English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés , HMV - Problémák  =>  Probléma - O_szia
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-03-24
00:20:30
Előzmény: dejoe #39833#39834
Elég jól kibeszéltük, hogy mim van. Most beszéljünk arról mim nincs.
Tudom, erre sokan rávágnák Eszed. Lehet, de sajnos még kazánom sincs.
Szóval én nem ismerem a kazán típusokat és nem is értek hozzá. Az elképzelésem egy gyors és hatékony fűtési lehetőség, alacsony fogyasztással, elsősorban fatüzeléssel működőt gondoltam. Feltételezem kazán és kazán között is van különbség. Nem vagyok nagy fórumozó. Azért írtam ide, mert úgy tűnt nagyon sokan vannak, aki kenik, vágják ezt a témát. És tudnak nekem segíteni vagy ötletet adni.

Típust, esetleges tapasztalatokat várnák.

Mint az alábbiakból kiderült nem egy nagy házat kell fűteni, és nem ez lenne az állandó fűtési alkalmatosság. Reggel befűtenék ez elég volna, hogy felfűtse a padlót és a puffer tartályt. Kivéve a napos napokat, akkor a coll. segítene rá. A gáz csak éjszaka használnám. Na meg amikor nincs kedvem vagy időm a kazánnal foglalkozni.

2013-03-23
23:16:55
Előzmény: o_szia #39830#39833
"Tegnap 120 c volt a coll."
Ez hogyan lehetett ? Stagnáltak a kolik ?
2013-03-23
18:53:13
Előzmény: dejoe #39828#39830
„Belülről hőszigeteltetek?”
Igen a tégla úgy van kialakítva, hogy a belsejében hungarocell lapokat lehetett elhelyezni.
„Azzal a tervvel vetted meg a 2x30 csövet és/vagy úgy adták el neked, hogy télen IS tudsz majd fűteni vele ??”
Nem ez csak rásegítésként szolgált. Kint -5 fok volt és a nap sütött akkor 60 c fokos víz jött le a tetőről, de fátyolfelhősen is 30-40 fokos volt a lejövő víz.
Tegnap 120 c volt a coll.
„Miért nem veszel egy normális faelgázosítót ?”
Mert nincs rá pénzem. Elég sok minden történt az elmúlt évben.
A barátomnak van ilyen kazánja és majd nem felrobbant neki, amikor a pozdorja hulladék lemezzel akart fűteni.

Igen volt szigetelés. Hungarocellel, és kb 1 mm golyómintás alu.

Ezeken a videókon láthatod hogyan működik a rakéta kályha. persze ezeken kívül is van fent az egyszerűtől a bonyolultig.
www.faesztergalyosok.hu/viewtopic.php?f=25&t=302
www.alternativenergiak.hupont.hu/10/raketa-kazan-epitese
www.youtube.com/watch?v=GHOSRmcM4as
www.youtube.com/watch?v=5IRLVCJ1olA
www.youtube.com/watch?v=s5zOvanYC3w
www.youtube.com/watch?v=mIqrRKAYmrI

2013-03-23
17:08:33
Előzmény: o_szia #39826#39828
Ezt csak most láttam meg...
"A falak szigeteltek a téglán belül van hungarocell lapok "
Belülről hőszigeteltetek ?
Miért ?
Milyen vastaggal ?
2013-03-23
17:07:19
Előzmény: o_szia #39826#39827
"sajnos ezen a télen nem voltak napos napok."
Azzal a tervvel vetted meg a 2x30 csövet és/vagy úgy adták el neked, hogy télen IS tudsz majd fűteni vele ??
Mekkora a hőigénye a háznak ?
Leghidegebb napokon egy nap alatt mennyi gáz fogyott ? vagy ha az nem megy akkor decemberben mondjuk...

"Bár a fürdőszobában felkellet bontan egy részt de nem emlékszem rá hogy valami rendellenesség lett volna."
Volt 1egyálatán alatta hőszigetelés ?

"A neten irták, hogy egy hagyományos kályhához mérten fogyaszt ennyit. Gondolom a felszálló egyenes csőben a gázokat is elégeti ls ezért is tud ilyen magas hőfokot produkálni."

A neten azt is írták, hogy a péniszemet megnövelhetem 7cm-el...műtét nélkül ! :-))

Ezzel -mármint a fafogyasztással - csak az a baj, hogy a legjobb faelgázosítók SEM tudják azt, hogy 1/4-ed annyi fával "működjenek" !!
Max 30-40%-al fogyasztanak kevesebbet !!! Az meg azért messze vaan a 75%-tól !

Csak azt nem értem, hogy kiépítettél egy rendszert (napkoli, tartályok, mágnesszelepek), NEM kevés pénzből...Ráadásul a napkoliból még a jobbat/drágábbat is vetted....
Miért nem veszel egy normális faelgázosítót ?

Amúgy meg 1000 liter alatt nem puffer a puffer ! :-)

2013-03-23
16:49:57
Előzmény: dejoe #39819#39826
Természetesen solár vezérlő működteti a rendszert automatikusan. Elsődlegesen a melegvíztárolót fűti fel és utána kapcsol át a 2 pufferre sajnos ezen a télen nem voltak napos napok. Ősszel 300 l 55-60 c víz a hideg rendszert 30perc alatt fűtötte fel, hogy meleg lett a padló, de aztán ki is hűlt bene a víz.( csak az alsószinten volt a próba) után fűtés akkor már nem volt. (este volt) A vezérlőt lehet állítani melyik legyen az elsődleges és milyen hőfokra fűtse fel a tárolót meg még ezer mást .A rendszerben van egy pár mágnes szelep ami vezérli mikor melyik oldalról fűtsön cirkó vagy puffer Csak én még nem tanultam meg mindent. És ide szeretném + a kazánt.
A falak szigeteltek a téglán belül van hungarocell lapok + hőszigetelő vakolat. Ami abban az időben elérhető volt.. kb 200 légköbméter és a tetőtérben fűtök vele 2 szobát. kb 35 légköbméter.. Az alsó szigetelésről fogalmam sincs, milyen állapotban lehet. Bár a fürdőszobában felkellet bontan egy részt de nem emlékszem rá hogy valami rendellenesség lett volna.
Gondolom, tudod, a rakétakályha hogyan működik. A neten irták, hogy egy hagyományos kályhához mérten fogyaszt ennyit. Gondolom a felszálló egyenes csőben a gázokat is elégeti ls ezért is tud ilyen magas hőfokot produkálni.

2013-03-23
13:40:12
Előzmény: o_szia #39814#39819
"ha ¼ része tüzelő anyaggal elérhető ugyan az a teljesítmény ,"

Ezt honnan veszed ?
Mihez képest van az 1/4-ed rész ?
2013-03-23
13:39:12
Előzmény: o_szia #39810#39818
Esetleg a bekötésről rajz és/vagy kifejtenéd bővebben, hogy mikor melyik tárolót fűti a 60 cső, melyiknek van elsőbbsége ?
Milyen méretű (m2.légm3) a ház, hőszigeteltség, mikor mennyi időre elég a napkolival felfűtött tároló padlófűtésre ???
Mikor, milyen eredményeket produkál a kollektor ?
stb..

Mert ebben az az érdekes, hogy ha a padlófűtés 30 éve lett lerakva, akkor az alatt nem sok szigetelés lehet ! Annak a fűtéséhez a 300 literes tároló marha kevés lehet !

Itt nincs egy kis elírás ??
Nem kicsit soknak tűnik...1000literes puffert 1/2 óra alatt felnyomná 50 fokos Dt-vel !
"108 kw teljesítményű."

2013-03-23
12:28:03
Előzmény: dejoe #39807#39814
Természetesen tudom, hogy a magyar szabványoknak nem felel meg a rakéta kályha, sem a tömeg kályha. Csak gondolom, ha ¼ része tüzelő anyaggal elérhető ugyan az a teljesítmény , akkor talán megéri a kísérlet. Várom a gondolataidat, mi a véleményed
2013-03-23
10:56:09
Előzmény: dejoe #39807#39810
A 300 l green technik indirekt fűtésű HMY tároló 2 hőcserélővel ez a fűtésre, és van egy green technik indirekt fűtésű HMY tároló 2 hőcserélővel 200 l. a meleg vízellátásra napkollektor gt-z 1800-58-30 vákuumcsöves emelt teljesítményű kollektor 1000w/nm besugárzásnál 108 kw teljesítményű. ebből van fent 2 db össz. hatvan vákuumcső.. A padlófűtés 32 éve lett lerakva még az elsők között nagyon kevés tapasztalattal. régebben működött vegyes tüzeléssel, olajégővel, és amikor lett az utcában gáz az óta elsősorban a cirkóval működik. Tavaly telepítettem a napkollektort. És az idén gondoltam el, hogy a gáz helyett valami mást kellene kitalálni. A rakéta kályháról a YouTube néztem rengeteg videót néztem meg és annak alapján gondoltam ki a meleg vizes ellátást.
2013-03-23
09:39:21
Előzmény: o_szia #39800#39807
Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat ..
A 300 literes "valami" az indirekt tároló vagy puffer.
Mert a szövegből az jön le, hogy abból megy a padlófűtés....bár az elég hihetetlen...
Milyen, mekkora napkollektorral fűtöd a "tárolót" ?

"Mi a véleményetek arról, ha egy rakétakályha felső részébe beépíteném a cirkó kazán részét. Az ott felszálló meleg ill láng melegítené . Azon a ponton 8-900 c fok van. és ezt zárt rendszerben üzemeltetném"

Más fórumokon ilyenkor szokták javasolni a katasztrófavédelem időbeni értesítését... :-)
2013-03-23
03:04:02
Üdv mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget
Van egy meg lévő rendszerem padlófűtés ezt cirkóval ill vákuumcsöves napkollektoros rendszerrel egybe kötve üzemel. keresek valamilyen hatékony és mégis alacsony áron üzemeltethető lehetőséget Gondoltam hozzá egy fatüzeléses kazánt, amivel, ha kedvem és időm van, akkor befűtenék.(300 l. puffer tartályom van). A kazánt kb. 6m re tudnám elhelyezni egy melléképületbe. Ott van egy kb 5 m magas kéményem.
Milyen kazánt ajánlatok hozzá.
Mi a véleményetek arról, ha egy rakétakályha felső részébe beépíteném a cirkó kazán részét. Az ott felszálló meleg ill láng melegítené . Azon a ponton 8-900 c fok van. és ezt zárt rendszerben üzemeltetném. Természetesen szivattyúval, kiegészítőkkel. Előre is köszönöm.

Biosolar Forum  =>  Fűtés , HMV - Problémák  =>  Probléma - O_szia
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva