English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  KÖRNYEZETSZENNYEZÉS  =>  Motoros fűkasza
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-08-09
16:48:03
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.
Végül a "Gardena EasyCut 400"-t rendeltem meg. (+ előny hogy 2 év garancia és a márkaszervize a munkahelyem közelében van)
Üdv,
Tamás

2012-08-08
08:24:56
Előzmény: kovyhun #32183#32184
nekem egydamilos BOSCH van.
A virágoskert szélét és a vizesárkot takarítom vele.
2mm damilja kb 2 évet bírt, vettem most gyárit sokért, de felesleges volt, mert venni kell simán kimértet és feltekerni.
Érezni ahogy leálláskor rázkódik, de munka közben nem.
Hatezer valamennyi volt, nem koppantos, hanem kézzel kell húzni, saját kése vágja méretre.
Ami nem fás azt viszi. Ami elfásodott abból csak a vékonyat.

2012-08-08
06:03:09
Előzmény: plaszlo #32179#32183
Egy damilost nem használtam még, nem tudom használatkor van-e különbség.
Csak elgondolkodtam hogy a 2 damilos megoldás elterjedtebb, ugyanakkora fordulaton 2x annyi vágás, talán a csapágyazás is tovább bírja a jobb kiegyensúlyozottság miatt.
Viszont ha nincs nagy különbség akkor nem számít.
Ezért is kérdezek, gyakorlati tapasztalatok alapján tudtok-e ajánlani valamit.

2012-08-07
11:01:54
Előzmény: kovyhun #32176#32179
konyvhun,
az egydamilossal mi a gondod? Szélezésre bőven elég. Én is fűnyíró után használom, így is ha nem figyelek, vékonyabb növényeket ki tud csapni a helyéről (távtartója elveszett az élet viharában).
A belinkelt gép valamelyik korai verziója van nekem, kevesebb okossággal.
2012-08-07
10:31:36
Előzmény: kovyhun #32165#32177
Hat nemigen van alternativa. Nekem volt ilyen egymason mozgo keses tologatos, de az is kopik, idovel hasznalhattlan.
Vegyel egy olyat, aminek 2-3 ev garija van (Aldiban pl.) ÉS ÖLD AHOGY ÉRED! Ha elromlik csere. Ha nem romlik el, akkor is csere idő lejárta előtt (légy kreatív és pofátlan), és onnét vigyázol rá. ;)
2012-08-07
10:29:59
Előzmény: plaszlo #32174#32176
Plaszlo,
Néztem a Gardena EasyCut 400-t is (www.gardena.com/hu/lawn-care/grass-trimmers/gardena-damilos-fuszegelynyiro-easycut-400/) de nem foglalkoztam vele, mert egy damilosnak nézem.
Pedig ránézésre tekerhető a dobra damil, és koppantós is...

2012-08-07
09:48:39
Előzmény: kovyhun #32155#32174
Konyvhun,
olcsó noname kétdamilos géphez volt szerencsém, öt perc alatt elfogyott a damil, mert eltört a fejben a damiltartó. Utána hosszú rohangálás a szervizbe, kicserélték az amúgy is gyenge alkatrészt egy másik ugyanilyen gyengére, de damilt nem raktak rá. Levenni nem merem a gyűrűt, mert érzésen szerint azonnal eltörne, így csak a helyet foglalja a pincében.
Viszont a Gardena korábbi modelljével semmi gondom, a damil adagolása a hagyományos koppintós, és cserélhető a fej, de sk tölthető is. Van hozzá pótalkatrész is. Ennél úgy érzem megérte a márkanévhez társított magasabb ár. Vagy 10 éve használom, eddig semmi baja, csak a fejet kell lassan cserélnem (azért kopik szép lassan), de kapható.
macko003Válasz erre
2012-08-07
07:39:33
Előzmény: kovyhun #32165#32166
én egy-két éve vettem meg a legolcsóbb elérhető szegélynyírót, kb 3e volt. semmi problémám nincs vele, én is csak a fűnyírás utáni igazításhoz használom a kerítés mellett, szőlő alatt. a célnak megfelel, vékony damil van benne 2 oldalas, néha egy vastagabb gyom, kerítés eltépi, de nem vészes. félautomata az adagoló, én kézzel szoktam kijjebb húzni, nem nagy teher, a túllógásra pedig van egy beépített pengéje.
én úgy voltam vele, hogy egy év garral nyúzom, ha nem bírja megy vissza, ha meg gar időn túl tönkremegy, akkor sem vesztettem vele sokat.
2012-08-07
07:01:51
Előzmény: Jesu #32158#32165
"Hat te tudod."
Bíztató :).
Van jobb alternatíva?
Benzinest nem akarok oda használni, zajos, büdös, meg "ágyúval verébre"...
2012-08-06
22:41:35
Előzmény: kovyhun #32155#32158
Hat te tudod. Szerintem amit most lehet venni, alig bir valamit. Ha veszel "felautomata adagolasut" vegyel, amit oda kell koppintani. A tobbi allandoan tolja a damilt, pazarol. A feloldalas marhasag.
2012-08-06
22:06:07
Sziasztok,
szeretnék venni egy kicsi elektromos szegélynyírót.
Eddig csak benzines kaszákkal volt dolgom, de most szükség lenne egy ilyenre.
Tényleg csak szegélynyírásra, ahol a tologatós nem éri el.
Ahogy nézem 250W teljesítménytől indulnak. Elég ez, vagy jobb kicsit nagyobbat választani (3-400W)? Láttam vannak 1 damilosak is. Nekem nem túl szimpatikus, de van olyan jó mint a 2 damilos? Aztán ami a legpontosabb lenne, de ezt az infót eléggé visszatartják a leírásoknál: Nem damilfej cserélgetőset szeretnék, hanem olyant amire lehet tekerni damilt ha lefogy.
Tud valaki ajánlani megbízható gépet?

Tamás
2010-07-05
20:52:58
zeno,

Bevallom, hogy nem kaszáltam még, elektromos fűnyírógépet használok, és elhiszem, hogy a rövid pázsitfüvet nem is lehetne másképp rendben tartani. De úgy gondolom, hogy sok olyan embernek nincs munkája, akinek nem lenne ellenére az utak mentén kaszálni, sőt, ha eddig nem is próbálta, szívesen megtanulná.
A kézzel végzett munka jó hatással van arra is, aki csak nézi. Lassan mindent kézműves mesterség eltűnik. Hol van az a magát asztalosnak mesternek mondó (és erről papírral is rendelkező) szakember, aki kézi fűrésszel egyenese vonalban át tud vágni egy deszkát? Hol vannak az ácsok, akik szekercével is tudnak dolgozni?

Már várom, hogy valaki a sepregetőgépek védelmében ezt hozza fel: ha csak minimális számban tudnák eladni, akkor sokkal drágább lenne, meg utcára kerülnének a gyártósoron dolgozó emberek, és a kereskedők, a szervizesekről és a gépkezelőkről, valamint a munkafelügyelőkről és az adminisztrátorokról ne is beszéljünk... az eddiginél sokkal rémisztőbb recesszió törne a világra, mert a fent említett szerencsétlenek nem vásárolnának többé lapostévét és fitnesz felszerelést...

Ezek szerint Amerikában legalább a tulajdonosok vágják a füvet az árokparton.
Hol élsz?
2010-07-02
23:02:45
zsezse,

Nem is gondoltam azt, hogy minden esetben el kell kerülni a használatát, én sem vagyok ellene a jó szerszámoknak.

Inkább az ellen a motoros-kasza offenzíva ellen szóltam, amit mostanában tapasztalok.

Ugyanilyen érzésem van, amikor a városban a porszívós kis traktorokkal tisztítják a járdákról a kutyagumit, meg a levélfúvókkal kergetik az avart... ja, és ezekre a gépekre valami környezetvédő logó van festve. Legalább egy millióra saccolom a járdatraktorok árát.

Rákerestem, és be kell látnom, hogy nagyon naiv voltam az árral kapcsolatban.
A gép új ára ugyanis: 19.368.000,- Ft+áfa.

Túlságosan populista megközelítése a dolgoknak, ha úgy gondolom, hogy a az ilyen gépek beszerzése és üzemeltetése a hűtlen kezelés kategóriájába tartozik?

A nagy teljesítményű gépek alkalmazását a hatékonyság növelésével szokták indokolni. Az így felszabaduló munkaerőt pedig át lehet képezni agysebésznek, szoftveresnek és CNC esztergályosnak.
2010-07-02
20:42:41
robert:

az igazan jo fukasza nem damilos, hanem keses - szerintem.
hatekonyabban tudsz vele dolgozni, es takarekosabban.
vannak olyan gazak, amiket kezi kaszaval mar nem vagy csak nagyon nagyon nehezen tudnal elvagni, olyankor jol jon a keses, ami akar a kisebb fakat is kiszedi.

ezzel most nem erositettelek meg, tudom, de gondoltam az igazsaghoz hozzatartozik.
2010-07-02
16:52:35
Beköszöntött a motoros fűkasza szezon. Környékünkön fülsiketítő zaj és kipufogóbűz kíséretében rendszeresen nyírják a gazt. A gépeket minden vastagabb szárú növény kivágásához jól fel kell túráztatni, és többször is neki kell futni. Mondanom sem kell, a munkát erre szakosodott vállalkozások végzik, a cehhet az önkormányzat fizeti ki.
Az persze jó, hogy karban tartják az árokpartot. Az is jó, hogy alkalmi munkalehetőséghez jutnak az egyébként segélyből élő emberek.

De! Nem lenne hasznosabb még több embernek munkát adni, a robbanómotoros szerkezetek helyett pedig kézi kaszával szerelni fel őket? Nem lenne-e sokkal jobb környezetünknek is?

Próbáltam kiszámolni a motoros fűkaszázás költségeit. Van valakinek gyakorlati tapasztalata a számítás pontosításához?

Motoros fűkasza (ipari kivitel) ára: 150 000 ft.
Élettartam: 6 000 óra
Benzin-fogyasztás: 1 l/h
Damil: 100 ft/h

Ha évente 5 hónapig napi 8 órában motoros kaszál valaki, akkor 475 ft/óra a költsége, vagyis napi 3 800 ft, havi 76 000 ft. Ez megfelel a minimálbér összegének. Egy gépi kaszás költségén tehát két kézi kaszást lehet foglalkoztatni.

Biosolar Forum  =>  KÖRNYEZETSZENNYEZÉS  =>  Motoros fűkasza
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva