English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Hőszigetelő hulladékból
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2016-03-05
16:57:56
Előzmény: lindy #49832#49833
Én evvel próbálkoztam: http://biosolar.hu/forum/show/6054#6054
2016-03-05
15:43:38
Sziasztok!
Házunkat bővíteni szeretnénk, ezért az eddigi külső falról le kellene szedni az EPS szigetelést (16 cm-es). Ezzel kapcsolatban felmerült bennem a kérdés, hogy mivel több köbméter EPS jön majd le a falról, van-e valakinek ötlete, hogy miként lehetne ezt újrahasznosítani? De ez felmerülhetne akár kőzetgyapot/üveggyapot esetében is...
Anti
2015-02-24
12:27:47
Előzmény: szocsmarci #48408#48409
A felvetésed jogos, de a polifoam zárt cellás, hajtógázas termékmék méregdrága alapanyagból, nagy testsűrűséggel gyártva.(25-300kg/m3) Amit én hiányolok, az 8-10kg/m3 testsűrűségű, várhatóan az üveggyapottól jobb szigetelő képességű paplan.
A szigetelő képessége azonos szálméret esetén jobb lenne, mert a PE hővezető képessége alacsonyabb mint az üvegnek, az ára meg filléres, mivel alig kerül pénzbe az alapanyag
szocsmarciVálasz erre
2015-02-24
09:00:33
Előzmény: Paragon #48401#48408
Léteznek polietilénből készült hőszigetelések.
Nekem úgy tűnik, hogy hajlékonyak, és egyáltalán nem olcsóbbak, mint az EPS. De például csőhéj szigetelésnek ideális.
Ha rákeresel a polifoam szóra, sokfélét találsz belőle.
2015-02-24
00:36:18
Előzmény: Paragon #48401#48407
mig az EPSt a falon kivul rakod es begletteled, addig a fodemre szort EPS - ha langra kap - akadalytalanul tud egni.
2015-02-22
12:27:40
Előzmény: zsezse #48399#48401
Tűzveszélyes? kevésbé mint az EPS.
2015-02-22
09:15:43
Előzmény: Paragon #48398#48399
ugy gondolom a PE is kelloen tuzveszelyes anyag

a kozetgyapotok elvileg tuzalloak, az uveggyapotok is bizonyos mertekig.

2015-02-22
08:08:42
Előzmény: Gyuri #48397#48398
Az árhoz hozzászólva: Nem értem, hogy a PE Palack hulladékból miért nem csinálnak szigetelőpaplant? El tudnák képzeni egy 200 fokon dolgozó csigát, ami egy perforált centrifugába adagolná az olvadékot. A szál átmérőjét a furat átmérők, a fordulatszám és a felületre fújt forró levegő szabályozná. Ettől olcsóbb szigetelés nem is lehetne. (Állítólag még nanoszálakat is tudnak előállítani magas fesz. rákapcsolásával)
Alapanyag szinte ingyen, energiaigény minimális, élőmunka ráfordítás? csak a gép teljesítményétől függ
2015-02-20
14:09:23
Anno itt egy juh gyapjáért annyit adtak, hogy abból ki lehetett telelni, meg lehetett venni az egész téli takarmányt. Most nem adnak szinte semmit, max. a nyírás árát.
Mindeközben Németországból aranyáron hozzák be a mosott, tépett és rovarirtóval tartósított gyapjút (tömbösítve vagy géppel fújható állapotban)a házak, födémek "ökoszigetelésére" a tehetősebb rétegeknek. Mindeközben legtöbbször ott van a legnagyobb szükség szigetelésre,ahol csókért vagy szinte semmiért elvesztegetik a gyapjút.
2015-02-20
10:07:10
Előzmény: Gyuri #48388#48391
nem beszelve a tuzveszelyrol es a ragcsalokrol.
a celluloz szigetelesket elotte beaztatjak valamilyen tuzgatlo anyagba, amit utalnak a ragcsalok is.
a sima kartondobozba csomagolt ujsagokat viszont imadnak az egerek
2015-02-19
19:01:49
Előzmény: Gyuri #48388#48389
Gyuri,

"Zárt kartondobozok, leragasztva, esetleg gyűrött újságpapírokkal kitömve."

A hőszigetelésnek folytonosan kell a felületet fednie, és meg kell akadályozni, hogy a levegő mozogjon benne.
Szerintem ez a dobozolással ez nem oldható meg.

Olcsó és hatékony megoldás lehet a födémre terített szalma, amire sár-tapasztás kerül. Hallottam olyan kezdeményezésről, hogy hozzáértők a rászorulókat bevonva mutatják be a munkafogásokat.

2015-02-19
18:17:41
Robert egy újabb kérdés merült fel bennem költözés közben.

Mi a véleményed arról, hogy kartondobozok födémszigetelésnek. Zárt kartondobozok, leragasztva, esetleg gyűrött újságpapírokkal kitömve.

Az olcsó hőszigetelőanyag sokat jár az eszembe. Természetesen nem a modern hőszigetelő rendszerek helyett, hanem alternatívának szociálisan rászorulók számára.
Magyarul a semmitől jobb kategória.
2011-08-18
00:24:11
Polisztirol ég

>Egy kétezer négyzetméteres fröccsöntőüzem és annak nikecell szigetelésű tetőzete ég Veszprémben a Videoton Ipari Parkban - tájékoztatta Alföldi Ferenc, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi igazgatóság ügyeletese az MTI-t. A tűzoltóság korábban azt közölte az MTI-vel, hogy egy nikecellgyár gyulladt ki.<
>A naplo-online.hu úgy tudja, a tűz állítólag olyan intenzitású, hogy a tűzoltók csak nehezen tudnak megbirkózni vele.<

Volt nem régen egy félremagyarázott Dunaújváros három halottal.
Több éve egy szintén polisztirolos üzemcsarnok tető két halottal.

2011-08-14
23:56:28
Egy újabb elhallgatott magyar találmány - Csikós Juhász Imre - házak hulladékból

A felvételen Csikós Juhász Imre pásztói parasztember bemutatja a grandiózus találmányát, amellyel a magyarországi hajléktalankérdést 3 hónap alatt meg lehetne oldani.
Újrahasznosított hulladékból szeretne építőelemeket gyártani, melyekből pár óra leforgása alatt lakható, téliesített ingatlanokat lehet összeszerelni. A házak később szétszerelhetőek, konténerben szállíthatóak.Elképzelése szerint a módszer természeti katasztrófa esetén is azonnal alkalmazható a világ bármely pontján.
Az anyag, amit előállítana vízálló, tűzálló, golyóálló, kiváltható vele a vasbeton és elnyeli a radar-hullámokat!
Sajnos a találmány a hülyeség ellen nem véd :)

Jó szórakozást! www.youtube.com/watch?v=2M0VKMt_hSM#t=90

2011-08-14
23:55:11
Előzmény: robert #6054#16620
Nekem van egy ugyanilyen projectem, sajnos félbehagyva.
Ismerős segítségével összeszedtem kb ~25 köb csomagoló polisztirolt.

Ágaprítóval kezdtem én is, csak ez nagy, késes, tárcsás.

A gond ott kezdődött, hogy elkezdett mindent belepni, mert feltöltődött. Pár zsák után leálltam, mert túlmelegedett a gép (mindenére ráragadt a gyöngy!)
Jegeltem, miként az aprítást is magát.

Most újra próbálkozom, mert kell a hely, amit elfoglal! A terv, hogy elszívást teszek rá, zsákos porelszívó formában. De az igazi az lenne, ha nekem is lenne ilyen kis fordulatú "fogaskerekes" aprítóm. Már tudom is honnét kérek egyet kipróbálni.

A felhasználásra ez ugrott be:
- két fólia közé befújom a padlás / tetőtérbe ventivel, csövön.
- valami kötőanyaggal kezelve, fellövöm a tetősíkra, hogy ott kössön meg (fogalmam sincs mit kéne belekeverni!)

- Az emeleten aljzatbetont kéne húznom a lépéshangszigetelésre. Arra gondoltam, ebből kevernék "könnyű betont"

Ezen kívül van rengeteg hulladékom (kb. 200-300kg!) PP elemi szál, ami vékony, és kb 3-5cm-es vágott, zsákolva. Ezt bekeverve a fentibe, komolyan lehetne javítani a tulajdonságait.

De már gondolkodtam azon is, hogy lehetne ezt valahogy bolyhosítani, hogy terjedelmesebb legyen, legyen sok légrés, és akkor önmagában is jó szigetelő lenne. Újrafeldolgozni elég energiaigényes lenne, ezért gondolkodom inkább az ilyen felhasználáson.

Adhatnátok tippeket, ötleteket. Ki hogy csinálná?

Rosina,
Tegyél ki egy félig üres ásványvizes palackot kicsit megnyomva a hűtőből és meghallod. :)
2011-08-14
17:19:47
Előzmény: robert #16616#16617
Robert, hű, tényleg, de mennyire recsegnek, erre nem is gondoltam. Köszi szépen, hogy válaszoltál.
2011-08-14
16:40:15
Előzmény: Rosina #16614#16616
Rosina,

A padlás szigetelését kőzetgyapottal oldottam meg.

PET palackokkal kapcsolatban megoldandó problémák:
1. A hőmérséklet-változás hatására a palackok változtatják az alakjukat és recsegnek (lásd Sándor kísérlete, de magam is kipróbáltam).
2. Ha nem csavarod rájuk a kupakot, akkor nem horpad be, de kicsapódik a pára bennük.
3. Nagyon tűzveszélyes.

A video linket tedd fel légyszíves.

2011-08-14
16:14:42
Előzmény: robert #289#16614
Sándor érdeklődöm, hogy a PET palackos hőszigetést megcsináltad-e és hogyan?
Ma néztem meg a Palackhajóról szóló dok.filmet és egyre jobban motoszkál a fejembe ez a szigetelés téma. Ha Braziliában ebből építenek házat,/ a palackokat megtöltik/ akkor miért is ne lehetne hőszigetelni vele? Köszönöm
2010-06-08
17:11:33
Visszatérve az EPS hulladék hasznosításához:

Ma rendet tettem a padláson, és rá kellett döbbennem, hogy a polisztirol hulladékkal valamit kezdenem kell, mert már nem férek el tőle.

A képen látható szecskázógéppel tettem egy kísérletet. A gép mellett látható méretű eps-t csíkokra vágtam, mert máskülönben nem fért volna be a gépbe.
A gép csőrére illesztett szemétkosárba gyűjtöttem a termést. Tökéletes állagú gyöngyöket kaptam! A kosárból át tudom önteni az anyagot egy műanyag zsákba.
Sokkal nagyobb koszra számítottam, de a képen látható, hogy nem vészes.

Most próbálok egy biztonságos adagolónyílást eszkábálni, amibe a nagyobb darabok is beleférnek.

2006-03-03
23:16:10
Sándor,
Ekkora változást nem tételeztem volna fel a PET-ről. Érdekes kísérletet én is kipróbálom.

Nem értem, ha a kupola hőmérséklete magas, akkor hogy csapódhat ki a víz?
Zöld András „Energiatudatos építészet” könyvében a 16-ik oldalon ír az adiabatikus passzív hűtési rendszerekről, és utal a mediterrán és keleti építészetre is.

2006-02-28
21:57:53
Sándor,

"""
Nem tudom. Nem biztos, hogy meg merném próbálni.
Legalább is nagyban nem.
Darált hungarocellt, csomag kitöltő polisztirol gyöngyöket és egyéb különféle alakú kitöltőket megpróbáltunk már bedolgozni. Valószínű, hogy a dörzsölődéstől sztatikusan feltöltődött és önálló életet kezdett élni. Nem maradt ott, ahová el akartuk helyezni. Pedig a logisztikán, ahol egy tartályból feltöltik velük a dobozokat még teljesen normálisan viselkedett.

Valahol láttam, hogy egy magyarországi cég foglalkozik palackok, fóliák, tejes zacskók csíkokra aprításával. Ez állítólag ömlesztve is kezelhető. Zsákokba rakva, laposra nyomva talán lehetne alkalmazni. A hőszigetelő képességét nagyon jónak mondták. Formára alakítva állítólag külföldre adják el.

Az ilyen anyagok éghetősége engem elriasztana.
Bizonyára emlékszel még a zalai húsüzemi hűtőházi tűzre, ahol a falak közé zárt polisztirolt képtelenek voltak napokig eloltani. Szét kellett hozzá verni az egész épületet.
"""

A PET palackokat nem préselném össze, hogy minél több levegő, és minél kevesebb műanyag legyen egy adott térfogatban. Szerintem ez nagyban növelhetné a hőszigetelő képességet.
Igazad van, tűzvédelmi szemponból komolyan meg kell vizsgálni ezt a megoldást.
2006-02-28
14:54:11
Sándor,
A szóban forgó padlás csak minimális terhelésnek lenne kitéve. A kerti sufniban gyakorlatilag minden elhelyezhető. Ezért a szigetelés fölé csak valamilyen könnyű deszka járófelületet gondoltam, amit élére állított pallókra csavaroznék.
A hőszigeteléshez szívesen használnék újrahasznosított anyagokat (ami mások számára csak szemét):
a) üres kiszárított zárt PET palackokat nagyobb műanyag zsákokba zárva
b) felszecskázott hungarocell csomagolást
A polisztirol gyöngyök jöl kitölthetnék a hézagokat és felülre szálas hőszigelő paplant terítenék.
Mit gondolsz, érdemes ilyennel kísérletezni?
Lehet, ha mástól hallanék ilyet, akkor én is buherálásnak tartanám.
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Hőszigetelő hulladékból
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva