English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Építészetlapozz: « előző   1, 2, 3, 4   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-05-05
16:19:31
Előzmény: sándor #14138#14140
A hódfarkú fedés védelmében: nálunk horvát cserép van, én futólépésben közlekedek rajta. Nem törik, nem ázik be.

black_slashVálasz erre
2011-05-05
12:53:47
Előzmény: sándor #14135#14136
sándor!

Amennyire tudom a hódfarkúnak 2 féle fedéslehetősége van: www.epitoanyagnet.hu/tetofedo_anyagok/keramia/leier/hodfarku.php

Ezt nem reklámnak szánom, hanem szerintem jó összefoglaló és az előnyét is megfogalmazták a hódfarkúnak.

De! _Én_, semmiképp sem raknék bontott cserepet lakóépületre (melléképületre még csak-csak, nagyon alapos és precíz válogatás és kivitelezés esetén). Ebként ezen az épületen is látszik, hogy néhány cserép elég érdekesen áll. _Én_, új épületre sem tennék hódfarkút, hacsak nem ívekkel és tornyocskákkal teletűzdelt palotám lenne.

Ami tetszik az egészben inkább az, hogy a természetes szellőztetésre gondoltak. Maga az épület bennem rengeteg kérdést vet fel, mert miközben hőhídmentességről beszélt a tulaj valamelyik cikkben, a külső és beső falazat összekötéséről semmit nem találatam.

Még az árnyékoló részt nézegettem, mert felénk is aktuális egy tetőfelújítás a nyáron, viszont én ezt csak cserepes verzióban tudom elképzelni, viszont ehhez gyanítom nagyobb dőlésszög kellenne.
2011-05-05
11:37:29
Előzmény: Plaszlo #14133#14134
A bontott anyaggal több a mecera, de nagyon meghálálja a törődést.

Most összeszámoltam, hogy 13ezer db nagyméretű bontott téglát építettünk be. A minősége a kőműves szerint jobb volt, mint az új. 20 forintér jutottam hozzá.
A pinceszint egy része, és a szigeteléstartó falak ebből készültek. Ha nem lenne levakolva, akkor le kellet volna drótkefézni.

Sok bontásból származó követ fel tudtunk használni az alapba.
Jöttek, hogy van egy teherautónyi vasbeton gerenda egy felújításból. Bánom, hogy nem engedtem lerakni. Az alapba az is jó lett volna.

Vannak száz éves kifogástalan fagerendák, ami szintén nagy kincs.
A talpfákat, amiken 7 évig közlekedtünk tavaly adtam el annyiért, mint amennyiért vettük.

A pinceszintből 40 kamazzal vitték el a földet két utcányira, másnak pont kellett feltöltéshez.

Annak idején ajánlottak cserepet, de azok nem nyerték el a tetszésemet. Egyik ismerősöm viszont nagyon jól járt egy templom tetőszerkezetének a cseréjekor.

Az építkezés során nem keletkezett sitt, mert minden tégladarabnak meg volt a helye. A bontott anyag mellé van egy szemfüles gazda is, akkor tényleg sokat lehet spórolni. Ez az építész nagyon jól meg tudta fogni a költségeket.

2011-05-05
11:05:53
Előzmény: robert #14129#14133
Akkor én voltam felületes, vagy értettem félre, már készpénznek vettem a a beépített pergola feletti részt. Visszavonom az erre tett megjegyzésemet, így tényleg nem annyival olcsóbb. Az viszont tetszik, hogy nem feltétlen kell félni a bontott dolgoktól, nem kell mindent szemétbe dobni.

Jó az új rendszer. Már hiányzott, hogy nem látom azt a témát, amire válaszolok. :-)
2011-05-05
00:11:45
Előzmény: plaszlo #14127#14129
plaszlo,

Áthoztam a témát, ide való.

Remélem ugyanarról az épületről beszélünk. Külső/belső alapterület 42/29m2.
A tetőtér nem nyúlik túl az épületen, viszont 45 fokos. Nem értem, hogy jönne ki 90m2. Képet mellékelek. A modul rendszer szerintem azt jelenti, hogy majdan a pergola fölötti részt építenék be. Eddig a narancssárga rész készült el.
Máshol az építtető 160e/m2-ről nyilatkozott, ami 53m2-t jelentene, de a hasznos alapterület ennél jóval kevesebb lehet.
Ahány cikk, annyi különböző méret. Hogy is van a világhírű óriáskígyó? Fejétől a farkáig húsz méter, farkától a fejáig szintén húsz méter, összesen negyven méter.

Mégha 280e/m2-be került volna, akkor is tetszene, nem csak a ház megjelenése, hanem a szerénysége és takarékossága is. A "nekem teccik"-et szó szerint értettem.

A szükség erényt kovácsolt. Mivel a ház külterületen épült, ott csak kis méretű üdülő építését engedélyezi a hatóság, a csatorna se lett bekötve. Ennek a csóró önkormányzatunk az oka, a környék nem csatornázott, gáz nincs, és utak sincsenek ezért nem lett eddig belterületbe vonva.

A fűtést a lakótérben elhelyezett pellet kályhával oldották meg, ezt veszélyesnek tartom, nem tudom hogy így kaphat-e lakhatásit. Talán nem lakóházként, hanem csak nyaralóként van nyilvántartásba véve, és akkor a fűtés nem követelmény.

A véleményem továbbra is az, hogy iparszerű kivitelezés esetén a módszer nem olcsóbb, mint új anyagokból építkezni.

2011-05-04
23:14:51
Robert,
úgy tűnik nem csak te, hanem a kommentelők is elsiklottak egy fontos dolog felett:

"A modul rendszerben épült, 30 négyzetméter alapterületű családi ház ......... A ház kétszintes, a tornác fölé nyúló lakótérrel együtt a hasznos terület 90 négyzetméter."
Csak az alapterület 30 m2, az összterület a két szinten 90 m2. Így kissé jobban alakul a négyzetméter ár ->> 95.000 Ft.

Ha csak annyi az üzenete, hogy járjunk nyitott szemmel, szerintem már akkor is mondott valamit.
2011-05-04
15:40:27
Előzmény: sándor #14118#14119
Sándor,

Én a következő észrevételeket kiváltképp megfontolnám:
1. családi házért saját kivitelezésben 30m2=8.5millió > 280ezer/m2 ... olcsó, vagy drága?
2. végül is egyedül a gáz nem került bekötésre, ez akkora szenzáció? Sándor egy lépéssel megelőzted a kellégát!
3. bontott anyagból saját célra saját erőből saját munkával építkezni kontra "építtetni"

Az építtető csináld magad módszerekkel egy szerény és "nekem teccik" házikót rittyentett magának. Szériában azonban csak akkor működne a dolog (szerintem), ha például az óvodások szakipari ismeretekkel és jogosítványokkal rendelkező szülei időt és fáradságot nem kímélve kalákában kiviteleznék az ovit. Különben többet fizethetnének ki a bontott anyagok felkutatásáért, felújításáért, helyszínre szállításáért, és fokozott odafigyelést és egyedi tervezést igénylő beépítésért, mint az új építőanyagokból készült épületért.

"A kommentek érdekesebbek, mint maga a "cikk". Ennyire nézőpont kérdése lenne az egész?"
Igen, ennyire, és tapasztalataim szerint még sokkal jobban :)
Sokan elhiszik azt, ami a médiában elhangzik, pedig a hírek mögött legtöbbször -sajnos - érdek vagy ellenérdek, nem pedig az objektív tények állnak. Az újságírók alapvető érdeke a figyelemfelkeltés. Az olvasó érdeke az önigazolás. Azt olvassa ki a cikkből, amit hallani szeretne.

Az oldalon, ahol az előző cikk megjelent, egyébként más energiacsodákról is lehet olvasni:
Házi mini erőmű otthonra, 15 százalékos energiamegtakarítással... A fűtés mellett a legnagyobb kiadást otthonunk rezsijénél a villamos energia teszi ki, mely jelentősen csökkenthető háztartási méretű kiserőmű alkalmazásával...

Jó szórakozást a színes (ez esetben zöld) hírek világában!
boros1124Válasz erre
2010-11-22
16:49:20
sziasztok ajánlanék egy remek könyvet a régi építészetről. egy ötkönyves sorozat első része:
www.konyv-konyvek.hu/ot_konyv_a_regi_epiteszetrol_1_alapozasok_es_szerkezeti_anyagok
2010-09-08
13:54:24
Valóban érdemes finoman kicsit előmelegíteni a hullámpalát, de egy próbát megérhet.
2010-09-08
10:20:43
Zsezse,
Bitumenes vastaglemezt csíkokra vágva és "beolvasztva", behajlítva a palák hullámaiba sz illesztési vonalba? Ha jól megmelegíted és rárakod a következő palát, szépen felveszi az alakját és eltömíti a réseket.
Csak egy ötlet...
2010-09-08
08:00:09
zsezse,
Én kátrányos szigetelő-tömítő pasztáról hallottam (és használtam). Olyan tubusban volt, mint a sziloplaszt, de van kenhető változata is. Ahol zsindelyeket árulnak, ott biztosan lehet kapni ilyet is.

2010-09-07
23:28:47
hi

hallottatok-e mar olyanrol, hogy letezik valamilyen bitumenes vizszigetelo lemez, amit a hullampalak koze lehet rakni, es igy osszeszoritva megved az alacsonyabb hajlasszogu tetoknel a visszafolyastol?
egy 6 fokos tetot kellene lefednem, es hat a lindab eleg huzos arban van.

2010-09-07
10:10:48
Ebben az az érdekes, hogy működnie kellene. Itt a sugárzó hőt kell visszavernie, amire képes az alulemez, mögötte a polifoam meg szigetel a fal felé. Sándor, felvetetted, hogy minek verje vissza a hőt, mert csak a fűtőtestre irányítja vissza. A fűtőtest mögött elég intenzív a légmozgás fűtés közben, a visszavert hőt így a légtérbe juttatja, nem vész kárba. Szóval érdekes, így nem nehéz meggyőzni az embereket, lehet kipróbálom, bár nem hiszem komoly változást, vagy akár érzékelhetőt lehet majd kimutatni. Azt tudom, amikor a legnagyobb fűtőtest mögötti falat kívülről leszigeteltem, már érezhető volt a különbség.
2010-09-06
17:02:07
A tűzgátló gipszkartonban van még üvegszövet háló is, ami tűzben megakadályozza, vagy késlelteti a gipszkarton összeroskadását, így is gátolva a tűz terjedését. Radiátor mögé tényleg felesleges.
2010-09-06
16:56:06
Nila,
Bocsi, nem figyeltem a kérdésedet. Igazán semmi olyannal nem tudom az ablak befalazását indokolni, amit ne lehetne megtámadni mint érvet. Engem zavarna a falon lévő nagy hiány, hiába van eltakarva és hőszigetelővel kitömve. Mondhatnám, hülye paranoia, valahogy biztosabbnak érzem, ha az ablakokat kivéve folyamatos a fal. A mai világban a közbiztonság olyan amilyen, egy gipszkartonnal eltakart lukat a falban - ha valaki tudja a létét -, szinte zaj nélkül ki lehet bontani és már ott is a bejáró. Persze ezen az alapon az ablaküveget is ki lehet vágni. Mondom, paranoia. A másik a hangszigetelés, a tégla tömegénél fogva jó hangszigetelő is, a mélyebb hangokat is tompítja, míg az üveggyapot annyira nem, inkább a felsőbb hangoknál jobb.

A kerítésfestéshez jó a Hammerite, csak nagyon drága. A laza rozsdát itt is el kell távolítani, mert lepereg, csak stabil rozsdára kenhető. Elvileg gyorsabb vele dolgozni és tartós, de tapasztalatom hosszabb távon nincs vele. A szomszédom tavaly festette le a kerítését Hammerite-al, 5-10 év múlva kérdezd meg hogyan áll a rozsdásodással. :-))
2010-09-06
14:01:44
Mivel nem építkezésről van szó, azért remélem tudnak, tudtok tanácsot adni, a következővel kapcsolatban:

Szeretném lefesteni a kerítést, kaput, ami rozsdásodik.

Először drótkefével álljak neki, utána alapozó és végül a színes festék?
1-2 ismerős azt mondta csak fessem le Hammerite-dal és kész.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t, segítséget!!!

2010-09-03
07:34:16
A fal felülete ne legyen poros, ha kell inkább alapozd le.

Ne spórolj a gipszcsomók mennyiségével, (20x20 cm-ként)utóbb nem pótolhatod.

Egy nagy alu vízmérték kell hogy legyen nálad és egy súlyosabb gumikalapács.

A táblákat függőlegesen, vízszintesen és átlókban is ellenőrizd le.

Nemárt előzőleg tisztában lenned a fal hibáival, annak függvényében kell a gipszcsomókat (magasság)felhordanod.

A táblákat kötésben kell kivitelezni.

Az én tapasztalatom a hőtükörrel jónak mondható. Nálam 3 C fokot jelentett +-ban. Igaz, akkoriban hagyományos (szilárd) tüzelésem volt, ami folyamatos volt. A radal radiátorok mögött a falfelület jelentősen felmelegedett.

Ha nem folyamatos a fűtésed lehet hogy nem melegszik fel a falfelületed, ezt tapintással érzékelheted. Én úgy oldottam meg az esztétikát, hogy kisebbre szabtam valamennyire a fóliát, így nem látszik annyira ki.
2010-09-02
21:20:26
Sándor

Köszönöm szépen! Azt hiszem hanyagolom a fóliát. A külső hőszigetelés ha meglesz jövőre, az többet fog számtani. Nem "csúfítom" el inkább a radiátor mögötti részt.
2010-09-02
05:16:50
Zsezse, Takyka !

Köszönöm a válaszokat, akkor marad a sima gipszkarton a radiátor mögé. S hőtükörön meg még gondolkodom.
2010-09-01
21:50:54
sanitec,

Igaza van zsezsének, ha máshol nincs tűzálló gipszkarton, akkor a radiátor mögé sem kell. A hőtükör hatásosságáról nincsen adatom, hogy mennyi megtakarítást jelent. Viszont tapasztalatom szerint az anélkül langyos falfelület helyett, a hőtükrös polifoam felülete szobahőmérsékletű. Megérzés alapján a falfelület hőmérséklete ~10°C-al csökkent (a radiátor mögött természetesen).

T.
2010-09-01
21:37:05
Plaszlo,
KÖSZÖNÖM!!!
Sajnos nekünk nincsenek ismerőseink, ezért keresünk egy szakembert. Ön szerint miért kéne a meglévő ablakot befalazni?

2010-09-01
21:12:25
sanitec

a sima gipszkarton is birja 300 fokig kb, felesleges a radiator moge ilyet tenned.
a hotukorfoliat mar lattam poar helyen, nem tudom, mennyi jelentosege van, de szepnek nem mondanam.
2010-09-01
10:07:46
Sziasztok

Gipszkartonozással kapcsolattal szeretnék véleményt ill. tanácsot kérni.
A felújítás alatt lévő házunkban úgy döntöttünk, hogy gipszkartonnal fogjuk borítani a falakal. Ragasztógipsszel kezdtem el felrakni a falra. elég stabilnak tűnik. Afelől érdeklődnék, hogy lassan a radiátorok mögött kellene megcsinálnom a gipszkartonozást és azon filózok, hogy tűzgátló gipszkarton-t rakjak-e oda. A tűzgátló lapokról azt olvastam, hogy végülis az csak a kialakult tűz esetén a továbbterjedést gátolja. Tehát nem hőűlló maga a gipszkarton. Szükséges a radiátorok mőgé ilyet rakni? nekem most az jutott eszembe, hogy rakok mőgé sima gipszkarton lapot, arra pedig hőtükör fóliát. Ja még a gipszkarton falraragasztásáról érdeklődnék, mi a véleményetek róla? Esetleg némi tanácsot kérhetnék, hogy mire fogyeljek oda?

Köszönettel
2010-08-30
10:17:18
Nila,
Csak néhány gondolat Róbert hozzászólásához. Én személy szerint a megszüntetendő ablakot befalaznám, bekötve a meglévő falba. Ez kicsit macerásabb, meg koszolósabb, de biztonságosabbnak érzem, egyéni fóbia.
Áthidalót lehet házilag is beépíteni, de kell némi tapasztalat, vagy segítség a megfelelő áthidaló kiválasztásához és a helyes beépítéséhez.
Anno, régen a konyhában vágtunk így ablakot, mert tök sötét volt. Az áthidalót mi készítettük el, akkor még nem voltak ilyen választékban kész áthidaló elemek. Vasbetonból vázat csináltunk és betonnal kiöntöttük zsaluban, szerencsére ezzel már nem kell vesződni. Öcsém akkor építette a házát, már nagy gyakorlata volt az áthidalók készítésében.
Tehát 30 cm vastag falat kellett kivágni az ablaknak, ezért először belülről kivéstük az áthidaló helyét a fal vastagságának felében. Beépítettük az áthidalót, kihézagoltuk, levakoltuk, hogy a felette lévő téglasor biztos alapokra kerüljön. Amikor megkötött, a külső oldalon is kivéstük és beépítettük az áthidalót. Így teljesen biztos alapot készítettünk az ablak feletti falnak, a két részletben történő kivésés és beépítés miatt a felette levő fal nem repedt meg, nem tudott elmozdulni. Amikor az áthidaló beépítése kész volt, csak akkor szedtük ki az ablak helyén lévő téglákat, az ablak beépítése már a megszokott módon történt. 20 éve nincs baj vele, nem repedt, nem mozgott a fal. A méretezésben egy építész egyetemista barátunk segített, tehát nem csak hasra ütésre készült.

2010-08-24
15:40:57
Nila,
Sajna, nem ismerek arrafelé senkit. Próbálj meg a szomszédoknál érdeklődni helybéli mester után. Más városból való szaki magasabb kiszállási díjat kér és nehéz megtalálni, ha valami problémád adódik a munkájával kapcsolatban.
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Építészetlapozz: « előző   1, 2, 3, 4   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva