English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Single Board Computer - 1Wirelapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-11-26
16:58:23
robert

igenis meg nem is. 2 haz, 2 rendszer, 2 doboz

hazon belul vezetekelve lesz minden, de szeretnem, ha ez intezne a hazban a vezeteknelkuli halozatot is, illetve a ket haz kozott is megteremtenem a kapcsolatot wifin.

2010-11-26
15:54:05
zsezse,
Wifin kommunikálsz a dobozzal?
2010-11-26
15:48:42
igy nez ki osszeszerelve a vezerlo panel nelkul
lehet, hogy egy hosszabb vezeteku USB hubot szerzek hozza

2010-11-26
15:47:48
ime nehany kep a rendszerrol bedobozolva:)

2010-11-24
22:46:43
jelentem, sikerult kiprobalnom a GPIOt:)
vettem tuskesort, a mostani vezerlesem teljesen jol illesztheto hozza, csak kell csinaljak valami egyszeru konvertert LPT-rol UTPre:)
a vezerles kapcsol 3.3V-tal is, csak a tap kell neki 5V.
holnap veszek egy USB hubot meg par kutyut es at is kotozgetem egy kicsit
SZERK:

ugy tunik, az RsPRO-val szepen haladok elore. eloszor nem akarta felismerni a miniPCI kartyat, de sokadik varazslasra vegre megtalalta. mar csak az a gondom, hogy nem talalja a sajat halozatomat, a szomszedet persze igen :D

vettem muanyag dobozokat a paneleknek es a routernek, a vezerles beavatkozo resze ugy tunik, szepen mukodik.

ha osszerakom a WLANt, akkor valoszinuleg beuzemelem veglegesre az uj vezerlest.
2010-11-23
12:54:22
A melegvíz csőre telepítettem egy szenzort a cirkulációs ág kicsatlakozása előtt. Cronnal indítom a progit (jelenleg 6-9 ig és este 7-22-ig) 6 percenként.
A progi megméri a hőmérsékletet és ha a minimum beállított alatt van, akkor bekapcsolja a szivattyút. Járatja egészen addig, amíg el nem éri a hőméréklet a max. beállítottat, vagy le nem jár egy kb. 10 perces timeout. Normál esetben ez kb. 1,5 perc. Tervben van egy gombnyomásos indítás kiépítése, azzal csökkenthetném az időzített melegen tartás idejét. A gombnyomásra ugyanez a kód futna le

itt a kód, ha érdekel:

root@zugoly:~# cat /srv/bin/hmv_circ.php
#!/usr/bin/php -q
<?php
include_once("/srv/hmv.cfg");
$hmv_current_temp=file_get_contents($hmv_temp);
settype($hmv_current_temp,float);
$out_status=(file_get_contents($hmv_pump) & (255-$hmv_pump_mask));
if ($hmv_current_temp<$hmv_min_temp)
{
$file=fopen($hmv_pump,"w");
// echo "start\n";
fputs($file,($out_status+$hmv_pump_mask));
fclose($file);
}
if (file_get_contents($hmv_pump) & $hmv_pump_mask)
{
for($i=0;$i<60;$i++)
{
$hmv_current_temp=file_get_contents($hmv_temp."9");
settype($hmv_current_temp,float);
// echo "$hmv_current_temp\n";
if ($hmv_current_temp>$hmv_max_temp)
break;
sleep(10);
}
$out_status=(file_get_contents($hmv_pump) & (255-$hmv_pump_mask));
$file=fopen($hmv_pump,"w");
fputs($file,$out_status);
fclose($file);
}
?>

2010-11-23
12:40:20
csak letoltottem a csomagot wget-tel es opkg-val telepitettem

a HMVt milyen logika alapjan inditod?

en arra gondoltam, hogy bizonyos idopontokban elinditom kb 2-3 percre az AMV szivattyut

pl reggel 6-8 ig 10 percenkent 2-3 percre, meg este ugyanigy

2010-11-23
12:10:12
Köszi, majd kipróbálom.

Frissítetted a rendszert, vagy csak a csomagot telepítetted "visszafelé"?
A rendszerfrissítést mostmár jól meg kell gondolnom, nehogy megfagyjon a család. :-)

Közben beüzemeltem a HMV cirkuláció vezérlését is, megírtam a hmv daemont. Reggel ott várt a jó meleg víz a zuhanyzóban. :-)

T.
2010-11-21
10:12:13
takyka:

probald meg a php5-t a 10.03.1-rc3 bol feltenni, azzal ugy tunik nincs mar gond a float ok kezelesevel
2010-11-20
09:12:19
HAJONAPLO - RSPRO
nyitok egy uj hozzaszolast az RouterStation PRO val kapcsolatos nyugjeimnek is:)
most tettem fel ra a 10.03-as openwrt-t.
-az upgrade utan ez is atvalt a default 192.168.1.20-as (WAN) IProl a 192.168.1.1-es (LAN) IPre. itt kell keresni.
-defaultbol SSHval nem enged be, csak telnet-tel, root user, jelszo nincs.
ha megvaltoztatja az ember a jelszot, mar beenged SSHval is.
-timezone beallitas: /etc/config/system:
config system
option hostname xxxxx
option timezone CET-1CEST,M3.5.0,M10.5.0/3
-SSH kulcsokat a /etc/dropbear/authorized_keys fileba kell tenni
-PHP: Fatal error: Balloc() allocation exceeds list boundary in <script name> on line x ....
megoldas:
www.forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=23360
be kell allitani az idozonat a PHP.INIben:
[Date]
date.timezone = "Europe/Budapest"
-php oldal nem jelenik meg uhttpd-vel:
/www/cgi-bin konyvtarba kell tenni
chmod +x a PHP filere
#!/usr/bin/php-cgi az elso sor (CGIkent ertelmezi)
php.inibe: cgi.force_redirect = 0
-(nem mukodik) index file beallitas: www.forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=25222
/etc/config/uhttpd-be:
option 'index_page' 'index.php'
#-mysql-server-t a snapshots bol lehet telepiteni:
Update: mar SQLiteot hasznalok
www.downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/
-php5 neha meghulyul es a float reszt nem kezeli jol, kihal tole.
megoldas: 10.03.1-rc3 bol feltenni az 5.3.1-es PHPt, ezzel mar jo a float
#-a kovetkezo csomagokat tettem fel:
#mc usbutils pciutils kmod-fs-ext3 kmod-usb2 kmod-usb-storage block-mount fdisk #kmod-ath5k block-hotplug libreadline mysql5.0 php5-cgi php5-mod-mysql
#php5-mod-sqlite3 libncursesw owfs

#-hygrosesns perl kiolvaso rutinhoz:
#perl perlbase-io perlbase-device-serialport perlbase-xsloader kmod-usb-serial-ftdi
-az mc -hez letre kell hozni egy /root/.mc konyvtart, igy mar normalisan mukodik, elmenti a beallitasait (foleg:Learn keys)

openwrt 10.03.1 update:
-sysupgrade firmware_file-sysupgrade.bin (a config fileokat megtartja, de a csomagokat ujra le kell szedni. Ha wifirol ertuk el eddig, akkor LANon tudjuk csak elerni)
-php.ini: extension=mysql.so kulon helyet kapott /etc/php5/mysql.ini neven
-php.ini: docroot kell neki
-mc 4.7.5-bol hianyzik az mcedit: 4.6.2-ot kell feltenni
www.downloads.openwrt.org/backfire/10.03/ar71xx/packages/mc_4.6.2-1_ar71xx.ipk

openwrt 12.09 update:
-tegnap feltettem az uj openwrt kiadast, az attitude_adjustment-et, elso korben teljesen jol mukodik, van azonban par valtozas:
-php5.4: a date() fuggveny nem fut le rendesen, hiba:
timezone database is corrupt - this should *never* happen.
megoldas: zoneinfo-core es zoneinfo-europe csomag telepitese
php.ini-bol kikommentezni:
;allow_call_time_pass_reference = On
-kmod-fs-ext3 csomag mar nincs, helyette kmod-fs-ext4 van
-a kovetkezo csomagokat tettem fel:
mc usbutils pciutils kmod-fs-ext4 kmod-usb2 kmod-usb-storage block-mount fdisk kmod-madwifi block-hotplug libreadline php5-cgi php5-mod-pdo php5-mod-sqlite3 php5-mod-pdo-sqlite libncursesw owfs screen sqlite3-cli rrdtool send-nsca
lighttpd-mod-scgi lighttpd-mod-cgi lighttpd-mod-status lighttpd-mod-proxy lighttpd tar gzip zoneinfo-core zoneinfo-europe
-sajat csomagok, amiket meg hasznalok:
p910nd kmod-usb-printer send-nsca openvpn
-a kovetkezo csomagokat tavolitottam el:
ppp
openwrt 14.04 update:
-alapvetoen sok kulonbseg nincs a 12.09 es a 14.04 kozott, kb minden azonos az elozo ponttal

openwrt 15.05.1 update:
-nem rakhato mar fel az mc 4.6, igy az mcedittol vegkepp bucsut kell vennunk
-rrdtool helyett rrdtool1-nek hivjak a csomagot, nem kezeli a 003-as RRDt, igy lehet ujra kell generalni az RRD fileokat
-send-nsca hianyzik, ezt a 14.04-bol kell potolni
-openvpn-t mar openvpn-openssl -nek hivjak
-ntpdate helyett van mar beepitett csomag
-gzip nem elerheto
-a kovetkezo csomagokat tettem fel:
mc usbutils pciutils kmod-fs-ext4 kmod-usb2 kmod-usb-storage block-mount fdisk libreadline php5-cgi php5-mod-pdo php5-mod-pdo-sqlite libncursesw owfs screen sqlite3-cli rrdtool1 lighttpd-mod-scgi lighttpd-mod-cgi lighttpd-mod-status lighttpd-mod-proxy lighttpd tar zoneinfo-core zoneinfo-europe coreutils-timeout
-sajat csomagok, amiket meg hasznalok:
p910nd kmod-usb-printer send-nsca openvpn-openssl

Vezerles parak:
-az elso verzios vezerlesemben a system() fuggvenyt es az echo 1 > ... parancsot hasznaltam a GPIO portok vezerlesere, ez lassu.
helyette az fopen/fwrite/fclose PHP fuggvenyekkel dolgozom most, ez jelentosen gyorsitotta a beavatkozast, mar nincs pillanatnyi bekapcsolas

Wifi problemak:
-UPGRADE UTAN NINCS WIFI, igy azt kezzel vagy vezetekes halon keresztul lehet csak lehuzni!
-az egyik AP jelenleg kliens es AP uzemmodban mukodik egyidejuleg. Valamiert a bridgelt interfacek nem mukodnek egyutt az Atheros chipsettel, ezert ki kell venni a bridgeket a wifi interfacekrol:
-az en megoldasom: br-wan torlese, deaktivalasa, uj interface keszites
-Ezt meg nem irtam le: 10.03-ban a gyari kmod-ath* csomagok NEM MUKODNEK megfeleloen, igy a kmod-madwifi csomagot kell felrakni! Ez nem foglalja le a 3-as GPIO portot. Szukseg szerint a kmod-ath* csomagokat le kell szedni.
12+ felett mar jok es ott nincs madwifi sem
-szukseges csomagok: kmod-ath5k hostapd

Sqlite:
-php5-mod-sqlite3 php5-mod-pdo php5-mod-pdo-sqlite sqlite3-cli
Print support:
-kmod-usb-printer p910nd
-device: /dev/usb/lp0 -> /etc/config/p910nd -ben at kell irni

Alix 2d3:
a routerstation pro-kat lecsereltem egy alix 2d3 alaplapra, mert azok mar nem kaphatoak.
ezek mar x86 alapuak, igy az a csomag architektura kell nekik.
CF kartyara linux (win?) alatt ki kell irni DD-vel az imaget, es bebootolni.
a jobb oldali (eth1) halokartya kap 192.168.1.1-es cimet install utan es telnettel lehet ra csatlakozni

SZERK: ezek az alix alaplapok nem az igaziak. a CF kartya osszeomlik aramszunet eseten. sima TPLink usb-s wifi router is megteszi,igaz keves a memoria.
2010-11-18
09:52:21
Igen, egyenlőre csak gázkazánt kapcsolgatok. Amint már régebben részletesen leírtam, 1/4 óránként megmérem a hőmérsékletet és a beállítotthoz képesti eltérésből arányosan kiszámolom, hogy mennyi időre kell bekapcsolnom a kazánt. Ez egy 1/4 óra ciklusidejű PWM. A kazán működését a halványzöld oszlopok reprezentálják. Minden 1/4 óra elején kapcsol csak be (ha szükség ban rá). (Hőmérsékleteket percenként regisztrálom)
A legfelső grafikon mutatja az elmúlt 24 óra eseményeit. A középső görbén látszik, hogy a hőmérsékleti grafikont műlt csütörtökön kezdtem rögzíteni, vasárnap a leszakadás az OWFS leállítása miatt van (szereltem a buszt), kedden keztem el rögzíteni a beállított hőmérsékletet és a kazán állapotát.
szerk.

A múlt vasárnapi 25°-os púp a kis kályhánk bedurrantása miatt volt, a keddi, pedig a szellőztetés alatt folyamatosan járó kazán által, a padlóba betolt hőmennyiség miatt. A többi <0,5°-os púp többnyire sütés főzés következménye.

Ez egy tisztán padlófűtéses rendszer, mindenféle külső hőérzékelés, padlóhőmérséklet mérés nélkül. Nem PID, vagy fuzzy logic, csak sima arányos szabályozás...

Egyenlőre én nem érzem a php4 hátrányát, egy fügvénnyel találkoztam eddig, ami hiányzik a php5-höz képest.

T.
2010-11-18
08:38:59
takyka:
tok jo, bar meg nem teljesen latom at a graikonokat. neked csak gazkazanod van es csak azt kapcsolgatod?

ezt a php-s bugot sikeurlt nekem is elohoznom.
nekem kamikaze php-k voltak fenn, mignem elkezdett a php-cgi segfaultolni ismeretlen okokbol
a CLIvel nem tudtam megoldani a HTTP POSTot, ugyhogy upgradeltem backfire 10.04-bol 5.3-as PHPre
ez most mar nekem sem kezeli jol a floating point ertekeket:(

viszont mukodik a php5-cgi & lighttpd:)
szoval 1 ujabb lepessel kozelebb kerultem a celhoz.

2010-11-17
15:20:51
Én meg beüzemeltem az RS-t mint fűtésvezérlő.
Visszaléptem php4-re, nincs időm kitalálni mi a nyűgje a php5-nek a lebegőpontos számokkal.
Csináltam hozzá grafikont is...
www.takyka.dyndns.org:2080
Napi
Heti
Havi grafikon

Kék a beállított, piros a mért, halvány zöld kazán üzem.

szerk.
A direkt a lnkre kattintva sajna nem rakja hozzá a portszámot, annélkül nem megy!

T.
2010-11-17
09:39:14
megrendeltem egy RS Prot :) Wifi cuccokkal, gyari tappal.
megneztuk, es a mostani vezerlo elektronikam 3.3V-tal is mukodik (2.8tol mar jo), ugyhogy egyszeru lesz illeszteni:)
mar alig varom, h mukodjon

atirtam php5-re a vezerlest, most csinalom az online feluletet is hozza.

2010-11-02
11:36:42
Köszi,

Leteszeltem az I/O modul prototípusát, egy két kisebb módosítással jól működik.

Az USB-s 1 vezeték átalakító viszont megbukott a tesztelések során! Ha "cicergettem" a 230-at az I/O modulon, akkor időnként kerel beriportált USB EMI problémát. Próbaképpen építettem egy soros 1vezeték átlakítót egy próba nyákra és rátoltam az RS soros portjára. Ezzel semmi gond nincs.

2010-10-31
21:40:23
takyka:
binarisbol, es KAMIKAZE (bleeding edge, r23080

2010-10-31
12:45:46
Zsezse,

Te binárisból raktad fel a PHP5-öt, vagy fordítottad? backfire 10.3-at használsz?

T.
2010-10-19
21:57:59
szereztem 6p/6 os csatikat, ugyhogy beforrasztottam az uj szenzorhalozat elso elemet.

eleg neki a 1wire adatlab + GND csatlakozas, 5V nem is kell neki. azert ratettem azt is.

UPDATE: megirtam a hygrosens plugint, ami a kivant formaban tolja be az adatbazisba az adatokat, igy a hygrosens cuccok is az RSen futnak mar!
csak es kizarolag a beavatkozas fut a notirol.
ha megvan az illeszto elektronika, akkor valoszinuleg a regi 230-as moduljaimat is tudom majd hasznalni! errol meg egyeztetek az elektromos emberrel:)
ja, meg az online feluletet kell meg atportolnom az RS-re, de azt csak par kezmozdulat, mert sima adatbazis lekerdezesek.
2010-10-19
19:58:06
Ha végre lesz normális internetem, frissítem a rendszert...
2010-10-19
19:30:28
szia

nekem mukodik.

echo "<?php print 5/2; ?>" |php-cli
2.5

2010-10-19
08:11:54
Tegnap kicsit maszatoltam a cuccal és megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem megy a php-nek a lebegőpontos számolás az RS-en. Te el tudod végezni az 5/2 műveletet?

Megjött az I/O nyák is, hamarosan kipróbálom.
T.

2010-10-19
00:43:24
szia

kesz vagyok a vezerlo kod portolasaval PHPre.
most mar az RS is elvegezhetne a donteseket, szepen dolgozik.

az online feluletet is majd atirom.

a hygrosens 3 eret kuld ki a szenzorhoz, a 3 labara, de 4 polusu csatlakozot hasznal (+5V, adat, GND)
az usb-1wire viszont 6 polusut, es az elso polus (ami a 4-esen nem szerepel) a tapfesz. holnap veszek RJ11et es kiprobalom.

2010-10-18
08:49:03
Örömmel olvasom a fejleményeket.

A hygrosens külön tápfeszvonalat igényel a hőmérséklet érzékelőhöz? Ha bus powered lenne akkor a konverziónak is működnie kellett volna...
Ágyúval verébre? 64MB ram 680MHz-proci mellet egy kis mysql már csak hab a tortán egy "szimpla" vezérlésre. :-)

Az elmúlt két hétben én a beköltözéssel voltam elfoglalva, szégyenszemre a fűtést egy 30 éves termosztát kapcsolgatja. :-)
Tegnap este jutottam el oda, hogy bekapcsoljam az RS-t. Rádugtam az usb-1wire interfészt, elindítottam az owfs-t és ennyi...

T.
2010-10-17
21:55:32
we're making progress ... :)
tettem fel mysql-server -t az RSre, athoztam a DBket, ugyhogy most mar az egesz rendszer ide dolgozik. az i-house.hu/haz/online oldal is innen veszi az adatokat.

a hygrosens eszkozt is atdugtam az RSre, ezzel is elorebb vagyok
mivel kidobni/eladni nem akarom, ezert fogok csinalni egy hygrosens plugint es egy sima 1-wire plugint, ami majd ugyanabba az adatbazisba tolja be az adatokat egyseges formatumban.

elkezdtem atirni php-re a vezerlest, egesz jol haladok.
lehet, hogy kicsit agyuval verebre az RS-en a mysql server, de az sqlite-nal gyakran kaptam "database locked" hibat, ami nem tetszett.
illetve igy nem kell atvarialnom a kesz program nagy reszet.
ha esetleg eroforrashianyban kuszkodnek, akkor majd atkonvertalom a DBt sqlite-ra, de egyelore hagyom igy.

2010-10-17
14:11:26
na utanajartam, az a gond, hogy mas a bekotese a hygrosens 1wire oldali reszenek, mint ennek az USB-1wire kutyunek. ez utobbi 6 pines bekotest ker, elobbi 4-gyel mar elmukodik.

holnap szerzek RJ11-es csatikat.

most a GPIO-t nezegetem, mindjart szerzek merot, hogy megnezzem, mit sikerult csinaljak:)
no, sikerult is.
#########
gpio_export=/sys/class/gpio/export
gpio_devices=/sys/class/gpio/gpio

for i in 0 1 3 4 5 6 7 ; do
echo $i > $gpio_export
echo "out" > $gpio_devices$i/direction
done
#########

a 2-es port az fenntartott az RF LED szamara, az nem fog megjelenni a konyvtarak kozott, ha jol latom.

valoszinuleg az en legyartott vezerlesem jo is lesz erre, csak a mostani 5V-os jelszintet kell 3.3-hoz igazitani a cimzo reszen.

UPDATE:
radugtam a hygrosens eszkozomet az USB portra, es perlben ki tudom olvasni az ertekeket, betolom valami egyszeru modszerrel Sqlite-ba, onnan majd php-vel piszkalom.

jo lenne, ha lenne perl-dbd-sqlite modul, de nem birtam leforditani:(
atirom php-re a vezerlest.
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Single Board Computer - 1Wirelapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva