English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Single Board Computer - 1Wirelapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
macko003Válasz erre
2011-01-26
10:13:44
Előzmény: zsezse #11081#11085
Zsezse,

Igen, ezért vagyunk itt :)
Én csak abból indulok ki, hogy kell egy router, egy ap (vagy a 2 1ben), kéne egy nas (amit ugye tudhat a router), és egy routerre már rátehető egy openwrt, így a hw árát "meguszom", mert amúgy is kéne.

Takyka,
Köszönöm a kommenteket, így könnyebben emészthető.

Jól tudom, hogy létezik 1Wire-hez relé kártya/port?
Mit tud a rendszer kezdeni a nyomógombokkal? Hogy lehet őket kezelni?
Illetve láttam pl kamerát hozzá (a viz,gáz,villany méréséhez), ami úgy működik, hogy impulzust küld, ha 6-osra fordul az órán az egyik digit, csak rá kell ragasztani az órára.
2011-01-26
09:48:07
Előzmény: macko003 #11082#11083
Beszúrtam az include-okat az előző hozzászólásomba.
Az I/O-ról itt találsz infót:
http://biosolar.hu/forum/show/7914#7914
Azért PHP mert ezt találtam a leggyorsabbnak, legkényelmesebbnek a fejlesztés szempontjából. A viszonylagos lassúság ebben az alkalmazásban nem hátrány és nem érzékelhető.
###UPDATE###

Elég nehezen olvasható, de felkommenteztem a progit.

#!/usr/bin/php -q
<?php
include_once("/srv/hmv.cfg");
$hmv_current_temp=file_get_contents($hmv_temp); //HMV hőmérsékletének lekérése a DS1820-tól
settype($hmv_current_temp,float);
$out_status=(file_get_contents($hmv_pump) & (255-$hmv_pump_mask)); //I/O port állapotának lekérdezése és a szivatyú vezérlő kimenet bitjének kimaszkolása
if ($hmv_current_temp<$hmv_min_temp) //Ha a jelenlegi hőmérséklet kisebb mint a beállított minimum
{
$file=fopen($hmv_pump,"w"); //Akkor megnyitjuk az I/O portot reprezentáló file-t
// echo "start\n";
fputs($file,($out_status+$hmv_pump_mask)); // és 1-be állítjuk a kimenetet.
fclose($file);
}
if (file_get_contents($hmv_pump) & $hmv_pump_mask) // Ha megy a szivattyú, akkor...
{
for($i=0;$i<60;$i++) //kb. 10 másodperces ciklus 60x
{
$hmv_current_temp=file_get_contents($hmv_temp."9"); //beolvassuk a HMV hőmérsékletet
settype($hmv_current_temp,float);
// echo "$hmv_current_temp\n";
if ($hmv_current_temp>$hmv_max_temp) //ha a HMV elérte a max beállítottat,
break; //akkor kilépünk a ciklusból
sleep(10);
} //ciklus vége
$out_status=(file_get_contents($hmv_pump) & (255-$hmv_pump_mask));
$file=fopen($hmv_pump,"w");
fputs($file,$out_status); //lekapcsoljuk a szivattyút (vagy mert elértük a hőmérsékletet, vagy mert lejárt a ciklus)
fclose($file);
}
?>
T.
macko003Válasz erre
2011-01-26
09:43:08
Előzmény: takyka #11080#11082
Köszi, megtaláltam, de sajnos nem sokat értek belőle...
A változók értékeit honnan veszi? OP rendszertől?($hmv_temp, $hmv_pump, $hmv_pump_mask, stb)
Lehet tudni az értékeiket?
És őszintén a sok külső "ismeretlen" változó miatt nem nagyon jövök rá 1-2-3 sorra.
A szivattyút min keresztül vezérled? Relé, I/O port, ... ?
Miért a PHP-t választottad?
2011-01-26
09:41:39
macko

ha megengeded, hozzaszolnek en is a temahoz.

en is igy indultam neki 2 eve a sajat vezerlesemnek.
az "osido" egy regi P3-as elfekvo notebook + linux, hozza conrados hygrosens homerseklet mero (kb 60e) es egy sajat vezerlo elektronika az LPT porton (kb 25e)

irtam ra egy sajat vezerlo logikat perlben, mysqlben tarolom az adatokat.
a dolog mukodott, csak az aramszunettel nem tudott mit kezdeni:) es sokalltam a fogyasztasat (~30W)

aztan takyka otleten felbuzdulva az egeszet atvarialtam egy routerstation openwrt-s alaplapra. ez meg hygrosenses, de a GPIO portokat hasznalja a regi LPT portra szant vezerlovel, kis atalakitasokkal.
idokozben mas feladatokat is ellat, pl kivaltotta a kozponti routeremet.
igy az eddigi 45W helyett 10-15W-bol meguszom

most epitettem egy uj vezerlest mashova, itt egy egyszeru USB-s 1wire adapterrel oldom meg a homerseklet merest, kb 10e Ft es szenzoronkent 450Ft.
vezerlesre megmaradt egy panel a regi elektronikabol, de ez csak 6 csatornas.

osszkoltseg:
RS Pro: 25e, usb-1wire: 10e, szenzorok: 4500, Pendrive, USB hub: 4000, valamennyi UTP kabel es zsugorcso.
a vezerlest pedig atirtam PHP-re + mysql. van hozza online felulet, amit az alant irtam, igy tavvezerelheto teljes mertekben.
szoval nem ordog masinaja ez az egesz, de tulbonyolitani valoban nem erdemes. de ezt majd a 4. sajat szoftverednel fogod latni:)
2011-01-26
09:34:46
Előzmény: macko003 #11078#11080
Szia,

Ebben a hozzászólásban találod a HMV keringetést.
http://biosolar.hu/forum/show/9034#9034

itt az include:
$ow_dir="/1wire";
$hmv_temp=$ow_dir."/uncached/28.3DFFBC020000/temperature";
$hmv_temp_cached=$ow_dir."/28.3DFFBC020000/temperature";
$hmv_log_rrd_file="/srv/rrd/hmv.rrd";
$hmv_pump=$ow_dir."/3A.6DAE04000000/PIO.BYTE";
$hmv_pump_mask=1;
$hmv_led=$ow_dir."/3A.6DAE04000000/PIO.BYTE";
$hmv_led_mask=2;
$hmv_min_temp=35;
$hmv_max_temp=40;
$hmv_button=5;
$hmv_button_file="/sys/class/gpio/gpio".$hmv_button."/value";
$gpio_export_file="/sys/class/gpio/export";
$hmv_button_dir_file="/sys/class/gpio/gpio".$hmv_button."/direction";
$hmv_time=30; //circulatin time in minutes

Itt pedig a fűtésem vezérlése.
Ez egy kicsit bonyolultabb, mert nem fut állandóan, csak a cron hívja meg percenként, ezért az aktuális állapotát egy fileba menti.

#!/usr/bin/php -q
<?php
include_once "/srv/heating.cfg";
//openlog("heatingd",LOG_ODELAY,LOG_DAEMON);
if (file_exists($status_file))
$stat=file($status_file,FILE_IGNORE_NEW_LINES);
else
{
$stat[1]=0; //remaining time from cycle
$stat[2]=0; //remaining heating time
$stat[3]=-9999; //last set temp
}
settype($stat[1],int);
settype($stat[2],int);
settype($stat[3],float);
$set_temperature=file_get_contents($temperature_setting);
settype($set_temperature,float);
$temperature=file_get_contents($alsoszint_homerseklet);
settype($temperature,float);
$k=0;
$runing=U;
if ($stat[1]<=1 or $stat[3]<>$set_temperature or $stat[2]<0)
{
$k=($set_temperature-$temperature)*$p_value;
$run_time=round($k*$cycle_time);
if ($run_time < $min_run_time)
$run_time=0;
if ($run_time > $cycle_time)
$run_time=$cycle_time;
$file=fopen($status_file,"w");
fputs($file,"cycle,run,set\n".$cycle_time."\n".$run_time."\n".$set_temperature."\n");
fclose($file);
if ($run_time>0)
{
$runing=1;
$file=fopen($kazan_inditas,"w");
fputs($file,$kazan_inditas_maszk);
fclose($file);
}
else
{
$runing=0;
fputs($file,0);
fclose($file);
}
// syslog(LOG_INFO,'temp:'.$temperature*'1'.'°C set:'.$set_temperature.'°C output:'.$k*'100'.'% run time:'.$run_time.'m runing: '.$runing);
}
else
{
$stat[1]=$stat[1]-1;
if ($stat[2]>0)
{
$runing=1;
$stat[2]=$stat[2]-1;
// syslog(LOG_INFO,"temp:".$temperature." run time:".$stat[2]."m");
}
if ($stat[2]==0)
{
$runing=0;
fputs($file,0);
fclose($file);
// syslog(LOG_INFO,"temp:".$temperature);
}
$file=fopen($status_file,"w");
fputs($file,"cycle,run,set\n".$stat[1]."\n".$stat[2]."\n".$set_temperature."\n");
fclose($file);
}
exec('rrdtool update '.$rrd_file.' N:'.$temperature.':'.$set_temperature.':U:'.$k.':'.$runing);
//closelog();
?>

itt az include file hozzá:

<?php
$ow_dir="/1wire";
$alsoszint_homerseklet=$ow_dir."/28.BFF6BE000000/temperature";
$kazan_inditas=$ow_dir."/3A.27C104000000/PIO.BYTE";
$kazan_inditas_maszk=2;
$temperature_setting="/srv/set/temperature.set";
$p_value=4;
$cycle_time=30;
$min_run_time=4;
$status_file="/var/state/heatingd.stat";
$rrd_file="/srv/rrd/heatingd.rrd";
?>

A digitális IO írása olvasása egy kicsit meg van bonyolítva, mert az általam alkalmazott IC-t nem tudja az owfs bitenként írni/olvasni csak byteosan, ezért maszkolni kell.

T.
2011-01-26
09:31:50
Előzmény: robert #11067#11079
Oké, nem extrém, csak jól. :-)

Nálam így néz ki a teljes kihűlés:
www.takyka.dyndns.org:2080/php/heating_graph.php?period=2days&end=20110102
24 óra alatt 22->14-re ment le a hőmérséklet...

Nagyjából egyetértek Róbertel, azzal a kiegészítéssel, hogy egyedi, számítógép alapú vezérlés kiépítését indokoltnak látom, ha házban van legalább 2-3 olyan rendszer, amelyek működése többé-kevésbé összefügg egymással.
Ha megnézed, az itteniek közül szinte mindenki, akinek nem egy gázkazánból és radiátorokból áll a rendszere, beleütközik a gyári vezérlők korlátaiba és előbb utóbb jön a mókolás, hőmérséklet kapcsoló, időzítő, üzemmódváltó kapcsoló hőérzékelő becsapó stb. beépítésével.

T.

macko003Válasz erre
2011-01-26
09:15:41
Előzmény: takyka #11066#11078
Takyka,

Példa alatt 1-1 vezérlést látnék szívesen. Miket vezérelsz vele, mennyire bonyolítod túl...

Robert,
Én is azt látom, h sok a nagy, felesleges igény.
Én úgy látom, h ha már van egy rendszerem, amire szinte bármit rátehetek, vezérelhetek, akkor miért ne.
Gondolkodva arra jutottam, hogy sok vezérlést meg lehet oldani "egyszerűen is", 1-1 höm. érzékelővel, höm. különbség érzékelővel, időkapcsolóval, stb, de ha veszek egy kis "pc-t", ami monitoroz, onnan már nem nagy előrelépés, a többi eszköz kiváltása, sőt, ha az árakat nézem, akkor abból a pár egyszerű vezérlőből összejön a bonyolultabb rendszer is.
Persze ez nem azt jelenti, hogy mindent teljesen túlbonyolítani akarok, megmaradnék a fűtés vezérlésénél, nem kell nekem lámpa és egyéb redőny vezérlés...
2011-01-25
23:21:43
no
en meg szeretnem bejelenteni az ujabb csaladtagot:)
www.i-house.hu/haz/petofi/online/
a regi pedig ide koltozott
www.i-house.hu/haz/zrinyi/online/

az uj egyelore csak mericskel, nem vezerel
2011-01-25
19:25:00
Előzmény: macko003 #11040#11067
macko003,

Nem akarok más nevében nyilatkozni, inkább elmondom, hogy én miért vesződöm vele:
Amikor még csak terveztünk a házat, egyetlen kereskedő, gépész, és építész sem tudott számomra elfogadhatóan megbízható számadatokkal szolgálni a beépítendő eszközök hatására vonatkozólag. Ő maguk vagy nem is használtak olyan berendezéseket, ha mégis, akkor sem tudtak mérési eredményeket mondani.
Akkor elhatároztam, hogy én venni vagy építeni fogok egy adatgyűjtőt és mások számára is hozzáférhetővé teszem az eredményeket. Ez a része működik.

Most van egy olyan rendszerem, amivel energetikában majdnem minden mérés megoldható. A légkollektor mérése is sokat lendített a munkán.

Volt egy olyan tervem is, hogy az egyedi vezérléseket kiváltom, de ebből nem sok minden készült el, mert a vezérlőimmel meg vagyok elégedve (1 szolár kör + a fűtési körre egy okos siemens).

Én úgy látom -az indexes fórum is ezt mutatja-, hogy sok embernek erős késztetése van arra, hogy olyan problémákat találjon ki magának, amit számítógépes kütyükkel oldhat meg. Ez a hobbija, miért ne csinálná, ha élvezi.
Egyébként nem sok értelmét látnám a redőnyök, a világítás, a kaputelefon, a riasztó a multimédia, a fűtés és a fene tudja mi minden összekötésének.

Itt egy grafikon a nappali hőmérsékletével. Este 10-kor -amikor kikapcsol a fűtés- a szoba nincs 22 fokos, reggel 6 órakor -amikor bekapcsol a fűtés- 20 fok van. A hőmérséklet-csökkenés mértéke 0,25C/óra. Mivel a hőmérséklet az idővel nem lineárisan csökken, 24 óra alatt max 4 fokkal lenne hidegebb fűtés nélkül (18C). A házunk nincs extra jól hőszigetelve (44-es falak), padló és padlócsatorna fűtés.
Láthatod, hogy nem kell sokat kapcsolgatni a vezérlőnek, pedig az éjszaka -8 fok volt a külső hőmérséklet.

2011-01-25
19:10:31
Előzmény: macko003 #11040#11066
Ha extrém jól szigetelt a ház és kicsi a kazán teljesítménye, akkor igaz lehet.

Nálam így alakult a kihűlés:
www.takyka.dyndns.org:2080/php/heating_graph.php?period=day&end=20110101
majd 4 nap múlva a felfűtés:
www.takyka.dyndns.org:2080/php/heating_graph.php?period=day&end=20110104
(kb. 17:20-kor begyújtottam a kályhába, az okozta a hirtelen hőmérséklet emelkedést)
így pedig a fűtővíz hőmérséklete:
www.takyka.dyndns.org:2080/php/system_graph.php?period=day&end=20110104

A ház egy 22 éves habisol ház nagy hőveszteséggel a fűtetlen emelet felé.

A példával kapcsolatban kérdezz nyugodtan, mit szeretnél látni.
T.
macko003Válasz erre
2011-01-24
16:23:43
Előzmény: takyka #11012#11040
Takyka, (illetve többiek)

Példát szívesen vennék, de sztem a többiek is.
Olvasgattam az oldalt, és kezd megmutatkozni számomra a rendszer, de igazi példákat nem nagyon találtam (még az examples alatt is csak 1-2 használható volt, ami meg jó, az német :( )

Találtam egy másik forumon egy hsz-t.
Mennyi valóságot láttok benne? Nálatok hogy működik?
"A futes egy modern, jolszigetelt hazban olyan, hogy nagyon lassan hul ki egy helyseg ha nem futod akkor is. Nincs ertelme napon belul csokkenteni/novelni a homersekletet, mert nem hul ki. Pl nalam padlofutes van. Ha reggel amikor elmegyek kikapcsolnam a futest, akkor kinti -10 mellett estere 22-rol lehet hogy akar 20 fokra is lecsokkenne a homerseklet. Utanna viszont vert pisalna a kazan, hogy 1-2 ora alatt visszafutse 22 fokra. Nincs ertelme szorakozni vele."
www.forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119229&go=93649067&p=1#93649067
2011-01-23
13:04:01
Előzmény: macko003 #11010#11012
Robert hozzászólását annyival egészíteném ki, hogy az owfs egy nagyon könnyen használható illesztő felület a linux rendszer és az 1w busz között. Gyakorlatilag sima fileműveleteken keresztül eléred a szenzorok adatait, (írás olvasás). De ez még nem működő vezérlés! Hogy mit csinálsz az elérhető adatokkal, az rajtad múlik, szabadon választott programnyelven, neked kell megvalósítani. Nekem az első vezérlésem C-ben készült, a következő shell scriptben volt megírva, most php-t használok. Ha kell, példákat tudok mutatni.

A szobánkénti külön vezérlés jó dolog lehet, de nem biztos, hogy megéri. Gyakorlatilag az épület adottságaitól (E-D tájolású szobák, gyakran változó használati mód, itt-ott kiegészítő fűtés használata), az igényeidtől és a rendelkezésre álló anyagiaktól függ. Maga a vezérlő rendszer (linux+1wire) ebben nem korlátoz.

T.
2011-01-23
12:29:41
Előzmény: macko003 #11010#11011
macko003,

Egyértelműen az owfs.org oldalon kell nézelődni. Ott találsz példát mindenre.

Hobbi szinten, amikor a befektetett munkát és az anyagok nagy részét "amik már úgyis megvannak" nem számolod, akkor jó szórakozás a saját rendszer építése.

Egyébként az egyszerűségre érdemes törekedni, az a kifizetődő.
Egy jó szigetelt házban nem ingadozik nagyon a hőmérséklet, könnyű egyszerű eszközökkel a kívánt szinten tartani.

Persze nem vitatom, vannak helyzetek, amikor indokolt a bonyolult vezérlés, mert a vezérlési feladat is bonyolult. Pl több tároló, hőforrás és eltérő használatú épületrészek, távfelügyelet és távirányítás igénye.
macko003Válasz erre
2011-01-23
11:53:13
Előzmény: takyka #10994#11010
Sziasztok

1 Wire vezérléssel kapcsolatban merre érdemes körülnézni?
Példaprogramok?
Keresgettem, de nem jutottam eredményre (igaz csak fél órát tudtam rászánni)

Illetve ha jól veszem ki, akkor azt mondjátok, nincs sok értelme szétszedték a rendszert és pl szobánként külön vezérelni (pl csak padlófütés esetén)?
2011-01-23
08:46:34
Előzmény: szakilaci #11000#11004
szakilaci,

Azokban a helységekben, ahol több kör is van fölösleges minden kört külön szabályozni. A rendszered túlszabályzott.

Egyébként annak idején én is minden lehetséges esetre próbáltam felkészíteni a gépészetet. Én csak öt körre építettem ki a motoros szabályozás lehetőségét. Abból hármat nem üzemeltem be a nyolc év alatt, mert nincs rá szükség. Két motoros-szelep dolgozik, az egyik a padlófűtés, a másik a radiátoros körök vízhőmérsékletét állítja.
szakilaciVálasz erre
2011-01-22
21:40:17
Előzmény: robert #10989#11000
Robert>

A thermofejeket akarom kidobni, és a helyükre elektromosan vezérelhető fejeket tenni. Ezáltal a 9+7 hőfokmérő adatait kiértékelve tudnék helységenként nyitni/zárni fűtéskört.
2011-01-22
15:18:47
Előzmény: szakilaci #10975#10994
Szia,

Ez én rendszerem Linux alapú (Openwrt), PHP-ben írt kóddal, rrd adatbázissal, 1-wire busz.

I/O port kb. 2000Ft de ez dupla! 2be, vagy 2 ki, vagy 1be-1ki.
hőmérőhöz én nem csináltam nyákot, egyszerűen a DS18(B/S)20-at ráforrasztottam egy vezeték végére, vagy sorkapocsba csavaroztam. A vízállóság nagyon egyszerű, egy kb. 15mm hosszú átm. 8-as alu csőbe bedugtam a szenzort ráforrasztott vezetékkel és az egészet kitöltöttem sziloplasztal.

1 vezetékesben létezik töltésáramlás számoló IC, AD átalakító is, így az akkumulátor állapota, vagy bármilyen egyenáramú fogyasztás nagy pontossággal nyomon követhető.

T.
2011-01-22
13:07:05
Előzmény: szakilaci #10986#10989
szakilaci,

Miért kellene relé a termofejekhez?

A ds1820 hőmérséklet-érzékelő és a többi chip olcsóbban is kapható, de ne hasonlítsd egy kupac alkatrész árát egy működő rendszeréhez (lásd az általad is említett teletask).
szakilaciVálasz erre
2011-01-22
12:26:11
Találtam még egy 1-Wire kompatibilis programot:
www.code.google.com/p/domos/

--------------
Továbbá egy jó kis oldalt, ahol kész 1-Wire paneleket és csatlakozókat lehet egész jó áron venni.

Van itt fény, UV, szél-sebesség, légnyomás, számláló, villám-számláló, hőfok, USB, RS232, stb.
+4$-ért cseppálló kivitelben is lehet kérni.

www.hobby-boards.com/

itt végre leírják a bekötési elveket, és hogy mire jó a hub:
www.hobby-boards.com/catalog/howto_network_topology.php?referer=howto_basics.php
szakilaciVálasz erre
2011-01-22
12:19:38
Előzmény: robert #10980#10984
robert>
Köszönöm a gyors választ! Nagyon szimpi megoldás ez is, de non-stop fűtés-vezérléshez ezek szerint Te sem ajánlod, ha jól értem... 5k/relé ár is sok egy kicsit, ha pl. kell:
9db az osztógyűjtő termofejeihez
2db a háromjáratú szelepvezérlő motorhoz (NO/NC + Be-ki)
1db a padlófűtés-keringtető szivattyúhoz
1db a melegvíz-keringtető szivattyúhoz

A hőfok érzékelőt hol/melyiket érdemes venni? (az 1.5k elfogadható ár, bár gondolom ez vízálló tokozás nélküli, tehát még sokat kell vele mókolni.)
7db a szobákba
9db a padlófűtés visszatérő csöveire
1db kültéri
2db padl.f. kör előre menő + visszatérő
2db kazán oldal belépő + visszatérő
1db keringtetett melegvíz mérő
1db belépő hidegvíz mérő

---
Ha már volna egy ilyen rendszerem, jó lenne a leendő szünetmentes 75Ah-ás akkuk töltésvezérlését is ezzel csináltatni.
---
Csak azért lenne a legklasszabb összehozni az 1Wire kütyüket a TeleTask központommal, mert akkor egységesen kezelhetném a
- padlófűtést a már meglévő automatizmusokkal:

- légbefúvás + légfűtés
- infrapanel fűtés (háló+fürdők)
- elszívás
- melegvíz keringtetés
- árnyékolás (redőnyök)

Persze a TeleTask-hoz is lehet analóg input modulokat tenni hőmérséklet/fény méréshez, de egy 8 modulos kütyü kb 50.000.-
+ saját spec. hőfokmérői vannak (beltéri dobozolt szobatermosztátok), melynek darabja! 40.000.-

2011-01-22
09:47:35
Előzmény: szakilaci #10975#10980
szakilaci,

A felsorolásodban szereplő rendszerek minegyike alapvetően a 1W eszközökre épít. Én csak a WEA-t ismerem, de úgy tűnik, hogy a Domotiga képes mást eszközöket is fogadni (a WEA keretrendszere is egy csatolóval).

Ha küldötök adatokat, akkor táblázatba foglalom.

Néhány adat a WEA-ról:

1-Wire kompatibilis (alapból ezekre az eszközökre épít)

WEA box csatlakozás:
Ethernet - 1W

A működéshez mindenképp kell Wea box (vezérlő) és illesztő, a többi (modulok, elosztók, adapter, kábelek) a mérési feladattól függ. A kábelezéshez jók a CAT5-ös ethernet kábelek.

Az csatlakoztathatő érzékelők darabszáma a vezetékezés minőségétől függ (1W bus követelmények), én eddig húsznál több érzékelőt nem használtam egy dobozon, mert nem volt rá szükségem

A kábelezést és a szenzorok elhelyezését házilag egyszerű elvégezni . A használathoz állandó Internet kapcsolat szükséges.

Adatgyűjtés:
az eszközök összekábelezése és a felületek beállítása után azonnal működik, a telepítés és a használat programozási ismereteket nem igényel
Csatornaadatok skálázása, virtuális csatornák létrehozása, új topológiák grafikonok készítése távolról bármikor lehetséges.

Hozzáférés a WEA szerverhez a jelenlegi formában:
csatorna adatok, grafikonok, sematikus ábrán elhelyezett adatok, adatletöltés .csv formátumban)

Vezérlés: helyi és távoli (web) 1W bus lassúsága miatt csak lassú (pl termikus) folyamatokhoz, programozási ismereteket igényel, vagy megrendelhető

A WEA oldalon több szintű leírás a mérésadatgyűjtőről: http://wea.biosolar.hu/about/ Néhány info frissítésre szorul, sajnos a leírás nem tart lépést a technikával.

Néhány eszköz tájékoztató jellegű ára (ezer Ft magánszemélyeknek):
WEA szerver-szolgáltatás ingyenes
WEA Box - 23
Bus illesztő- 9
Hőmérséklet érzékelő - 1.5
Impulzus bemenet fogyasztás és
teljesítmény-mérõhöz 2db - 9
Relé kimenet 2db - 10

Micros Teletask csatlakoztatást nem tervezem
szakilaciVálasz erre
2011-01-22
03:46:14
Szeretnélek megkérni titeket, hogy valaki foglalja össze az eddigi lehetőségeket ilyen saját vezérlés készítésére. Az elmúlt 3 éjszaka végigolvastam az összes erre vonatkozó fórum bejegyzés, így nekem eddig ezek szűrődtek le:

1. Szinte minden eddig felsorolt rendszernél arra jutottatok, hogy az 1-Wire hőmérőkön alapulók a legolcsóbb és legmegbízhatóbb megoldások. Abból is a 4-lábas (buszos).

2. WEA rendszer ___ (linux, mysql)
- főként csak adatgyűjtésre jó?
+ szép grafikonokat tud, on-line webfelület
- 1-Wire kompatibilitáshoz kell még egy külön átalakító panel?
- ár ?
- hány érzékelőt tud egyszerre kezelni?
- USB?
- relé kezelés?

3. Conrad-os kütyü ___ (választható op. rendszer, OpenWrt/linux/win, tetsz.db)
- csak 16 bemenetet tud kezelni
- csak RS-232
- 25000.-
- egyszerű ascii kódokat ad, van hozzá "példa program"
- de saját progit kell hozzá írni
- több hőmérőhöz kell valami 10-portos mátrix kütyü xxxxx.- Ft.
- relé nem csatolható a vezérlőhöz

4. takyka saját fejlesztése (? , ?)
+ olcsó, kb 2000.- ?
- minden hőmérőhöz kell 1db panel?
- magunknak kell forrasztgatni a paneleket
- csatoló felület?
+ lehet relé!/bemenet (választható)

5. DomotiGa (linux, Gambas Basic mysql?)
+ kész a programja
+ kész a vezérlője
- RS-232
+ egy csomó más eszközzel is kompatibilis (EIB, X10, DSC, ...)
- relé megoldás? (valszeg drága)

Jó lenne a micros Teletask rendszerhez készíteni egy 1Wire csatolót. Akkor máris minden problémám megoldódna.

Összesen hány darab hőmérőt lehet melyik rendszerhez csatolni?
Hogyan? (kell valami szétosztó, mint a Conrad-osnál, vagy csak simán párhuzamosan/sorosan kell kötni a kütyüket?)
Jó lenne összefoglalni mindezt egy táblázatba.
2011-01-20
18:58:01
NAGYON JO!!!!!
ez tetszik.. mi meg itt szenvedunk a sajatunkkal:))))

vajon mivel vezerel?!
szakilaciVálasz erre
2011-01-20
07:31:15
Ezt találtam :
www.domotiga.nl/wiki/Domotiga/1-Wire

:D ... így néz ki a végeredmény:
www.domotiga.nl/wiki/Domotiga/Screenshots
ingyenes !

interface csatoló RS-232:
www.midondesign.com/TEMP08/TEMP08.html
75$ + 20$ szállítás PayPal

illetve ez is egy sokat ígérő hasznos oldalnak tűnik 1-Wire rendszerekhez:
www.owfs.org/
2011-01-19
22:33:37
megrendeltem meg 2 RS PRO-t, az enyemet kicsereltettem a GPIO port hiba miatt
a meglepo, hogy az ujak kozul is 2 nem jo;(

nem tudok rajonni, mi a baja, mert van, hogy ujraflasheles utan jo.
10.04 es az RC4-et probaltam

irtam a forumra, de nem nagyon varok valaszt.

mindenesetre csalodtam benne, hogy ilyen vacak. a sima RS teljesen jo volt.

Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Single Board Computer - 1Wirelapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva