English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Hőszigetelő hab
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-01-15
22:56:56
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a szórható poliuretán kemény szigetelő habrendszerről
a tetőtérben .Hőhídmentesen a szarufa előtt is, összesen 10 cm vastagságban fújnák.
kb 1.5 szeres a kőzetgyapothoz képest a szigetelő képessége, viszont dupla költséggel jár a kivitelezés.

hővezetési tényezője 0.021 W/mK

Van valaki aki tud esetleg negatív példát ,aki esetleg megbánta? / UV sugárzás, bogarak ,méhek,állatok beköltözése?/

Kinek van valamilyen információja erről?

2011-07-11
08:19:55
Előzmény: aminocell #15804#15808
aminocell,

Ezen az oldalon a következő két példa látható:
www.aminocell.hu/?page=megoldas_hagyomanyos

1.TETŐSZIGETELŐ RENDSZER SZARUFA ALATT U=0,25W/m2K
AMINOCELL-H a szarufák alatt 10cm + 3cm légrés + 1,2 cm-s gipszkarton

2. HAGYOMÁNYOS TETŐSZIGETELÉS CSAK SZARUFAKÖZBEN U=0,24W/m2K
AMINOCELL-H csak a szarufák között, alatta 3 cm légrés + 1,2 cm-s gipszkarton
U (W/m2K)

Attól tekintsünk el, hogy az ábrák hiányosak.

A 2. esetben a totál hőhidas szerkezet akármilyen!!! vastagságú szarufák közötti aminocell habbal jobb hőszigetlést biztosít, mint az 1. hőhíd-mentes szerkezet 10cm vastag hőszigeteléssel.
Ezt hogyan magyarázod?

3. Információk tőled ( http://biosolar.hu/forum/show/15787#15787 ):
"Nem éghető, és a legtöbb levegőt magába záró keményhab."

Az aminocell termékismertetőből:
">Az anyag testsűrűsége kb. 15 kg/m3.
Rovarok, rágcsálók nem károsítják. Nem öregszik.
Jó páraáteresztő és „nehezen éghető”, az égést nem táplálja.
Hőállósági tartománya: -70 °C és +100 °C között."

Tűzvédelmi szempontból ég és föld a különbség a "nem éghető" és a "nehezen éghető" között.

2011-07-11
07:57:19
Előzmény: aminocell #15804#15807
aminocell,

Mérésnek azt a felsorolást nevezed, ahol le van írva, hogy az egyes szigetelőanyagok milyen vastagságban teljesítik az épületekre vonatkozó hőtechnikai ajánlást?

Milyen felületre ad le a Nap 1400 Wattot?

Hogy jön ide a fekete felület?

Feltételezve, hogy késleltetésnek nincs szerepe, a hőszigetelés egyik oldalán történő hőközlés hatása azonnal megjelenik a másik oldalon is, csak kisebb intenzitással. Te tényleg ezt tapasztaltad?

Nem lenne haszontalan olyan források után nézned, ahol nem vezetnek félre.
aminocellVálasz erre
2011-07-11
07:29:22
Előzmény: robert #15794#15806
kiegészítés

A cég nevét nem helyesen kerested a cégjegyzékben, így pontos:
S-uniszig Kft, lásd erre a találatot:
www.kozuleti.com/hun/cegadat.php?id=10254516

Egy megrendelő nem feltétlenül Velük fog kapcsolatba kerülni, Ők ugyanis az alapanyag gyártók - arra a célra, amit az ÉMI engedélyen jól láttál.
Aztán vannak önállóan számlaképes, más nevű kivitelezők, akik ismerik és alkalmazzák a technológiát. De teljesen igazad van, jobb az óvatosság , ezért javaslom én is a NyD Régió web lapján: kérje el betekintésre az ÉMI engedélyt! Akinél az ott van, az a hiteles anyagot alkalmazó kivitelező!

üdv PT
aminocellVálasz erre
2011-07-11
07:16:07
Előzmény: robert #15796#15804
Robert,
A NAP 1400W teljesítményt ad le m2-ként. Korlátlan az utánpótlása. A fekete felületet 75 C-ra melegíti.Reménytelen ezzel szemben ún."késleltetéssel" kűzdeni. Ezért szerintem a hőszigetelés tömegével magyarázni a hatást, nem helytálló. A mikrocellákba zárt légbuborékok kölcsönhatásával, azaz azok közötti lerontott hőátbocsátásával inkább el tudom képzelni a szigetelés működését.
De mindegy, a termék web lapján ott a mérési eredményük.

Az árajánlat pedig nem nyilvános kérdés, hanem egyedi felmérésen, munkahelyszín ismeretében készül. Ha kéred, megkapod, régiónként van felmérő és kivitelező.
üdv PT
aminocellVálasz erre
2011-07-11
07:00:13
Előzmény: robert #15794#15802
Szeretem, ha Valaki ilyen alapos! Igen, az ÉMI engedély létező, valós cégről és
engedélyezett technológiáról van szó. (Kapcsolatban vagyok Velük.)

Az éghetőségről én eddig nem írtam, valahol máshol merülhetett fel, de van saját tapasztalatom:
Polisztirolt olyan hőfokon gyújtottam meg, hogy az csöpögve, olvadva tovább égett - lényegében táplálta az égést. (Emlékszel? Miskolci paneltűz 2009 egy cigitől)

Ugyanilyen körülmények között az aminocell felszíne megbarnult, kérgesedett, de nem gyulladt meg. Amint elvontam a hőhatást, abbamaradt a károsodása is. Kipróbáltam tehát, hogy nem táplálja az égést. És ez a megállapítás nem azonos a "nem éghetővel". A tetőtérben, ahová javasolják a használatát csak éghető anyagok veszik körül, azok jelentiik inkább a veszélyforrást, nem az aminocell.

üdv PT
2011-07-10
18:23:10
Előzmény: aminocell #15792#15796
aminocell,

"...Nem találtam viszont az általad említett pozitív összefüggését a szigetelés tömege és a képessége között..."

Úgy látom, hogy a tetőtér beépítéseknél javasolják a hab használatát.
Akkor nézzünk egy tetőtéri lakást, ahol nyári kánikulában (mint például ma is), a hőszigetelés szerepe a külső tér felől támadó meleg késletetése.

Napközben a hőáram behatol a szerkezetebe, aminek egy része az útjába eső rétegek felmelegítésére fordítódik, igy a mélyebben fekvõ rétegekbe csak a külső felületen behatoló hő egy része jut el. Minél nagyobb tömegű és fajhőjű rétegeken halad át, annál nagyobb hányada fordítódik e rétegek felmelegítésére, és minél nagyobb hőellenállásúak a rétegek, annál nagyobb lesz a hőmérsékletesés.

Ha például x cm vastag kőzetgyapot 4 órán keresztül késlelteti a tetőtér felmelegedését, addig az ugyanolyan vastag könnyű hab a fele, harmada ideig sem képes visszatartani a meleget.

Jól megválasztott hőszigetelés esetén a napi ciklusokban érkező külső hőterhelés csúcsa a belső felületen jelentős késéssel akkor jelenik meg, amikor már lemegy a nap és szellőztetéssel kezelhetővé válik. A könnyű habok esetén erre semmi esély.

Az említett oldalon nem csak mérési eredményeket, de még egy normális adatlapot sem találtam.

Az ár üzleti titkot képez? Hát, nem egyszerűsíti meg a választást ez a nagy titkolózás :)
2011-07-10
16:33:17
Előzmény: aminocell #15793#15794
Itt meg az ami ÉMI nyilvántartásában szerepel:

Úgy tűnik, hogy a nem éghetőségre cáfolja aminocell állítását.

Más:
Az UNISZIG Építőipari Kft a tanúsítványon szereplő címen nem található a cégjegyzékben.
Hasonló néven, törölt cégként szerepel Keszthelyen ... ?

aminocellVálasz erre
2011-07-10
16:00:37
Előzmény: tutibor #6373#15793
itt a válasz:
www.habszig.hupont.hu
aminocellVálasz erre
2011-07-10
15:58:41
Előzmény: robert #15791#15792
Szia Robert,

jó pár éve foglalkozom hőszigetelési rendszerek tesztelésével (infra-méréssel), és az elméletével. Azt tapasztaltam, a közrezárt (száraz) levegő mennyisége a hőszigetelés minőségi mutatója. Azaz minnél inkább környezetfüggetlennek kell lennie a hőszigetelő anyag felszín alatti részeinek.
Nem találtam viszont az általad említett pozitív összefüggését a szigetelés tömege és a képessége között. Tehát szerintem a következő a helyes sorrend:

1. stabil lambda érték, nulla nedvszívás, kiszellőzés következtében: aminocell
2. kissé ingadozó, de kisebb lambda,jól szellőzése miatt: kőzetgyapot
3. párazárás miatt a fal nedvesítése, összességében romló hőszigetelés: polisztirol
4. erősen változó lambda, szivacsosság, párafelvétel miatt: PUR és cellulóz
5. amorfá és víztározóvá váló hőszigetelés: üveggyapot

Ezekről hajlandó vagyok fórum előtt infót cserélni. De, ha ellátogatsz az aminocell.hu oldalra, táblázatosan láthatsz összehasonlító mérési eredményeket

Az Általad kért ár azonban nem nyilvános ügy. Írj az aminocell@gportal.hu-ra levelet, ha a Nyugat-dunántúli Régióban vagy K-E megyében laksz, aminek örülnék.

Nyilván nem a legolcsóbb hőszigetelésről van szó az aminocell esetében. De helyszínen, pikk-pakk, egy 3 cm-es lukon utólagosan befújt szigetelésről van szó járulékos költségek nélkül. Ezen túl a koszorú tetőt mi mással lehet a tetőzugban hőhíd-mentesíteni bontás nélkül? Avagy a beépített tetőterek régi szigetelését felújítani utólag, bontás nélkül, a vizet is kiszorítva? (ugye a PUR szóba sem jöhet, mert szétfeszíti a szerkezetet)

üdv PT
2011-07-10
14:14:38
Előzmény: aminocell #15787#15791
aminocell,

A jó hőszigető képeségének köszönhetően a téli hidegek ellen jól véd ez az anyag, de úgy tűnik, hogy a kis sűrűségénél fogva nyáron labdába se rúg a kőzetgyapothoz viszonyítva.
Mi erről a véleményed?
Mennyibe kerül 10cm vastagon befújva?
aminocellVálasz erre
2011-07-10
11:38:02
Előzmény: mig56 #15635#15787
Létezik egy magyar szabadalom: aminocell habszigetelés. Nem éghető, és a legtöbb levegőt magába záró keményhab. Emiatt első helyen áll a PUR habot is megelőzve a hőszigetelő tulajdonságával. A habot a helyszínen fújják be tetőzugokba, lambéria mögé, gipszkarton mögé. Lényegében bontás nélküli utólagos hőszigetelésnek felel meg. (bővebben: www.aminocell.hu/)

üdv PT

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Hőszigetelő hab
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva