English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  KÖZLEKEDÉS  =>  Bioüzemanyagok, bioetanollapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
villam64Válasz erre
2012-10-13
14:29:26
Előzmény: grano #34211#34212
Az eddigi életem folyamán néhányszor ettem marhát. És semmilyen módon nem támogatom az őserdő irtását. Csak a cukornád helyett élelmet termelnének, akkor nem kellene odébb tolni az őserdőt. És akkor nem maradna hely bioetanol termesztésnek. Ok-okozat.
www.hvg.hu/egeszseg/20120210_rejtelyes_betegseg_kozep_amerika
www.hirado.hu/Hirek/2012/04/19/10/Cukornadultetvenyt_szalltak_meg_a_hondurasi_gazdak.aspx
www.mindennapiafrika.info/2011/11/30/uganda-museveni-diktaturat-szeretne/
Keresgélek még cukornád ültetvény címszó alatt.
Az eredmény elszomorító. 1 cukornád ültetvény, 1 gazdag, meg 1000 rabszolga. 'Ez is csak üzlet.'
2012-10-13
14:08:25
Előzmény: villam64 #34208#34211
csakhogy eddig nem élte le az életét. Nem az volt h nyomor hanem az h éhhalál.
Nem szép de már van valamilyen jövő.

Érdekes ez az őz / marha stori: ha marhafelsálról van szó akkor simán irtható az őserdő. Az h ennek katasztrófálisak a következményei már nem érdekes. Az hogy eltűnik a nagy esőzések miatt a termőréteg a folyókban, mert nincs ami megfogja, felülírja a rostélyos finom illata.
Érdekes nézőpont.

Ez a kényszer szülte folyamat elég régóta tart és még sokáig fog mert ez fenntartható. A marhafelsál és a szójapörkölt már kevésbé.
Nem ez miatt emelkedik a cukor ára hanem, mert kína india iszonyat fogyasztó lett.
Műtrágyázás nélkül sehol a világon nem lehetne eladható árú terméket előállítani, mert a termőföldek mindenütt kimerültek.
villam64Válasz erre
2012-10-13
12:43:15
Előzmény: grano #34205#34208
Nem hiszem, hogy bármelyik éhező örül annak az alternatívának, hogy jut ennivalóra, és a gyerekei ugyan abban a nyomorban élik le az életüket, mint ő. Szép jövő. Nem egészen ebbe az irányba kellene menni, hogy éhbérért dolgozzanak emberek. Mint már kifejtettem, a marhahús zabálók nélkül megáll a körfolyamat, és az őzeket kell kilőnöd, hogy ne egyék meg a zöldségeidet.
A másik gond, hogy a cukornádból készült cukor nem csak Brazíliát szolgálja ki, hanem egy vagon országot. Ezért növekszik a cukor ára a világ piacon. Az a teória, hogy valamiből végtelen mennyiség áll rendelkezésre, milliószor megdőlt. Ez a kényszer szülte brazil folyamat is rövid életű. A műtrágyázás nélkül ugyan úgy megfizethetők a termékek. Kivéve, ha néhány ember kezében központosulnak a földek. Az emberi közösségek nélkül több milliárdos nyomor vár ránk, de már a következő generációra is. Nem javaslom, hogy kényelmesen hátra dőlj a karosszékedben a brazil etanol sztorit olvasván.
2012-10-13
12:06:34
Előzmény: villam64 #34199#34205
villam:
www.tisztajovo.hu/megujulo-energiaforrasok/2010/06/29/brazilia-a-vilag-etanol-nagyhatalma
A brazil nyomornegyedek éhezői örülnek, hogy kézzel vághatják a cukornádat, hiába lenne olcsóbb géppel, akkor nekik nem lenne munkájuk és méginkább kiszolgáltatottak lennének.

Az őserdőből elvett területek a marhahús zabálók étvágyát elégíti ki, nem a kúton tankolókét. Az erdő fáját eladják, a helyén marhacsordák legelésznek. Semmi köze az etanolhoz.

Műtrágyázás: a nélkül nem tudnád megfizetni a kenyeret, baromfi és egyéb húsokat pláne.
Az h ejrópában egy elb....tt wiszkifőző technológiát alkalmaznak etanol előállítására, egy olyan mezőgazdasági terményből amiben egy gramm szacharóz sincs az én szememben is gányolás.
De a kukoricás történet nem összemérhető a cukornádassal.
villam64Válasz erre
2012-10-13
10:19:30
Előzmény: grano #34197#34199
Akkor keresd az ellentmondásokat, amit leírtál. Az 1 % mikori adat ? Azóta nem növekedett ? Félrevezető ámítás a termelők részéről. A brazil nyomor negyedek éhezői is ezt gondolják ? Ők is azt mondják, hogy 0 a termőföld kiesés. A világ növekvő cukor igénye is ezt gondolja. A brazil növekvő bioetanol igénye is ezt gondolja, amikor újabb területeket használ fel az üzemanyag kielégítésre. Az a hazugság, hogy működik. Folyamatosan terület igényük van az őserdővel szemben a termő területekért. Csak innen szép. A valóság gyarlóbb.
A műtrágyázás ki mondta neked, hogy kötelező ? A permetezés ? Akkor, ha továbbra is bio üzemanyagot termelsz a földeken, akkor. 1000-szer kártékonyabb a bio üzemanyag. Ezért visszakozik az unio is. Pedig csak néhány százalék van az üzemanyagban.
2012-10-13
09:16:19
Előzmény: villam64 #34194#34197
villam:
a cukornád ültetvényeknek semmi köze az őserdőkhöz. Olyan övön termelnek ahonnan bazi messze vannak az őserdők.
A Brazil etanol termelés ami a világ össztermelésének a fele a Brazil szántóföldek 1 azaz egy százalékán történik.
Ez statisztikai hibahatár. Egy százalék termőföld kiesés nulla.

E mellett a vetésforgó önmagában ugyanúgy kizsigereli a talajt. Csakis és kizárólag drasztikus tápanyag utánpótlással és iszonyatos mennyiségű vegyszerezéssel érhető el érdemi eredmény.
Ami bődületes környezet szennyezéssel jár. És a termésátlagok évek óta csökkennek nincs fejlődés (csak visszafelé).
villam64Válasz erre
2012-10-13
08:53:44
Előzmény: grano #34191#34194
Grano
Ne sorold. A közlekedés nem egy kategória az étkezéssel. Ott kitalálták a vetés forgót. Az ilyen közlekedés nem lét fenntartó szükséglet. Ennek a közlekedésnek 50 %-a luxus.
Az, hogy megcsinálták a hátteret. Az őserdő rovására. A hátteret nálunk is megcsinálták. És az eredmény a drasztikus élelmiszer ár. A föld nem használható üzemanyagra 7 milliárd ember mellett. Nem fenntartható az éhezők mellett, hogy majd néhányan elautózzák az enni valót. Jössz, hogy nem azt fogyasszuk. Ja, felhasználod a legelőt, az állatoknak egyre drágábban veszel takarmányt, egyre drágábban kapod meg a húst és élelmiszert. Egy régi körfolyamatból szakítasz ki egy láncot. Hülyeség! , hogy büntetlenül megteheted.
2012-10-13
08:16:13
Előzmény: villam64 #34189#34191
villam
az étkezési búza is tönkreteszi a földet, a kukorica is, a rozs is, a borsó is, az árpa a zab... soroljam?
Brazíliában nem tegnap kezdték a bioetanol használatát és mint tudjuk az SC.F (Brent olaj határidős ára :www.stooq.com/q/?s=sc.f) ismét jócskán 100 dollár felett van. Odaát be lettek szorítva anno és a "nincs" megoldotta a kérdést, megcsinálták hozzá a hátteret.
villam64Válasz erre
2012-10-13
06:59:44
A cukornád ilyetén felhasználása is tönkre teszi a földet. A cukor ára is emelkedik. Néhány éve van csak hátra Brazíliában is ennek az üzemanyagnak.
2012-10-13
06:47:02
Előzmény: grano #34184#34188
Tudod az alapanyag ára és cukortartalma, továbbá a melósok munkabére nagyon fontos tényező etanolgyártásnál. Amennyiben a 3 említett tényezőt kivetíted M.o.-ra és Brazíliára jelentős eltéréseket fogsz tapasztalni, bár lehet hogy az én értelmezésem a téves és neked van igazad, miszerint nincs különbség
2012-10-12
20:01:40
Tessék mondani Brazília felé miért müxik?
Kétlem h adnának bármennyi támogatást etanol készítéshez, jó esetben még adóztatják is (ezt csak sejtem, nem vagyok biztos benne.
2012-10-12
12:54:23
Előzmény: Égboltos #33827#34162
"üzleti alapon nem működhetne a rendszer. "

Ez nemcsak az általad említett bioetanolra és pelletre érvényes, tulajdonképpen az összes megújuló energiaforrásra is pl. nap, szél
Sőt esetenként még a támogatásokkal sem rentábilisak ezen beruházások

villam64Válasz erre
2012-10-12
09:24:53
Agrárhírek
Magyarország 2007-ben 5 évre kérte és kapta meg Brüsszeltől az etanolra vonatkozó adókedvezmény alkalmazásának lehetőségét, mely ez év végén érvényét veszti. A meghosszabbítás lehetősége adott, ám egyelőre kétséges, hogy élni fog-e ezzel a lehetőséggel. Iparági információk szerint megoldás kulcsa Dr. Balog Ádám adóügyekért felelős helyettes államtitkár kezében van, az általa vezetett főosztálynak kellene hivatalosan fenntartani hazánk mozgásterét a zöld üzemanyag adóztatásának kérdésében. A Magyar Bioetanol Szövetség, és több iparági szereplő is egyeztetéseket folytatva sürgeti a lépés megtételét, azonban érdemi előrelépés hónapok óta nem történt az ügyben.
A bioetanol iparág szereplőinek véleménye szerint a 2020-as megújuló üzemanyag célt hazánk az E85 nélkül nem lesz képes teljesíteni. A piac fenntartásához a literre számítottan kedvezményes adóra szükség van, ezért a jövedéki adókedvezmény fenntartását Brüsszelben mielőbb kezdeményezni szükséges. Az ebben információink szerint eljárni illetékes Balog Ádám adóügyekért felelős helyettes államtitkár titkársága az Agrárszektor.hu megkeresésére reagálva úgy tájékoztatott, a kormány jelenleg vizsgálja, hogy az üzemanyag előállítási költségére, a kérdés mezőgazdasági vonatkozásaira és egyéb szempontokra tekintettel mennyiben indokolt az adókedvezmény megújítása.
--- A 2020-as cél már érvényét vesztette az eu-ban. Belátták, hogy az élelmiszer árak emelkedéséhez vezet.
Klímablog hír
Az EU klíma- és energiaügyi biztosai, Connie Hedegaard és Günther Öttinger bejelentették, 2020-ra „a jelenlegi fogyasztás 5 %-ában” állapítják meg az élelmiszernövény-alapú bioüzemanyag arányát az üzemanyag-keverékben. Jelenleg 10 % az előírt arány az üzemanyagtankokba kerülő megújuló energiaforrásokra.

Négy éve a harmadik nagy élelmiszer-áremelkedés tanúi lehetünk világszinten, és az elmúlt hónapokban a francia kormány már jelezte, hogy lobbizni fog a bioüzemanyag-gyártás és –használat csökkentéséért. Brüsszel álláspontja az, hogy etanolt 2020 után emberi fogyasztásra nem használt növényekből és agrártörmelékből (letöredezett növényszárak) kell előállítani. Kutatók már évek óta munkálkodnak a második generációs bioüzemanyagok kifejlesztésén, melyeket baktériumokkal hoznak létre – ám ezek a módszerek még nem igazán állnak készen a tömeggyártásra (lásd a keretes anyagot). Az EU energiaügyi biztosa szerint az 5 %-nál nagyobb arány csak ezekkel együtt valósítható meg.
--- Minden nemű biológiai üzemanyag ökológiai katasztrófa. Helyi élővilágok kipusztításával jár. El kell felejteni.
ÉgboltosVálasz erre
2012-10-04
08:48:01
Előzmény: robert #33823#33827
Robert
"Nemrég olvastam a bio-ethanol gyártás energiamérlegéről egy tanulmányt.

A lényeg, hogy mivel a gyártáshoz szükséges energia nagy része fosszilis, és az alapanyag is pénzbe kerül, üzleti alapon nem működhetne a rendszer. Csak akkor keletkezik haszon, ha besegít a politika, úgy, hogy más területektől pénzt vesz el, amit odaad a gyártóknak."
Nagyjából ez igaz a pellett gyártásra is....

2012-10-04
06:49:44
Előzmény: robert #33823#33824
robert:
"Érdekes, hogy a kukoricából készült ethanol energiatartalma kevesebb, mint az a hőenergia, amit a kukorica elégetésével kapunk."
Az ethanol a kemyítő átalakításával nyert cukorból történik, ami az eredeti tömegnek töredéke.
Égetéssel minden kötetlen szén és hidrogén molekula energiatartalmát felszabadítod.

A bioetanol itthon alig egyes energia rátával rendelkezik, a Brazil cukornád az egyetlen ami rendtábilis.
Gyakran kísérleteznek a csicsókával mert a hazai viszonyok közt a legmagasabb a hektáronkénti cukorhozama, de nem sikerült rendtábilissá tenni.
2012-10-04
06:34:28
Előzmény: Égboltos #33818#33823
Égboltos,

Nemrég olvastam a bio-ethanol gyártás energiamérlegéről egy tanulmányt.

A lényeg, hogy mivel a gyártáshoz szükséges energia nagy része fosszilis, és az alapanyag is pénzbe kerül, üzleti alapon nem működhetne a rendszer. Csak akkor keletkezik haszon, ha besegít a politika, úgy, hogy más területektől pénzt vesz el, amit odaad a gyártóknak.

Támogatás nélkül csak a mezőgazdasági hulladékból készült ethanol versenyképes.

Érdekes, hogy a kukoricából készült ethanol energiatartalma kevesebb, mint az a hőenergia, amit a kukorica elégetésével kapunk.

2012-10-03
22:54:52
Előzmény: Égboltos #33818#33821
Égboltos!

Jó nekik.
Ezek szerint eddig nem volt gáz az egészségügyben.
ÉgboltosVálasz erre
2012-10-03
22:01:22
A Zöldtechen is legalább két éve, de minden más utamba akadó fórumon is megírtam, hogy a biobenzin és dízelolaj marhaság, bűn. Volt ahol nem jelent meg a hozzászólás...
A gázosításra viszont még mindig agitálok akit csak lehet. Jövőre emelkedik az adótartalma, ezzel kb 60 forinttal lesz értékesebb, de még úgy is megéri!
Az adótartalom növelésének indoka viszont zseniális, érdemes felidézni, nagyjából szó szerint így hangzott.
"Észrevettük, hogy az autógáz adótartalmát még nem emeltük. Ebből a többletből fogjuk rendezni az egészségügyben dolgozók bérét."
Hát nem csodás? Szem nem marad szárazon.
2012-09-19
07:10:01
Előzmény: SzJanos #33287#33288
SzJanos,

Nem tudom, hogy evvel a technológiával a meglévő és a folyamatosan képződő hulladék hasznosításának mekkora az energia-mérlege, és mekkora környezetterheléssel járhat. Passz.

2012-09-19
07:01:36
Előzmény: robert #33278#33287
Mi a véleményetek a pirolízisről (hőbontásról)?

Elhasznált gumiabroncsokból olaj-gáz-koksz-fém, a környezetvédők kezdetben éljenezték, manapság pedig vasvillával üldözik még a gondolatát is

2012-09-18
21:28:46
Korábbi terveivel ellentétben limitálhatja az Európai Unió a növényi alapú bioüzemanyagok előállítását. A kezdetekben feltételezettnél kevésbé kímélik a környezetet, illetve túl nagy konkurenciát jelentenek az élelmiszertermelés számára – áll a szándék hátterében a Reuters információi szerint.
A változtatási szándék közvetlen előzményét azok az EU megbízásából készült tudományos kutatások jelentik, melyek eredményei erősen megkérdőjelezték a növényi alapú bioüzemanyagok szerepét az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésében, de a kulcsfontosságú termőterületeken tapasztalt gyenge aratásból eredő élelmiszerhiánnyal kapcsolatos félelmek felerősödése is komoly lökést adott a szabályozás újragondolásának. A kezdeményezés szerint éppen ezért a takarmány- és élelmiszeralapú bioüzemanyagok használatát az európai szállítmányozási szektorban 5 százalékra limitálnák, ami a jelenlegi 4,5 százalékos arány ismeretében nem sok növekedési potenciált rejt magában. A korlátozás komolyan megkérdőjelezi az Unió azon célkitűzésének megvalósíthatóságát is, mely az évtized végére 10 százalékra akarja emelni a bio-változatok részesedését a közúti szállítás üzemanyag felhasználásában.
www.agrarszektor.hu/hir/2196/korlatozas_varhato_a_biouzemanyag_piacon.html

Októbertől globális éhséglázadások várhatók. Magyarországon is erősen emelkednek az élelmiszerárak
www.amexrap.org/fal/oktobertol-globalis-ehseglazadasok-varhatok

2012-05-08
08:30:58
Nálam az volt a tapasztalat, hogy amikor először tankoltam etanolt (50%) akkor hirtelen jobban ment az autó, majd 1-2 tank után visszaállt a régi helyzet. Amikor újra tiszta benyát tankoltam, nem volt érezhető romlás.

T.
2012-05-07
22:46:55
Előzmény: Bous83 #29227#29228
Nekem a 16 szelepes Opel is lassan tanult először, de nem éreztem teljesítmény romlást, csak némi torpanást és kihagyást az elején. Utána egyre jobb lett, amint minden részüzemállapotot megtanult. A tiszta benzinnel pár 10 km után érezni lehetett a lustulást, és később sem lett jobb, csak amikor megint megkapta a "piáját". Pár ezer kilométerre sosem volt szükség az átállásra, talán a leghosszabb szakasz az első kevert tank volt.
Érdekes módon, a kútnál a benzinre panaszkodó ember is Ignis-es volt. A megrugdosást is kilátásba helyezte az autójának. :)
2012-05-07
22:03:29
Előzmény: plaszlo #29226#29227
Szerintem csak szimplán az elektronika lassú tanulásáról, azaz a lassú szabályozókról van szó. Van egy 16 szelepes 1,3-as ignis-em. Amikor benya-cefre 50-50 ment bele, határozottan lustább lett. Vagy 2-3 ilyen tankot el kellett nyomnom, hogy "megszokja". Egy akku - kábel szakadás (azaz elektronika áramtalanítás) után is tapasztaltam a lassú tanulást. Az autó lusta volt, és 900 volt az alapjárat. kb 2-3 tank után felélénkült, és akkortájt lekúszott az alapjárat 700-ra. Azóta ott van. Aztán beszéltem egy gépésszel, aki motorokkal is foglalkozik. Azt mondta, hogy az autók elektronikái lassan "hozzátanulnak" az üzemanyaghoz és a vezetőhöz. Amint ez megtörtént, optimálisabban tudnak működni. Ehhez általában pár 1000km kell. Mivel hasonlóra tippeltem, elfogadtam mint tényt...

U.I.: Már azért nem tankolok cefrét, mert két autószerelő ismerősöm is lebeszélt róla. Azt mondták, hogy bár a motor szereti, a suzuki üzemanyag rendszere lehal tőle, lassan megeszi. Azóta olajcsere környékén tankolok 1-2 tank feleset, hogy azért tisztuljon néha...
2012-05-07
21:23:18
Előzmény: Rike #29217#29226
Mint olcsó motortisztító anyagról nem mondanék le egyből. Kíváncsi vagyok, ha visszatérsz benzinre, miként fogod érezni a motor rugalmasságát. Először azt hittem, csak magamnak beszéltem be, de mások is panaszkodtak a benzinre az alkohol után.
Biosolar Forum  =>  KÖZLEKEDÉS  =>  Bioüzemanyagok, bioetanollapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva