English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Építészetlapozz: 1, 2, 3, 4   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2016-04-30
21:27:07
Üdv Mindenkinek!

Mit javasolnátok egy meglévő terasz beépítésének megvalósításához? Jelenleg teljesen üveg az egész, ezer éves üvegekkel, szeretném beépíteni, teljesen a ház részévé tenni. Alig 8m2 az egész. Fa szerkezet + osb, esetleg ytong amiben gondolkodtam eddig. Van esetleg még olyan megoldás amivel nagyon gyorsan lehet dolgozni és jobb ezeknél az anyagoknál? Bármilyen ötletet szivesen vennék.

Köszönöm :)
2013-02-19
09:45:06
Előzmény: Jesu #38651#38652
Jesu,

A "rendszeridegen" galéria képeit mentettem át.

A lakás alsó szintjén a hőszigetelés a födém és a fűtőbeton között, a fűtőbeton valamint a burkolat összesen 17cm vastag.
Mivel a hálóban nem akartam padlófűtést, de szintkülönbséget sem, ezért oldottam meg a párnafákkal. A 10cm vastag hőszigetelés miatt a padló hőmérséklete kellemes, a vastag vörösfenyő pallók pedig (zsaluként szolgáltak előzőleg) rendkívül stabilak.

A tetőtérben tágas a tér-érzet, nagyon szépek a látszó fogópárok.
Mai szemmel nézve pazarló többletköltséggel és némi többletfogyasztással jár.

2013-02-19
09:16:14
Előzmény: robert #38646#38651
woo. Kep kanaan. :)

2 kerdes:
- elegedett vagy a parnafas aljzat szigetelesekkel? Miert dontottel ez mellett?
- a tetoterben meghagyott nagy belmagassagot (gerendazat feletti) hogy latod most, sok ev tapasztalata utan?
2013-02-18
22:34:37
Szigeteléstartó fal, két réteg bitumenes szigetelővel

Pince falazat

Födém betonozás (a villanyszerelő vigyáz, hogy a kőművesek ne tapossák szét a csöveket)

Földszint falazat

Emeleti födém áttörésekkel

Dolgoznak az ácsok

A hőtükör is felkerült a tetőre

A válaszfalak is téglából készültek

Szerelőakna a kémény körül

Tetőtér válaszfalak és szigetelés nélkül

A pincében sok kábel fut

Hőtükör és rovarháló

15cm szigetelés a szarufák között

Még 5 cm szigetelés

PUR hab a nyilászárók körül

Szerkezetkészen

Klinker burkolat és lábazati hőszigetelés

Függesztett klinker acéltartói

A gipszkarton alá párazáró fólia kerül

Ötrétegű csövek szerelése

Becsomagoltuk

Csapadékviz elvezetés

Padlócsatorna fűtés

Padlófűtés csövek

Közműárok

WC és mosdó szerelvények

Szigetelés a párnafák között

Alapsáv hőszigetése a télikerten

Hőszigetelés a bádog párkány alatt

Hangszigetelés a tetőtéri födémen

Készül a kandalló

A gödör

Alapok

Gipszkarton falak vízcsövekkel

Alaprajz

Tető rétegrend

Vízszigetelés

Falazott horony (elektomos)

Falhorony (vízcsövek)

Gipszkartonozás a fürdőben 1.

Gipszkartonozás a fürdőben 2.

Ytong a fürdőben

Gipszkartonozás a fürdőben 3.

Gipszkartonozás a fürdőben 4.

Gipszkartonozás a fürdőben 5.

2013-02-18
22:10:43

Nappali

A télikertben

Télikert

Konyha

Klinker stuktúra

Üvegtégla fal a tetőtérben

Könyvespolc mögött fut a kémény

Terasz burkolat

Klinker burkolat a télikertben

Klinker lépcsőburkolat

Garázsfeljáró burkolat

Vörösfenyő hajópadló

Ívelt ablak a homlokfalon

Tornác

Árnyékolás (zöldfal)

Árnyékolás nádszövettel

Itt repül a kismadár (árnyék a plafonon)

2013-02-18
18:10:53
Előzmény: sándor #38635#38636
Sándor,
nem mondom, hogy kedvet kaptam ilyen munkára, de kétségtelenül érdekes volt. :) Köszönöm.
2013-02-18
13:35:52
Előzmény: robert #38625#38626
Sándor,

"A technológia, a zsalu alatti tömörítés, nedvesítés megoldott."

Házilagosan is? Mondjuk én nem tudom hirtelen hogyan fognék hozzá, hogy jó is legyen. Persze ha megosztod velünk, tanulhatnék én is belőle.
2013-02-18
13:24:13
Előzmény: plaszlo #38621#38625
plaszlo,

A technológia, a zsalu alatti tömörítés, nedvesítés megoldott.
Az autó utak felüljáróinak helyi betonozású részeinél a csúszózsalus kéményeknél, víztornyoknál is a zsalu erre kialakított résein keresztül juttatják be a betont és a vizet is.

A boltívekkel az a baj, hogy már eleve egy túlméretes tartóra falazták őket.
A zárókő berakása, a támasz kiszedése után vették fel a tervezett végleges formájukat.
Ráadásul meglehetősen nagy teher szokott rajtuk lenni, amit nem lehet utólag eltávolítani, legfeljebb csak az áttörés helyéről.

Ha szétrázódik a malter a téglák között, akkor a betonozás és az alátámasztás kivétele után az érintett szakasz jó eséllyel lejjebb kerül.
A malter nem csak az érintett téglák közül hullik ki, hanem távolabbról is.

Igazság szerint egy boltívet még egyszer tehermentesíteni nem lehet. Csak olyan felújításokkor, ahol akár a teljes újjáépítésre is számítani lehet.

2013-02-18
11:31:20
Előzmény: robert #38606#38621
robert,
az alulról betonozás elég macerás lehet és kérdéses a földnedves beton mennyire tölti ki folytonosan a rendelkezésére álló teret és hogyan locsolod be utána, hogy elérje a megfelelő konzisztenciáját.
Régi boltív révén, én inkább alázsaluznám a boltív azon részének a környékét, ahol az áthatás lesz. Ez akkor is megfelelő tartást ad, ha vésni kell és kirázódna a környékén a régi malter. A kivágás után az átvezető csővel együtt bezsaluznám alulról a fennmaradó hiányt és egyben önteném ki az egészet olyan konzisztenciájú betonnal, ami kitölti a kiporladt fugákat az átfúrás teljes keresztmetszetében.
2013-02-17
14:47:22
Előzmény: tomasz #38598#38606
tomasz,

Az áttörés technológiájához.

A leírt méretet nyugodtan ki lehet venni, mivel egy jól megépített boltívnél az egymás melletti sorok kötésben vannak.
A teher eloszlás változik meg, de csak addig, amíg a köpenycső be betonozással vissza nem állítod a megbontott 2-3 sor zárását.

Viszont nem mindegy hogyan készíted az áttörést.
Legjobb lenne egyben, gyémántfúróssal átfúratni. Az csak koptat és nem töri össze és rázza ki az öreg kötőanyagot a téglák közül.
Sajnos egy ilyen fúrás nem olcsó, habár téglában félóra alatt kész, és nem is kell direkt erre a célra készíttetni speciális fúrót.
Ilyen méret (átmérő és hossz) általában minden gyémántfúrósnál akad. A téglához még használható a betonból már kikopott fúrócső is, ha egy kicsivel több öblítő vizet ad hozzá.

Ha ez nem megy, akkor én fölülről gyémánt tárcsás, direkt puha téglához való tárcsával beflexelném a boltív vastagságának a feléig a kimért, négyszög alakú lyukat.

Kiemelném a megvágott, szétaprózott tégladarabokat. (Lehet közel vízszintesen is flexelni.)

Vésőt, ütve fúrót lehetőleg ne használj, mert ha kihullik a malter a téglák közül, akkor megroggyan a boltív.

A fél mélységig bebetonoznám a köpenycsövet, hogy legyen ami megint majd tartja, stabilizálja a boltívet. A betonba tehetsz vasat is, de csak mértékkel.
Jó híg, a megbontást teljesen kitöltő erős beton legyen.

Pár nap múlva alulról kivágnám a lyuk alsó részét.
Alázsaluznék, és betenném a köpenycső alsó részét.
Utána földszáraz betonnal kitömném a zsalun keresztül az alsó lyukat.

Ha van ehhez türelmed, akkor a boltívet semmilyen károsodás nem éri.
Az áttörésnél a két réteg beton és a köpenycső tökéletesen átveszi a téglák stabilizáló szerepét.
Neked meg ott a lyuk, amin keresztül vezetheted a kéménycsövet, a szerelt kéményt.
Ad abszurdum, ha elég nagy nyílást vágtál, a falazott, vagy betonidomos kéményt.

Egyre ügyelj.
A boltív és a kémény között ne legyen fizikai kapcsolat.
A boltív mozog az épülettel és a talajjal, a kémény a hőtágulással.
Legyen rés az áttörés (a köpenycső) és a kémény között.
A rést a végén kitömheted szálasanyag szigetelővel, letakarhatod vaslemez gyűrűvel.
2013-02-17
12:04:21
Előzmény: tomasz #38598#38602
tomasz,

Először is nézz utána, hogy földfelszín alatt elhelyezett kazánok esetén milyen előírások vannak.

Egy 20/20-as áttörést én úgy oldanék meg, hogy egy 40x40-es áttörésben egy 20-as csövet körbeöntenék betonnal úgy, hogy a boltíves téglafalat jól kiékelje.

2013-02-17
00:40:32
ÜDv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy boltíves, régi, 80éves pince tetejéből ki lehet e venni bűntetlenűl egy kb 20x20as négyzet alakot és onnan felfúrni egy járatot. Lehet hogy kénytelen leszek a kazánomat átrakni a pincébe és szeretném oda áttenni a kéményemet. A boltív fölött fél méterrel már egy másik kinti "szoba" van ami maximum nyári konyhaként üzemel, annak az alapját majd a tetejét átfúrva tervezném kidugni a kéményt feltéve ha egyáltalán lehetséges ez, amennyire én tudom, ha a boltívet összetartó téglák közül kivesz az ember, akkor megrogyhat, ha igen, akkor hogyan célszerű megerősíteni? csak egy terv, ha túl macerás akkor inkább marad a régiben.

2012-12-29
15:42:42
Előzmény: nadtom #37258#37260
670.000 Ojro
Drága a földmunka doxáéknál :)

2012-12-29
15:31:59
Előzmény: robert #37253#37258
A milliomos ide kevés hacsak nem Ojroban értetted. :-) A berendezése elég puritán, illetve szinte tiszta beton mindenhol belül...ennyiért már komoly házat lehet venni arra felé is...
2012-12-29
10:01:29
Túlélő barlang milliomosoknak

Több kép itt: www.search.nl/#!content/villa-vals

2012-04-08
09:38:56
Előzmény: racsp #28188#28189
Racsp,
Szerintem is elég lesz tartókonzol nélkül. Ennél sokkal nagyobb áthidalásokat is készítettünk, a megfelelő vasalás a lényeg és öntartó lesz. Ezt a részt vasaljátok erősebbre és nyúljon át bőven a megtámasztott betonba. Bár válaszfalra nem szoktak terhelni, de nyugodtan ráültetheted a végét, annyival stabilabb lesz.
Az alsó beugrás még jól is jöhet, tegyél oda lámpát, még véletlenül sem lehet lefejelni. :))
2012-04-08
07:40:45
Előzmény: plaszlo #28157#28188
Valami hasonló lesz szerintem, nem szivesen fúrnánk a födémet (mondjuk igy alulról akkor lesz egy lépcső a födémben, de sebaj)
Igen még vagy 10 centi kerül a födémre igy elég lenne azt bevasalni és kibetonozni.

2012-04-06
15:05:57
Előzmény: robert #28156#28157
Robert
a korlát egy mellvédfalra kerülne, nem a kiegészítésre. Megfelelő vasalással még a kiegészítés sem kell alá, feltételezve, hogy a szerelőbetonra még egy 10 cm-es (a toldásnál vasalt) beton kerül. De legyen egyszerűbb és a két elgondolást vegyük egy kalap alá. A kékkel jelölt szélen egy erős zártszelvényből dűbelekkel felrögzítve áthidalót készíteni, erre már lehetne a felső betonréteget fektetni vasalva, ami a válaszfalakra is tud támaszkodni. Ez már bőven kibírná a mellvédfalat és a korlátot. Itt nem lesz olyan igénybevétel.

2012-04-06
13:42:34
Előzmény: racsp #28148#28156
racsp.

Szerintem nem jó megoldás a födém toldása, mert nem tudod bele rögzíteni a korlátot. Valami rugalmasabb megeoldást kell kitalálni.
Inkább zárt-szelvényből javasolnék egy, a helyszínen összehegesztett áthidalót, ami egybe épülne a korláttal, ezáltal a teherhordást és egyben a korlát rögzítést is megoldaná. Az egészet dűbelekkel rögzíthetnéd a födémhez. Alulról fa borítást kaphatna a pótlás, mert bárhogy is glettelnél, úgyis mindig megrepedne a csatlakozó darab.

2012-04-06
13:10:35
Előzmény: racsp #28148#28155
Racsp
Szerintem megoldható, de be kell fúrni erős betonvasakat a kész betonba több helyen és ehhez kötni a kiegészítő beton vasalását. A lépcső melletti falra úgyis ráülteted a toldás egy részét, az stabil lesz. Én még felfelé (függőlegesen) is raknék bele összekötő vasakat, amit a rá kerülő réteg vasalásához kötnél. Ha a fedő rétegbe már nem tervezel vasalást, akkor legalább ezen a részen - a kiegészítésen túl is - vasald be. Így teljesen stabil lesz.
2012-04-06
10:37:57
Sziasztok

Én is egy kis segítséget kérnék.

Monolith födémet lehet-e toldani, hogy az jó is legyen?

A képeken látszik, hogy mit szeretnék, a fekete részt öntenénk ki, de sárga rész lenne a fontosabb így a folyosó szélesebb lenne fenn és járnánk is azon a részen.

Ez még csak a szerelőbeton a végleges magasság magasabb lesz.

Mondták azt is hogy egyszerűen 2 áthidalót egymás mellé tegyek majd menjen rá 5-7cm beton és kész.

Vagy a másik megoldás hogy bevasalni és beönteni betonnal.
És a piros vonal mentén legalább derék magasságig jó lenne egy fal és korlát.

Szóval ez így megoldható-e.

2012-03-10
09:11:51
Előzmény: Jesu #26914#26926
"Lehet belekezdek őst termelni..."

Szükséged is lesz rá, hiszen ki kell valahogy fizetned az adódat....
2012-03-10
09:08:08
Előzmény: robert #26908#26925

"A közművekkel el nem látott hétvégi telkek adója magasabb, mint a lakás céljára szolgáló ingatlanoké, ezért nem hiszem, hogy ilyen összefüggés lenne."

A jelenlegi jogszabály szerint a közmű nélküli lakás az szükséglakás, azaz nem adóztatható.

De amennyiben "közművesítik" törvényileg, már nem lesz kivétel. Nekem kilóg a lóláb...
2012-03-09
23:34:26
Nálunk idén emelték meg a kommunális adót 10.000 Ft-al a tavalyihoz képest. 2 éve még benne volt a szemétszállítás is, amit tavaly kivettek belőle és kötelezően fizetni kell. Még szabvány kukát is kellett venni az akadálymentes szemétszállítás érdekében, mert nem lehet csak úgy nylon zacskóban kitenni, mint eddig. Persze tök mindegy, a telkesek kirakhatják zsákban is. Ingatlanadó még csak a nyaraló tulajdonosoknak van, de lehet jövőre már az is lesz. Lassan nem elég, hogy a kormány kiforgat mindenedből, még az önkanyar is szorít a présen. De azért építünk játszóteret, meg díszteret amit egy év alatt hazavágnak az unatkozó suhancok. Kezd nagyon elegem lenni ebből a présből, éppen csak fizetésemelést nem kapunk 6 éve. Most menjek el én is lopni??
2012-03-09
20:57:47
Előzmény: robert #26908#26914
Az szép. Itt van még külön telek adó is. Nem úszod meg azt sem, ha nincs rajta semmi épület. Őstermelők kapnak csak valami mentességet. Lehet belekezdek őst termelni...
Jaa, a g*cik egy saját általuk megfogalmazott jogszabály félreértelmezhetőségét kihasználva soksok nagycsaládosnak egyébként a törvénybe foglalt 50%-os fizetési könnyítését lesz@rják és kivetik a teljes díjat.

Az utolsó bőrt is lehúzzák rólunk.
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Építészetlapozz: 1, 2, 3, 4   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva