English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  PV - Napelemes rendszerek  =>  VÁM ADÓ ÁFAlapozz: 1, 2, 3, 4   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
villam64Válasz erre
2017-03-17
22:47:46
jan.euroeco.hu/hirek-informaciok/hirek-informaciok/kell-e-a-napelemmel-termelt-energia-utan-adozni
2017-03-06
07:45:36
Előzmény: robert #50763#50768
Most még csak 4 kW és 0,-Ft és holnap, ahogy Égboltos is írta.
2017-03-05
13:53:30
Előzmény: tutibor #50762#50763
tutibor,

Honnan veszed, hogy mindenkinek fizetni kell? Tudtommal 4kW felett.
2017-03-05
13:19:52
Előzmény: Égboltos #50754#50762
A szokásos történet.
Aki gyorsan lép az kettőt lép.
Az összes közintézményen ott van a napelem, most már mindenki fizessen utána ha kell neki.
ÉgboltosVálasz erre
2017-03-01
22:25:20
Előzmény: tutibor #50733#50754
A bejelentésre 1 - 2 héten belül válaszolnak. Utána lehet beadni a tervet. Hogy a kettő között van-e lejárati határidő azt kapásból nem tudom. A terv leadása után kb egy hónap amíg válaszolnak. Ha engedik akkor ez egy évig érvényes.
Egyelőre 0 forint a 4kW feletti részre számított díj. De mi a gátja annak, hogy csökkentsék 0.2kW-ra változzon a díjmentes részt vagy a 0-ból 15 Ft legyen? Semmi.
2017-02-24
08:56:57
Előzmény: robert #50732#50733
"A kormány legújabb húzása, hogy bevezetik a négy kilowatt kapacitású házi erőműveket terhelő elosztói teljesítménydíjat. Ez egyelőre nulla forint, de logikus, hogy azért találták ki, mert így akarják megsarcolni a privát napenergia-rendszerek tulajdonosait."

www.napi.hu/magyar_vallalatok/napelemre_vagyik_ez_a_hir_erdekelni_fogja.630203.html

Itt a cikk.

Ha március 31 előtt teszem meg a rendszerhasználó igénybejelentést, az meddig lesz érvényben?
2017-02-23
20:20:47
Előzmény: mzsombor #50677#50732
Az irtózatos magyarországi adók arra kényszerítik a napelemek telepítésével foglalkozó cégeket, hogy a szomszédos országokból kínálják szolgáltatásaikat. A magyar kormány újabb és újabb sarcok kivetésével "üldözi" ezt a fajta áramtermelési módot.
www.napi.hu/magyar_gazdasag/mar_ok_is_elmenekulnek_magyarorszagrol_ami_sok_az_sok.630309.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

"""
Az áttelepülés legfőbb oka, hogy a szomszédos országokban nem kell megfizetni a napelemek után januártól megfizetendő kilónként 114 forintos termékdíjat.
Ez hatszor akkora, mint az Európában ugyancsak magasnak számító belga termékdíj és kétszerese a napelemeknél veszélyesebb akkumulátorok termékdíjának. Szlovákiában ezt nem kell átutalni a költségvetésnek és az áfa is csak 20 százalék 27 százalék helyett. Ezért aki onnan kínál a magyar piacon napelemrendszert, az 10 százalékkal alacsonyabb árat mondhat a vevőinek.

Más szóval, ha a fogyasztó egy Szlovákiában bejegyzett cégtől rendeli meg privát naperőművét, akkor arra számíthat, hogy 5-6 év alatt megtérül a beruházása. Ha magyarországi központú vállalattal üzletel, akkor 8-10 évig kell várnia, mire pénzénél lesz.

A kormány legújabb húzása, hogy bevezetik a négy kilowatt kapacitású házi erőműveket terhelő elosztói teljesítménydíjat. Ez egyelőre nulla forint, de logikus, hogy azért találták ki, mert így akarják megsarcolni a privát napenergia-rendszerek tulajdonosait.
"""
mzsomborVálasz erre
2017-02-17
08:34:05
Ezt láttátok már?

www.solarside.hu/uj-napelem-ado-keszul/

A lényeg, hogy a 2017.03.31. után igénybejelentett vagy teljesítménynövelt, 4kW-nál nagyobb rendszerekre bármikor kivethetnek egy éves adót, ha akarnak.

Google nagyon kevés találatot hoz rá, de nem kamu, tényleg bent van a rendeletben:

net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1600010.MEK
A 16. paragrafustól kezdve.

A mértéke pedig itt, egyelőre 0 Ft:
net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1600015.MEK

(A doksi elején táblázat, 6.1-es sor, C oszlop).
2013-07-27
20:00:52
Előzmény: villam64 #41512#41517
Ez akkor azt jelenti, hogy sajnos drábbak lesznek a panelek. Ahogy számoltam kb. mono ára lesz a poly paneleknek. Egy 250W-os panel 41250Ft ( netto, ex works kína) + szállítás 5%+ importőr 10%-a + nagyker 10%-a...+ áfa...máris 66500Ft és még a kisker árrés nincs is benne...
2013-07-27
16:34:14
Előzmény: villam64 #41512#41513
Szabadkereskedelem? Liberalizmus? Az meg micsoda?

T.
villam64Válasz erre
2013-07-27
16:19:00
"Megállapodás született Kína és az Európai Unió között abban a kereskedelmi vitában, amelyben Brüsszel azzal vádolta Pekinget, hogy dömpingáron exportál napelemet az unió tagországaiba. A kompromisszum lényege, hogy minimálárat állapítanak meg az importra szánt kínai napelemekre. Kínának wattonként 0,56 eurós (165 forint)."

www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/fontos_megallapodas_szuletett_az_eu_es_kina_kozott.560475.html
ÉgboltosVálasz erre
2013-06-27
22:24:25
Előzmény: villam64 #41113#41116
Villám híre alapjaiban változtathatja meg a napelemes beruházások mennyiségét. Nem lennének versenyelőnyben az ÁFA mentesen szerelők valamint a szlovák, szlovén, stb szerelők a kisebb vagy lenyelt adójukkal. A megtérülés számottevően rövidülne.
Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy unortodox kormányunk megtalálja, hogy nálunk miért nem, vagy nem úgy érvényes a határozat. Mint annyi más.

Szép feladat viszont a napelemes szövetségek részére, hogy érvényesítsék!

A magam részéről -mint örök optimista- továbbra is remélem a büntetővámok megszüntét, mert ki lehet játszani, tehát semmi értelme.
ÉgboltosVálasz erre
2013-06-13
22:53:29
Mindenki tudja, hogy a döntéseket nem csak a józan ész befolyásolja.
Több ügyfelünk volt 70 - 80 év fölött. Biztosan nem az örök életben hisznek amikor ilyenre költik a pénzt.

2013-06-13
13:54:57
Előzmény: takyka #41027#41028
Nem tudjuk mi lesz... Az én esetemben már a kocka el van vetve, ha olcsóbb lesz az sem fog zavarni, mert ebben a helyzet ez volt a helyes döntés szerintem.

Róberttel én voltam aki néhány hónapja a PV megtérüléses vitánál "beszerzés ellenes" volt. De azóta 2 fontos tényező változott: felére esett az elérhető banki kamat, illetve a dömpingvám rövid vagy hosszú ideig (majd meglátjuk :-)) áremelést fog generálni a paneleknél.
2013-06-12
20:58:31
Előzmény: nadtom #41026#41027
Róbert által linkelt grafikon alapján azért volt már megtorpanásra példa.
Ezel bármelyik álláspontot igazolni értelmetlen.
Én hosszú távon (1+ év) további csökkenésre számítok. Egyrészt számomra hihetetlen a dömping vám bevezetésének indoklása, másrészt
a német autógyártók már mozgolódnak, mert Kína retorziókkal fenyegetőzik...

T.
2013-06-12
17:40:39
Előzmény: robert #41024#41026
Róbert,

A diagram azt is mutatja, hogy leállt a csökkenés, illetve ha az idei első félév is benne lenne látható lenne az enyhe emelkedés.

"Az áremelkedést azért nem tartom valószínűnek, mert tisztán ráfizetéses berendezéseket nem lehetne eladni."

Nem gondolom, hogy tisztán ráfizetéses rendszerről lenne szó. Még kis hazánkban is egy olcsón összeállított rendszer tudja a 9%-os hozamot éves szinten(vs. 4% bruttó betéti kamat) ha a saját fogyasztásod kiváltására telepíted akkor hol a ráfizetés???

A környező országokban ahol sokkal komolyabban támogatják a visszatáplálást üzletnek sem rossz a PV rendszer gondoljunk csak egy 50Ft/kW körüli átvételi árra...és ez még akkor is igaz lesz ha 20-25%-ot visszakorrigál a PV panel ár.

Abban egyetértek hogy Mo.-n az árnövekedés esetén tovább fog csökkenni az amúgy is alacsony PV rendszer értékesítés és telepítés de ez a globális piacra és ártrendre semmilyen hatással nem lesz.

2013-06-12
06:40:59
Előzmény: nadtom #41019#41024
nadtom,

"... 1996-tól 2001-ig a részvényárak folyamatosan növekedtek... "
Jól járt volna egy befektető, ha ebben az időszakban végig a csökkenésre spekulál? Mint ahogy azt sem láthatta előre senki, hogy lesz-e fordulat.

Én arra gondolok, hogy nincs elég információ ahhoz, hogy lényeges változás várható lenne. Ezért az árcsökkenést a statisztika valószínűsíti. (Lassuló folyamat!)

Az áremelkedést azért nem tartom valószínűnek, mert tisztán ráfizetéses berendezéseket nem lehetne eladni.

Ettől még rövid távon bekövetkezhet bármi.

2013-06-11
20:46:09
Előzmény: robert #41017#41019
Róbert,

Arra utaltam, hogy pl. 1996-tól 2001-ig a részvényárak folyamatosan növekedtek, szinte természetessé vált, hogy ami ma x-be kerül holnap x+1 lesz. Ha akkor valakit megkérdeztél el sem tudta képzelni, hogy a részvények ára felére harmadára esik...tehát a múltbéli eseményekre alapozni nem mindig kifizetődő.
Ugyan ez fordítva is igaz, azért mert 2-3 éve csökken a panelek ára egyáltalán nem biztos, hogy ez a tendencia folytatódik, sőt egy irányváltás már megtörtént év elején (azóta emelkednek az árak).

Szerinted a jelenleg ismert tények alapján a következő egy évben milyen ártrendnek nagyobb a valószínűsége? Mi az szerinted ami az árcsökkenést valószínűsíti?

2013-06-11
19:03:24
Előzmény: nadtom #41016#41017
nadtom,

"A múltbéli eseményekből nem lehet következtetni a jövőre."

Ha abból nem (vagyis a tapasztalati tényekből és statisztikákból), akkor miből? Talán a hiedelmekből?
A bekövetkezés valószínűségre, mint várható értékre gondoltam, aminek persze az ellenkezője is teljesülhet.

2013-06-11
18:50:56
Előzmény: robert #41015#41016
Róbert,

A múltbéli eseményekből nem lehet következtetni a jövőre. Szerintem itt nincs pánikkeltés csak egyszerű gazdasági érdek, ne a kínait vegyék hanem az EU-st, főleg ha már amúgy is támogatja az EU a témát.
Nagy szívás nem lehet, mert az én esetemben ez egy előkészített projekt, kapkodásról nem beszélhetünk. A megtérülés számomra megfelel, lényegesen jobb mint a banki alternatíva, ha mégis neked lesz igazad és még tovább javul a megtérülés akkor sem fog zavarni, mert előre nem lehet biztosat mondani. Minden esetre a száraz tények sajnos rövid és középtávon is a megtérülés romlását valószínűsítik. De ettől függetlenül legyen Neked igazad! :-)
2013-06-11
18:21:33
Előzmény: nadtom #41014#41015
nadtom,

Csak az eddigi tényeket és trendeket veszem alapul, nem az aktuális pánik-keltést.

A megújulós piacon (is) sokszor és sokan döntenek elhamarkodottan, ezért rosszul. Mindig van valamilyen "helyzet", "egy utolsó pillanat"... stb. Ennek általában szívás a vége.

Aki bevásárol, az persze meg tudja indokolni, hogy miért járt jól... mondjuk nem vett helyette jakukizzit, lapostévét, vagy luxusautót, vagy nem kocsmázta el :)

2013-06-11
17:57:15
Előzmény: robert #41013#41014
Miért gondolod ezt?
Elvileg már most is veszteségesek a gyárak még Kínában is, csak az EU által vitatott állami támogatás miatt ontják/ontották a paneleket ilyen áron.
Előre látsz valamilyen technológiai áttörést? :-) Mert ha ilyen nem lesz szerintem nagy csökkenés nem lesz, most augusztusig inkább egy 30-40% emelkedés.
Már most is kb. 10%-kal magasabb az ár, mint év elején, akkor volt a "mélypont".

Más oldalról megközelítve már/még tudja a rendszer a 8-9 év körüli megtérülést, ami 11-12,5% körüli belső kamatlábat jelent szemben a mostani bruttó 4% (akciós...!) betéti kamattal.

Arról még nem is beszéltünk, hogy a forint gyengülése (mivel a Forint = gyenge EUR) sem a külföldről származó panelek árcsökkenését valószínűsíti.

2013-06-11
17:44:31
Tipp:
Fél év múlva jelentősen csökkenni fognak a napelem árak. Nem az dömpingvám-hiszti szinthez, hanem az eddigi minimál-ár-hoz képest.

Vagyis évente többet csökken az ár, mint a napelemmel elérhető megtakarítás.

ÉgboltosVálasz erre
2013-06-10
00:09:29
Előzmény: 444tibi #40994#41001
Igen emlékszem hogy érdeklődtél, mint a többi 10 - 20 -30 kW-ot tervezgetőre is.
Aztán valahogy elolvadtak,vagy lemondtak róla, vagy netán maguk megvették (1-ről tudok). A Fundamentára is emlékszem, de ezt előre megmondták, hogy van kifutása a dolognak. De, megoldást is kínálnak a korábbi pénzhezjutásra, gyakorlatilag egy hitellel... Mivel engem is érint(eni fog) már le is mondtam róla az idénre. Pedig most kéne igazán. Ez is az államnak jó igazából, kivéve néhány esetet.

Solyndra van még néhány 100kW és a dömpingvám sem fenyegeti.
2013-06-09
12:22:08
Előzmény: Égboltos #40984#40994
Égboltos,
az alábbi mondatod megragadott:

"Mindig és mindenki úgy gondolja, hogy ő köti a legjobb üzletet, mégis kevés a gazdag ember :-)"

Bizonyára beugrok neked, februárban nagy lendülettel e-mailokat írtam, meg telefonon is beszéltünk, hogy lejárt a Fundamentám, és 1,1 millát várok, mert megigényeltem rá a hitelt is.
Napelem rendszert szerettem volna, és a Solyndra tetszett meg.
Aztán rájöttem, hogy az adott összeg nudli a nagy terveimhez,
egyébként aranyos, hogy a Fundamenta Február 28-án járt le, és e hét keddjén, azaz laza 65 nap elteltével kaptam meg az összeget, nem csak Isten, hanem az OTP malmai is lassan őrölnek.

Ha követed a fórumokat, a puffer, és a vegyes kazán topikban is láthatod, milyen lendülettel akarok egy vegyeskazánt otthonra, és most törik meg a lendületem, mert 600ezer környékén állna meg.
(nem terhelném a T.Fórumtagokat hosszan, de amikor 1985-1987 közötti két évben teljesen önerős első családi házamat építettük, az első feleségem mindent írt, és készen, beköltözhetően, vakolva, kerítve, kutyaházzal mindennel 987ezerbe volt egy telibepincézett tetőteres, 130 négyzetméteres ház. És ebből 670 ezer volt hitel, 0,8, meg 1,2%-os kamatokra...)

Sajnos azért kevés a gazdag ember, dacára a sok variálásnak, okoskodásnak, agyalásnak, mert mindenki sóher, és így hiába zseni, semmire sem viszi.

Példaképpen felhoznám magamat (nem zseni, azt azért visszautasítom :-) ),
2 éve ismerem András kollégámat, és minden bajával engem talál meg,
vízszerelés, mosógép gond, autószerelés, számtech. bajok, kertimunka, stb,
és múltkor, amikor a 20 éves por és hamu kis Marutiját a szerelő 30ezerért vállalta volna el, én megcsináltam neki 3ezerből, azóta is megy vele,
akkor szó szerint ezt kérdezte:
Tibi, te mindenhez értesz, hogy-hogy nem vagy milliomos?

Hát ennyi, hiába okoskodok, agyalok, gazdag nem leszek sose.

Ha már itt vagyunk, Solyndra nincs már, legalábbis sehol nem találtam a neten.

Biosolar Forum  =>  PV - Napelemes rendszerek  =>  VÁM ADÓ ÁFAlapozz: 1, 2, 3, 4   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva