English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIAPOLITIKA  =>  Támogatásoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-09-02
14:42:10
Előzmény: Plaszlo #17288#17294
Plaszlo,

Így is - úgy is nekünk kell kifizetni a hiányzó zsét, úgy gondolom, hogy ez a módszer az energiatakarékosságra ösztönözne.
2011-09-02
13:03:52
Előzmény: robert #17286#17288
A fizetésem ne utaljam rögtön a kormány számlájára?!?! Nincs elég bajunk és fizetni valónk még???
2011-09-02
12:01:20
Ha jól vettem ki a kormányfő és a közgazdászok találkozójáról megjelent sajtóközleményből, akkor nem tették magukévá az alábbi javaslatomat.
Fiúk, nem követitek a biosolar fórumot? Helytelen! Hova jut így az ország?

Javaslat:

Minden energiafajta minden egyes kiolowattjára tessenek rátenni néhány forintocskát. Így két (sőt három) legyet lehet ütni egy csapással:
1. jobb helyzetbe kerülnek a megújulók
2. secc-pecc összegyűlik a költségvetésen tátongó lyukak betömésére a sok pénz, (3.) sőt talán még az államadósság is jelentősen csökkenthető lesz

1Ft/kWh esetén:
áram +1Ft/kWh
gáz +10Ft/m3
üzemanyag +10Ft/liter

Mennyi jön így össze országos szinten egy év alatt?
2009-es adatok szerint:
Villamosenergia-fogyasztás 41015GWh (ebből a háztartások 11298GWh)
41.015 milliárd
Földgáz-fogyasztás 8617 millió m3 (ebből a háztartások 3815 mill m3)
86.170 milliárd
Üzemanyag (benzin és gázolaj) 3200 millió liter
32.000 milliárd
A három féle energiahordozó jelenlegi árának 1Ft/kWh adóval történő terhelésével összesen 159 milliárd forint/év bevétel érhető el.

Megújuló Magyarország program RECOMMENDED

2011-08-30
22:07:31
Előzmény: payagyerek #17143#17146
payagyerek,

A topic akkor lett elnevezve, amikor topic-nyitó bejegyzés született. Olvasd csak el!
payagyerekVálasz erre
2011-08-30
19:47:48
Előzmény: robert #17142#17143
"A politikusainkat mi választottuk, csak magunkat szidhatjuk"

Ez a mondóka már közhellyé érett! Lassan már a bölcsiben is evvel altatják el -ebéd után- a csendespihenőre a kislurkókat. :-)

Amúgy nem tudom észrevetted-e, de ez az egyetlen topik, aminek hamis a címe:
"Megújuló Magyarország program"

:-)
2011-08-30
18:52:21
Előzmény: payagyerek #17140#17142
payagyerek,

Na majd most minden energiafajta minden egyes kiolowattjára rátesznek néhány forintocskát. Így két (sőt három) legyet lehet ütni egy csapással:
1. jobb helyzetbe kerülnek a megújulók
2. secc-pecc összegyűlik a költségvetésen tátongó lyukak betömésére a sok pénz, (3.) sőt talán még az államadósság is jelentősen csökkenthető lesz

1Ft/kWh esetén:
áram +1Ft/kWh
gáz +10Ft/m3
üzemanyag +10Ft/liter

Mennyi jön így össze országos szinten egy év alatt?
2009-es adatok szerint:
Villamosenergia-fogyasztás 41015GWh (ebből a háztartások 11298GWh)
41.015 milliárd
Földgáz-fogyasztás 8617 millió m3 (ebből a háztartások 3815 mill m3)
86.170 milliárd
Üzemanyag (benzin és gázolaj) 3200 millió liter
32.000 milliárd
A három féle energiahordozó jelenlegi árának 1Ft/kWh adóval történő terhelésével összesen 159 milliárd forint/év bevétel érhető el.

A politikusainkat mi választottuk, csak magunkat szidhatjuk :)

payagyerekVálasz erre
2011-08-30
17:45:41
www.napelemek.blog.hu/2011/08/22/zbr_tamogatas_problematika

Miért nem lehet a lakosságnak napeleme Magyarországon?
Me' csak. Há' nehogymá! :-)

(Nem a cikkírót akartam sérteni! Hanem politikust, de azért meg Roby kitagad.)
payagyerekVálasz erre
2011-08-20
13:24:50
Előzmény: sándor #16775#16776
"A másik kör, akinek szintén ingyen, de legalább is előnyös kölcsön feltételekkel járna ebből a kvótából, akik már pályázatok nélkül is befektettek a megújuló technológiába."

Bizony-bizony! Ugyanis ők már bizonyítottak! Eddig is beletettek nagyon sok pénzt anélkül, hogy kuncsorogtak volna érte valamely hivatalnál. Plusz a beruházásuk következményeként eladható széndioxid kvótát is adtak.

Csakhát ez az ország nem erről szól. Itt az kap, aki bemegy a hivatalba kunyerálni a 100 tagú családjával, ott kisírja magából a valótlanságokat, majd a nyomaték kedvéért üvöltözik is (gyakran fenyegetőzik).

Ráadásul:
Bár nem ismerem a pályázatokat részletesen, de furcsának tartom, hogy X kategóriát kell ugrania a háznak. Ugyanis annak semmi köze az ökológiai lábnyomhoz, energiatakarékossághoz.
Mondok 1 példát:
Vegyünk alapul 1db 3 tagú családot. Papa, mama, gyerek. Ezekhez társítsunk 2 házat. Az egyik 60m2, de a másik 120. Vagyis a 120m2-en lakó 3 ember, eleve sokkal pazarlóbb ökológiai lábnyomon él. Ám -gyanítom- mégis nagyobb eséllyel kapnak támogatást, mint a reálisabb körülmények közt élő ugyanolyan méretű család.
Mindemellett még az is elképzelhető, hogy a 120m2-en élő családnál, még fix kiépített kerti betonmedence is van.
Vagyis -nagyobb valószínűséggel- mégsem annyira rászorulók a támogatásra. Csak ugye eddig, ökörségekre élték fel a pénzüket.

Mertugye sokkal nagyobb pénz szakít fölöslegesen a túlméretezett házú család, 1 ugyanolyan mértékű energiatakarékossági beruházásra. Még az is lehet, hogy 1 ilyen család, 2db reális mértékű házú családtól veszi el a támogatási pénzkeretet.

Bocsánat ha hülyén felyezem ki magam, de "nem beszélni jól mádzsár".

Úgy lenne célravezetőbb az energetikai ugrás számítása, ha a házban lakók számát és a ház méretét is átváltanánk 1 szorzószámra, ami módosíthatná az energetikai ugrás mértékét.
De kicsi vagyok én ehhez, meg butácska.
ÉgboltosVálasz erre
2011-08-19
23:04:18
Elég az össze-vissza kapirgáló tyúkokból!
Mint tudjuk egy jó tojó minden pénzt megér.

Az orszég lakóit én kb. így támogatnám.
A mindenféle hálózattól távol levő tanyán lakókat különösebb ellenőrzés nélkül támogatnám fél millióval, hogy napelemről lássa el a lámpáit, szivattyúját. Ne a drága, benzines agregátorral próbálja ellátni egész évben a tanyáját. A megtérülés legrosszabb esetben is néhány év! Pillanatnyilag ezek az emberek, volt, hogy tojással fizették ki "felmérésünket". De volt olyan, hogy ha vett is napelemet,akkut, ledes lámpáre már nem futotta (pedig mélyen a multi ár allat, haszon nélkül kínáltuk)így a fejlesztés szinte kidobott pénz volt.
Vagy adnék különösebb felmérés nélkül egy milliót annak aki fejleszti a házát, de csak egyszer. Csináljon bármi energiatakarékos dolgot, de adjon hozzámég egyet.
Lehessen ez teljes értékben anyag és a tobbi sajáterős munka. Csodákat tennének az emberek!
Így, volt érdeklődőnk aki egy évet várt a kiírásra de arról kiderült, hogy nem felel meg a feltételeknek, mert a házat annyiból nem leht B-re javítani, vagy már most A vagy A+ így egy napelem felszereléssel nem javult a ház eleget...
Vagy nem volt elég öreg és így tovább. Eddíg vártak a beruházással miközben az építóipar ki van éhezve a munkára. Az igazság, hogy nem is biztattam ezek után az érdeklődőket, mert rohangálhattunk volna építésztől pályázatíróig fölöslegesen.
Így kb.1600-3200 családot lehetne boldoggá tenni.

A KKV pályázatokban sokkal egyszerűbbek voltak a feltételek. Hiába adtunk többeknek nagyon olcsó ajánlatot,mégis 1.2 M/kW-os ajánlatok nyertek. Majdnem dupla mint a realitás. Érdekes, hogy a támogatható nettó határérték éppen 1.2M.
Ennyiért tényleg biztos többet tudhat.

2011 Magyarország
2011-08-19
15:39:44
Előzmény: robert #16755#16760
Robert,

"Annyi energiapzarló közintézményünk van (szinte csak az van), miért nem költjük a rendelkezésre álló pénzt az óvodák, iskolák, kórházak és egyéb intézmények korszerűsítésére? Az mindenkinek segítene a költségvetésen keresztül."

Te tényleg azt hiszed, hogy ettől javulna a helyzet? Szerintem:

1. Nokiás doboz a generál kivitelezőtől az önkormányzatnak
2. Nokiás doboz a pályázat nyeréséhez
3. ki nem fizetett alvállalkozók
4. Újabb Bankkölcsönök az alaptőkéhez
5. Ha mindez lefutott, több pénz marad bent. Ergó: végre megint többet lehet nyúlni...

Bár lehet már túl pesszimista lettem, de szerintem ez így működik - működne.

I.)
Én áfa mentes ciklusokat hoznék létre. Minden értelmes dologra lenne 2 hónap, amikor nincs áfa. Pl.:

a) Ablak+szigetelés - 2 hónapra
b) fűtéskorszerűsítés - 2 hónapra
c) zöld energia felhasználása - 2 hónapra

II.)
Megszüntetnék minden olyan lehetőséget, mellyel 1 adott cégre lehet pályázatot írni. Létrehoznék egy központi weboldalt, ahol témakörönként lehet ajánlatkérést beírni, amit minden beregisztrált cég megkap, és ugyan ezen a rendszeren keresztül kerül vissza a megrendelőhöz az ajánlat. Kötelező a legjobb költség-műszaki paramétert választania, amit egy szakértői gárda Ítél meg. A nyertes ajánlatot mindenki más megkapja, és kötelező jelleggel van 10 nap óvási kérelem beadására. Ha nem érkezik, viszi a nyertes. Persze ezt lehet pontosítani, csak egy alapelképzelés. Szerintem pályázatoktól függetlenül már ez hatalmas pénzspórolás lenne, de mivel akkor a döntéshozók rokoni-baráti körei nem részesülnének a mannából, biztos nem fogják ezt megszavazni... :-(

2011-08-19
12:28:52
Előzmény: sándor #16753#16755
Sándor,

"A pályázat szót elértéktelenítették."
Valójában ez pályázat a támogatás elnyerésére.

"...A mostani pályázatot hivatalosan 14.-én véglegesítették, 15.-től élt 17.-ig..."
" ... Adott egy éves kvóta, aminek a durva szeletelését nem az iroda végzi. Adott egy alulról, a szakmától, a politikusi, lobbista körtől érkező, a szeletelést meghatározó nyomás..."
"A lebonyolító irodára szükség van."
Szerintem a lakossági támogatások megszüntetése esetén nincs szükség lebonyolító irodára. Kenyereket dobni a csápoló tömegbe? Ez megalázó.
Annyi energiapzarló közintézményünk van (szinte csak az van), miért nem költjük a rendelkezésre álló pénzt az óvodák, iskolák, kórházak és egyéb intézmények korszerűsítésére? Az mindenkinek segítene a költségvetésen keresztül.
2011-08-18
21:46:26
Mi pályáztunk, és oda is ért 16.-án. (weblapuk szerint) Nagyon kíváncsian várom az eredményt. Az össz költség 60e volt.(pályázat író-és tanusítás) No persze nem számolva az én 20-30 órámat, a fater 50 óráját, meg egy csomó telefonálást, autókázást, etc. ÉS persze ha nyer, az állami pénzből még egy 100-as megilleti a tanúsító-pályázatíró párost. No de a lényeg, hogy majd beszámolok nektek, mi hogy alakul.

Aki foglalkozott az ügyel, az nagyon jól tudta, hogy bezárják max pár nap alatt, és az első napon fel kell adni, különben kár dolgozni. Az igazi móka a tanúsító-pályázatíró páros szenvedése volt, mivel előző nap este jött ki a végleges program. Tehát 1 napjuk se volt mindent megcsinálni 34956739456 embernek. No azért nem sajnálom őket, de tudjátok, ők is szivatva voltak... (kellett egy rokonnak munka, új progit kellett csináltatni, ami nem volt kész időre. No és arról ne is beszéljünk, hogy a progi szerint 1kWp napelem minden esetben évi 2000kWh-t termel, ugyanis a napos órák száma évente 2000 óra! :D)

Mi főként azért pályáztunk, hogy képbe kerüljünk a témakörben. Így már teljes a paletta. Készítettem doksit KEOP-os, és ZBR-es pályázathoz is, és a cél főként ez volt. persze azt se bánnánk, ha nyernénk. Ez olyan, mint a lottó, csak kicsit drágább. (sok lottózás egyben :-)) Aztán majd kihúzzák a számokat, és kiderül, hogy a mienk benne van-e... :-)

Na arról ne is beszéljünk, hogy vajon mennyi nokiás dobozt kapnak a bírálók, és mindenki, aki a közelben dolgozik....

villam64Válasz erre
2011-08-18
17:04:28
Az ideális az lenne, ha a napelem, napkollektor is építési engedély köteles lenne. A kérelemnek tartalmaznia kell a tulajdoni lap másolatot. Több tulajdonos esetén a beleegyező nyilatkozatukat ügyvéd előtt. A megfelelő szakvélemények csatolandók, statikai, elektromos, vízszerelési, stb...
2011-08-18
10:15:27
Nem akkor lehetne a legnagyobb mértékű országos szintű energiamegtakarítást elérni, ha bezárnák a pályázati irodát?

A pályázati konc szétosztása és megszerzése körüli hiszti okozta többletkiadások megszűnése csökkentené az árakat és egyben jótékony hatással lehetne a költségvetésre.

A tanácsadónak járó díjazást a honlap fejlesztésére fordítom... na persze! :)
2011-08-17
14:08:32
Előzmény: Égboltos #16686#16687
Égboltos,

Ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy egy jó tojó minden pénzt megér :)
ÉgboltosVálasz erre
2011-08-17
13:58:46
Szerintem is teljesen jogos, a mi tyúkjaink is megérdemlik az európai tyúkokhoz méltó életet. Nem vagyunk már a középkorban, hogy csak úgy, össze-vissza kapírgáljanak.
Ha korrekt a kiírás akkor ezt is minimum kamarai tagok tervezhetik csak, kell a munka a mérnököknek, nehogy ők is elmenjenek nyugatra. Szakmunkásokat taktikából nem képeznek mert ez is stratégiai ágazat, ők is elmennének.
Mivel a beadási gyorsaság is számít, előnyt élveznek a már kiírás előtt beadott pályázatok.
2011-08-17
11:02:06
Előzmény: sándor #16676#16683
"Az eredeti és elérendő állapotra elvégzett energetikai számítások segítségével
lehet megállapítani, hogy adott beruházás milyen mértékű CO2 kibocsátáscsökkentést és energia-megtakarítást eredményez, illetve hogy az épület milyen energetikai kategóriába sorolható.

Az energetikai számításokat (csak az EK Nonprofit Kft. honlapjáról
letöltött program fogadható el) elektronikus formában (CD-n) kell
megküldeni a pályázatkezelő részére, illetve a számítást végző
szakember által aláírt nyilatkozatot (2. számú melléklet) és az
energetikai számításból kinyomtatható tanúsítványt (szintén szakértő
által aláírva) papír alapon kell megküldeni.
Amennyiben a számítást és tanúsítást végző szakember nem szerepel a
Kamarai névjegyzékbe(n)*, abban az esetben a benyújtott dokumentumok
nem fogadhatóak el."

*Javítás tőlem
2011-08-16
14:48:35
Előzmény: payagyerek #16659#16661
Szerintem teljesen jogos, tyúkból több van, mint emberből :)
payagyerekVálasz erre
2011-08-16
14:07:26
No komment.

"Hárommilliárd forintot szán a kormány a tyúkketrecek fejlesztésére
Szeptember elejétől a hónap végéig pályázhatnak a tojótyúkokat tartó gazdák az 5-200 millió forintos támogatásra, amely célja, hogy az uniós szabványoknak megfelelő körülményeket teremtsenek az állatok számára. A hárommilliárd forint keretű pályázattal mintegy háromszáz tyúktelepen segítene a szakminisztérium.".
2011-08-16
12:32:10
Előzmény: sándor #16655#16657
Az ÚSZT-os pályázatnál előírás, hogy névjegyzékben szereplő szakértő állítsa elő a tanusítványt. Nem tudom, hány mérnöknap lehet, de biztos nem olcsó. Ráadásul kétszer is le kell zongorázni, egyszer a kiindulási, egyszer a megvalósult állapotra. Ha én is megcsinálhatnám, csak a saját időmet, meg a tulajdoni lapot kockáztatnám, és bele is vágnék. Így viszont túl sokat kellene előre befektetni a siker minimális reménye mellett
2011-08-16
10:29:17
Elolvastam, nem pályázok.
A keretösszeg kb 400-500 db pályázatra elég, vagyis megyénként 25 házra. Lehet tippelni, hány nap alatt merül ki a keret... Ehhez a játékhoz előlegezzem meg a szakértő díját (energiatanusítvány), tulajdoni lapot, stb. amit bukok még megfelelő műszaki tartalom esetén is, hacsak nem az első napon adom be (és persze minden oldalt elláttam az aláírásommal, stb. stb.)Ha csak az általuk megadott software használható, miért kell a szakértő? A jelenlegi és a tervezett rétegrendet én is be tudom pötyögni, a kettő különbségét is ki tudom számolni. Túlbonyolított, fölösleges költségekkel jár, a szűkös keret miatt esély sincs a nyerésre :(
generalizVálasz erre
2011-08-16
09:48:02
Előzmény: sándor #16638#16651
Arra gondolsz, hogy minden, tehát az aug 15.-én induló lakosságit is?! Mert az durva lenne...
Bár sajnos én épp lemaradtam, mert 94-ben kaptam lakhatási engedélyt, bár E, F a ház, de nem számít, mert 94-es nagy energia felhasználásúak had pazaroljanak!
Nem tudom miért szempont az építés éve?! De nem is lényeges, mert ez a pályázat még mindig nagyon bonyolult, túl sok adminisztráció, a mezei halandónak (sok ilyen van, akinek pont felújítandó lenne a háza és nincs rá pénze) erre biztos, hogy nincs esélye.
ÉgboltosVálasz erre
2011-07-19
22:31:47
Még élénken emlékszem amikor a TV-ben a tulaj-feltaláló mutogatta, hogy itt lesz a gyártósor, itt lesz a nemtudommi Harsányban. Ott ahol sok milliós uniós támogatással épül(t) a napelemes tetőcserépgyár. Épült? Volt egy elegyengetett földterület. A támogatást felvették és szép álmokat szövögettek, megetették a néppel mekkora biznisz lesz. Most építenek magyar munkabérekkel magyar anyagárakkal nem túl nagy gyárat. Miközben az europai kikötőkben megawatt számra állnak a kínai napelemek vevőre várva. Ezzel akar Bous versenyezni?
2011-07-19
16:23:32
"EcoSolifer Kft. will launch 25 megawatt solar modul manufacturing in Csorna, West-Hungary for 2012, which will be increased to 52 megawatt for 2013. This is the first Thin Film solar manufacturing in Hungary"
Az első "Thin Film" gyár Magyarországon
2011-07-14
16:48:49
"Bencsik János klíma- és energiaügyért felelős államtitkár a minap elmondta: a hagyományos építésű, 1992 előtt épült ingatlanok komplex energetikai korszerűsítésére természetes személyek és lakóközösségek nyújthatnak majd be pályázatot. A támogatható tevékenységek közé tartozik egyebek mellett a nyílászárók cseréje, a homlokzatok és födémek hőszigetelése, a hagyományos energiaforrással működtetett fűtési és használati melegvíz rendszerek felújítása, átalakítása, valamint a megújuló energiafelhasználás elősegítése. E célokra lakásonként legalább 50-60 százalékos energia-megtakarítás esetén, legfeljebb 3-5 millió forint támogatás nyerhető el. A pályázati forrás a teljes beruházási érték 40-50 százalékát fedezheti. A beruházással érintett lakóingatlannak legalább három energetikai kategóriát kell javulnia, és legalább a B szintű besorolást el kell érnie."

Hogy is van ez?
Ha az 5 milliós maximális támogatás a beruházás 50 százalékáz fedezi, akkor a beruházás teljes költsége 10 millió. A beruházással elérhető 60 százalékos energiamegtakarítás évi 500 ezer forintos legfőképpen hőenergia-számlát (ez sem kevés) feltételezve évente 300 ezer forint megtakarítást jelent. Az egyszerű megtérülés 33 év, de a beépített anyagok élettartama nagy valószínűséggel ennél rövidebb.
15 éves megtérülési időt akkor lehet elérni, ha az éves megtakarítás 600 ezer, vagyis a éves energiaszámla 1 millió forint volt. Ki produkál ekkora energiaszámlát? Akinek ekkora az energiafogyasztása az tényleg rá van szorulva a köz pénzére? Nem mondom, biztosan szívesen elfogadja.
Lehet, hogy rosszul számoltam valamit?

Biosolar Forum  =>  ENERGIAPOLITIKA  =>  Támogatásoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva