English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Monitoring, Energy Management
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-08-18
19:00:58
tsx_unity,

Propán gázt használ a gyár? A CO2 emisszió faktort tudtommal az országra jellemző átlagértékkel kell kiszámolni, ami ráadásul évente változik. A táblázatot a Környezetvédelmi Minisztérium háza táján kellene keresni.
tsx_unityVálasz erre
2010-08-18
17:54:42
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, egy sör ipari cégnél dolgozom és a feladatom a CO2 kibocsátás kalkulációja havi bontásban a teljes gyára vonatkozólag, úgy gondoltam megvalósítani, hogy a gáz, illetve a villamos fogyásztását (teljes gyárra vonatkozólag) a mérés adagyüjtő rendszer rögzíti IFIX + AVReporter energia menedzsment szoftverbe. Majd ezen tárolt adatok alapján az egységnyi GHG factorral beszoronám (Ezeket az alábbi oldalról tölöttem le: www.defra.gov.uk/) Megjegyzés: GHG factor például 1 m3 gáz elégetésekor kibocsáttott CO2.

Egyébként elővettem a kémi könyvet így is levezetem:

propán égése

2 C3H8 + 10 O2 → 6 CO2+ 8 H2O
1 3,63 3 1,63

ρ=0,507 [kg/m3]

mC3H8= ρ*V=0,507 [kg/m3]*1 [m3]=0,507 [kg]

1 [m3] propán elégetése 0,507 [kg] tömegű propángáz jelent.

propán tömege térfogatra vonatkoztatva

1 [m3] C3H8 = 0,507 [kg] C3H8

mCO2=mC3H8*3 = 0,507 [kg]*3 = 1,521 [kg]

1m3 propán elégetéséből 1,521 [kg] CO2 keletkezik.

Nem tudom kinek milyen ötlete van a megoldára vagy ki milyen megodást alkalmaz. Egyébként a mellékletben csatoltam az egyszerűsített kalkulációs képletet, amely az AVReporter Business-Intelligence moduljába csináltam meg. Elsőre úgy látom, hogy jónak tünik a számítás, de várok esetleges megerősítést

2010-08-10
08:12:31
tsx_unity,

A leírás szerint a "Business Intelligence Module" csinálja a számlázást (customizálás szükséges).
tsx_unityVálasz erre
2010-08-09
23:47:43
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az AVReporter energia menedzsment szoftver melyik modulja alkalmas a szálázási feladatok ellátásához. Ahol dolgozom az egy logisztikai központ és nemrégen telepítettünk villamos almérőke, amelyeket az épület felügyeleti rendszerbe integráltunk be és az adatok egy SQL szerverbe kerülnek rögzítésre a www.konsys.hu/ web lapon néztem, hogy az AVReporter alkalmas az alfogyasztok irányába történő energia számlázási feladatok ellátására viszont az nem villágos melyik verziója szükséges számomra.

Aki tud segíteni kérem válaszoljon?

gyozokelemVálasz erre
2010-08-03
11:43:17
Sziasztok!

Egy cégnél vagyok asszisztens, és a főnökség megkért, hogy próbáljak keresni egy olyan szoftvert, ami alkalmas energiafogyasztásunk(víz, gáz stb) nyomon követésére, elemzésére, meg hogy a költségeket is figyelni tudjuk. Na most egy Konsys nevű cég honlapján találtam egy AVReporter nevű szoftvert, de olyan sokmindent írnak róla, hogy én egy kicsit elvesztem benne. Aki esetleg ismeri, le tudná írni, hogy vajon ez jó lenne-e nekünk?

A válaszokat köszönöm!

Gy.
2010-08-03
09:45:07
Sziasztok! Hasonló problémám volt nekem is egy éve. Nálunk is Powerlogic SMS rendszer működik, létezik egy szoftverrendszer, ami használható hozzá. Szerintem neked is megfelelő lenne, mert mindenféle adatbázishoz lehet vele csatlakozni, AVReporter a neve. Bővebben: www.konsys-international.com/
2010-08-02
09:50:52
kfer,

A meglévő eszközök által szolgáltatott jeleket kellene megjeleníteni különböző táblázatokban és grafikonokon? Egy gépen, vagy mindenki számára láthatóan a helyi hálózaton/neten?

A Schneider ION Enterprise szoftver illeszkedik a saját Powerlogic rendszerükhöz, az nem jó?
2010-08-02
09:44:39
Egy hónapja dolgozom egy nagy ipari gyártócégnél mint energetikus. Rengeteg villamos mérőműszerünk van a gyár egész területén, van egy monitorozó rendszerünk is (Powerlogic). Villamos költségmegosztást kellene csinálnom a gyár nagyobb fogyasztási (villamos) helyeiről. Ismer valaki egy komplett alkalmazást, amivel ezt könnyedén meg lehetne csinálni (excel-en kívül)?
A segítséget előre is köszönöm!
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Monitoring, Energy Management
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva