English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Építészetlapozz: 1, 2, 3, 4   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2017-10-27
11:25:28
Előzmény: zoli79 #51259#51273
hat nem tudom, ezt honnan szedte, de ahol en olvastam/erdeklodtem mindenhol azt mondtak, h csak betonozas - vasalas - utan terhelheto

nem biznek egy olyan gerenda rendszerben, ami nem birja el a par centi betont
2017-10-20
07:51:39
Előzmény: zsezse #51256#51259
Szia!
Én is hasonló cipőben járok. A másik fórumon Kömkel építészszaktárs javasolta, hogy betonnal semmi esetre se próbálkozzak. (jelentős tömegnövelés miatt, statikailag nem javasolt)
Salak eltávolítása, gerendára fektetett 50x100 lécezés szintezve, majd 2 réteg OSB, vagy egy vastagabb, és szárazpadló.
Viszont ha nem lesz beépítve illetve fűtve akkor vagy marad a salak, vagy kitöltöd hőszigeteléssel.
Egyébként szerintem tárolásra így is használhatnád, pár palló és mehet a polc

2017-10-19
10:47:23
sziasztok

nekem is lenne egy epiteszeti kerdesem

vasaroltam egy 1980-as evekben epult hazat, aminek a fodemje betongerendas, szerintem valami talcas megoldas lehet, mert felulrol latszanak a gerendak es ilyen salakos valami van a gerendak kozott

elso korben nem akarom beepiteni a padlasteret, csak raktarnak hasznalnam (salgo polcok lennenek fenn, futes furdoszoba ilyesmi nem)

ahhoz, hogy ezt terhelni tudjam gondolom le kellene betonozni, igy nem hasznalhato.

kerdes:
hogyan betonozzam le, hogy hosszutavon hasznalhato legyen?
hozzam ki szintbe a gerendak kozet mondjuk lepesallo hungarocellel es huzzam le 5 centi szerelo betonnal - erre kesobbiek soran lehet tenni simitobetont, ha pl be akarom epiteni a padlasteret (es mondjuk padlofutest is szeretnek)
vagy hogy szokas ezt?

salakot hagyjam meg, jovanazugy, vagy hordjam le, ha tehetem - radioktiv, nem szerencses, mittomen okokbol?
koszi
csatoltam egy kepet is rola

2017-10-19
09:21:54
Üdvözlet Mindenkinek!
Lenne egy kis problémám. Egy ház átalakításán dolgozok éppen. Lenne egy kérdésem, hátha valaki csinált már ilyet. Adott egy 2 szintes családi ház, galériás nappalival. A két szint közötti födémben van egy 4x4méteres rész, amit járhatóra szeretnék befedni. Eddig a terv az volt, hogy a koszorúbetont visszabontjuk, begerendázzuk, betonkefni, és mehet vissza a beton. Viszont tegnap azt az ötletet adták, hogy a koszorúbetonba oldalról bedübelezünk körbe egy 160-as vas U gerendát ragasztott dübellel, azután ezeket összekötjük 3-3db I gerendával. Erre menne járófelület. Alulról 20cm hangszigetelő réteg, és gipszkarton. Járható út ez? Vagy milyen megoldás lehet még a födém utólagos befedésére? Az alsó szinten szépségszalon lesz, felül lakórész, emiatt kellene befedni a galériás részt.
2016-04-30
20:27:07
Üdv Mindenkinek!

Mit javasolnátok egy meglévő terasz beépítésének megvalósításához? Jelenleg teljesen üveg az egész, ezer éves üvegekkel, szeretném beépíteni, teljesen a ház részévé tenni. Alig 8m2 az egész. Fa szerkezet + osb, esetleg ytong amiben gondolkodtam eddig. Van esetleg még olyan megoldás amivel nagyon gyorsan lehet dolgozni és jobb ezeknél az anyagoknál? Bármilyen ötletet szivesen vennék.

Köszönöm :)
2013-02-19
08:45:06
Előzmény: Jesu #38651#38652
Jesu,

A "rendszeridegen" galéria képeit mentettem át.

A lakás alsó szintjén a hőszigetelés a födém és a fűtőbeton között, a fűtőbeton valamint a burkolat összesen 17cm vastag.
Mivel a hálóban nem akartam padlófűtést, de szintkülönbséget sem, ezért oldottam meg a párnafákkal. A 10cm vastag hőszigetelés miatt a padló hőmérséklete kellemes, a vastag vörösfenyő pallók pedig (zsaluként szolgáltak előzőleg) rendkívül stabilak.

A tetőtérben tágas a tér-érzet, nagyon szépek a látszó fogópárok.
Mai szemmel nézve pazarló többletköltséggel és némi többletfogyasztással jár.

2013-02-19
08:16:14
Előzmény: robert #38646#38651
woo. Kep kanaan. :)

2 kerdes:
- elegedett vagy a parnafas aljzat szigetelesekkel? Miert dontottel ez mellett?
- a tetoterben meghagyott nagy belmagassagot (gerendazat feletti) hogy latod most, sok ev tapasztalata utan?
2013-02-18
21:34:37
Szigeteléstartó fal, két réteg bitumenes szigetelővel

Pince falazat

Födém betonozás (a villanyszerelő vigyáz, hogy a kőművesek ne tapossák szét a csöveket)

Földszint falazat

Emeleti födém áttörésekkel

Dolgoznak az ácsok

A hőtükör is felkerült a tetőre

A válaszfalak is téglából készültek

Szerelőakna a kémény körül

Tetőtér válaszfalak és szigetelés nélkül

A pincében sok kábel fut

Hőtükör és rovarháló

15cm szigetelés a szarufák között

Még 5 cm szigetelés

PUR hab a nyilászárók körül

Szerkezetkészen

Klinker burkolat és lábazati hőszigetelés

Függesztett klinker acéltartói

A gipszkarton alá párazáró fólia kerül

Ötrétegű csövek szerelése

Becsomagoltuk

Csapadékviz elvezetés

Padlócsatorna fűtés

Padlófűtés csövek

Közműárok

WC és mosdó szerelvények

Szigetelés a párnafák között

Alapsáv hőszigetése a télikerten

Hőszigetelés a bádog párkány alatt

Hangszigetelés a tetőtéri födémen

Készül a kandalló

A gödör

Alapok

Gipszkarton falak vízcsövekkel

Alaprajz

Tető rétegrend

Vízszigetelés

Falazott horony (elektomos)

Falhorony (vízcsövek)

Gipszkartonozás a fürdőben 1.

Gipszkartonozás a fürdőben 2.

Ytong a fürdőben

Gipszkartonozás a fürdőben 3.

Gipszkartonozás a fürdőben 4.

Gipszkartonozás a fürdőben 5.

2013-02-18
21:10:43

Nappali

A télikertben

Télikert

Konyha

Klinker stuktúra

Üvegtégla fal a tetőtérben

Könyvespolc mögött fut a kémény

Terasz burkolat

Klinker burkolat a télikertben

Klinker lépcsőburkolat

Garázsfeljáró burkolat

Vörösfenyő hajópadló

Ívelt ablak a homlokfalon

Tornác

Árnyékolás (zöldfal)

Árnyékolás nádszövettel

Itt repül a kismadár (árnyék a plafonon)

2013-02-18
17:10:53
Előzmény: sándor #38635#38636
Sándor,
nem mondom, hogy kedvet kaptam ilyen munkára, de kétségtelenül érdekes volt. :) Köszönöm.
2013-02-18
12:35:52
Előzmény: robert #38625#38626
Sándor,

"A technológia, a zsalu alatti tömörítés, nedvesítés megoldott."

Házilagosan is? Mondjuk én nem tudom hirtelen hogyan fognék hozzá, hogy jó is legyen. Persze ha megosztod velünk, tanulhatnék én is belőle.
2013-02-18
12:24:13
Előzmény: plaszlo #38621#38625
plaszlo,

A technológia, a zsalu alatti tömörítés, nedvesítés megoldott.
Az autó utak felüljáróinak helyi betonozású részeinél a csúszózsalus kéményeknél, víztornyoknál is a zsalu erre kialakított résein keresztül juttatják be a betont és a vizet is.

A boltívekkel az a baj, hogy már eleve egy túlméretes tartóra falazták őket.
A zárókő berakása, a támasz kiszedése után vették fel a tervezett végleges formájukat.
Ráadásul meglehetősen nagy teher szokott rajtuk lenni, amit nem lehet utólag eltávolítani, legfeljebb csak az áttörés helyéről.

Ha szétrázódik a malter a téglák között, akkor a betonozás és az alátámasztás kivétele után az érintett szakasz jó eséllyel lejjebb kerül.
A malter nem csak az érintett téglák közül hullik ki, hanem távolabbról is.

Igazság szerint egy boltívet még egyszer tehermentesíteni nem lehet. Csak olyan felújításokkor, ahol akár a teljes újjáépítésre is számítani lehet.

2013-02-18
10:31:20
Előzmény: robert #38606#38621
robert,
az alulról betonozás elég macerás lehet és kérdéses a földnedves beton mennyire tölti ki folytonosan a rendelkezésére álló teret és hogyan locsolod be utána, hogy elérje a megfelelő konzisztenciáját.
Régi boltív révén, én inkább alázsaluznám a boltív azon részének a környékét, ahol az áthatás lesz. Ez akkor is megfelelő tartást ad, ha vésni kell és kirázódna a környékén a régi malter. A kivágás után az átvezető csővel együtt bezsaluznám alulról a fennmaradó hiányt és egyben önteném ki az egészet olyan konzisztenciájú betonnal, ami kitölti a kiporladt fugákat az átfúrás teljes keresztmetszetében.
2013-02-17
13:47:22
Előzmény: tomasz #38598#38606
tomasz,

Az áttörés technológiájához.

A leírt méretet nyugodtan ki lehet venni, mivel egy jól megépített boltívnél az egymás melletti sorok kötésben vannak.
A teher eloszlás változik meg, de csak addig, amíg a köpenycső be betonozással vissza nem állítod a megbontott 2-3 sor zárását.

Viszont nem mindegy hogyan készíted az áttörést.
Legjobb lenne egyben, gyémántfúróssal átfúratni. Az csak koptat és nem töri össze és rázza ki az öreg kötőanyagot a téglák közül.
Sajnos egy ilyen fúrás nem olcsó, habár téglában félóra alatt kész, és nem is kell direkt erre a célra készíttetni speciális fúrót.
Ilyen méret (átmérő és hossz) általában minden gyémántfúrósnál akad. A téglához még használható a betonból már kikopott fúrócső is, ha egy kicsivel több öblítő vizet ad hozzá.

Ha ez nem megy, akkor én fölülről gyémánt tárcsás, direkt puha téglához való tárcsával beflexelném a boltív vastagságának a feléig a kimért, négyszög alakú lyukat.

Kiemelném a megvágott, szétaprózott tégladarabokat. (Lehet közel vízszintesen is flexelni.)

Vésőt, ütve fúrót lehetőleg ne használj, mert ha kihullik a malter a téglák közül, akkor megroggyan a boltív.

A fél mélységig bebetonoznám a köpenycsövet, hogy legyen ami megint majd tartja, stabilizálja a boltívet. A betonba tehetsz vasat is, de csak mértékkel.
Jó híg, a megbontást teljesen kitöltő erős beton legyen.

Pár nap múlva alulról kivágnám a lyuk alsó részét.
Alázsaluznék, és betenném a köpenycső alsó részét.
Utána földszáraz betonnal kitömném a zsalun keresztül az alsó lyukat.

Ha van ehhez türelmed, akkor a boltívet semmilyen károsodás nem éri.
Az áttörésnél a két réteg beton és a köpenycső tökéletesen átveszi a téglák stabilizáló szerepét.
Neked meg ott a lyuk, amin keresztül vezetheted a kéménycsövet, a szerelt kéményt.
Ad abszurdum, ha elég nagy nyílást vágtál, a falazott, vagy betonidomos kéményt.

Egyre ügyelj.
A boltív és a kémény között ne legyen fizikai kapcsolat.
A boltív mozog az épülettel és a talajjal, a kémény a hőtágulással.
Legyen rés az áttörés (a köpenycső) és a kémény között.
A rést a végén kitömheted szálasanyag szigetelővel, letakarhatod vaslemez gyűrűvel.
2013-02-17
11:04:21
Előzmény: tomasz #38598#38602
tomasz,

Először is nézz utána, hogy földfelszín alatt elhelyezett kazánok esetén milyen előírások vannak.

Egy 20/20-as áttörést én úgy oldanék meg, hogy egy 40x40-es áttörésben egy 20-as csövet körbeöntenék betonnal úgy, hogy a boltíves téglafalat jól kiékelje.

2013-02-16
23:40:32
ÜDv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy boltíves, régi, 80éves pince tetejéből ki lehet e venni bűntetlenűl egy kb 20x20as négyzet alakot és onnan felfúrni egy járatot. Lehet hogy kénytelen leszek a kazánomat átrakni a pincébe és szeretném oda áttenni a kéményemet. A boltív fölött fél méterrel már egy másik kinti "szoba" van ami maximum nyári konyhaként üzemel, annak az alapját majd a tetejét átfúrva tervezném kidugni a kéményt feltéve ha egyáltalán lehetséges ez, amennyire én tudom, ha a boltívet összetartó téglák közül kivesz az ember, akkor megrogyhat, ha igen, akkor hogyan célszerű megerősíteni? csak egy terv, ha túl macerás akkor inkább marad a régiben.

2012-12-29
14:42:42
Előzmény: nadtom #37258#37260
670.000 Ojro
Drága a földmunka doxáéknál :)

2012-12-29
14:31:59
Előzmény: robert #37253#37258
A milliomos ide kevés hacsak nem Ojroban értetted. :-) A berendezése elég puritán, illetve szinte tiszta beton mindenhol belül...ennyiért már komoly házat lehet venni arra felé is...
2012-12-29
09:01:29
Túlélő barlang milliomosoknak

Több kép itt: www.search.nl/#!content/villa-vals

2012-04-08
08:38:56
Előzmény: racsp #28188#28189
Racsp,
Szerintem is elég lesz tartókonzol nélkül. Ennél sokkal nagyobb áthidalásokat is készítettünk, a megfelelő vasalás a lényeg és öntartó lesz. Ezt a részt vasaljátok erősebbre és nyúljon át bőven a megtámasztott betonba. Bár válaszfalra nem szoktak terhelni, de nyugodtan ráültetheted a végét, annyival stabilabb lesz.
Az alsó beugrás még jól is jöhet, tegyél oda lámpát, még véletlenül sem lehet lefejelni. :))
2012-04-08
06:40:45
Előzmény: plaszlo #28157#28188
Valami hasonló lesz szerintem, nem szivesen fúrnánk a födémet (mondjuk igy alulról akkor lesz egy lépcső a födémben, de sebaj)
Igen még vagy 10 centi kerül a födémre igy elég lenne azt bevasalni és kibetonozni.

2012-04-06
14:05:57
Előzmény: robert #28156#28157
Robert
a korlát egy mellvédfalra kerülne, nem a kiegészítésre. Megfelelő vasalással még a kiegészítés sem kell alá, feltételezve, hogy a szerelőbetonra még egy 10 cm-es (a toldásnál vasalt) beton kerül. De legyen egyszerűbb és a két elgondolást vegyük egy kalap alá. A kékkel jelölt szélen egy erős zártszelvényből dűbelekkel felrögzítve áthidalót készíteni, erre már lehetne a felső betonréteget fektetni vasalva, ami a válaszfalakra is tud támaszkodni. Ez már bőven kibírná a mellvédfalat és a korlátot. Itt nem lesz olyan igénybevétel.

2012-04-06
12:42:34
Előzmény: racsp #28148#28156
racsp.

Szerintem nem jó megoldás a födém toldása, mert nem tudod bele rögzíteni a korlátot. Valami rugalmasabb megeoldást kell kitalálni.
Inkább zárt-szelvényből javasolnék egy, a helyszínen összehegesztett áthidalót, ami egybe épülne a korláttal, ezáltal a teherhordást és egyben a korlát rögzítést is megoldaná. Az egészet dűbelekkel rögzíthetnéd a födémhez. Alulról fa borítást kaphatna a pótlás, mert bárhogy is glettelnél, úgyis mindig megrepedne a csatlakozó darab.

2012-04-06
12:10:35
Előzmény: racsp #28148#28155
Racsp
Szerintem megoldható, de be kell fúrni erős betonvasakat a kész betonba több helyen és ehhez kötni a kiegészítő beton vasalását. A lépcső melletti falra úgyis ráülteted a toldás egy részét, az stabil lesz. Én még felfelé (függőlegesen) is raknék bele összekötő vasakat, amit a rá kerülő réteg vasalásához kötnél. Ha a fedő rétegbe már nem tervezel vasalást, akkor legalább ezen a részen - a kiegészítésen túl is - vasald be. Így teljesen stabil lesz.
2012-04-06
09:37:57
Sziasztok

Én is egy kis segítséget kérnék.

Monolith födémet lehet-e toldani, hogy az jó is legyen?

A képeken látszik, hogy mit szeretnék, a fekete részt öntenénk ki, de sárga rész lenne a fontosabb így a folyosó szélesebb lenne fenn és járnánk is azon a részen.

Ez még csak a szerelőbeton a végleges magasság magasabb lesz.

Mondták azt is hogy egyszerűen 2 áthidalót egymás mellé tegyek majd menjen rá 5-7cm beton és kész.

Vagy a másik megoldás hogy bevasalni és beönteni betonnal.
És a piros vonal mentén legalább derék magasságig jó lenne egy fal és korlát.

Szóval ez így megoldható-e.

Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Építészetlapozz: 1, 2, 3, 4   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva