English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Vegyes kazán és puffertároló kombinációlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32   következő »
Új vagy a Biosolar Fórumon? Mielőtt kérdezel olvasd el a témába vágó KIEMELT CIKKEKET!
2012-12-15
18:06:45
Előzmény: villam64 #36773#36800
villam
kerlek csinálj akkor 1(-2) rajzot, leirást hozzá, vitassuk meg és beleirom az összefoglaló cikkbe.
villam64Válasz erre
2012-12-15
14:52:58
Előzmény: pali #36786#36787
Igen, így néz ki.
2012-12-15
14:49:55
Előzmény: villam64 #36773#36786
Erre gondoltál?

villam64Válasz erre
2012-12-15
11:38:21
Előzmény: zsezse #36771#36773
Zsezse, DeJoe
A sima T idomos bekötést úgy látom, hogy tervezés, és annak elfogadása után működhet csak. Működhet, csak mi a garancia? Megfelelő tartaléknak kell lennie a kazánban a hidegebb lakás felfűtéséhez, különben a szivattyúk össze-vissza rángatják a vizet a rendszerben. Ezért csak úgy tudom elképzelni a bekötést (ajánlást), ami ezt kivédi. Tehát, ha megy a kazán, és, a lakás fűtést kér, akkor a pufferből, vagy máshonnan ne áramolhasson vissza víz, le legyen választva. Ha csak a kazán megy, akkor a pufferbe menjen. Ha csak a lakás kér fűtést, akkor a pufferből menjen. Az alapkapcsolás ezeket nem teljesíti. Így még egy csomó oldalt és információt utána kéne olvasnia a kérdezőnek. De megteszi-e, hogy még 40 oldalt elolvas? Bekötés több is felvetődött. Motoros váltószelepes, kapilláris érzékelős, két szivattyús. A motoros váltószelepes a pontosabb szétválasztás. A kapillárisnak is vannak kitételei.
Ha 30 kW-tal sokat kell tüzelnem, mert nagy a ház hőigénye, akkor nincs is értelme ekkora puffernek. Csak langyosítani tudná. Nagyon számít, hogy mennyi a fűtési energia igénye a háznak. Ha 10 m3 gáz, az 90 kWh plusz 150 kWh puffer, az 240/30=8 órányi folyamatos fűtés. Faelgáznál 3 töltés, vegyesnél 10-16 töltés. Faelgáz, ha van valaki otthon, de vegyesnél lehetetlen. Eleve meg sem próbálnám felfűteni a tartályt. De ezt az alapkapcsolás nem tudja. Ő ide is tesz egy kicsit, oda is tesz egy kicsit, és semmi nem működik. Emiatt nem tudom elfogadni.
Pali
Felvetődött régebben a Tichelmann elv szerinti bekötés. Inkább azt kéne javasolni.
2012-12-15
10:49:23
Előzmény: villam64 #36734#36771
villam64

kerlek javasolj akkor egy bekotesi semat a kovetkezo egyszeru alapkapcsolasra:

30KW-os kazan + kazanvedo szelep
radiatoros futes
1500L puffer tarolo

2012-12-14
23:03:56
Előzmény: villam64 #36734#36759
Viszont ha azt nézed, hogy a legtöbben akkor gondolkoznak el egy puffer beszerelésén, ami után szigeteltek és "nagy" lett a kazán , akkor tehát pont jó lesz nekik a T-s bekötés..nem ? :-))
2012-12-14
14:07:35
Sziasztok!

Az alábbi rajzokat, viszonylag gyorsan tudom megcsinálni.
Az alap kapcsolásokhoz szívesen elkészítem őket. A szerelvényeket, elzárókat nem akarnám belerajzolni, mert túl bonyolult lenne. A konkrétaknál már mindenki berajzolja magának a visszacsapót, légtelenítőt stb....

Üdv: Pali

2012-12-14
11:36:17
Ismét azon csodálkozom, hogy egy általános, szinte semmilyen konkrétumot nem tartalmazó kérdésre (most éppen cskovacs) hogyan születhetnek konkrét átalakításokat, milliós beruházásokat ajánló tanácsok.
Ha fáj a fogam, és a fogorvos anélkül, hogy megkérdezné melyikre panaszkodom, ki akarna húzni néhányat találomra, esetleg az összes cseréjét ajánlaná egy erős protézisre, valószínűleg szó nélkül otthagynám.

Először talán tájékozódni kellene, mind a meglévő problémáról és körülményekről, mind a kérdező felkészültségéről.
1. Általános problémára nem lehet konkrét tanácsot adni.
2. Csak olyan tanácsot érdemes adni, amit megért a kérdező.

Mit szólnátok ahhoz, hogy össze kellene állítani egy egyszerű kérdéssort, ami az adott topik elején, esetleg oldalsávban, vagy valahogy másképpen megjelenítve, segítené a kérdezőket az elindulásban, és megkímélné a válaszolókat a szokásos kérdések újbóli feltevésétől, meg attól hogy feleslegesen túráztassák magukat?

Vegyes kazán és puffertároló kombináció_RECOMENDED
villam64Válasz erre
2012-12-14
10:31:08
Előzmény: zsezse #36732#36734
A saját tapasztalat, a régebbi bekötésnél volt. Ráindult a lakásfűtő szivattyú, és megkavarta a puffer vizét. Ugyan ezt látom Gyurinál, Barbotnál, Andreánál, meg a régebbi vitáknál is. Granonál működik, miután eltalálta a szivattyúk beállítását. Jobb megelőzni ezeket a gondokat, mert nem szívesen jön vissza a fűtésszerelő orvosolni a hibát.
Az eredeti T idomos padlófűtés keverőszelep előtti problémát a puffer keveréssel nálad emlékszem.
A T idomos bekötés nagy kazánnal. Amit már jeleztem többször. A kis kazán kazánvédője sétálva engedi át a meleg vizet. A lakás fűtő meg vágtában kéri. Ezért a puffertől fogja elvenni, még ha hideg is. Ha közben szigeteltél, akkor lecsökken a hőigénye a lakásnak. Kell a keverőszelep a radiátor elé. Lecsökken fogyasztás sétára, egyensúlyba kerül a két szivattyú, nem keveri meg a puffert. Ha nem szigeteltél, és vágtázni akarsz, akkor akadályozd meg a hideg hozzákeverését a puffer felől, mert langyos vízzel totyogás lesz a sétából.
Pufferelni csak akkor tudsz, ha többleted van, ha szenvedsz egész napi tüzeléssel, akkor nem tudod a puffert feltölteni.
Te rendszered már fél kazánnal is simán dolgozik. Nagyon számít a kazán teljesítmény, érzem a 24 kW-os kazánomon, ahogy képtelen a 2 m3- pufferrel megbirkózni. Csak a pufferhez 5 óra intenzív tüzelés kell neki.
2012-12-14
09:58:06
Előzmény: villam64 #36729#36732
villam64

ez SAJAT tapasztalat?
tehat volt ilyen rendszered es hasznalat kozben kiderult, hogy nem jo?

a sajatom T idomos bekotesu, es remekul megfigyelheto, hogy ha hideg a lakas es a puffer is, akkor a puffert szinte nem is tolti, csak kb 45-60 perc utan kezd el a pufferbe is lassan toltodni a felesleg, amikor a lakas oldali keveroszelepek mar zarnak.

> bajom vele, hogy megjelennek az emberek itt a fórumon, és panaszkodnak.
OROK SZABALY es csak msot tanultam meg: "Aki panaszkodik, attol el kell venni!"

>A T idomos bekötés feltételezi, hogy jelentős túltermelésed van a kazánnal. Ez meg is látszik a rajzokon, mert szabályozó szelepek vannak a radiátor felé is.
ez a ketto hogy fugg ossze? a szabalyzo szelep pont ellene dolgozik a nagy kazannak, hogy meg kevesebb energia jusson a hazba, mintegy elnyujtva a futesi idoszakot. ha kisebb kazanom lenne, meg nagyobb szerep jutna a lakasoldali keveroszelepeknek.

>Neked sem volt jó, amíg a fogyasztásodat padlófűtéssel, a hozzávaló keverőszeleppel nem korlátoztad.
vagy nem ertem, amit irsz, vagy keversz valakivel. nekem mindenfele problemam volt, de ilyen nem:)

tehat meg egyszer megkerdeznem: van SAJAT tapasztalatod ezzel a bekotessel, es azt tapasztaltad, hogy nem jo? es hogyan javitottad ki? te milyen bekotest ajanlasz?
szivesen felveszem az ajanlott bekotesek koze a kiemelt cikkben.

villam64Válasz erre
2012-12-14
09:49:00
Előzmény: zsezse #36723#36729
Zsezse a bajom vele, hogy megjelennek az emberek itt a fórumon, és panaszkodnak. A T idomos bekötés feltételezi, hogy jelentős túltermelésed van a kazánnal. Ez meg is látszik a rajzokon, mert szabályozó szelepek vannak a radiátor felé is. Neked sem volt jó, amíg a fogyasztásodat padlófűtéssel, a hozzávaló keverőszeleppel nem korlátoztad. Megfelelő tervező, és kivitelező kell hozzá. Például Szocsmarci. De, amikor a kazán teljesítménnyel alája mész a fogyasztási és puffer igénynek, akkor már nem működik a rendszer. Az előtte jó fűtés is rossz lesz. Míg ha beépül a puffer elé a szabályozás, hogy ne zavarjon bele a fűtésbe. Akkor maximum a puffer nem fog működni, de a fűtés megmarad.
Tehát csak az, hogy alapból jelentős kazán teljesítmény többletet feltételez, az energia igénnyel szemben.
2012-12-14
09:31:51
Előzmény: cskovacs #36726#36727
Attila

ha mar robert szobahozta, neked is ajanlom, hogy olvasd el ezt a cikket:
http://biosolar.hu/forum/405/18428/view#18428

en irtam meg regebben.
utana terjunk vissza a megvalaszolatlan kerdeseidre!
cskovacsVálasz erre
2012-12-14
09:28:43
Előzmény: villam64 #36712#36726
Szia,
most, hogy tüzetesebben nézegetem a netet, látom, hogy a puffer beszerelése is 150 ezer forint körül van, ráadásul a kazán, ha faelgázosítós, szintén 300 ezer felett. Most ugyan van két ajánlatom: az egyik vadiúj, 350 ezer forintért, a másik cseh gyártmány, két télen ment, 280 ezerért megkapnám. Ám ehhez jönne még a puffer, az egyéb költségek. Tényleg, mennyibe kerülne, ha az új kazán és puffer változatot választom? Tehát a kazánon kívül milyen költség jönne még rá?
Közben van egy másik javaslatom is: ez is új kazán, de nem elgázosítós. 150 ezer forintért 6-os lemezkazán, amibe befér az 50 centis fa, jó nagy tűztere van. Szerintetek, ha ezt választom, tovább lesz meleg nálunk és nem kell óránként leszaladgálni megrakni?

Még egy kérdés: a mostani vegyes kazánomon nincs semmi, amivel irányítani lehetne az energiafelhasználást. Vagyis se hőmérő, se ajtóbezáró, semmi. Ha begyújtok, nyitva hagyom az alsó ajtót. Ha jól begyulladt, kicsit beljebb csukom, a végül teljesen becsukom. Lehet ezen javítani?
Attila
cskovacsVálasz erre
2012-12-14
09:22:59
Előzmény: robert #36717#36725
Szia, hétköznap reggel gyújtok be, azt hagyom leégni. Délután aztán három óra körül ismét begyújtás és megy estig, még tíz órakor megrakom, de reggelre persze hidegek a radiátorok. Igen, a visszatérő csövek is forróak.
2012-12-14
09:06:31
Előzmény: villam64 #36722#36723
:)

Villam, te uzemeltettel mar ilyet egyaltalan vagy csak elmeletben modnod, hogy nem jo?

mit kellene szerinted modositanom rajta?

az igaz, hogy nem vagyunk futesszerelok, de mindannyiunknak van mar annyi gyakorlati tapasztalata, hogy nagyjabol tudjuk, mirol beszelunk.
sajnos azt kell mondanom, hogy laikuskent jobban korbejartam mar ezt a temat, mint nemely futesszerelo, akit ismerek.
igaz, ok ott megakadtak, hogy nem parhuzam derekszog a csovezetesem es nehol kicsit jobban megfolyt a cin a forrasztasoknal.. probaltak volna meg ok hasznalt rez elemekbol osszerakni a halozatot ;)
villam64Válasz erre
2012-12-14
08:53:21
Előzmény: robert #36720#36722
Megkérjük Zsezsét, hogy módosítson, mert a sima T idomos bekötéstől kiakadok, a használójával együtt. Nem jó, és ne ajánlgassuk senkinek.
KoZso
Az itt gond, hogy beleástuk magunkat a témába, de nem vagyunk fűtésszerelők. Nincs ésszerűség és garancia. Barkácsolgatunk. Elmondjuk javaslatainkat, tapasztalatunkat, de azt neked kell kivitelezned, kiviteleztetned.
2012-12-14
08:33:52
Előzmény: KoZso #36719#36720
KoZso,

Olvasd el ezt az összefoglalót, valószínűleg meg fogod belőle érteni, hogy miről van szó: http://biosolar.hu/forum/405/18428/view#18428
Az ismertető abban is segít, hogy szót érts egy fűtés szerelővel/tervezővel .

2012-12-14
00:00:04
Tisztelt Forumozók!

Időközönként ellátogatok erre az oldalra, és több fórumot is átolvasok, mert látom, hogy sok okos ember nem szégyelli megosztani a tudását a kevesebb tudással megáldott honfitársaival. Ezen oldalak látogatását követően szigeteltem le a családi házunkat 12-16 cm grafittal, majd a födémünket 38 cm üveggyapottal. A gondom a következő. A 35kw vegyes tüzelésű kazánunkkal nem tudok normálisan tüzelni, melynek oka szerintem a puffer tároló hiánya. Megrakom a kazánt, víz 70C fok, radiátorok ontják a meleget, lakásban 24-26 fok. Két óra alatt visszaesik a vízhőfok 55 fokra, még mindig dög meleg a radiátor. A radiátorok végén digitális termosztát, nyitnak zárnak ahogy kell. A víz kezd hűlni, megyek a kazánra rakni, de nem hogy parázs, már hamu sincs. Azaz megint be kell gyújtanom, mert mire kezd a rendszerben lehűlni a víz, addigra már a tűz régen leégett. Addig ameddig meg ég, nem tehetek rá, hiszen 70C fokos vizet minek melegítsek még tovább. Szóval, kellene egy puffer tartály. 2000 literesre gondoltam. A fűtendő terület 140 m2. Annyit tudok ennek a bekötéséről, hogy az autó benzinnel megy. Szóval semmit. Néztem én itt a rajzokat, mely esetben az egyik szebb, mint a másik, de azon kívül, hogy néhol vékony vonal, néhol vastag vonal fut, igazán semmit nem láttam rajtuk.
A lényeg, hogy nekem egy olyan szakember kellene, aki a gyakorlatban foglalkozik ennek a kivitelezésével. Központi fűtés szerelő ismerősöm van, de az csak azt hajtogatja, nem kell ide puffer, jó ez így is. Szóval nem a mestervizsga a lényeg, hanem hogy valaki valóban értse azt, amit beszél. Itt a fórúmon vannak egy páran, akiken látszik, hogy nem ma kezdték, így szívesen várnák tőlük valami tanácsot, esetleg ha munkát vállalnak, akkor privát elérhetőséget is. A helyszín Gyöngyösön lenne, Bp.-től 80 km.
Nem panaszkodom, egy nap 35 kg fával elfűtögetünk, na de gyújtós annyi fogy, hogy nem győzőm előkészíteni. Ha a rendszerben folyamatosan 45-50 fokos víz menne, az is elegendő meleget adna (22C fok).
Segítségeteket előre is köszönöm.

2012-12-13
23:05:57
Előzmény: cskovacs #36709#36717
cskovacs,

Akkor másképpen kérdezem:
1. Ilyen hideg időben, mint most van, kb 10 órát kell rendesen fűteni a kazánban?
2. A radiátorok visszatérő csövei is forróak szoktak lenni?

villam64Válasz erre
2012-12-13
22:19:36
Előzmény: cskovacs #36705#36712
Az a gond, hogy szerintem kazáncsere kell, ami 400 ezer lenne. Ahhoz már kell puffer, tovább drágítva. A fokozatos tovább szigetelés lehet, hogy jobb lenne. Puffer akkor lehet jó, ha nem kell ennyire intenzíven tüzelned. Esetleg egy olcsóbb, másik vegyessel rásegíteni a fűtésre. A kettő együtt nagyobb teljesítmény. Akkor lehetne puffert beiktatni. De a fűtési idő rövidítése a szigetelés is.
cskovacsVálasz erre
2012-12-13
21:52:43
Előzmény: robert #36707#36709
Nem erdei köbméter. Egypótkocsira fér fel kb. 5 köbméternyi fa, ebben van méter, meg ág, meg minden.
2012-12-13
21:39:03
Előzmény: cskovacs #36705#36708
"szerencses" ember vagy, foleg, ha tudod, hogy ez hosszutavon is igy lesz.
ilyenkor persze megterulest nem tudsz szamolni, csak a kenyelem az, ami szobajohet.

egy puffer beallitas minimalisan 100-150-200e Ft attol fuggoen, hogy uj vagy hasznalt puffert tudsz szerezni, mennyire tudod magad megoldani a szerelest.
plusz szivattyu, kazanvedelmi szelep, vezerles modositas.
es mint irtam, nem leszel vele kinn a vizbol, mert ehhez a kazanhoz egy kb 1000-1500L-es puffert tudsz illeszteni, az pedig ennek a haznak nem egy nagy falat. Kb masnap reggelig-kora delelottig tud besegiteni

2012-12-13
21:36:42
Előzmény: cskovacs #36701#36707
cskovacs,

20 köbméter - erdei vagy normál m3, méteres rönkben, vagy hasogatva összerakva?

cskovacsVálasz erre
2012-12-13
21:30:41
Előzmény: zsezse #36703#36705
Kedves Zsezse,
a fa ingyen van, mert saját, és csak a fuvarköltség terheli. Mostani számításaim szerint egy telet kb. 50 ezer forintból fűtök ki. Tehát, nem is annyira a spórolás, mint inkább a kényelem a cél a fűtés átalakításával. Persze, gondoltam már a szigetelésre is, de a nyílászárócsere egyelőre meghaladja erőinket.
Attila
2012-12-13
21:11:39
Előzmény: cskovacs #36701#36703
kedves attila
remelem nem haragszol meg, de azt mondom, mielott egy fillert is olnel a futesed korszerusitesebe, kezdj el gondolkodni a hoszigetelesen.
Teljesen ertelmetlennek es pazarlonak gondolom azt, hogy ha veszel egy nagy kazant, nagy pufferrel, es csak tomod bele a fat, hogy meleg legyen.

a 26 kwos kazan nem egy eromu, nyilvan azert kell gyakran raknod ra, mert nem sokkal nagyobb, mint a hazad energiavesztesege.
ha nem szigeteled le a hazat, sokkal kevesebbet nem kell majd lejarnod, es nem is biztos, hogy elered a celod.

ha nem ingyen van a fa, akkor szerintem gondolkodj el a nyilaszaro cseren es a kulso hoszigetelesen (legalabb 8-10cm)

en utana fognek csak bele a futes atalakitasba.

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Vegyes kazán és puffertároló kombinációlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32   következő »
Copyright © 2005-2014 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva