English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Homlokzat  =>  Lélegző fal, szálas kontra polisztirol
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-09-13
08:27:25
Előzmény: pali #8191#17741
Kiegészítés (megnéztem, mert ez van nekem):
Ytong P2-0,5: μ = 6

valamint érdekes, hogy a perforált polisztirol magasabb μ-értéke miatt azt vártam, hogy kedvezőbb áron elérhető, azt tapasztaltam, hogy drágább, mint a kőzetgyapot...
2010-10-14
13:57:18
Keresgéltem a ragasztókról adatokat, hogy mennyi a páraáteresztő képessége.
Amit találtam azt kicsit magasnak találtam, 10 és 40 között voltak. Lőttek a szuper páraáteresztésnek a ragasztóval? A festéknek még nem is jártam utána!
Üdv: Pali
2010-10-14
13:26:33
Ez tökéletes. A faházhoz mindig kőzetgyapot szigetelést akartam rakni, így most már "tudományosan" is bizonyított az elképzelésem helyessége. :-)
Csak ne lenne annyira drága!
Viszont rendszerben - szigetelő + vakolat - mi a helyzet? Gondolom, így már nem annyira szép a helyzet.
2010-10-14
11:34:17
Sziasztok!

„Lélegző falak”!? A pára-áteresztés, mint szempont!?

A pára átbocsátás jele: μ (Páradiffúziós ellenállási tényező)
A μ érték egy viszony-szám, ami egy adott vastagságú levegőben áramló pára sebességét - aminek értéke 1 - viszonyítja az ugyanolyan vastagságú egyéb anyagban mérhető pára átjutási sebességéhez. Néhány példa a falszerkezetek és szigetelő anyagok μ értékeiből:

Falszerkezetek:

Fa: μ = 1,6
Porotherm tégla: μ = 10
Kisméretű tömör tégla: μ = 30
Betonfal: μ= 80

Szigetelőanyagok:

Kőzetgyapot: μ = 1,6
Perforált polisztirol: μ = 10
Nyíltcellás polisztirol: μ = 30 - 40
Zártcellás polisztirol: μ = 80

Figyelmen kívül hagyva azt, hogy a falakon keresztül mindössze 1-2 % pára diffundál át, és a kilépő nedvesség többi része szellőztetéskor távozik. Valamint feltételezve, hogy a hangszigetelés és a tűzbiztonság nem kiemelt követelmény, akkor pusztán logikai szempontból célszerű, ha a falszerkezet és a választott szigetelőanyag μ értéke megegyező legyen.

Üdv: Pali

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Homlokzat  =>  Lélegző fal, szálas kontra polisztirol
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva