English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Gipszkarton mennyezetlapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-11-02
17:58:44
Előzmény: herkules #47642#47643
herkules,

Semmiképpen nem javaslom.

Elsőként azért, mert egy tűz esetén senki sem éli túl az EPS égésekor felszabaduló gázokat.
Másodsorban ez egy hibás belső oldali hőszigetelést jelent.

A gipszkartonból készült álmennyezet esetén nem jelentkeznek a fenti problémák.

herkulesVálasz erre
2014-11-02
16:25:13
Sziasztok! Gipszkarton helyett nikecellel hoznám lejjebb a plafont 10 cm-rel. Megoldható-e?
2014-09-04
01:21:54
Előzmény: levendula #47200#47206
Ezt a nagyon egyszerű mintás, álmennyezet lapokat kell elképzelni. Felnézek majd télen is, hogy mi a helyzet, bár mi fürdés után szinte mindig azonnal szellőztetünk, mert elég kicsi a légtér, és még ott szeretjük gyorsan kihajtani a párát.
levendulaVálasz erre
2014-09-02
09:37:01
Előzmény: tomasz #47168#47200
tomasz,

így már értem a sufniban talált gipszkartont.

Szerencsés, hogy légrés nélkül csinálták. Az valószínű, hogy az OSB és a gipszkarton réseit nem ragasztották le, viszont a rések biztos nem esnek egybe. habár a pára is mindig megtalálja az útját, ha van rés. Végső esetben a hungarocellnél még lehet rést ragasztani. Egyébként nem ismerem közelebbről, esetleg nem pattintósak? Tavasz felé félre lehet húzni a padláson a gerendák mellől a paplant a fürdőszoba fölött hogy megnézd, biztonság kedvéért.
2014-08-29
02:23:58
Előzmény: levendula #47167#47168
Nem én voltam a bűnös. Ez már így volt. Ez a dísz hungarocell szerűség kb 1 centi vastag van a gipszkartonra rakva, a gipszkarton meg az osbre csavarozva. A díszszegély is megvan, szintén hungarocellből.
levendulaVálasz erre
2014-08-28
22:19:29
Előzmény: tomasz #47166#47167
Kicsit tartottam tőle, hogy a fürdőszobába is raktál ezt-azt.

Pontos rétegrend? Hungarocell vastagság, esetleg típus, légrés van, mekkora?

(Info mindenkinek, hogy rögzüljön:

"Pedig a páradiffúzió maga nagyságrendileg kisebb léptékű jelenség, mint a levegőmozgás útján megvalósuló, úgynevezett konvektív páravándorlás. (Forrás: DEMILEC) Döbbenetes adat, hogy egy átlagos padlástéri kialakításban 20 °C hőmérsékleti és 2 Pa nyomáskülönbség hatására egységnyi idő alatt 1 m2 felületen 1 g pára távozik diffuzió útján, míg egy 1 m hosszú és 1 mm széles résen (tehát ezredannyi felületen) keresztül 360 g pára kerül a szerkezetbe. Ez felületarányosan 360000-szeres(!!!) különbség és nem számolunk vele! (Forrás) A szerkezetbe kerülő pára a hőszigetelésben kicsapódik, eláztatva azt - See more at: www.purhabtechnologia.hu/tartalom/legzaras-fontossagarol#sthash.nIhwL8wK.dpuf")

A fürdőszobába tökéletes lett volna az OSB-n leszalagozni a réseket és a falcsatlakozást, utóbbihoz a szépség kedvéért profilozott háromszög keresztmetszetű díszcsíkokat ragasztani, és lefesteni az egészet fehérre.
2014-08-28
19:12:17
Előzmény: levendula #47154#47166
hálám üldözni fog :D

Még egy kérdés, ha már ennyire benne vagyunk a témában. A fürdőszobát is újítgatjuk, ott eleve úgy van megcsinálva, hogy az osb lapokra, van felrakva a SIMA gipszkarton, ez nem is olyan szerintem ami a vizes helyiségekbe való, mert találta pár darabot belőle a sufniban. Na és erre a gipszkartonra van felrakva a hungarocell álmennyezet. Ebben a felállásban mi a helyzet? Mennyire kell aggódni attól hogy a fejünkre esik a tető? Többnyire csak a gerendákat féltem.
levendulaVálasz erre
2014-08-28
14:08:44
Előzmény: tomasz #47139#47154
tomasz,

Ezek jók lesznek:

OSB saját résekhez: Rothoblaas Flexiband ragasztószalag, kifejezetten ajánla a gyártó erre a célra.

OSB és fal csatlakozáshoz: Tacoflex fólia ragasztószalag. Ez az OSB-résekhez is jó nyilván, de mionden pormentes felületre jó. Lehetőleg legyen sima a fal ott, ahová ragasztod.

2014-08-27
17:47:10
Előzmény: levendula #47134#47139
tehát akkor, párazáró fóliát rakjak mindenhova alulról az osb lapra, és akkor biztosan nem jut át sehol a pára. Mivel érdemes/szokták ezeket felrakni,illetve a fal és az osb lapok találkozásánál hogyan kell eljárni? köszi a válaszokat!

ha nem akarnám az egészet befóliázni, tekintve, hogy amit mondtál, csak a réseken mehetne fel a pára az osb összeillesztéseknél, akkor mivel lenne a legegyszerűbb, leggyorsabb a réseket szigetelni?

nem akarok kontárnak tűnni, csak már 1 éve szét van bombázva a ház, és mindent magunknak csinálunk, ezért minden 1 napos munkától már nagyon el vagyunk fáradva, pláne hogy mellette még 12 órát dolgozunk. Szóval, amennyire lehet, leegyszerűsíteném a dolgokat, viszont mint mindig, inkább kérdezek, a tapasztaltabbaktól, mielőtt hülyeséget csinálnék :)

levendulaVálasz erre
2014-08-27
14:26:19
Előzmény: tomasz #47133#47134
tomasz,

csatolok egy táblázatot a légzárásról.

Lehet, hogy most nem kerül járófelület a padlásra, de később kerülhet.

És addig is:
A páravándorlás lassú folyamat ott, ahol akadályoztatva van, és gyors ott, ahol nincs. Gyors a réseknél, lásd a táblázatot. A gerendáknál lehet ebből probléma. Nem egy nagy ügy a réseket lezárni, én nem hagynám ki.

A táblázat egyébként is tanulságos. Nem véletlenül tettek régen a borított gerendás mennyezetre vakolatot nádazásban. Az légzáró.

Elrettentő példa számomra egy ismerősöm új háza, amit az építész barátja tanácsai alapján kivitelez. Belül semmi vakolat,csak gipszkarton, az ablakkávákban is, kissé gányolva. Felteszem, kívül is vakolás nélkül tesz majd hőszigetelést.

2014-08-26
21:23:59
köszi a választ! Ha nem teszek semmit csak felcsavarozom az osb lapokra a gipszkartont abból mi baj lehet? A fa gerendákat féltem egyedül, a szigetelés sorsa nem nagyon érdekel jelenleg.
levendulaVálasz erre
2014-08-26
02:51:29
Előzmény: tomasz #47124#47125
tomasz-nak és mindenkinek:

A borított fagerendás födémek felújításának – szigetelésének vannak ezen a fórumon visszatérő és jól kibeszélt, és vannak kevesebb figyelmet kapott részletei.
Az egyik a borított fagerendás mennyezetben lévő légrés, és a légrésben lévő levegő hőszigetelő képessége. Valaki már fel is tett erről egy diagramot, meg is találtam: http://biosolar.hu/forum/show/45780#45780 . Ott a függőleges tengelyen a hővezetési ellenállás van m2K/W egységben, és 2 cm-től kezdve az ellenállás nem növekszik, hanem 0,17-es értéknél tetőzik. Tehát ettől kezdve a légrés hőszigetelő képessége nem növekszik. Ennek oka, hogy az alsó határfelületen felmelegedett levegőréteg elindul felfelé a résben és így hőt szállít magával, ott lehűl és lesüllyed – örvényszerű cirkuláció alakul ki. Ha a rés kisebb, mint 2 cm, akkor a gáz viszkozitása és a felületi súrlódás meggátolják a légáramlást és a hő szállítását. Ezért javasolt szélesebb légréseket, jelen esetben a gerendák közét szigetelőanyaggal kitölteni. (A felső deszkák felszedése amúgy is nagyon hasznos, mert így megvizsgálható a faanyag állapota.) Összehasonlításképpen: egy 0,04-es lambdájú szigetelőanyagnak 10 cm vastagságban is a hővezetési ellánállása 2,5, szemben a légréteg 0,17-jével.
Ezzel a jelenséggel – vagyis, hogy csak az álló levegő szigetel jól – függ össze a leterített szálas anyag befedésének kérdése is. Sokszor leírtátok, hogy csak a por ellen kell védeni az üveg- vagy kőzetgyapotot, de a lehető legszellősebben, például geotextíliával. Ezzel az a probléma, hogy szintén megtelik majd porral, de addig is hagyja a gyapotot átszellőzni – mégha kevésbé is, mint a csupasz szigetelés szellőzése –, vagyis jól átöblítődik a padlás jéghideg levegőjével a gyapot, és lőttek a hőszigetelésnek, egy kis túlzással. A WinWattos kollégáknak elkerülte a figyelmét az „M.1.2. A hőszigetelő réteg hővezetési tényezőjének helyesbítése a beépítési feltételek függvényében” című táblázat, ami a „Külső falburkolat vagy hidegtető alá, a külső levegővel érintkező légrétegbe beépített, légzáró bevonattal el nem látott hőszigetelés, a hőszigetelő réteg páradiffúziós ellenállásától függően” korrekciós értékeket ír elő a szálas anyag lambdájára, plusz 35, 25 ill. 10% értékben. Ez azt jelenti, hogy légzáró borítást kell tenni a hőszigetelés fölé, ami – az itt korábban már megtárgyaltaknak megfelelően – értelemszerűen egy páraáteresztő, de légzáró fólia. Szintén ide tartozik, hogy mi lehet megfelelő egy esetleges járófelületnek. Kiváló a deszkapalló, de nem felel meg az OSB-lap, mert az tiszta műgyanta és párazáró. Én ezeknek a fényében az újságpapír vagy egyéb papír borításon elgondolkoznék. Azért is, mert ha a külső port vissza is tartják a gyapottól, saját maguktól viszont nem, sőt, előbb-utóbb a nyári forróságtól maga a papír is porladni fog.

tomasz konkrét problémájára: az alsó OSB-lap megfelelne párazáró rétegnek is, kivéve a csatlakozási helyeket. Ezért én alája felületfolytonos párazáró fóliát tennék, a falcsatlakozásoknál is ragasztva. Igy, vagy másképp: a párának a réseken való átjutását meg kell akadályozni. A hőszigetelés fölé páraáteresztő, de légzáró fólia kell.

2014-08-25
22:06:33
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni (már megint). :)

A mennyezet jelenleg úgy néz ki, hogy vastag OSB lapok vannak felcsavarozva brutál masszívan a födém gerendákra, amik kb 80-90cm sűrűn vannak rakva. Az osb lapok fölött, a gerendák között már a padláson, 20cm gyapot szigetelés van és ezen se fólia, csak néhol deszkák takarásképpen.

Kérdésem a következő: Szerelhetek-e én direktbe az osb lapokra gipszkartont, úgy, hogy semmi szigetelést, párazárást nem rakok fölé? (hiszen az osb fölött már eleve van hőszigetelés, "csak" párazárás nincsen. Milyen problémáim adódhatnak ebből?
fusimisiVálasz erre
2013-12-29
23:29:39
Előzmény: zsezse #44555#44559
Köszi :) Természetesen saját - még a fotó kedvéért a takarítás is :)
2013-12-29
22:23:39
Előzmény: fusimisi #44553#44555
franko lett! sajat kivitelezes?
fusimisiVálasz erre
2013-12-29
15:12:35
Az ünnepek alatt készült ezt a kis álmenyó a fürdőbe. Beépített biztonsági Ravak világítással.

2013-08-01
06:43:43
Előzmény: ooszika #41558#41560
ooszika,

Valamelyik gipszkarton-gyártó fém függesztő rendszerét ajánlom.

Párazárat a sín és a gipszkarton közé (a sínre ragasztva).

Hőtükör nem kell.

Minimum 20cm vastag hőszigetelő a gipszkarton fölé, porvédő a hőszigetelés fölé (oda, ahova el lehet helyezni).

2013-07-31
15:47:40
Sziasztok.

Megint én volnék, hamarosan elkezdem a nagyszobánk felújítását, ahol le kell cserélnem az álmennyezetet, egy 7M-4M es helységről van szó(jó nagy).
A mostani álmennyezet a gerendákhoz van rögzítve, ami szerintem KB.: 60-70cm távolságra vannak egymástól, KB.: 10 éves és a gerendák közt a gipszkarton már meg van süllyedve, számomra életveszélyesnek tűnik, az ágyunk felett végig van repedve.

A kérdés:
1., milyen rögzítő megoldást ajánlotok?
2., szigetelés probléma? (hideg padlás,fa födém)
3., hőtükörfólia?

A válasz:
1., CD-UD, dupla-soros fémprofil függesztés 10-15cm le lógatva, 9mm-es gipszkarton?
2., 20cm szigetelés, gipszkarton és a felső fafödém közzé, tetejére porvédő?
3., igen, a fémszerkezet és a gipszkarton közzé?

Mi a véleményetek?

2013-04-22
19:45:12
Előzmény: ooszika #40338#40350
ooszika,

A képeken látszik, hogy a födém gyalázatos állapotban van, és mindenképpen javításra szorul.
Az is látszik, hogy azok, akik 10 évvel ezelőtt gipszkartonoztak nem voltak szakemberek.
Gondolom nem is kértek el annyit a munkáért, mintha födémjavítással, és fém-vázzal előírás szerint szereltek volna.
Jól gondolom, hogy abban az esetben, ha akkor közlik, hogy milyen munkálatokat szükséges elvégezni, és piaci áron ajánlatot tesznek, akkor elküldted volna őket?

2013-04-22
16:42:10
Tisztel uraim, KB: 8-10 éve szakemberek rakták a mennyezetre a gipszkartont a fürdőszobába, tovább nem koptatnám a billentyűt beszéljenek a képek helyettem.

Mikor a fürdőbe le szedtem a gipszkarton ez hullót a fejemre, kapaszkodj, szerinted még meddig bírta volna???

2013-04-22
16:29:27
Előzmény: dejoe #40316#40335
Szia először is köszike válaszod, neked és mindenkinek.
Youtube-s videó amit linkeltél megnéztem, nem akarok hülyeséget mondani sem írni, de én úgy tudom vagy olvastam, hogy ez a rendszer abba az esetbe működik ha adott a megfelelő távolság a mennyezettől, szóval nem 10cm -ren belül kell megoldani.

Link: www.epitesiportal.hu/cikkek/csinald-magad-%E2%80%93-gipszkarton-almennyezet_110.php

De természetesen nem akarok okoskodni, a 4*4 es konyhámba is ugyan így lett rakva KB:2 éve csak ott kefnis beton födém van.
2012-04-18
06:50:09
Előzmény: plaszlo #28602#28603
a garazs melletti helyiseget futjuk, ezert igyekeznek a garazst is leszigetelni, hogy a kozos fal minel kevesbe legyen hideg.
egyebkent nem futunk az autora, csak ha szerelek rajta valamit.
2012-04-18
00:03:53
Zsezse,
én inkább a garázs szellőzésére tenném a hangsúlyt, mint fűtésére. A fűtött garázsban rohadnak el a leghamarabb az autók, sokkal jobbat teszel neki, ha hideg a garázs, de szellős, Jesu által leírt problémák miatt.
2012-04-17
14:04:26
Előzmény: zsezse #28562#28566
Akkor sorjában:

Beállsz egy autóval, aminek meleg a motorja, hideg a kasznija, és teli van latyakkal.
- A garázs a motortól melegszik
- A latyak elolvad, elcsurog
- Páraszint emelkedik
- Harmatpont sírósra, tocsogósra röhögi magát a szigetelésben.
- Te nem örömkönnyeket fogsz ejteni, amikor elindul foltosodni, penészedni az egész.

;)
2012-04-17
13:19:42
Előzmény: Jesu #28560#28562
van kinn 1 radiator, de ritkan hasznaljuk, ezert tavaly el is fagyott a nagy hidegben.
viszont addig nem akarom temperalni sem, amig nincs hoszigetelve a mennyezet.

Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Gipszkarton mennyezetlapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva