English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Vegyes kazán és pufferlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-05-02
09:26:53
Előzmény: hunbadman #29025#29029
Hello hunbadman!

Saját tapasztalatom, hogy a szigetelés az első. Utána a szigetelés finomítása.
Utána már nincs értelme hatalmas tűzelés-tárolás kialakításának.

2800-3200m3 gázról lejöttem 1600-1700m3/év fogyasztásra. Állandó (éjjel-nappal) hőmérsékletre van beállítva a ház. Kísérleteztem, és nincs gyakorlati haszna a kapcsolgatásnak ( 3°C-nál nagyobb eltérésnél már rosszabb a heti fogyasztás).

Üdv: Pali

hunbadmanVálasz erre
2012-05-02
07:53:52
Hello Mindenki

Egy kis szakértöi segitség kellene töletek...

szóval a tervem a következő

lenne egy 220 nm családi ház aminek napközben csak egy 60 nm részet este pedig a 160 nm reszét kellene kifűteni.

Most tervezem a visszatereést a vegyestűzelésre ismét ...

Kazánnak egy : Celsius CR-35 rönkégető kazán 35 kW. terveztem mert elég nagydarabb fahasábok is beleférnek

3 x 1000 Liternyi puffertartályt gondoltam (azért nem egybe mert nem fér el..) zárt rendszerben kb egy 300 literes tágulási tartállyal és persze biztonsági hőcserélővel ellátva meg Laddomat puffer töltő + Laddomat Füstgáz-termosztát

a fűtésen három kör lenne : 2 radiátoros es 1 padlófütéses (meg lenne itt meg egy HMW is a rendszerben ami mar megvan)

minden fűtési körnek külön termosztát lenne

es a tervem az lenne amit megszeretnék valósítani, hogy naponta csak egyszer fűtök be(Gondolom az első felfűtés hosszabb időt venne igénybe de utána nem engednem 50 C alá visszahűlni a vizet a tartályokban)

(ja az idei szezonban 3000 köbméter gázt használtam
Ablak csere már volt, de külső szigetelés majd csak jövőre jön.)

kérdésem a következő:

sima puffer kell vagy hőcserélős

mert ugye ha sima van akkor a kazan 2" kimeneti csövet egyböl mehet a a laddomaton keresztül a tartályokban es akkor ugye nem lehet baj a hőcserélő szük keresztemtszete.

De ha hőcserélőst teszek be akkor ugye s hőcserélő spirál mérete leszűkíti a keresztmetszetet plusz akkor ugye teljesen el lesz szeparálva egymástól a kazán kör és a fűtőkor tehát kell egy plusz tágulásitartály a kazán körére is.

viszont a kazán ugye lassabban tudja átmelegíteni a tartályokban lévő vizet.

a másik kérdessem hogy minden fűtési körre kell külön szivattyú vagy lenne egy a puffer tartály után és a köröket meg automata szelepekkel lehetne lezárni vagy ez tulságusan le lassítaná a keringési sebességet?

Esetleg tudtok valami jó kis tervező progit amivel össze lehetne dobni egy épkézláb tervet?

előre is köszönöm a segítséget

Krisztián
2012-03-04
22:54:05
Előzmény: grhossyn #26597#26634
grhossyn!

A fatüzeléses bojlerben kevés kátrányt kibocsájtó és nagyon száraz fát használtak.
Az általában 80l víztömeget használat előtt felmelegítették 70-80 fokosra. Akkorra már az addig esetleg lerakodott kátrány kiégett a kazánban lévő füstcsőből.

Ez a bojlerfajta a kicsi tűztere miatt nem volt alkalmas átfolyós rendszerű vízmelegítésre, mint egy kazán.

A kazánoknál, mint zsezse is írta, a nagy tűztér - kevés vízmennyiség, a fatüzeléses bojlernél a kis tűzér - nagy vízmennyiség a "párosítás".

Az általad elképzelt kazán inkább egy mozdonyhoz hasonlít. Viszonylag nagy tűztér, sok füstcső és kevés víz. De a legfontosabb, hogy a szükséges teljesítmény eléréséhez komoly huzatfokozásra van szükség.

Olcsóbb egy gyári kazán, mint egy kísérletezés. Hacsak nem vagy profi kazántervező.
grhossynVálasz erre
2012-03-04
13:10:47
Előzmény: zsezse #26595#26597
Köszi a választ.

Ez csak ötlet volt, az alapján hogy a fatüzelésű bojlerek is így működnek igaz ott sokkal kisebb a tartályméret.

2012-03-04
12:19:32
Előzmény: grhossyn #26586#26595
grhossyn

a vegyestuzelesu rendszer halala a katrany, aminek a fo kivaltoja az alacsony visszateru viz homerseklet.
ezmiatt a mai "modern" vegyestuzelesu rendszerekben igyekszunk ezt az erteket 60 fok felett tartani, kulonosen pufferrel rendelkezo rendszereknel hasznaljuk eloszeretettel az ugynevezett kazan vedelmi szelepet.

Ez a te altalad vazolt rendszerben kivitelezhetetlen. Nem tudom, mekkora tuzteret tervezel hozza, de 600 L terfogatra nem olyan tul nagy, tehat a tuzter sem lesz tul nagy.
lassan fogja felfuteni, ez egyreszrol kesleltetest hoz be a futesbe masreszrol folyamatosan hidegviz lesz a tuzter tuloldalan.
a 60x60as zartszelveny keresztmetszete 36cm2, ebbol a fust kb 28 cm2-t fog hasznalni, de nagyon hamar el fog tomodni pont ezmiatt, mert intenziv lesz a hutese.
a 200as cso keresztmetszete 283cm2, 150es: 176cm2
minimum 6 darab ilyen cso kell ahhoz, hogy a 150es keresztmetszetet elerd.
hogy fogod ezeket a kis csoveket tisztitani?

en ezeket a hatranyokat latom elso korben.

vedd figyelembe, hogy a hazilag keszitett kazanok egyik fo hianyossaga az un. hasadofelulet kihagyasa. erre azert van szukseg, hogy egy esetlegesen felgyulemlo tulnyomas eseten ha minden biztonsagi berendezes csodot mond ne tortenjen baleset, egy gyengitett varrat menten repedjen el a kazan, es ne robbanjon fel.

milyen elonyeit veled ennek a megoldasnak egy normal kazan + normal puffer rendszerrel szemben?

grhossynVálasz erre
2012-03-04
12:02:36
Üdvözlök Mindenkit!

Tegnap regisztráltam a fórumra, elég sok hozzászólást végigolvastam.

Szakmai kérdésem és véleményre lennék kíváncsi egy pufferrel kapcsolatban.

Milyen ötletnek tűnik az, ha egy puffert úgy alakítunk ki mint egy fatüzelésű bojlert persze nagyobb méretben (kb.600-700liter)

A tartály alatt lenne a tűztér és a tartályon keresztül menne a füstcső kb.4-6 db
60x60-as zártszelvény és esetleg mellé építeni még egy kb. ugyan akkora méretű tartályt a ház igényeinek megfelelően. Plusz szigetelés és erről menne a radiátorok felé a melegvíz.
Mennyire le ez véleményetek szerint működőképes és hatásos.

Előre is köszönöm az észrevételeket és véleményeket.

Üdv.
grhossyn
2012-03-01
17:01:03
Előzmény: Atus65 #26414#26432
atus65
ismeros erzes:)
a kartonpapir halistennek nagyon jol eg.
a sima ujsagpapirt csak kb 20%-ban adagolom a tuzterbe, 2-3 toltet utan eg el teljesen, akkor neha megkaparom.
2012-03-01
10:07:48
Előzmény: zsezse #26330#26414
Bocsi,hogy belekotyogok....

Papírt csak akkor vigyél a portára, ha rengeteg időd van a kazán mellett ücsörögve tüzelni.
Én a cégtől vittem haza kb:3 m3 papírhulladékot, régi íratok stb, hát mitmondjak állandóan piszkálni kell, mert bealszik, sok a "hamu", a fűtőérték csak a fellángoláskor elfogadható, szóval nagyon macerás.
2012-02-28
22:15:22
egy strigula a vegyes melle:
a minap egy helyi kisvallalkozas udvaraban jartam. tucatszamra allnak a karton dobozok megtomve kisebb darab kartonpapirral. Kutyanak sem kell. Ill egyszer ha arra jarok elhozom majd utanfutoval, amit tudok.
par hetre elegendore saccolom az ott felhalmozott papir mennyiseget.

hbalazs:
szerintem mar irtuk: ha vasarolod a fat, akkor a faelgaz takarekosabb, mint egy normal vegyes.

ha van lehetoseged olcson/ingyen mindenfele tuzelo "szemethez" hozzajutni (kereg, kartonpapir, venyige, tusko, zsakos barmi (bab, kukorica, fureszpor, stb)), akkor a vegyessel nyilvan olcsobban ki tudsz jonni a kisebb hatasfoka mellett is.
villam64Válasz erre
2012-02-12
12:54:28
Előzmény: szocsmarci #25121#25125
A veszteséghez, az is hozzátartozik, hogy a nagyobb pufferben alacsonyabb hőmérséklet is elég, ami tovább csökkenti a veszteséget. A 2000 literes tartályom rossz szigetelés mellett, a mostani külső hőmérsékletek mellett, az udvaron 1 hét alatt sem éri el a fagypontot 20 °C-ról. A tömeg is védi. De nem szándékozom mindig ilyen alacsony hőfokon tartani. A 24 kW-oshoz valóban az 1000 liter közelítőleg. De ez nincs messze a kazángyártók ajánlásától az 50 liter kilowattonként. Az 1200 liter. Ezzel nincs is gond. Csak amikor irreálisan alája mennek, és azt hiszik, hogy pufferként működni fog. Pedig akkor már csak arra lesz elég, hogy a feleslegesen rátett tüzelőt levezesse. De itt nem ez a célunk. Ezért kérdezünk előbb összehasonlító adatokat a meglévő fűtésről, és házról, hogy pontosabb puffer mérettel szolgáljunk. Ezt tervezéskor is figyelembe kell venni. Ezután jöhetnek a variációk. A nincstelenség a tervezők ellen is dolgozik. Igaz a 70-es évekbeli szabályok miatt is szar a házam. Tehát a tervezőknek is lépniük kell az újabb megoldások felé.
2012-02-12
12:11:57
Előzmény: szocsmarci #25121#25122
'A puffernek van egy olyan tulajdonsága, hogy nem lehet belőle minden hőt maradéktalanul kivenni. Tehát lesz egy olyan hőtömeg, ami egész fűtési szezon alatt ott van, hasznosítatlanul. Minél nagyob a puffer, annál nagyobb ez a hőtömeg, ami tulajdonképpen hőveszteség.'

ezt kifejtened?
a feluletfutesek elterjedesevel a visszetero homersekletek egyre inkabb kozelitenek a belteri levego homersekletehez. Nekunk pl 30 fok alatti/koruli a visszateronk a tarolok pedig a szuterinben vannak, kb 19-20 fokos helyisegben.
miert ezt a veszteseget emeled ki, hiszen ez jelentektelen a felfutott puffer vesztesegeihez kepest.

"a meret gondot okoz." a kreativitas meg nem ismer hatarokat:)
eloszor en se tudtam elkepzelni, hogy hova tegyem, de aztan addig addig agyaltam, amig lett helye. fekvo tartalyokat konnyebb elhelyezni. vegso megoldaskent pedig mindig a foldbe akarom leasni oket:)))
szocsmarciVálasz erre
2012-02-12
12:04:06
Előzmény: zsezse #25111#25121
"Megkockaztatom, hogy ha a 2000L-es pufferben csak 1000L-t tarolok el, minimalisan tobb lesz a hovesztesegem, mint egy 1000L-es 100%-osan feltoltottben."
- most, hogy így mondod, ebben igazad van, a térfogat köbösen nő, a felület csak négyzetesen. Ezért nem nőnek nagyra a bogarak, mert a potrohukon keresztül lélegeznek, és ha nőne a testtömegük, akkor arányaiban nem tudna ugyanakkora felülettel nőni a potrohuk (feltételezve, hogy egységnyi tömegnövekedéshez egységnyivel több légzőfelület kell).
A puffernek van egy olyan tulajdonsága, hogy nem lehet belőle minden hőt maradéktalanul kivenni. Tehát lesz egy olyan hőtömeg, ami egész fűtési szezon alatt ott van, hasznosítatlanul. Minél nagyob a puffer, annál nagyobb ez a hőtömeg, ami tulajdonképpen hőveszteség.
A biztonsági puffer méretezéssel egyet értek, ez kell, de sok helyen ez a méret is gondot okoz, inkább vállalják a kockázatot, minthogy helyet kelljen szorítani egy puffernek, vagy ajtót bontani, padozatot megerősíteni stb.
Én max 1m3-ös puffert tartok ideálisnak egy 24kW kazánhoz, átlagos házhoz. Vállalom azt is, hogy a lakónak lesz 2-3 hét időszaka (évente), amikor napjában többször is kell a tűzre tennie, és nem mehet el otthonról napokra, mert szétfagyhat a háza.
Tudom, ez olyan hozzáállás részemről, amit egy amerikai karikatúrában láttam : a képen egy jelölt tartja a választási beszédét. "- A nagybátyám meghalt a vietnámi háborúban a hazáért, de kész vagyok feláldozni a sógoromat is!"

Sándor
Sok mindenben nem értek Veled egyet, kellemetlen vitapartner vagy. A tervezől védelmében annyit, hogy ma már nincs nagyon kitől tanulnia egy frissen kikerült mérnöknek. A nagy tervző irodák már nincsenek meg, amelyek meg megmaradtak, azoknak kevés a munkájuk, és általában csak az adott szakterülettel foglalkoznakm, kis létszámmal. Az idős tervező nem tudja átadni a tudását, és a tapasztalatát a fiatalnak, helyette kreditpontos előadások vannak, amik egy része hasznos, másik része reklám. Ezenfelül az építész és a gépész, villamos tervező nem egy irodában dolgozik, nem is egy épületben van, hanem a város másik végében. Ez sem szerencsés, hasonló a mai magyar egészségügyhöz - szerencsétlen beteg egyik orvostól a másikig megy, de minden orvos szerint az Ő saját szakterületére vonatkoztatva egészséges, csak mégis beteg.
Azért nem szeretünk foglalkozni egy leadott, kifizetett tervvel tovább, mert az esetek többségében olyan kérdések merülnek fel, amikr nem szívesen válaszolunk - pl be lehet-e tenni másik kazánt: Persze hogy be, csak annak a kazánnak nincs visszahűtő köre, biztonsági szerelvénysora, nagyobb, mint amekkora kell, vagy csak eleve tudjuk róla, hogy szar. De olcsóbb és ez a lényeg. Vagy megtörtént eset: a Megrendelő falfűtést kért az egyik helységbe, megtervezve, majd meglátva az összeget, nem kérte a falfűtést. Újra méretezni a radiátorokat, átrajzolni a tervet, újraszámolni a költségvetést. Általában mindig az árral van a gond, nem a tervvel.

"Pont most találta meg monolit joskaistvánnál a nyomást emelő okot, a hibás feltöltő csapot. ...... Tehát a rossz minőségű elzáró szerelvény csak a tervező sara lehet. Mert kivitelezni csak jóváhagyott terv és tervezői ellenőzés mellett lehet. Állítólag."
A tervre nem szokás fixen berajzolni a töltővezetéket, ezt minden tervező ügyesen kerüli. Vagy ha mégis berajzolja, akkor a Te szavaiddal szólva egy "méregdrága" szerelvényt tesz be, két elzáróval, szabályzószeleppel, szűrővel, visszacsapóval, ürítővel. Azért, mert vannak a tervőknek kötöttségeik. Alá kell írni a tervet, nem lehet elhagyni dolgokat, amik valamilyen előírás miatt szükségesek, amik miatt egy gépész terv megépítve sokkal drágább lesz, mint egy saját "fejlesztés".
A terv és tervezői ellenőrzés nem kötelező, pénzbe kerül, ezért szinte senki nem kéri.

Még annyit, hogy ma Magyarországon nem lehet épületgépészeti tervezésből középosztály beli szinten megélni, csak ha az ember valamit csinál mellette (pl. kivitelez, kereskedik, főállása van máshol, nyugdíjas, vagy pénztárgépek javításával is foglalkozik). Üdítő kivétel, ha külföldre dolgozik.
2012-02-12
10:32:10
Előzmény: szocsmarci #25078#25111
szocsmarci

egy dupla akkora puffert beepiteni nem kerul ketszer annyiba, hiszen a beepites, az egyeb szerelvenyek, szivattyu, ESBE, stb koltsegei mindenkeppen megjelennek. A hoveszteseg sem lesz dupla annyi.
sot.
Megkockaztatom, hogy ha a 2000L-es pufferben csak 1000L-t tarolok el, minimalisan lesz tobb a hovesztesegem, mint egy 1000L-es 100%-osan feltoltottben.

a masik "tapasztalati teny", hogy pl valaki azert valaszt nagytuzteru kazant, mert igy tud olcson futeni. Nagy tuzter-> nagy teljesitmeny. Ehhez az 1000L szoba sem johet. minimum 2000-2500L kell, hogy az emlitett 50KWos Calorba ne csak 1-2 toltetet tudj berakni.
Ennel nagyobb puffert pedig nem szoktunk javasolni szerintem:)

ha mar valaki raszanja a penzt, akkor ne korlatozza sajat magat a puffer kis terfogataval.
villam64Válasz erre
2012-02-11
21:59:24
Előzmény: szocsmarci #25078#25083
Pontosítsunk. A puffer nem csak azért van, hogy a felesleget elnyelje. Azért, hogy fűtsünk vele. Van egy háznak télen valamekkora hőigénye egy napra. Ezt óhajtjuk kielégíteni a pufferrel. Az elvárásunk, hogy minél kevesebb időt töltve a kazánnál, minél kevesebbszer begyújtva történjen. A házaink legtöbbször nem passzív ház. Tehát, mondjuk nálam egy téli nap 6-7 m3 gáz menne el. 54-63 kW. Ehhez kell kazánt, és puffert választani. 1000 liter esetén ez 40 °C-ról indulva 94-103 °C-ot jelentene a végén. Ez nem lehetséges. A megoldás a puffer növelése. 2000 liter esetén 67-73 °C felfűtés után. Mennyivel jobban hangzik. Tehát inkább ehhez méretezzük a többi egységet. Nem fog mindenki ráérni egész nap, hogy a tűzzel foglalkozzunk.
Az én fűtés rendszeremet, még nem is láttad. 3 hőforrás, gázkazán vegyes kazán, napkollektor egy csőrendszeren, azonos nyomáson. 3 hőelnyelő, radiátorok, puffer, hmv tartály hőcserélője ugyan azon az egy csövön, mint az előbbi hőtermelők, ugyan azzal a nyomással. Nem egy szokványos rendszer. Az igényekhez kell számolni. Kellenek a számításaid, de egy picit másként variálunk.
szocsmarciVálasz erre
2012-02-11
20:50:55
Előzmény: sándor #25069#25078
Sándor!
Én nem a puffer ellen vagyok, hanem a puffer túlméretezése ellen. Valaki mostanában megírta, hogy 7m3-es tárolód van, igaz ez? Szerintem ez túlzás, ennyire nem lehetsz kényelmes. Hány tartályból áll, ki lehet szakaszolni, ha nincs nagy hőigény? Ki tudod sütni? Nincs túl meleg abban a helységben, amelyikben tartod a puffert? Nem vesz el sok helyet a lakótérből? Hőveszteség nem nagy? Mit csinálsz majd, ha kilyukad?

Algásodás nem jelentkezik, vagy iszaplerakodás? -Ez csak költői kérdés volt, úgy sem vennéd észre, csak ha már baj van.

"Az érdeklődők és a bajban a fórumhoz fordulók általában szakemberek által tervezett és kivitelezett fűtésrendszerű "körökből" kerülnek ki."
- Sokan csak érdeklődnek, szeretném Őket megkímélni, hogy rábeszéljétek (saját tapasztalat alapján) egy akkora pufferre, amire igazából nincs is igazán szüksége. A szakemberek is tévedhetnek, vannak kontárok is, de ne felejtsd el, hogy sok jó rendszer is épül(t), és ezek Tulajdonosai nem írnak be a fórumba. Csak azok jelentkeznek, akinél valami gebasz van, és ez remélem nagyon kevés (bőven 1% alatti szám).

"Az idő múlásával közülük többen saját elképzelésük és számításaik alapján átalakították a rendszerüket és azóta is megelégedéssel használják."
- Az embereknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy ami a maguk csináltak, azt jobban elfogadják. "Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a Mienk!" Az itteni fórumozók nem a nagy átlagból kerültek ki, sokan közülük meglehetősen tapasztaltak és értelmesek. Ha egy ilyen ember készít magának egy jól működő rendszert, az nem biztos, hogy egy egyszerű segítségkérő emberen is segít, hogy majd Ő is át tudja alakítani a rendszerét, és biztonsággal üzemeltetni is tudja.

2012-02-11
16:57:47
Előzmény: joskaistvan #25060#25061
joskaistvan,

Osztozom az örömödben! Megfordult a fejemben ez a lehetőség, de annyira triviálisnak tűnt, hogy nem írtam le... sajnos.

joskaistvanVálasz erre
2012-02-11
16:29:45
DeJoe:
Update, nem lukas a csőkígyó, nad öröm óriási bódogtág :-) . Valószínűleg a csap lesz a hibás. Köszönöm a segítséged, illetve mindenkinek köszönöm!
szocsmarciVálasz erre
2012-02-10
22:02:44
Előzmény: zsezse #25002#25016
Az a baj, hogy mióta kifizették a tervet, nem találkoztam a Tulajjal, sem a szerelővel, aki ezt megépítette.
A megrendelő egy apartman épület volt, olyan szálláslehetőséget kínált, ahol az épülettel egybeépítve egy istálló van. Direkt lovasoknak, egy lovas tanya, így adta magát a fűtőanyag. De nem tudom, mivel üzemelnek, az is kikötés volt, hogy egy kiskocka szalmabála elférjen a tűztérben, ezért lett Calor 50-es, különben 30kW is elég lett volna.
Szóval azt mondták, kiszárítják, tömörítik, és majd lapátolni vagy zsákolni fogják. A hely kicsi volt, 1m3 lett (ha jól tudom, magyar szabvány még mindig nincs). Majd egyszer megpróbálók bekéretőzni, csak ez mindig egy kicsit "macerás", ha már kész a fűtési rendszer.
Egyébként csak egy dologtól tartók, hogy a benne lévő ammónia (ami a lópisiben van) kikezdi a kazánt belülről.
2012-02-10
20:38:10
Előzmény: szocsmarci #24999#25002
szocsmarci

a 3000m3 mar szep, erdemes lenne nyaron megfuteni napkollektorokkal ;)

csak hogy tisztazzuk, neked mi szamit nagynak?:) mert az 50KW-hoz az 1m3 az eleg zsenge, megeszi reggelire. (tudom, tudom, helyhiany. nekem is.)
nekem 2 toltet fa nem nagyon fer mar bele a 900L-esbe.

lotragyaval futeni? Szaritott? erdekesen hangzik. meselnel rola tobbet?
na nem mintha holnaptol azzal szeretnek futeni, de kivancsi vagyok a tapasztalatokra:)

szocsmarciVálasz erre
2012-02-10
20:25:34
Előzmény: zsezse #24997#24999
Nekem 3000m3-es pufferem van!

Nem hiszed? Távfűtéses lakásban lakom, és ennyi a vezetékekben tárolt víz!

Egyébként egyszer terveztem puffert, de nem láttam még a saját szememmel, hogy néz ki megépítve. 50kW kazánhoz 1m3, ennyi hely volt a kazánházban. Lótrágyával fűtenek, legalábbis ez volt a tervezési alap induláskor. Többi helyre nem terveztem és nem is építettem be (anyámhoz, bátyámhoz, unokatesómhoz + egyéb fizetős helyre).
2012-02-10
19:11:00
Előzmény: szocsmarci #24994#24997
szocsmarci

kikerjuk magunknak:)) kinek mi a nagy? ;)

te mivel tuzelsz es mekkora a puffered - ha van?
szocsmarciVálasz erre
2012-02-10
18:29:12
Előzmény: kerecs #24976#24994
Vigyázz az itteniekkel, mert túl fogod méretezni a pufferedet. Itt szinte mindenki a nagy puffer híve, kivéve engem. Itt le tudod méretezni a pufferedet http://apps.biosolar.hu/tank_sizing/ , az utolsó két %-os értéket ne 100%-nak vedd, hanem inkább 50%-nak.

Remélem nem sértettem meg senkit :).
2012-02-09
13:19:29
Előzmény: HBalazs #24919#24920
szerintem
Adapter teljesitménye (elvileg 10 kW) < a pillangoszeleppel kapott extra höenergia/ elgázosodás

2012-02-09
13:17:04
Előzmény: zsezse #24917#24919
Zsezse,

hasznalok vegyestuzelésu lemezkazánt jelenleg is.
Nem irtal a vizmelegito adapterről, elvileg ez is kis mertekben csokkenti a huzatot, csak azért irtam a pillangoszelep nyitva hagyását, hogy ne zavarjon be az adapterrel, ne csokkentse tulsagosan a fust utjat/homersekletét.

Szerinted:
Adapter teljesitménye (elvileg 10 kW) > a pillangoszeleppel kapott extra höenergia/ elgázosodás?

Megjegyzem sztem a 2 nem zarja ki teljesen egymást.

Mi a véleményed erről? :)

Üdv
Balázs
2012-02-09
13:08:33
Előzmény: HBalazs #24915#24917
hbalazs
faelgazositas tortenhet a vegyes tuzelesu kazanban is. Amit irtam, fustszelep elzarasara, azt arra ertettem.
Ha tuzeltel mar vegyes tuzelesu kazannal, akkor lathattad, hogy a sarga langok mellett egy ido utan megjelennek a kek szinu langok is. Ezek jelzik, hogy beindult a gazosodas folyamata. Ha ilyenkor lelassitod a gazaramlast, vagyis elzarod a fustszelepet, akkor a vegyes tuzelesu kazanban is elo tudod allitani ezt a jelenseget, novelve a tuzeles hatasfokat. (Persze ez nem eri el a faelgaz. kazanok hatasfokat, de ezekbol ezt lehet kihozni)

ha nem zarod el a fustszelepet, akkor a meleget kihuzza a huzat a kazanbol, a gazosodas nem fog beindulni. ergo nagyobb lesz a veszteseged
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Vegyes kazán és pufferlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva