English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Hyperthermlapozz: 1, 2, 3, 4, 5   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-06-21
00:44:55
Kedveseim ,itt a sok sem elég:-))

Nincs 10 cm az egri ház ,nos ,néhol 13 cm is
Surlófényben nem jó :-))

www.hyperthermholding.hu/hu/referenciak.html
Szerintem jó ,de nem ez a lényeg!
Valaki linkeljen már be ide olyan kivitelezést ,ami bárminemű vakolatot vakolnak tűző napsütésben (+36 fokban déli oldalom ,és háló nélkül 10 ,mondom TÍZ ÉV UTÁN!!! annyit ír ide a kedves utánanézős ,hogy nem tetszik surlófényben:-)))
Ha valami a rekordok könyvébe illik akkor ez az ,kérdezzétek meg azt aki vakolt már bármit is tűző napon.
Robert jól írja ,hogy minden reped ,ezért jó a HyperTherm ,lássátok be a monitor előtt a képzeletbeli fándlival a kezetekben.
Őrülni annak ,ami simán világrekord tíz év után is ,a multikkal szemben ,nos ezt vállalom ,mert ugye tudjuk ,hogy vakolatnál ,csak a könnyű vakolat kényesebb ,és repedezésre hajlamos ,tehát itt megfelelni nem 10X ,hanem 100X nehezebb.
Ez tény ,bármit is írtok!

A képek nem a Gyúrói ház van .
Az a Bercsényi 13. sz. egy teljesen más épület
15cm falon ,és 25 födémen 2010 ben készült

2013-06-05
19:37:32
Előzmény: hyper #40951#40959
hyper,

Kösz a képeket, jól látszik a zsaluzás.

Ránézésre az öntés eredménye a folytonossági hiányok miatt csúnya (majd a purhab kihozza :), szerencsére nem nálam követték el, biztosan szépen is meg lehetne csinálni.

Vakolás esetén -Terranova- a hajszálrepedések csak közelről látszanak, ráadásul néhány óra múlva jelennek meg, aztán "úgy marad", és jön rá a következő réteg. A te vakolós képeid távolabbról készültek, és nem tudni mikor.

Tetőtérben nem is nevezném belső oldali hőszigetelésnek a vakolást, téglából készült falaknál pedig túl sok a negatív hatás.

Passzívház U=0,015W/m2K ???!!! Már csak egy kicsit kell javítani ahhoz, hogy aktív ház legyen :)

2013-06-05
13:44:13
Előzmény: szocsmarci #40953#40956
Kedves Socsmarci!
Lehet belülről szigetelni ,ez nem olcsóbb ,inkább abban-az értelemben ,hogy egy kisebb vastagságnál is nagyobb hőérzet ,és hőveszteség különbözet tapasztalható
Torockónál csak belül van.
Ezt a jó értéket Pécelen is megismételtük ,ott 4Kw os fűtés (carbon) 110m2 *2,7 Cca. 300 légköbméterre.
Itt szabadon-álló épület van nyilván az nem egy több oldalról fűtött minigarzon.

Torockóban nincs hővisszanyerős szellőzés.
Ezek a képek a hűvösvölgyi társasház belső lakás hőszigetelés képei (2007)
Itt betonból 18cm +5 dryvit-ból van az egész fal,csak az ablakok alatt van tégla ,ez kapott belülről 5 cm ,és a mennyezet is. Azóta működik.Hőmennyiség 1/3dal csökkent ,vissza kellett venni ,mert felment a hőmérséklet ,hogy aludni nem tudtak télen ugyanazzal a beállítással.

Torockó hypertherm aljzat ,amin nincs szerelőbeton a hypertherm re egy az egyben zöld karton lecsavarozva ,és ragasztött kőrisparketta ,és gránit lap.

szocsmarciVálasz erre
2013-06-05
10:12:23
Előzmény: hyper #40951#40953
Ne haragudj, de nem nagyon találok belső hőszigeteléses képeket. Itt az utolsón csak a káva körüli rész kapott belső hőszigetelő vakolatot, Torockó téren pedig csak a kész állapot látható.
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy kívülre lehet tenni hőszigetelést, belülre pedig csak akkor, ha azt számítás igazolja. Rossz hőszigetelésű, régebbi építésű házaknál általában ez nem sikerül, de a Te általad hangoztatott ígéretek azt sugalják, hogy nyugodtan lehet belülről hőszigetelni, hiszen az olcsóbb. Itt a gond.
A Torockó térnél nem írtad, hogy kívülről került-e rá szigetelés! Készült páradiffúziós számítás? Hővisszanyerős szellőztető lett beépítve? Kicsit alacsony ez az 1,7 KWh/100m3. Azt jelenti, hogy 4,6 kW egy 100 m2-es családi ház fűtési energia igénye - ez nagyságrendileg megfelel a filtrációs hőveszteségnek. 3-4 cm belső hőszigeteléssel ez a hőveszteség igen jónak mondható - még grafitos polisztirollal se lehetne kihozni ezt az értéket ennyiből.
- a Facebook oldalad jelenleg nem elérhető, ezt írja: "Sajnáljuk, ez az oldal nem érhető el. Lehet, hogy hibás hivatkozásra kattintottál, vagy az oldalt eltávolították." és egy bekötözött hüvelykujjas kéz látható.

2013-06-04
21:03:39
Előzmény: robert #31589#40951
Kedves Robert!
Nagy örömmel olvasom ,hogy a szakszerű ,és mindenre kiterjedő utasítások ,és minősítések százai ,ajánlások ezrei által favorizált hőszigetelőnek mondott vakolatok ,mind a Terranova ,és Baumit 1000Kg/m3 térfogatsűrűségnél
REPEDEZNEK.(:-))
Ez annyira jó ,tényleg.
Még írhatnám ,hogy az Ytongra kívülről felvakolt mész-cement habarcsok ,a "kőműves féle" - "Áááá főnök úr ,hát nem kell azt má hőszigetelni ,az ytong ,azt levakoljuk ,osz jó van":-)))

Belinkelem ide a hypertherm facebook oldalán lévő Győrújfalui kivitelezést ,de a Pécelit az oldalunkon ,vagy a Csömörit szintén a facebook-on is meg lehet tekinteni ,vagy esetleg a Gyúró Bercsényi 13. sz alattit tudom javasolni ,ha valaki arra jár sehol egy repedés!!!
Ja a 11éves Eger Pást u 1 címen ,még háló sincs!!!!

www.facebook.com/pages/HyperTherm-Technology/146017132189427

Pedig egy az egybe 10-15-20-25 cm vastagságban készültek,vakolva ,és zsaluzva.
Ha ehhez hozzáveszem ,hogy minél könnyebb ,annál jobban kellene repednie ,akkor ez simán a ......nem polírozom a Hypertherm-et na ,még megszóltok:-))
Olyanra úgysem volt eddig példa:-))
Csatolok egy öntésnyomos képet.
Az ablak kávák belül 5 cm Hypertherm káva ,ebbe jön bele a tok!
Utána a tok takar kívülről 2 cm HyperTherm -mel.
Őrülök ,hogy beszélünk! Üdv mindenkinek!

www.hyperthermholding.hu/hu/referenciak.html

És amikor pont ott öntöttünk az ablak fölött videó

www.youtube.com/watch?v=_5QwvzPHbYM

2012-11-21
19:08:33
Előzmény: szocsmarci #35761#35765
szocsmarci,

Igen, arról van szó, és a stílus alapján valószínűsíthető, hogy hyper nyilvánult meg a témában.
Annak idején az EPS volt a célpont, nyitottam is akkor egy új topikot a tanoknak: http://biosolar.hu/forum/270

szocsmarciVálasz erre
2012-11-21
18:36:24
Ez az a Hypertherm, amiről szó van itt? www.e-gepesz.hu/?action=show&id=13512

Érdemes elolvasni a hozzászólásokat is.
2012-07-16
20:05:35
hyper,

Egy lábazat átalakításánál a gúzzal együtt 8cm vastagon kellett hőszigetelő vakolattal kipótolnom kb 10m2-t.
Weber Terralitot (perlit-vakolat) használtam. A vastagság miatt - hogy ne repedezzen - három rétegben kellett felvinnem a vakolatot. Egyes helyeken 5cm széles és 10cm mély falrésbe kellett beönteni az anyagot. Előzetesen természetesen nedvesítettem a téglát, de itt is két fázisban kellett elvégeznem a műveletet.
Zsezse a perlit-betonnal történt padlásszigetelésnél is tapasztalta az erős repedezést.
Eszembe jutott, hogy te 20cm vastag hőszigetelést is készítesz a Hypertherm-ből.
Ilyenkor mennyire szokott a vízveszteség miatt összerepedezni az anyag? Van kizsaluzás után készült éles kép a szigetelésről?

2012-02-29
21:38:34
Feltaláltam egy biohabarcsot, van rá érdeklődő?

Keverjünk a habarcsba fűrészport, a fa a víztől megduzzad, később összehúzódik és akkor hőszigetelő üregek maradnak utána, amely egyben a párát is jól kivezeti.

Az ajánlatokat kérném a Robert által megadott e-mail címemre postázni!
payagyerekVálasz erre
2012-02-23
09:53:47
Előzmény: epitomester #26036#26049
Említettem korábban, hogy a kerepelő keverőből egyből zsaluba csurgatom, táblagyártási céllal, oszt árulom a jónépnek.
2012-02-23
09:04:07
Előzmény: epitomester #26036#26043
Kedves mester!
Van is szentedén egy,megy 2003 évben készült táblás HyperTherm szigetelésű ház.
A mögöttes légrésben nem hiszek.
Akkor kell a,pogácsázás ,meg körbekenés dűbel ,stb
Az ablak kávákat ,meg úgyis vakolni kell.

epitomesterVálasz erre
2012-02-23
00:37:35
Előzmény: hyper #26034#26036
A hyperthermet lehetne táblásitani, mint az EPS-t. Hasonló technológiával felrakni, glettelni, hálózni. Ez kiküszöbölné az Eps gyerekbetegségeit és maradhatna a megszokott technológia...új dimenzió a felhasználásban.Nem gondolkodtatok még ezen?
2012-02-23
00:11:05
Előzmény: epitomester #26032#26034
Kedves Építőmester!

Az ytongos leírás ,lehetne olvashatóbb ,egyértelműbb,ez ok ,ami úgy van az úgy van na.
A józan ésszel ,én sem vitázom ,nem azért vagyok meg 10 éve:-))

A liszt meg tojás ,az jó ,de van ám besamelmártás is:-))
Nekem a téglát rakták már 1400 ért is ,jó nem 100 000 m2 ről beszélek ,hanem 80-100-200m2 ről ,a kisker összehasonlítást próbáltam.

Robert!

Köszi a linket ,és a figyelemre méltó ajánlásaidat a tanulásomra ,én nem szégyellem ,hogy van mit ,még sokat.
Tudod ,mindenki erre kapja az IDŐT ,midőn megszületik:-))
Ide már a diagram kevés....ha tudod jó ,ha nem ,majd látod:-))

epitomesterVálasz erre
2012-02-22
23:46:01
Nem a hypertherm német, nem ezt mondtam. Maga az elv, a polisztirol habbeton régi német technológia. Nem szándékszom belemenni a recepzurákba hogy melyik anyag pontosan mit tartalmaz,az alapelv a régi. Lisztből meg tojásból lehet jó pár pékárut csinálni, a végeredmény ehető, az alap ugyanaz és mégis mind különböző. Mellesleg nem fikázni akarom az anyagot, sőt...kifejezetten jónak tartom. El tudnám képzelni a saját kéglimen is.Ugyis tervezem a közel jövőben a hőszigetelést. A sok ostobaság" pedig egyrészről már kitárgyaltátok, másrészt pedig elég volt végig olvasni a fórumot nem még kiollózni mindent ami felmerült. De hogy mondjak konkrétumot pl. a honlapodon az összehasonlitó táblázat Ytong vs. B30...hát ez finoman szólva badarság az egész. Nehogy már az ytongot 2200-ért rakják, a munka igényes téglát meg 1400-ért. Ha tudsz ilyen kivitelezőt arra vállalnék ennyiért pár ezer négyzetméter téglát.Még a csiszolt profi porothermet is necces lenne rakni ytong árban, kicsit szaporátlanabb. De a falazó habarcs ára sem korrekt, a belső vakoló ára meg tutira nem....nehogy már a sima ytongra drágább legyen a vakolat mint a méret pontatlan téglára! De nem kötekedni jöttem ide, csak elmondani hogy sok emberben ellenérzést válthat ki ha nagyon fikázod a többi anyagot, ill. sok mindenben pontatlan vagy és nincs alátámasztva sok kijelentésed mérési eredményekkel. Hozzáteszem hogy abszolút tökéletes szigetelő rendszer szerintem nincs, még a hypertherm sem az.Mindegyikbe bele lehet kötni.Az építő iparban amugy sem egyértelműen fekete vagy fehér minden.
2012-02-22
21:29:26
Előzmény: robert #25961#26017
Építőmester!

1 HyperTherm nem német anyag.
2 a Löglen anyaga (Protelith)nem is hasonlít a mű=22 vel ,meg a 300kg/m3 rel a HyperThermre
3.A Löglen megadott szabadalmát ami 2008 as ,a HyperTherm igazoltam tette közzé az oldalán 2003 ban. Ezért 350e forintért visszavonatható (ennyi a díja)
4.Igen megkeresett a Löglen ,hogy esetleg majd beszélhetünk erről ,arról ,eddig semmi.
5. az anyag gyártók felelőssége ,na ebben ,meg a mindenki mindent újra mér évről ,évre ,egyetértünk.
A sok ostobaság az érdekelne ,hogy mire is gondolsz?

epitomesterVálasz erre
2012-02-22
01:32:32
Üdv mindenkinek a fórumban. Érdekes témát boncolgattok itt, pedig ezek a technológiák nem újak,a dryvit több évtizede van, a szálas szigetelés sem tegnap találták ki, de a hypertherm anyaga is több évtizede létezik!! Talán a németek találták ki vagy két évtizede, de lehet hogy három, jó magam is találkoztam vele vagy 15 éve német földön, főleg záró födém szigetelésre használták, mert gyors technológia pumpával felnyomni több köbméter anyagot, két három ember több száz négyzetmétert is megcsinál naponta...ugyanez táblás anyagból több idő, több ember. Maga az anyag jó, bevált, csak ez a magyaros hirverés körülötte, no meg a többi anyag lejáratása nálam is kiverte a biztit...Azt meg főleg nem értem hogy ez mitől jobb mint a Löglen.Tudtommal az alapanyag megegyezik. Sok ostobaságot olvastam a Hyper honlapon is,itt is. Van némi kivitelezői gyakorlatom és bizton állithatom hogy a szigetelésekkel kapcsolatban felmerülő hibák java része kivitelezői hiba! Sajnos a magyar technológiai fegyelem gyakorta nulla, a bevált rendszereket a kivitelezők felülirják, mert a magyar okos...de nagyon. A dryvitot csemperagasztóval gletteli, a dübel minek, a lábazatra leviszi az EPS-t, alapozó nélkül szinez,hálós élvédő luxus, a táblák ragasztása gyakran pár pötty, ha fuga keletkezik a táblák között akkor kikeni ragasztóval, háló toldás alig 4cm, stb.De pl. én sem értek egyet a pucér falra ragasztással, legalább alá kellene glettelni, ezzel lezárva a tégla fugát.A táblák ragasztása néhány gyártónál már fogazott kenőlappal van javasolva, jómagam is ezt favorizálom.Aztán ha elcseszett a kivitelezés lehet szidni a rendszert hogy nem jó. De láttam már szálasra glettelni polisztirol ragasztóval,vagy nem is külső szigetelésre gyártott nkecellt ill szálas táblákat felrakni.Nagy az Isten állatkertje.A hyperthermmel is csodát" tudna müvelni néhány agyas szaki....gondolom.Ez is akkor müködik ha a technológiai fegyelem megvan kivitelezés közben. A hatásfok vesztésüket a pára miatt pedig nem emlegetni kellene hanem mérni...mindegyiket azonos körülmények között. A mérnök tervez, számol és méréssel bizonyit. Ha bizonyitva van egy rendszer akkor csak jól kell kivitelezni. Felmerül még az anyag gyártők felelőssége is, na ez is megérne egy misét.Lényeg az hogy ha jó a kivitelezés, jó minőségü anyagból készül akkor mindegyik rendszer müködik, mindnek van előnye és vélhetően hátránya is.
2012-02-20
13:00:45
Előzmény: lindy #25791#25795
Pára probléma nélkül.
De alávakolással ,ami ugye ,meg nem a rendszer része ,nem is reklámozzák ,de azért nem árt ugye?
Ez is pont olyan ,hogy ,ha nem tudod,ne kérdezd.....
2012-02-20
12:57:11
Előzmény: monolit #25751#25794
Monolit!

Itt van a Baumit már űrkorszaki "NANO" technológiás vödröse.
már 25-40 és ezt bevallják! ez már kérem 2012!

www.baumit.hu/upload/pimdam/pdb/PDBL_NanoporPutz_HU.pdf

MOST KELL RÁNGATÓZNI A SZEMÖLDÖKÖDNEK ,szerintem.
2012-02-20
12:36:33
Előzmény: hyper #25787#25791
"Azt ,hogy egy 38 as téglára teszel alávakolást ,meg 4cm dryvit-ot az működhet probléma nélkül ,bár hatásfokában nem hozza azt a megtakarítást ,amit a számokból kellene."

Mármint milyen probléma nélkül?
2012-02-20
12:00:36
Előzmény: sándor #25759#25784
Sándor!
Mi köze a cégkeresőnek ,a mai hőszigetelő rendszerek ordító hibáihoz?
Jó nincs HyperTherm ,most a többi megjavult?
ERRŐL ,miért nem vagy hajlandó beszélni?

2012-02-20
11:56:10
Előzmény: monolit #25751#25782
Monolit

Legalább a saját magad által belinkelt anyagot OLVASD el ,jó (?)!
Segítek
- Relatív páradiffúziós ellenállási tényezô: µ kb. 13

A Löglen μ=22
A vödrös,szilikon,meg egyéb vakolatok 40 től ,meg sem adják ,csak jó ezt vedd!

Még-egyszer ,hogy ne CSÚSZTASD el a témát!
Nem a kivitelezés utáni 1-2 napról beszéltem ,hogy foltosodott a dryvit ,hanem a kivitelezés után kiszáradt ,majd az ősszel télen foltosodott tavasszal pedig a foltoknak világosabb színe volt.
Ez főként a 2-3 színcsoportot érintette ,nyilván a tört fehérnél is látszott ,csak nem annyira,illetve nem egy év után ,hanem 2-3 év.
Miért?
Mert a szálló korom a nedves részben megül ,és ott marad (dörzsölés) a száraz részben pedig nem.
Az ,hogy melyik az a rendszer ,aminek a nemes vakolat dörzsölésének felületébe nem ül bele a korom ,azt találd ki te!
Azt is figyelmedbe ajánlom ,mint a következő korok technikai lélekbúvárainak szegezett kérdést,hogy: a nagy multiknak ahhoz ,hogy kívülről ne látszódjon a páramozgás vödrös szerű vakolat kell ,nekünk meg nincs ilyen brutális kicsapódással járó páramozgásunk ,tehát nekünk ,nincs mit takargatunk.
Tehát a multik ,miért nem csináltak ,egy olyan hőszigetelést ,amiben a pára nem csapódik ki a rendszerben ,mögötte ,benne,a falazatban ?

2012-02-19
11:45:55
Hyper,

Ahogy a tudományban, úgy a műszaki életben is megkövetelt a pontos fogalmazás.

Már csak azért is, hogy mindenki ugyanazt értse alatta. Ezért kérünk tőled műszaki adatokat, azok egyértelműen (félre nem érthető módon) értelmezhetőek.

Nem olvastam el az oldaladat Sándorral ellentétben, mert nekem túl marketing ízű volt. De már a kezdő oldal is szemöldökfelvonásra ingerelt........

"A legkönnyebb, transzport habbeton, könnyűbeton a világon!"

"ultrakönnyű cementalapú vakolat"

"dörzsölt, vagy kapart hatású - vékonyvakolattal"

Taglaltad a "vékonyvakolat" hátrányát előzőleg, de azt ajánlod. Beton vagy habarcs, nincsen eldöntve stb.-stb......

Az oldalad idézete:
„dörzsölt, vagy kapart hatású - vékonyvakolattal
légáteresztő Terranova nemes vakolattal kerül kivitelezésre.
Terranova 302 F, G”

Ebben a leírásban sehol nem említik a légáteresztést.

WEBER-TERRANOVA 302F VÉKONYRÉTEGŰ NEMESVAKOLAT FINOMSZEMCSÉS 30kg 

www.kohazy.hu/?id=termekek&product=weber-302f-vekonyretegu-finom-vakolat-30kg-feher&art_id=18091&hj=5&nyelv=hun

Ahogy itt sem:www.weber-terranova.hu/vakolatok-es-egyeb-habarcsok/weber-utmutato/termekek/szines-fedovakolatok-festekek/weberter-302f.html

Ellenben a terranova oldalán ezt írják az általad is említett foltosodásról:

"Szórt nemesvakolatok: ha az előnedvesített felületről a víz fénye eltűnik, a habarcs szórása szórógéppel vagy kézi spricceléssel megkezdhető. A felületet 2-3 óra várakozás után legalább két rétegben szórjuk át, mert egy helyre történő túl hosszú idejű szórás esetén foltosodás lehetséges. Kivitelezési, foltosodási, strukturális hibák csökkentésére javasoljuk a szórt vakolatot egy réteg hasonló színű weber N2443 homlokzatfestékkel átfesteni."

"Az igazság odaát van".........??????

2012-02-19
02:04:44
Előzmény: sándor #25701#25744
Kedves Sandor!
A Kivitelező mi lennénk ,tehát az ajánlatkérés mitől lenne egyeztetve?
Amúgy rajta van egyeztetve olvasható!

A tervező betervezte ,a Strabag meg kért ajánlatot.
kapott is ,a 90 napos fizetési határidőre tekintettel megfelelőt.
Nem hitelezek a STRABAG-nak!
És te? Hiteleznél?
Ez nem munkaanyag ,ez egy kiviteli terv részlet,hogy tiszta legyen ,ha már láttál ilyet!
2012-02-19
01:35:20
Előzmény: takyka #25738#25742
Kedves (nedves :-)) Takyka!

Eltévedtem tényleg,de tetszik:-))
Nem maradok soká ,én felismerem ,ha zavarok.
Nem győzni jöttem ,hanem tanulni ,egy szeletet megkóstolni a mai értelmiség szalámijából.
Ez a szalámi ,csak alternáló mozgásban ízlelhető,így nekem okafogyott,remélem te is érted.
"Virg sincsen ,te sem vagy már ,ha már ironizálunk:-))
Azért kapcsolódtam ,mert érdekelt mit élveztek:-))
Nem minden buli nekem való na.
A leírás tetszik ,tényleg ,ez már üti a szintet!

A Sikosító mi is lehetne ,az kifejtenéd?
Nem mintha le akarnám nyomni a torkotokon az (eps) golyócskáimat:-))

2012-02-19
00:56:40
Előzmény: hyper #25736#25741
hyper,

Kezdem érteni, hogy téged főleg az foglalkoztat, hogy -szerinted- a hőszigetelés jelenlegi gyakorlata úgy sz@r, ahogy van. Az építőanyag gyártók -élükön a téglásokkal, cellesekkel és gyapotosokkal- az urrunknál fogva vezetnek minket (vevőket), mert az építész-bábjaik manipulációinak segítségével egy páratechnikailag elhibázott konstrukciót sóznak ránk. Ezt az aljasságot más is felismerte már, de eddig rajtad kívűl (névvel) még senki sem vállalta azt, hogy kimondja.
Jól értettem?

Akárhogy is nézzük, a fentiek belátásához bizonyítékokra van szükség. Szerintem az önmagában kevés a nagy leleplezéshez az, hogy a Porothermet opcióként hőszigetelő vakolattal is ajánlják. Te nem így gondolod?

Kérdezném még, hogy az építőanyagok szorpciós izotermáit valamint a páradiffúziós görbe szerkesztésének szabályait elfogadhatónak tartod-e, vagy azokkal is bajok vannak?

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Hyperthermlapozz: 1, 2, 3, 4, 5   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva