English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Single Board Computer - 1Wirelapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-09-19
20:02:32
Arra emlékszem, hogy nekem is volt valami macera az egyik lan port beüzemelésével, de akárhogy töröm az agyam, nem ugrik be mi volt pontosan a probléma. Talán a beépített switch IC konfigurációját kellene megváltoztatni!

T.
2010-09-19
13:04:42
takyka:

igen, csak a turpissag az, hogy a WANbol at kell dugni a LANba:)
igy mar elerem az 1.1-en

a trunkbol vettem a csomagokat egyebkent

mas: a LAN2 portom nem akar eletrekelni. lehet, hogy gariba visszakuldom?
ugyanaz a kabel az 1-esben jo, de a 2esben suket:(
2010-09-19
12:55:02
zsezse,

Látom belehasítottál a közepébe!
7) openwrt: nekem csak es kizarolag 1 firmwaret sikerult felraknom az pedig a
RSx.ar7100.OpenWrt.r15349M-BETA-recovery.bin

a tobbivel nem latom mit csinal, nem erem el, nem tudok ra belepni sem.
vagy olyankor 192.168.1.1 lenne az IPje?!

Ezt próbáld ki:
www.downloads.openwrt.org/backfire/10.03/ar71xx/openwrt-ar71xx-ubnt-rs-squashfs-factory.bin
előre fordított csomagokat itt találsz:
www.downloads.openwrt.org/backfire/10.03/ar71xx/packages/

És a 192.168.1.1 IP címen fogod elérni a számítógépet. először telnetről, és ha adtál root passwordot, akkor már ssh-val is, de addig nem!

T.

2010-09-19
11:00:31
hasznos linknek tunik:
www.nslu2-linux.org/wiki/HowTo/AddUSBOneWireAdapter
2010-09-19
09:54:52
hmm
kellett meg par dolog, de a 3-as samba most igy tenyleg mukodni latszik
a 2-es az alapbol mukodott.

nekem a vezerlesem perlben irodott, de ugy tunik, par modul, ami debian alatt megvolt, itt hianyzik es a CPAN sem akar elindulni.

lehet, hogy kellene forditanom egy uj imaget, es azt feltennem, amiben van full perl support
a B) verzio, hogy atirom mas nyelvre

egyebkent orulok, h most mar legalabb 3an-(4en?) vagyunk linuxosok:)
envagyokVálasz erre
2010-09-19
09:47:53
zsesze,

Szerintem másik envagyok vagyok :)

Egy DS2408-as switchet épített egy barátom próbapanelre, aminek 2 kimenete led-es visszajelző, 2 kimenet led + relé, 2 bemenet kapcsoló, 1 bemenet nyomógomb, 1 üres.

2) smb.conf-ban a az "authentication" opciót "user"-ről állítsd át "share"-re, valamint a megosztáshoz vedd fel a "guest ok = yes" sort. Elvileg így beenged jelszó nélkül.

6) Erre mondtam hogy ezekben nincs RTC (Real Time Clock), ezért ha netről nem tudsz időszinkront csinálni (pl. nincs neted), akkor újraindítást követően nem lesz időd.
2010-09-19
07:58:26
envagyok

milyen IO vezerlot hasznalsz?

ps: mond neked valamit az SCH , mint olyan?:) ismertem onnan egy envagyokot

2010-09-19
07:52:54
Ebbe a postba fogom osszegyujteni az eddigi szivasaimat, hogy en is lassam egyben:)

tehat a hardver: RouterStation, firmware: RSx.ar7100.OpenWrt.r15349M-BETA-recovery.bin

1) ha atirom a nevet, akkor a samba nem hajlando elindulni
fix: /etc/hosts-ban is be kell irni az uj nevet

2) samba3 nem enged be valamiert, jelszot ker, de nem fogadja el
Fix: ?? samba-server (2.0) -val mukodik
fix2) smb.conf-ban a az "authentication" opciót "user"-ről állítsd át "share"-re, valamint a megosztáshoz vedd fel a "guest ok = yes" sort. Elvileg így beenged jelszó nélkül.

3) alapbol az openwrt nem tudja NTFS-3Gvel felmountolni a kulso NTFS diszkeket, ezert vagy ujra kell forditani a busyboxot, vagy meg kell hackelni valami sajat init scripttel.
forras:
www.forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=24653
fix: www.blog.podspring.com/?p=288
/etc/hotplug.d/block/10-mount ot at kell irni, kell hozza fdisk

4) en most Crosskabellel tudtam csak a WAN portot eletre lehelni, es egyenessel az egyik LAn portot
a masodik LAN port valahogy nem akar eletre kelni. ha a doksit jol olvastam, akkor a LAN1-LAN2 az eth1-kent szerepel az eszkozben kozosen.

5) alapbol a LAN es a WAN ugyan ossze van bridgelve, megsem latszik a LAN portra akasztott gep
fix: a tuzfal alapbol nem engedi at a csomagokat, ezert ezt kulon be kell allitani

6) reboot utan elmegy az ido
fix: opkg install ntpd,
Timezone beallitas:
www.forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=11723

7) openwrt: nekem csak es kizarolag 1 firmwaret sikerult felraknom az pedig a
RSx.ar7100.OpenWrt.r15349M-BETA-recovery.bin

a tobbivel nem latom mit csinal, nem erem el, nem tudok ra belepni sem.
FIX: megvan a megoldas! a recovery modban a WAN portra kell csatlakozni, 192.168.1.20-as IPre.
viszont a firmware felrakasa utan a default IP cim 192.168.1.1 ami a LAN(!) porton erheto el, tehat at kell dugni a kabelt.

hint: upgrade utan a 192.168.1.1 a WAN portban 4szer pingik, utana csond.

8) az USB pendriveot (ext3-ra formazva) alapbol ext2-kent csatolja fel
fix: /etc/hotplug.d/block/10-mount ba: (lasd 3-as pont)
!/bin/sh

# Copyright (C) 2009 OpenWrt.org

blkdev=`dirname $DEVPATH`
if [ `basename $blkdev` != "block" ]; then

device=`basename $DEVPATH`
case "$ACTION" in
add)
mkdir -p /mnt/$device
# vfat & ntfs-3g check
if [ `which fdisk` ]; then
isntfs=`fdisk -l | grep $device | grep NTFS`
isvfat=`fdisk -l | grep $device | grep FAT`
isext3=`fdisk -l | grep $device | grep Linux`
isfuse=`lsmod | grep fuse`
isntfs3g=`which ntfs-3g`
else
isntfs=""
isvfat=""
fi

# mount with ntfs-3g if possible, else with default mount
if [ "$isntfs" -a "$isfuse" -a "$isntfs3g" ]; then
nice -n -10 ntfs-3g -o nls=utf8 /dev/$device /mnt/$device
elif [ "$isvfat" ]; then
mount -o iocharset=utf8 /dev/$device /mnt/$device
else

if [ "isext3" ]; then mount -t ext3 /dev/$device /mnt/$device
else
mount -t auto /dev/$device /mnt/$device
fi

fi
;;
remove)
umount /dev/$device
;;
esac

fi

nem fix: /etc/config/fstab -ba megadni fixen - a hotplug mountolja fel, igy ez csak kezi mountnal lenne jo
www.forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=105404#p105404

9) nem a meresgyujteshez kapcsolodik, de ideirom: mivel halozati tarhelynek is hasznalom az RSt egy kulso USBs diszkkel, ami NTFS filerendszeru, ha elkezd dolgozni a mysql, akkor neha beszaggat a masolas. Ennek kijavitasara a mount scriptben megemeltem az ntfs-3g prioritasat (nice -n -10 ...)
envagyokVálasz erre
2010-09-18
22:32:01
Sziasztok!
robert, takyka, zsezse,

Örömmel olvasom hozzászólásaitokat, mert egy rövid ideje én is ilyesmi vezérléssel kezdtem el szemezgetni hobby szinten. Igaz házam még nincs, így kísérleti jellegel, és ötleteléssel kezelem a dolgot. Hasonló módon egy ASUS routerrel kezdtem az ügyet (az volt itthon), majd kinéztem a RouterStation PRO-t :), végül egy ALIX board mellett döntöttem a hardveres óra miatt (debian). El tudok képzelni olyan felhasználásti területet (pl. növényház) ahol nincs internet, de a pontos időre szükség van mind az adatgyűjtés, mind a vezérlés szempontjából. Az adatgyűjtést ugyanazon az eszközön oldanám meg sqlite3 adatbázisban (mondjuk pendrive-on) és az rrdtool-os megjelenítésnek is nekiugrottam már egyszer, valamint a webes kezelőfelületnek is vannak apróbb mozzanatai próba szintjén. A vezérlés hátterét nem raktam még össze magamban teljesen..(programozásban nem vagyok valami jó). USB-s 1-wire illesztővel, 2-3 hőméróvel, és egy 8 portos IO vezérlővel játszadozok.

Ha megengeditek szívesen csatlakozok a fórumhoz, hátha oda-vissza tudunk eszmét cserélni.

ui.: A DebWRT-ről még én sem hallottam, de már nézem is ...
2010-09-18
19:48:47
Iszonyatosan gyenge, tárgyi hibáktól sem mentes a dokumentációja.
Én többek között ezért tértem át az openwrt-re. Igaz, utána az alapértelmezett IP cím, valamint a jelszó is más lett!

T.
2010-09-17
21:56:52
na kozben odaig jutottam, h csatlakoztattam egy USB pendriveot hozza
meg egy opkg upgradet nyomtam de most a reboot utan nem latom sehogy sem

hat erdekes, kezdoknek nem egy straight-forward.

ez a firmware upgrade valakinek mukodik van akinek nem. nekem a 7. firmware image ment csak fel ra, az is valami BETA recovery
most eppen be tudok lepni ra megint

na akarmit probaltam, csak a beta recovery image megy fel ra.
most viszont mukodik. raakasztottam egy kulso winyot azt is tok jol viszi NTFS-en

hehe. a dobozban megtalaltam a belepesi adatokat egy matrican:) csak ki kellett volna nyitnom a szemem
2010-09-17
21:39:56
A debiannal 0 tapasztalatom van. A debwrt-ről most hallok először. :-)
Én usb->soros-soros-1wire és usb->1wire átalakítót használtam, ment mind a kettő az 1-wire és a szükséges csomagok felrakása után.
Nekem úgy működött, hogy az openwrt oldalról kerestem egy, kompatibilis 1-wire csomagot és azt telepítettem fel opkg-vel. Késöbb lecseréltem az oprencert a legfrissebb openwrt-re és onnét már simán ment a csomagok frissítése, telepítése, illetve csomagok fordítása. Sajna ubiquitiék kicsit módosítottak a használt openwrt-n, illetve elég régi verziót adnak vele. Legalábbis ez volt a helyzet ~1 éve

T.
2010-09-17
20:51:39
hat.. nezzetek benanak, de egesz delutan ezen kuzdottem, es nem talaltam meg a root jelszot, pedig itt volt az oldalon

:) mar be tudok ra jelentkezni.

az 1wire cuccot hoyg akasztottad ra?
az is miniPCI kartya?

a hygrosens eszkozom elvileg USBs, tehat felismerne lehet.l

debiant meg debwrt-vel lehetne ra tenni, jol latom?

2010-09-17
20:20:47
Nincs rajta web interface alapból.
Mi a gond a bejelentkezéssel? Az alapértelmezett belépési név/jelszó: root/ubnt.

Itt találsz leírást arról, hogy hogyan kell beüzemelni:
www.ubnt.com/wiki/RouterStation_OpenWRT_SW_Setup_Guide#Connecting_to_RouterStation

T.
2010-09-17
13:39:47
megoldottam a POE kerdest, de nem birom eletrelehelni meg.
majd rendelek meg hozza gyari adaptert + WLANt, de egyelore jo ez igy - ha mukodik.

na odaig eljutottam, hjogy tudom pingelni a 192.168.1.20-on a WAN porton de csak cross kabellel, SSH is megy, de nem tudok ra belepni

a webes interfacen 404-et ad.
2010-09-16
20:56:13
Próbáld meg visszacseréltetni, ha az RS pro jobban tetszik!
Ha nem akarsz forrasztgatni kábelt, akkor mindenképpen poe adaptert használj, mert szükséged lessz arra az ethernet portra is amikor upgradelsz.
Sima tüskesor aljzatot, pl.:
www.ret.hu/Page.aspx?pageid=8&code=53-00-25&mfnb=1
A wifit ki KELL vezetned antennára. A routerstationben nincs alapból wifi, azt az egyik minipci slotba kell dugni. Nézz körül itt:
www.wireless-bolt.hu/products.php?prcategory=7298&PHPSESSID=9d8b106e257865330661d139b11f84c9
Ezek közül a 6,7,12,13,15,16-al pozitív tapasztalatom van, a 3. és a 14.-t kerüld el!
csatlakozókat itt találsz:
www.wireless-bolt.hu/products.php?prcategory=8266
Antennákat itt:
www.wireless-bolt.hu/products.php?prcategory=21303
Ha messzebb akarod rakni az antennát a számítógéptől, akkor a kábelt legyártják neked.
Semmiféle extra hűtés nem kell neki.

T.

2010-09-16
20:27:50

banom mar, hogy nem neztem jobban korbe
van itt a wirelessbolton adapter is, gyari POEs is.
kapcsolouzemu
holnap megnezem van-e itt a varosban ilyen ha nincs akkor rendelek majd azt is.

te milyen csatlakozokat hasznaltal az USBhez es a GPIOhoz?
a wifit ki tudom valahogy vezetni antennara? elvinnem tavolabb es akkor a router maradna lenn.
te raktal ra valami extra hutest vagy sima leghutessel megy?

2010-09-16
19:55:43
Így van. A cimborám meg simán ráforrasztott a nyákra egy pár vezetéket. Persze ez garanciavesztéssel járhat! :-)

T.
2010-09-16
18:52:59
szia

az mindig akad ;)
a skypeom: zsebacsi, de nagyon ritkan hasznalom.

megjott a cucc! most nezem, hogy van ebbol 128M-s valtozat is kivezetett USB porttal, kulso tappal. na majd a kovetkezo:)

mar csak egy adaptert kell szerezzek a POE-hez.

te csak siman beforrasztottad egy LAN kabelbe, ugye?

2010-09-15
09:55:38
64 mega boven eleg, pendrive mindenkeppen kelleni fog, de az van is.
maximum swappol majd kicsit ;)
meg is rendeltem:)

akkor valoszinuleg kivaltom a TPlink routeremet is ezzel, kell hozza par meter LAN kabel, de usse kavics.
egy wifi antennat meg tolok ra es felviszem a padlasra, hogy onnan ossze a naftat.
kalandra fel:) van MSNed?
2010-09-15
09:52:29
Zsezse,

Van egy tüskesor (2,54mm osztású), amire ki van vezetve. Részletesebben itt találsz róla infókat:
www.ubnt.com/wiki/RouterStation
A jelszint illesztést meg tudod oldani egy tranyóval is.
Az adatbázis szerver nem lehet probléma, 64MB ram/16MB flash van, legfeljebb dugsz rá egy pendrivot. Itt találsz előre fordított csomag listát hozzá:
www.downloads.openwrt.org/kamikaze/8.09.2/ar71xx/packages/
de ha feltelepíted a keresztfordítót, akkor ezeknek többszörösét elérheted. Vagy telepíthetsz rá debiant is...

T.
2010-09-15
08:32:26
takyka

bocs, igaz, RS, nem mikrotik

ezeket az I/O portokat hogyan tudnam felhasznalni? siman rakapcsol +3Vot, ha kerem?
mert akkor valami mini relevel vagy ICvel meg tudnek esetleg hajtani opto csatolokat

ezzel akar tudnek illeszteni egy elektronikat a mostani rendszeremhez.
mert az is ezt csinalja vegulis, csak 5V-tal (az LPT 5Vot ad ki)

mennyi memoria van az RSen? mysql vagy valami sqlite futhat rajta vajh?
2010-09-15
07:48:25
Zsezse,

Az én vezérlőm nem mikrotik! Ez nagyon fontos, mert a mikrotik egy zárt rendszer (mellesleg szoftver, az általuk fejleszettt hardvereket router board-nak hívják). Routerstation a neve ennek a cuccnak és openwrt linux fut rajta ami természetesen nyílt.

Az USB párhuzamos átalakítót én nem próbáltam (PC-n sem), de tudtommal van hozzá driver a kernelben. Amit tudok még ajánlani, mint alternatív megoldás, hogy van az RS-en 7db 3V-os I/O port kivezetve, ezeket el tudod érni sysfs-en keresztül egyszerű file írás olvasással.

T.
2010-09-14
23:39:51
behalt a vezerlesem. folyton megfagy a notebookom, kiderult, megallt benne a ventillator. szetszedtem, kis WD40, es maris ketyeg ujra:)
kb feleve tettem meg ezt utoljara vele.
ja, es meghalt 2 szenzorom, az egyik a V50-e, valoszinuleg megfott, amikor leallt a vezerles es a kazan megforrt, a masik siman csak rossz erteket mutat.
ezeket ujra kell forrasszam
kozel 1 ev alatt ennyit mutat a "PC-s" vezerles merlege

takyka: szerinted a mikrotik tudna USB-parhuzamos port konverziot?
ha igen, akkor fel tudnam hasznlani a jelenlegi vezerlesemet, es egy mozgo alkatresz nelkuli vezerlesem lehetne.

Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Single Board Computer - 1Wirelapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva