English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Beázás
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-07-22
09:23:11
Előzmény: Adree #16141#16160
adri

a durva esozes + szel a sikpala ellensege, az sajnos be fogja fujni mindenkeppen, meg a havat is.

a zsindelyezes alatt a palafelujito lemezt erted amit csak rasutnek a palara vagy a zsindely zsindelyt, ami ala kell OSB lapot tenni + alatetlemezt tenni es odaszogelni az egeszet?
Ha a masodikat, akkor megkerdezhetem, hogy ez miert kell? Ha jo a tetoszerkezet, akkor a felujitolemez sokkal sokkal olcsobb.
2011-07-21
18:30:38
Szia Zsezse!

Köszi a választ!
Ma vettem szilikon gélt (2 flakonnal is) és telenyomtam az összes repedést és közben sikerült rábukkannom a bűnös résre. Remélem sikerült megállítanom a beázást. A napokban (ha durván fog esni) kiderül. Sajnos nekünk is csak költséges megoldással javítható a helyzet, azaz zsindelyezés vár ránk. Ettől függetlenül nyomozunk még egyéb megoldásokért, szóba jöhet még cserépre való átállás is.
2011-07-21
08:55:12
Előzmény: Adree #16115#16116
adri

ha jol sejtem, sikpalas a tetotok, nekunk is ilyen (volt).
Ha csak atmeneti megoldast kerestek, akkor szerintem sima egyszeru mezogazdasagi foliat is rakhattok a lecekre alulrol, annyi ideig nem fog gondot okozni.

probalom elkepzelni egyebkent amit irsz, hogy gerenda/aljzatbeton/pala.. ide nem tudom, hogyan tudtok befoliazni, de ha te latod, akkor az jo:)

kivulrol locsoljatok a tetot es nezzetek benn, hogy hol szivarog, ez a legegyszerubb modja, de egy erosebb szell befujhatja a pala resein a vizet sajnos. Eleg egy repedt pala. Mi is ezzel szenvedtunk, sok helyen mar sziloplaszttal volt kihuzva, hogy ne azzunk be.
A vegleges megoldas nekunk a palafelujito bitumenes lemez volt. Kb 2500 Ft/nm aron tette fel egy ceg 1.5 nap alatt, 10 ev garanciat kaptunk a szintartasra, maga a lemez - szerintuk - tobbet ki fog birni.

2011-07-21
08:37:00
Sziasztok!

SOS problémám van. :(
A házunk palatetős. Pár hete beáztunk, az ács megjavította a problémás helyeket. Voltak palacserék, elmozdult palák/kúppalák visszahelyezése stb. De van egy rész a padláson, ahol nem tudjuk megtalálni azt a pontot, ahol beszivárog a víz. Egy gerenda-aljzatbeton-pala találkozása ez.
Olvasgattam a neten, hogy átmeneti megoldásként (amíg le nem zsindelyezzük a tetőt) alá lehetne fóliázni. Szóval nem a pala és a deszkák közé, hanem a deszka alá. Erről mit gondoltok? Megoldás lehet? Milyen fólia kell ehhez? A felhelyezésnek van bármilyen extra technikája?
Bármilyen megoldás érdekel, ami átmenetileg segítene, mert tegnap már a beázás alatt lévő egyik bútor is vizes lett.

Előre is köszönöm!

Adri
2010-05-16
18:39:52
webspade,

Valószínűleg a szigetelőanyag csicsog a víztől. A beázást megszűntésétől a nedves részt ventilátorral fújasd, de úgy is el fog tartani egy hétig mire kiszárad.

Ha a párazáró fólia jól lett volna beépítve, akkor a szellőzőtől távolabb vártam volna a víz megjelenését.

Ha jól tudom, az ilyen típusú pontszellőzőzők csak 30°-nál meredekebb hajlásszögű tetők esetén alkalmazható. A viharnak kitett helyeken csak 40° felett javasolt.
Van beépítési utasításod?
webspadeVálasz erre
2010-05-16
16:37:17
Hát talán megoldódott, ilyen szellőző van fenn, ha esetleg kicsit eláll lefotózom milyet is sikerült rá eszkábálni.
Mennyi nap kell neki hogy valamennyire kiszáradjon és ne izzadjon tovább? Mert gondolom azért ez nem pikkpakkra fog eltűnni, meg amit behordott a szél az még nedvesíteni fog egy darabig.

2010-05-16
14:27:43
webspade,

A zsindely jól járható. Egy kötéllel biztosítsd ki magad, úgy mássz ki, és vizsgáld meg a szellőző környékét, ami valószínűleg szakszerűtlenül lett beépítve. Szerintem sem belülről kell javítani.
webspadeVálasz erre
2010-05-16
10:47:11
Zsindely van a tetőn, alatta OSB lap, belül gipszkarton van. Belülről igencsak nehéz lenne kibontani, mert pontosan nem tudom hol van a szellőző. Hát napokig nem tudok várni mert szétázik a lakásban minden.
Főleg most hogy még napokig esni fog és viharos szelet is mondanak.
2010-05-16
10:05:50
webspade,

Úgy gondolom, hogy a szellőzőkre pvc fóliát kellene szorosan erősíteni, de úgy, hogy ne kaphassa le a szél. Az is lehet, hogy a szellőző pereménél jut be a nedvesség. Ha kisüt a nap, akkor ki kell javítani a hibát.
Mivel nem küldtél képet, vagy leírást a szellőző és a tető anyagáról, csak ennyi ajánlhatok.

webspadeVálasz erre
2010-05-16
09:58:29
Hello!

Bocs ha nem jó helyre nyitottam a topikot, de eléggé el vagyok keseredve, így nem volt ezen agyalnom.

Szóval a két nap óta tartó esőzésre gyanakodván, valamint az hogy már lassan vízszintesen esik az eső, erre gyanakszom ami miatt beázik a tetőterünk. Az az érzésem hogy a tetőn lévő két szellőzőn fújja be a szél az esőt, és ez az oka hogy két helyen a szobákban ott ahol a szellőző van egyvonalban, nedvesednek a gipszkarton falaim.

Van erre valakinek valami jó ötlete, hogy kívülről mit lehetne ez ellen tenni?

Nagyon fontos lenne ha valakinek lenne valami jó ötlete erre. Előre is köszönöm!
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Beázás
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva