English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Gipszkarton mennyezetlapozz: « előző   1, 2, 3
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-03-09
11:29:26
Előzmény: Neverland #12753#12758
Ezt találtam: - www.spec-profil.hu/mennyezet-epites.
A kép alapján a gipszkartont nem a szarufához rögzítik, hanem a külön függesztett profilra.

NeverlandVálasz erre
2011-03-09
10:50:14
Előzmény: robert #9258#12753
Kedves hozzászólók!

Érdeklődni szeretnék, hogy mit jelent ebben az értelemben a "líraszerű":

Az állítható kengyel líraszerű kiképzése.

Fontos lenne a válasz.

Előre is köszönöm a segítséget!

2010-12-03
10:58:51
Lmihaly,

A vázat mindenképpen el kell készíteni, akár stafniból is (ha nem vetemedős típus).

Valószínűleg rossz helyen kerested az áruházban, direkt függesztő vagy akusztikus kengyelre lesz szükséged, 50 Ft alatt lehet az ára, de hilti szalaggal is megoldható, vagy maradék lemezcsíkokból házilag is elkészíthető.

A fogópár alá érdemes a szigetelőt tenni, fölé nem, mert akkor nem lehet ott mozogni.

A csövezés helyett javaslom a MBCU vezetéket.

Akárcsak takyka, én is javaslom, hogy olvass el egy gyártó által összeállított anyagot mielőtt bármihez hozzákezdesz. Ezek az írások tartalmazzák az klasszikus eseteket, amitől te biztosan el fogsz térni, de meg lehet érteni a munka lényegét.

2010-11-30
22:01:12
LMihaly,

Ha még nem csináltál ilyet, javaslom az itt található információk tanulmányozását.
www.rigips.hu/index2.php?pid=tartalom&cat=114&id=102
Nagyon hasznos.

T.
2010-11-30
19:15:33
Köszönöm szépen a válaszokat, tehát mindenképpen kell egy keretet készítenem a giszkarton alá.
Ha létezik más megoldás is, nem szeretnék acél szerkezetet vásárolni, mert van rengeteg maradék tetőlécem, és 5x5-ös stafnim is. (Melyik a jobb, a tetőléc, vagy kell a stafni?) Mindenképpen kell ez az acél keret? Nem elegendő az a távtartó lemez? Hol lehet ilyesmit kapni? Esetleg nem lehet otthon elkészíteni? Van erős acél lemezem, meg szerszámaim. Ha jól gondolom, egy derékszögben meghajlított acél, rajta fúrt lukakkal. Azt kell felcsavarozni. Azért, ha nem túl drága, lehet, hogy egyszerűbb megvenni. OBI-ban nézelődtem, de ott nem láttam ilyesmit. Vagy csak nem találtam meg.

A fogópárok alá is tegyek szigetelőanyagot, meg fölé is? Ha a fogópárok alá is kerül kőzetgyapot, akkor abba beletehetem a lámpákat, meg a vezetékeket?

Bocsánat az amatőr kérdésekért, de ilyesmivel azelőtt még nem foglalkoztam.
2010-11-30
13:53:20
Mennyezetnél ha a gerendák távolabb vannak egymástól 50 cm-nél, mindenképp érdemes a fogópárok alá rögzített párnafákkal megoldani a gipszkarton rögzítését.
2010-11-30
09:22:32
Lmihaly,
A fogópárok milyen magasan vannak? Nem kerülne nagyon alacsonyra a mennyezet, ha gerendák alá tennéd 10 centivel?

Fóliára szükség lesz, mert a kialakuló hideg zugba feljutó párás levegő a gerinc közelében penészedést okozna.

A rögzítést közvetlenül a fogópárra nem javasolnám: 1. a sík kialakítása nehéz 2. a gerendák mozognak. Lemez profilt javaslok, lemez tartókra szerelve.

A vázszerkezetet rögzítése a fogópárokra:
A vázszerkezetet CD és UD acélprofilok, illetve falécek alkotják. A CD szerelőprofilok, illetve falécek maximális távolsága 400 mm.

Miért használjunk állítható kengyeleket?
* Biztosítják a szükséges helyet, hogy a szarufák előtt el lehessen helyezni 5–10 cm ásványgyapot szigetelőanyagot, ezzel biztosítva a hőhidmentes tetőteret.
* Könnyebb és pontosabb CD profilrögzítést tesz lehetővé. A szarufák egyenetlenségeit ki lehet küszöbölni, ezzel biztosítva a gipszkarton részére az egyenletes felfekvést.
* Az állítható kengyel líraszerű kiképzése miatt képes csillapítani a tetőtérben keletkező mozgásokat, ezáltal védi a gipszkarton burkolatot a repedéstől.
* A párazáró réteget, a mindkét oldalukon ragasztóréteggel ellátott ragasztószalag segítségével rögzítjük a CD profilokhoz.

2010-11-29
21:20:23
Sziasztok!

Beépített tetőtér mennyezetének elkészítéséhez szeretnék tanácsot kérni.

A teljes tető a csúcsig le van szigetelve és gipszkartonozva. kb 20 cm vastag szigetelés van lent, fent csak 10. Hogy miylen megfontolásból, azt nem tudom. :) Az előző tulajnak így tetszett. Nekem viszont nem tetszik, hogy olyan sok m3 kell fűteni, és a szarufák közötti durva , gyalulatlan fogópárok is keresztben futnak a szobán. Ezért elhatároztam, hogy gipszkartonból álmennyezetet építek. Elegendő lesz nekem oda 20 cm vastag szigetelés, vagy inkább 30 cm kellene? Még sosem gipszkartonoztam, jó az, ha a gipszkartont felcsavarozom a fogópárokra alulról, felülről meg beleteszem a kőzetgyapot szigetelést? Elbírja a gipszkarton a kőzetgyapot súlyát?
A fogópárok csak 15 cm vastagok, ezért keresztbe tennék még egy 10 cm-es párnafát is, hogy keresztbe is tudjak tenni szigetelő anyagot. A tetejét meg bedeszkáznám. A deszkák alá elég, ha méterenként teszek párnafát?
Ugye fóliát nem kell tennem a szigetelőanyag alá?
A gipszkarton mehet közvetlenül a párnafákra, vagy kell egy keretet készítenem tetőlécből, és csak arra szerelhetem a gipszkartont? Ha kell a keret, azt már csavarozhatom közvetlenül a fogópárokra? (ugyen nem kell semmiféla távtartó, a belmagasságból már nem szeretnék sokat veszíteni. Szeretnék a gipszkarton álmennyzetbe beépíteni halogén izzós világítást is. A lámpák, és a hozzá tartozó kábelek mehetnek a szigetelő anyag közé?

Előre is köszönöm a tanácsokat.
2010-09-09
20:44:33
Az utóbbi megoldás a jó, a mennyezet elmozdulhat a faltól, dilatálhat.

www.rigips.hu/index2.php?pid=tartalom&cat=89&id=22
2010-09-08
21:07:15
Sziasztok!

Gipszkartonozással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A házunk helységeit gipszkartonnal borítom ragasztással. Illetve álmennyezetet csinálok. Függesztőpálcával 20 cm-rel lejjebb hozom. Afelől érdeklődnék, hogy az álmennyezet UD profilját rögzíthetem ragasztott gipszkartonfalhoz, vagy rögzítsem a falhoz és ha kész az álmennyezet akkor ragasszam a gipszkartont az oldalfalhoz?

Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Gipszkarton mennyezetlapozz: « előző   1, 2, 3
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva