nekem uj..ha lassan tüzelek az gazdasagtalan, nem tudom a fa tüzelőértékét maximalisan kinyerni + katranyosodik a kazan,kémény. Ha valaki meg tudna győzni, hogy ez nem így van (nem a gyártó), talán még a puffer mellőzésén is elgondolkodnék.

Mit gondoltok? Köszi asegítséget!!!
(ja, vizmelegítő adapterről lebeszéltél Zsezse...ezt a pénzt (120E) inkább a kazánba fektetem)

2012-02-08
12:07:36
Előzmény: szocsmarci #24794#24816
szocsmarci
igen, ez az ajanlott bekotes, de vitatkoznek. nekem pl nem szempont, hogy a pufferrol is tudjam tolteni, viszont 1-gyel kevesebb szivattyu kell a lenti bekoteshez, es megfeleloen meretezett HMV taroloval ez mukodokepes megoldas lehet.
ill. annyival nagyobb puffert is erdemes betenni ha a pufferrol is akarom tolteni.
szocsmarciVálasz erre
2012-02-08
08:57:08
Előzmény: zsezse #24762#24794
A HMV tartályt egy külön körnek kell felfogni a fűtési körök mellett.
Ha nem megy a kazán, de a puffer meleg, akkor is kell tudnia tölteni a HMV tartályt, mindenképp a puffer után kell tenni, külön szivattyúval, ami csak akkor megy, ha igény van rá.
2012-02-07
22:23:00
Előzmény: HBalazs #24733#24762
Hbalazs,
eloljaroban annyit, hogy ez a rajz nagyon hasonlit az en rendszeremhez.

alakul a rajzod, de hianyzik rola pontosan 3 darab visszacsapo szelep.
1) a HMV tolto ag eloremenojebol
2-3) a padlo es radiatoros kor eloremenojebol

Ok: 1) ha a pufferbol huznak a lakasszivattyuk a melegvizet, akkor a HMV tartalyon at is keringene viz + gravitaciosan lenne eselye a viznek kikeringeni. De inkabb az elso a problemas
2-3) ha csak a padlo v a radiatoros kor menne, akkor lehetosege lenne egyik kornek a masikbol vizet athuzni. celszeru ezt megakadalyozni

szocsmarci:
ha a HMV tartalyt a puffer utan kotod, akkor az eletben nem fog megkeringeni benne a viz, ugyanis ha mennek a lakassszivattyuk, akkor azok nem engedik, hogy abba az agba is menjen ho. en is igy jartam, ezert atkotottem a puffer ele, ahol a kazanszivattyu tudja tolteni azt. Tehat en ezt igy hagynam.

Hbalazs,
meg 1 dolog: ha csak csotermosztattal akarod vezerelni a kazant, akkor a puffert nem fogod tudni 60 fok fole vinni. Vagy egy fustgaztermosztatot szerezz, vagy inditsd magasabb hofokrol a kazan szivattyut (pl 80fok), igy akkor nem hul vissza a puffered.

en/mi nem javasoljuk a fustgaz hocserelot, mert szvsz felesleges. Sandor irt errol anno egy jo hosszu hozzaszolast, melyben leirta, hogy a kazan huzatot ugy kell megvalasztani, hogy a kiaramlo fustmennyiseg a leheto legmagasabb hofoku es a legkisebb mennyisegu legyen. Igy elkerulheto a katranyosodas, es a felesleges veszteseg. A mai kazanokon mar szinte mindegyiken van fustgaz pillangoszelep a fustcsoben, amivel az uzemmeleg kazannal vissza tudod csokkenteni a huzatot, beinditani a faelgazositast a normal vegyes tuzelesu kazanoknal is. Itt kb 10%-ra csokkented a huzatot, ezt mar nem szabad visszahuteni.
a hot a kazanban kell megfogni, ami mar kiment, az hadd menjen.

a kazan kivalasztasanal eloszor azt kellene meghataroznod, hogy mivel szeretnel futeni, mihez jutsz hozza olcson, mennyi idod van. Sajat velemeny, hogy vegyel magyar kazant, mert 1) az magyar :) 2) hamarabb kapsz hozza tamogatast, ha gondod van, mint egy importhoz
erdemes korbenezni a hasznaltpiacokon is. rengeteg kazant adnak el 1-2 szezon utan, miutan nem tudjak oket korrektul kezelni, es csak a bosszusag van veluk. Nekik olcsobb eladni, mint megtanulni kezelni es elolvasni a gepkonyvet.
Ilyenkor jon az "ismeros futesszerelo haver" aki megmondja a frankot, hogy az XY termeket kell venni, mert az a tuti, mert a Jozsinal is az van, es lecserelik. Szoval en a mai fejemmel tuti nem vennek ujat.

Ha csak faval szeretnel tuzelni es van idod hasogatni stb akkor barmelyik "normal" tuzteru kazan megfelel erre a celra, ha azonban agtusko, tusko, ne adj isten balazott tuzelo is akad a kornyekben, akkor nagytuzteru, balas kazanokat nezz. Nekem Calor V50-esem van, nemi atalakitassal az en igenyeimet kielegiti. Ehhez ugyan nagyobb puffer kell, fajlagosan tobb tuzelot eszik, cserebe kevesebbszer kell pakolni es el lehet felejteni a hasogatast es 90 cmig befogad mindent. Letezik belole 30Kwos is, esetleg nezd meg azokat. Ha van/lesz helyed tuzifat tarolni es csak faval szeretnel tuzelni + hosszutavra tervezel, akkor elgondolkodnek a helyeden egy faelgazosito kazanon.
szocsmarciVálasz erre
2012-02-07
20:15:35
Előzmény: HBalazs #24733#24752
Szia
Innen el tudsz indulni: www.buderus.hu/files/201110211147370.R1%20%28G124,%20G211,%20SU,%20LP,%20HV,%204XXX,%202%20FK%29.pdf
Kitöröltem a felesleges dolgokat belőle, mellékeltem a szerintem jó rajzot. A HMV tárolót célszerű a puffer után tenni, ettől eltekintve kb jó a Te rajzod is. Csak ezt nem tudom, mi a kép legalján a kék és piros vonal, talán HMV vezeték cirkulációval?

Nem muszáj Buderust venned, jó helyette más is (magyar, cseh, olasz, stb.). Azt döntsd el, milyen típusút akarsz (faelgázosító, vagy sima vegyes tüzelésű, esetleg pellet). Gondolom a sima vegyes tüzelésűre gondoltál először, abban is a nyitott rendszerre köthetőre, amit én nem javaslok. Inkább legyen zárt rendszerre köthető, nem kerül O2 a rendszeredbe, és magasabb lesz a fűtési rendszeredben a nyomás (nem lesz kis légbuborék a kazántestben, és nem fog elkavitálni a szivattyúd). 350e Ft-ból szerintem kijön egy normális is. Én már láttam ilyet, ez szerintem jó: www.kazanwebshop.hu/sites/default/files/supraclasscomforts_hocserelovel.pdf
A füstgáz hőcserélővel kapcsolatban annyit mondanék, szerintem jó dolog. Csak azt nem tudom, hogy mikor lehet alkalmazni. Ha kicsi a kéményed, akkor annyira visszahűtheti a füstgázt, hogy nem lesz huzata a kazánnak. Ezt a hőcserélőt a kazánhoz és a kéményhez kell méretezni. Például a fenti Supraclass kazánban van egy kar, amivel a füstgázt lehet terelni a kazánban. Ha elfordítjuk (szigorúan akkor, ha bemelegedett a kazán), akkor még egy járaton megkeringteti a füstöt a kazánban, és ezáltal jobb lesz a hatásfoka a készüléknek. Ha még egy ilyet ráakasztanál, akkor végképp visszahűtenéd a füstöt, amit el kell kerülni (kondenzáció, kátrányosodás). Javaslom olyan emberrel méreteztesd le, aki ért hozzá, de nem kötődik a termékhez (magyarul ne a füstgáz hőcserélő forgalmozóját bízd meg ezzel).

2012-02-07
16:21:14
Szia Sándor, all

Végignyaltam a hozzászólásokat és rengeteget tanultam belőlük, most már van egy kép a fejemben, hogyan is szeretném / kellene kinéznie egy kazan-puffer rendszernek, köszi mindenkinek.
Megfogadom a tanácsodat, a szakszeres "alap" bekötés nálam nyerő :)

A rendszert csatoltam, megnéznétek, hogy jó lesz-e?
Jelenleg még csak egy telkünk van :) de ha lecsukom a szemem látom a házat 130 nm, egyszintes, szigetelt falak+ablakok+födém, remélhetőleg alacsony hőigénnyel.

Most nagyon vacilálok a kazán típusán. Keresek egy jó minőségű lemezkazánt, ami a lehető legjobb hatásfokkal bír (persze az ára is fontos)... kihuzom a kezem a biliből :)
max 350 ezer a plafon. Nézegettem webshopokban mindenfélét, de nem találtam olyat ami azt mondaná "vegyél meg mert ennyivel többet tudok a többitől"..
Kb 30kWra gondoltam.
(1) Tudnál(tok) ajánlani párat?

Másrészt érdekelne a véleményetek a köv termékről:
Vízmelegítő adapter (csatolva), amit elsosorban légfuteses kandallokhoz árulnak, de arra gondoltam, hogy a beiktatásával plusz energiát tudnék kinyerni, amit vagy a HMV, vagy puffer toltesere haszosíthatnék (elvileg 10kW). Gondolom hátránya hogy hűti a füstöt/ kéményt, bár ha nagy intenzitással fűtök a puffertoltés miatt, talán nem érzi meg annyira a kémény ezt a hőmérsékletcsokkenést.
(2) Mi a véleményetek?

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv
Balázs

szocsmarciVálasz erre
2012-01-04
12:53:40
Előzmény: joskaistvan #22682#22687
Szia
Ezt a füstcső termosztátot már feltették ide, de azért köszi mégegyszer. Mennyibe került Neked? Az interneten sehol nem találok róla árakat.

A javasolt kötés szerintem két víztermosztát és egy füstcső termosztát. Ahogy Te is írtad, kiegészítve azzal, hogy a füstcső termosztát még sorba van kötve egy másik víztermosztáttal.

joskaistvanVálasz erre
2012-01-04
10:34:28
UPDATE füstcső- termosztát ügyben:
Ahogyan votinka is írta az a jó megoldás, hogy füstcsőtermosztát és kazánvíz termosztát párhuzamosra van kötve. Vettem egy laddomat füstcsőtermosztátot és ennek a használatija is ezt javasolja. Tehát ha a füstcsőtermosztát elér egy bizonyos beállított hőfokot indul a laddomat. DE van olyan eset is amikor pl. a parázs is meg tudja rottyantani a vizet. Ekkor jön képbe a kazán termosztát ami 90 fokra van beállítva és ez is tudja indítani a laddomatot. Feltöltöm a használatit hátha érdekel valakit. Üdv.

cameldriverVálasz erre
2011-12-28
17:25:12
Előzmény: zsezse #22331#22339
Már 9 éve evvel fűtök de még nem volt bumm. Pedig itt nálunk Vajdaságban volt minden ami az áramszünetet illeti,néha ment akumlátorról átalakítóval a pumpa de vészhelyzet még nem volt.A kazánt illetően igaz hogy maszek csinálja de most már 14-15 év tapasztalattal egy komoly gárdával évi pár száz darabot állítanak elő.Két osztó azért van mert 2 szintes a házam (lenti és fenti padlófűtés). A 4 utas szelep feladata lett volna a padlófűtés beáramló vízhőfokának szabályzása ami működött is amíg elektromos kazánnal melegítettem.
2011-12-28
14:41:12
Előzmény: cameldriver #22326#22331
cameldriver

zart rendszerben uzemelteted? a zart tagulasi tartaly miatt kerdezem.
Van hozza biztonsagi hutokor kiepitve?
ha nincs, akkor konnyen bumm lehet a vege, mert ha jol latom, ez valami maszek kazan akar lenni.
Ezt epitsd ki elsonek, mindenek elott!

a 4 utas keveroszelepnek mi a funkcioja?
jo lenne latni egy rajzot a rendszeredrol, mert igy darabokban lefenykepezve nem teljesen latom at, mi hova megy, miert van 2 oszto-gyujto, stb

Ez a kazan kicsit nagyobb, mint az en 50kWos balas kazanom, ugyhogy szeirntem 55-60KW minimum van.
Ehhez egy 2500-3000L -es tartalyt minimum illeszthetsz.

a bekotest egy T idommal es egy kazanvedelmi szeleppel tudod a legegyszerubben megoldani.
Ha szerencsed van, az 1000EUR-ba meg akar bele is ferhetsz.
cameldriverVálasz erre
2011-12-28
11:47:47
Előzmény: dejoe #22324#22326
Ezt szeretném kideríteni hogy mekkora puffer lenne ideális , a meló részét megcsinálnám cinezés kócolás fúrás ...
A kazán 135cm hosszú bálás kazán a képen látszik lehet hogy egy kissé túlméretes ezért is kellene a tartály nincs a teljesítményéröl adat
Ez a rész lenne a pufferre csatolva így 5/4-es csővel

2011-12-28
11:23:04
Előzmény: cameldriver #22322#22324
"1000 eurós befektetésre gondoltam"
attól függ elég lesz-é...
Mekkora puffer ? (mekkora teljesítményű a kazán ?)
Mennyi a "sajáterős" meló ? Vagy szaki csinálná ?
cameldriverVálasz erre
2011-12-28
11:07:03
Előzmény: dejoe #22320#22322
Erre mifelénk még nem igen elterjedt ez a puffer dolog a szerelők elég szélsőséges véleménnyel vannak, de szerintem nálam a bálás kazán miatt szükséges lenne.Kb egy 1000 eurós befektetésre gondoltam. Tisztában vagyok azzal hogy az egész csövezést meg kell bontani ezért a fűtési szezon után lenne esedékes csak most informálódok és próbálok egy kis jártasságot szerezni a témában.
cameldriverVálasz erre
2011-12-28
10:58:26
Előzmény: cameldriver #22319#22321
Egy 4 utas keverőszelep van eddig. de szeretném a pufferból külön ágon bekötni a radiátorokat és egy másik ágon itt is egy termosztatikus szeleppel szabályozva a padlófütést mi a véleményetek?

2011-12-28
10:56:17
Előzmény: cameldriver #22318#22320
Mármint milyen ajánlatra vársz....
Mennyit "szánnál" rá ?
Mert ahogy nézem teljesen "szét kell borítani" a rendszert..szivattyú előremenőben.
Meg szelepek, csapok, +szivattyú, puffer ...

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Vegyes kazán és pufferlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva