English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  Központi porszívó
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-03-22
17:23:55
Előzmény: robert #27530#27535
Robert,

A Lurdy Házban is van központi porszívós cég, de az Orczy alkatrész áruházban is lehet mindenféle gégecsövet kapni. 10 m-es hosszúságút is találtam.
www.orczy.com/

2012-03-22
17:17:09
Előzmény: robert #27530#27534
Robert,
www.tmarkt.hu/files/15558-584-kozponti_porszivo_arlista_12_01_01.pdf

Lehet kapni náluk csövet is. Méretre is készítik igény szerint.
Annyit elárulok, hogy az alkatrészek ára kb. 40 % al drágább, mintha komplett rendszert vennél meg.
Lehet, hogy adnak gégecsövet csővégek nélkül is. Kérdezz, rá, hogy van-e elektromos távindító nélküli csövük, hátha az olcsóbb.
2012-03-22
16:56:45
Előzmény: szakilaci #27514#27530
szakilaci, Nandi,

Én csak flexi csövet keresek, mert nem akarok központi porszívót kiépíteni, viszont a porszívót magát az ajtón kívül üzemeltetném tisztogatás alkalmával. Vagyis egyszerűen egy extra hosszú csőre vágyom.

2012-03-22
16:42:12
Előzmény: robert #11014#27529
Robert,
Egy Pomázi cég T-Markt forgalmaz központi porszívókat, és tartozékokat is.
www.tmarkt.hu

Profi cuccok: öntisztuló szűrő, lágy motorindítás, gégecső végén indító kapcsoló, turbó kárpittisztító kefék, kis ívek a falba (villany szerelést kikerülni), nagy sugarú ívek a padló alá, hangtompító dob, stb...
2012-03-22
16:32:00
Előzmény: Plaszlo #8035#27528
Plaszlo,
A csövek elvileg antisztatikusak. Azért mondom, hogy elvileg, mert úgy vonzza port, mint a tévé képernyője.
A porszívó csöveknél fontos, hogy csak ívek vannak, könyököket nem használnak.
A könyököknél gyorsan kopna a csőfal, nagyobb lenne a zaj és a lerakódás veszélye is fennállna.

Nedvességtől jobb óvni, bebüdösödhet a csőrendszer.

A használt levegő nálunk az udvarra megy, tehát nem érdekes, hogy sztatikusan töltve van-e a por.

A motorhűtést külön ventilátor végzi (BEAM tipus).
A szűrt, de még valamennyire poros levegő nem megy át a motoron, mint a HAJDU, vagy RAKÉTA porszívókon.
szakilaciVálasz erre
2012-03-22
11:54:57
Előzmény: robert #11014#27514
Öcsém kinézett egy ilyen céget a neten, odament és megvette. Sajna nem emlékszik már rá, hogy hol volt mindez ennyi év után..
> a fejet hogy csatlakoztattam?
Mármint a flexicsövet a saját aljzatába a mennyezeten?
Vagy a porszívót a fix csőhöz?
2011-01-23
15:12:45
Előzmény: szakilaci #10895#11014
szakilaci,

Hol vetted a porszívó csövet? A fejet hogy csatlakoztattad?
szakilaciVálasz erre
2011-01-20
04:01:11
Így néz ki a befúvás, ami rásegít az elszívásra:

szakilaciVálasz erre
2011-01-20
03:59:20
Azóta kész a saját lakásom. Itt az az ötletem támadt, hogy építek magamnak légtechnikai beömlő nyílásokat a mennyezetbe, és amikor porszívózom, akkor egyben elindítom a légbefúvást. Mivel a beömlő nyíláshoz tettem egy szűrőt, így remélhetőleg a bejutó friss levegő kevésbé lesz poros. Továbbá rásegít a porszívó teljesítményére.

szakilaciVálasz erre
2011-01-20
03:29:22
Szeretném magam is leírni az eddigi tapasztalataim központi porszívó ügyben:

Anno szüleimnél öcsém ötlete volt, hogy "építsünk egyet" a tetőtérben.
Hozzávalók:
============
1 db meglévő hagyományos porszívó (max 15.000.-Ft)
1 db rádiós konnektor (3500.- Ft)
2 db központi porszívó csatlakozó (2x 3500.- Ft)
1 db "T" elosztó (kb. 500.- Ft)
1 db 6 méteres porszívó cső (10.000.- Ft)
- tetőtér feletti kispadlás,
- dekopír fürész, hilti szalag, csavarok (500.- Ft)
- és végül a lényeg: egy maszek villanyszerelő-cső-gyártó kisiparos,
akitől a kb. 5 centi átmérőjű (nyílászáró-műanyag alapú) csövet vettük
(10m = 2000.- Ft).

Apám (villanyszerelő lévén) pillanatok alatt megmelegítette egy hőlégfúvóval a vastag villanyszerelő csöveket, majd össze-illesztette egymással és a kiállásokkal. Egy délután alatt megvolt.

A hatalmas ötlet az volt, hogy a tetőtér mennyezetébe mindössze 2 kiállást vágva a csatlakozókat a plafonba süllyesztettük, a központi cső pedig végigfutott az egész tető-csúcs alatt.

Porszívózáskor rendkívül kényelmesnek bizonyult, hogy NEM akadályozott a hosszú cső, mivel a plafonból lógva "körbejárható" volt. Tényleg nagyon frappáns megoldás lett. A cső nyelére szigszalagozott rádiós távirányítóval lehetett ki-be kapcsolni. A kispadlásra felmenni porzsákot üríteni már kicsit macerásabb volt, de havonta egyszer ezt is ki lehetett bírni. A porszívó alá tettünk egy 2cm-es hungarocell lapot, így a gerendáknak nem adott át rezgést és alig hallgatódzott le zaj.

A szívásteljesítménnyel is tökéletesen meg voltunk elégedve. (Pedig azt hittem, hogy a felfele-szívás miatt (2.5m) + a 10 méter kiépített cső + 6 méter gégecső már túl hosszú lesz, de tök jó volt.
2010-10-05
12:01:39
Sándor,

Sajnos nem tudom, nincsen elektronikai végzettségem. Próba :) .

A gyártók valószínűleg nem gondoltak erre a problémára, mert akkor a csövek belsejében lenne egy földelőszál.
2010-10-05
09:08:00
A központi porszívóhoz gyártott csövek nem antisztatikusak?? Furcsa lenne ha a por a csöveken lerakódva szép lassan eldugítanák a csöveket, vagy csak antisztatikusnak kellene lenni? A lerakódott por a nedvesség hatására egyéb problémákat is okozhat. Félreértettem valamit?
A másik amit nem értek, egy vizes porszívónak már külön motorhűtése van, nem a beszívott levegő kering át rajta: nem tudom elképzelni, hogy egy célgép úgy működne, mint egy háztartási porszívó.
Nem találkoztam ilyen rendszerrel, csak logikusan gondolkodva kérdezem.
2010-10-04
20:42:11
"Tapasztaltuk, hogy, a "normál lakásport" egy sztatikus kendővel le lehet törölni, de a központi poszívó finom porát valamiért nem."

Megváltozik a por töltése a motor tekercseitől, esetleg a hosszabb cső miatt ezért nem vonzza a porrongy.

Ha műanyag csövet használsz, akkor az utóbbi a valószínűbb. De némi por áthatol a gyűjtőzsákon is, az áthalad a tekercsek között. Elektromos képzésüek előnyben :) .
2010-10-04
17:42:12
Én ezt a problémát úgy kívánom megoldani, hogy a központi porszívó üzemeltetésének idejére a központi szellőztető elszívó ventilátorát leállítom, vagy csökkentett sebességgel járatom, így pótolva a kiszívott levegőt.

Nálatok is meg lehet csinálni, hogy beépítetek egy befúvó ventilátort a lakásba és azt szinkronban indítjátok a porszívóval. Ez a porelszívás hatásfokát is javítja, nem kell a porszívónak vákuumot leküzdenie.

T.
2010-10-04
16:53:31
sandor
ez felettebb kellemetlen!
azt hiszem ezert (sem) akarok annyira kandallot mar a lakasba:)
szuleimnel hasonlo volt az orlangon ego gazkonvektorok es a kiskalyha egymasra hatasa.
a kalyha duborgott, es folyamatosan fejfajdito volt benn a levego.
valoszinuleg a gazkonvektorok kemenyebol is huzott vissza egestermeket.

2010-10-04
11:21:07
Sándor,
"Én építettem össze (a szakértők némi ellenkezése ellenére) a gyerekem központi porszívó rendszerét. Ennek a csövezése van legalul, minden fűtés, víz stb csőrendszer alatt.
Emelkedéssel szereltem. Ahol a szívónyílás és a porszívó közötti távolság meghaladta a 3 métert, ott a 90 fokos kanyarokat lágyabbra vettem, és 2x45 fokból ragasztottam össze.
A porszívó egy minőségi kanadai gyártmány. A bemutatott referencia beépítésnél sokkal jobban dolgozik, ami meglepő.
Sajnos a porzsák a nagyon finom port (az üzemi eltömődés után is) átengedi.

A gyártó előírása szerint a kipufogó cső hossza nem lehet 6m-nél hosszabb.
Ha a 6m-ből nem lehet kijönni, mert a kipufogót a ház gyakran nyíló nyílászáróitól, terasztól stb. a lehető legmessszebbre kell kivezetni, akkor rögtön a gép után egy Y-nal át lehet alakítani az 1x60-as méretről 2x63-asra.
Így távolabbra lehet vezetni, de lehetőleg ne a tető fölé, mert a finom por lerakódik és vissza kerül a lakásba.
Az a finom por, amiről írtál, nem biztos, hogy nálatok a lakásban képződik. Lehet, hogy van a közelben egy központi porszívós ház.

Tapasztaltuk, hogy, a "normál lakásport" egy sztatikus kendővel le lehet törölni, de a központi poszívó finom porát valamiért nem.

A szellőzésnél ezzel is számolni kell. Van ahol a porszívózás idejére leállítják, lezárják a szellőzést. Nem feltétlenül a finom por visszaszívása miatt, hanem mert olyan nagy vákumot csinál a porszívó, hogy minden létező résen, és a szellőzőn keresztül is zúdul be a külső poros levegő."

nem is annyira érdekes, pontosabban meglepő a problémád, ugyanez történik a nyitott égésterű gázkészülékek és konyhai szagelszívó között. Porszívód is úgy működik, mint a kéményes szagelszívó, zárt térből veszi el a levegőt és nem pótolja vissza, így valahonnan pótolni kell. Gondolom a jó és hatásos működéséhez sok levegőt szív el és a kandalló a legnyitottabb levegő utánpótlásra alkalmas hely.
Felteszem, mind a kandallósok, mind a központi porszívót forgalmazó cégek, csak a saját termékük vonatkozásában "kompetensek".
2010-10-03
07:21:49
sandor
veletlenul nem haydn tipusu?
nekunk ilyen van, ugy tudom, kanadai.
pali: nagyon hasznos eszkoz! csak ajanlani tudom!
2010-02-06
00:57:14
megcsinaltam a kozponti porszivot.
kb 1.5 nap melom volt vele eddig.ma vegre kiprobaltam, nagyon tetszik, hogy nem keveri fel a port es a levegot az adott helyisegben,ha az emeleten porszivozunk, nem is hallani a szuterinban zugo gepet.
a paratartalmat kiveve kezdek elegedett lenni a lakas levegojevel.
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  Központi porszívó
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva