English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Napkollektoros rendszerek problémái  =>  Üzembehelyezés - DeJoe
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-10-17
13:26:23
Amúgy a vákuuumvesztésre visszatérve....
Azért nem csináltam fotót, mert :Lehet vaklárma volt...
Első nap amikor megijedtem, - távolról nézve - az első és 4. cső volt "másszínű", fénylett másképp, kevesebb/több pára volt rajta.
Másnap a 10. -et láttam "más szinűnek".
Többinapokon nem,tapasztaltam eltérést...

Majd mikor minuszokba lesz az idő, majd akkor is megnézem......

2010-10-13
14:29:25
Sándor
Még nem érte napsütés, 7 óra után volt nem sokkal (fekvés DNy)

Fölmászni , hogy megnézzem meg nem igazán van kedvem, majd tavasszal.
Meg így a fűtési szezon beindultával, főleg, hogy tegnap leszigeteltem a pufit és kész a "vezérlés" is , amikor csak lehet begyúttok majd a vegyesbe, olyankor mindig készítődik 125 liter melegvíz is. :-)
2010-10-13
13:00:25
Robert!
DeJoe!

Én kérek elnézést a félreértésért. Bal...fék módon a DeJoe leírását értelmeztem a gyártmány megnevezése helyett "pipe"...mentes(-)nek.

DeJoe, ez a tipus méretét és teljesítményét illetően hasonló az AP-hoz. A gyártmányfejlesztési előélete is valahová a messzi ángliánus világba vezet. Lehet, hogy testvérek.

Amit leírtál, hogy nem volt párás a felületük, akkor már érte a kollektort a reggeli napsütés? Még akár csak súroló napsütés is?
Mert a csövekben lévő vákum nem egyforma. Igazán majd a hétvégén várható reggeli deresedés lesz a döntő. De addig is, ha be tudsz kukkantani az alsó védőgumi alá, akkor látható, hogy vákumvesztett e vagy sem.

Ha cserére kerül a sor, próbáld megtartani a rossz csöveket. Vékony gyémánt koronggal le lehet vágni a külső cső felső végét és akkor külön lehet vizsgálni a két csövet.

Nekem a belső cső nagyon vékony fenekén volt hajszálrepedés.
Ha komolyabb repedés lenne a vákumvesztett csöveken, akkor a külső cső belső oldalán egész nap egy párás foltnak kellene vándorolnia. Mindig a napsütéssel ellenkező oldalon van a párafolt. A folt naponta fokozatosan növekszik, míg végül közel az egész cső hosszában látható lesz.

2010-10-13
09:58:17
Tipusa : PERSC- 1800/58-30V
2010-10-13
09:54:54
Távolról, mintha 2 cső "fényesebb" lett volna.
Nem volt rajta páralecsapódás.
Szerintem nagyon valószínű, hogy csere lesz .
demajdmeglássuk...
2010-10-13
09:30:06
Sándor,
Bocs nem értem, hogy milyen félreértés?
2010-10-13
09:26:02
Robert!

Természetesen minél töb kép, annál több tanulság.
De a fórumozók rendszerei között DeJoe-nak Permanent 30 csöves van megadva, konkrét tipus megjelölés nélkül. A Permanent szerint ez HP-s rendszer.
Hol van a félreértés?
Elnéztem valamit?
2010-10-13
08:32:54
Sándor,

Minél több kép, annál jobb :) Azért kértem, mert DeJoe más típussal bír, és segíthet másoknak is gyorsabban felismerni a problémát.
2010-10-13
08:30:25
DeJoe!

Nálam találsz olyan fotót, ahol egyértelműen látszik a probléma.
Robert váltóképei között láttam a napokban.
2010-10-13
07:28:59
Ha nem felejtem el, holnap teggel fényképezek...
2010-10-13
07:04:11
DeJoe,

Légy szíves csinálj néhány képet és töltsd fel.
2010-10-13
06:58:25
Lehet szomorú aktualitás miatt köll fölhoznom a "topicomat"

Reggel munkába jövet -igaz csak távolról néztem vissza - de mintha 2 csövet vákuuumvesztettnek láttam vóna :-(
Ha valaki nem emlékezne P..mentes 30 csöves a rendszer...
Holnap közelebbről is szemügyre veszem..
2010-06-13
08:19:40
Az előzőből kihagytam, hogy így kb 1-1,5 cm-el beljebb lehetett dugni a hítpájpot !!!!!!!
2010-06-12
18:25:08
Újabb csúcs !!!!!!

Az induló értékek reggel a tegnapihoz hasonlóak voltak
A tartály alul 22, fölül 58 fokos.
DE
A tegnapi végeredménnyel ellentétben , ami alul 48 fok, fölül 65 fok
HELYETT
A tartály vize alul 57 fokos. fölül 75 fokos lett ma este 19 órára

Öszinte leszek.
Ehhez újra raktam a csöveket , mert első alkalommal a csöveket "egybe" raktam be a helyére.
A forgalmazó a honlapon írta ugyan a hítpájp kihúz,beken, berak, vákuuumcső ráhúz
DE
A közel 45 fokos tető miatt és mivel egyedül csináltam, egybe dugtam be.

Visszaolvasva az indexes fórumon , és beszélve a forgalmazóval(aki azt mondta 1 kicsit még lehetne többet kicsiholni a rendszerből), úgy döntöttem újra rakom a csöveket.

Megérte.

Új kollektor építők tanuljatok a hibámból !!!!!

villam64Válasz erre
2010-06-12
05:41:14
DeJoe
Gratulálok. Szerintem az eredményeid jók. További sok sikert.
2010-06-11
17:09:26
Dejoe!

Szerintem ok. a rendszered,(enyémhez viszonyítva az arányokat-2x30cső+300l tart).Nálam 80C-ra van állítva a tartály max.,4 személyes használat mellett az átlag hőmérséklet reggel kb-50C ,igaz-ezekben a napokban rendszeresen 82-85-C ig is felmegy,mivel 80 után is gyengén,de termel.A ki-be kapcsolás dT,5-10C-ra van állítva,egyébként nálam is elindul fürdés közben,de semmi gond-mert ahogy letermelte a kollektorból-a sokszor még 70C-os-hőt leáll,tehát nem hűti le a tartályt.Használat közben majd kitapasztalod a megfelelő beállításokat,sok függ a vezérlőd típusától,hogy hány paramétert enged változtatni és milyen mértékben.Egy jó tanács:(könnyű a helyzeted,mivel elsőre megfelelő a teljesítmény,csak finomítanod kell)-az autós szakmában azt szoktuk mondani,hogy "egyszerre csak egyet állíts" és próba.Jó kisérletezést és jó termelést!
2010-06-09
20:54:29
Folyt......
Rendszer DB
30 cső (permanentes)
250 literes drazice (2 hőcserélős)
Tájolás déltől kb30 fok, inkább DNy; kb 43 fokos tetőn.
Tömegáram : Lehet eltérés hideg és meleg(ebb) állapot között ?
Mert induláskor 4,8 , meleg (65 fok) állapotban "csak" 3,8 liter/percet mértem (raktam 1 melegvízmérőt a rendszerbe)
A tárolóban a hőcserélő felülete 1 m2, a hőcserélő előtti és utáni hőmérsékletnél a Dt állandóan kb 4-5 fok ???? ( ha jók a hőmérők)

Mai eredmények:
Reggel a tartály teteje még 43 fokos volt, az alja pedig 23.
Miután elmentem melózni volt még némi vízfogyasztás, tehát 9-kor mikor elkezdi sütögetni a nap a kolit fölül 40, alul 20 fokos lehetett a hőmérséklet a tartályban.
Elfoglaltság miatt csak délben érdeklődtem először telefonon a értékek után.

12 órától este 18 óráig a következő értékek voltak:
T1 kollektor = 47-53-58-61-64-66-66 fok
T2 tartály a = 32-35-38-41-43-47-49 fok
T3 tartály f = 43-46-51-56-59-62-65 fok volt.

EZEK ELFOGADHATÓ ÉRTÉKEK ettől a konfigurációtól ?
Én monnyuk elégedett vagyok.
Vagy valami nem OK ?

19 órakor még tekert volna a koli (T1=64 fok volt) , de mivel mint írtam az alsó érzékelő elég len van( alsó hőcserélő kimenete fölött kb 5-7 cm -re) ezért kihúztam a keringetőt, nehogy visszahüljön a tartály
Bár lehet kár volt, még melegítette volna az alját ( holnap kipróbálom, hogy magától kapcsoljon ki)
A keringés leállta után a koli hőmérséklete még felment 71 fokig .

Ui: Ha jók az eredmények bizos, hogy a topiknak a " napenergiás rendszerek problémái" között kell szerepelnie ???? :-)))

2010-06-09
08:30:28
Van benne stagnációval kapcsolatos is :-)

Végre fölkerült a koli a tetőre.
30 cső (permanent) + 250 literes tároló(drazice 2 hőcserélős)
Kollektor kb 40 fokos tetőn , dny-i tájolással van (3 kor süti merőlegesen).
Tegnap reggel 5 kor keltem, és beraktam a csöveket,
Megtérülés -2000 Ft ról indul, 1 csövet eltörtem (f@sz voltam, az első csőnél túl erősen húztam meg az awa bilincset, biztos ami biztos és reccs. Én ez a biztosra menő fajta vagyok, így sikerült a SIMSON hengerfej tőcsavarját is beleszakítani régen a blokkba :-)))) )

Reggel az egész tartályban 18 fokos volt a víz.
Du 3-kor csak 43 fok volt a tartály teteje.(valamennyi vízfogyasztás volt napközben is)
Már kezdtem kétségbe esni és gondolkodni egy Teljesítmény DeJoe topic létrehozásán,
AMIKOR
Észerevettem, hogy a csap nyitva volt az fölső hőcserélő/vegyes körben és a már korábban belinkelt bekötésnél , az a "kihagyott" visszacsapó megviccelt !!!!
A vegyes előremenőjén lévő hőmérő 30 fokot mutatott és a puffer tete nemtudom hány fokos, de érezhetően meleg volt, a fölső harmadban lévő hőmérő pedig 23 fokot mutatott(a korábbi 17-18 fokkal ellentétben)
A fölső hőcserélőn keresztül gravitációsan elindult a keringés !!!!!

Lehet a szabadságos stagnációs probléma megoldva :-)
Igaz jelenleg a puffer szigeteletlen, ezért jelentős hőt vonhatott el a tárolótól.
Báár ha leszigetelem a puffert, már lehet nem vonna el annyi hőt , ami elégséges volna .

Miután elzártam a csapot, 30-40 percen belül visszahült a vegyes hőmérője 19 fokra.
És délután 5-re a tartály teteje 51 fokos , az alja 38 fokos lett.
6-kor fürdés
A fölső hőmérséklet még min 50 fok volt.
7-kor még tekert a keringető.
Igaz az alsó hőmérzékelő helye szerintem elég lent van, lehet azt is följebb kéne rakni majd (az alső hőcserélő kimenete fölött kb 10 centire van, így lehet olyan helyzet( főleg nyáron kánikulában) , hogy az esti kánikulai hőmérsékletnél a bejövő hideg víz miatt bekapcsol a keringető és visszahűtheti a tároló alját. (vagy nem )

A dt-t a gyárin hagytam -( be 8 fok/ ki 4 fok) ezen még változtani kéne !

KINEK ? FOKRA VAN ÁLLÍTVA A Dt (be-ki kapcs)

Reggel a tartály teteje még 43 fokos volt, az alja pedig 23.

Egyenlőre ennyi
Kiváncsi leszek a mai értékekre.

Biosolar Forum  =>  Napkollektoros rendszerek problémái  =>  Üzembehelyezés - DeJoe
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva