English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Állatvilág  =>  Szúnyog
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-05-13
09:50:32
zsezse,

Azokra a csapdákra gondolok, amelyek fejlesztenek némi CO2-t, amire odatódulnak a szúnyogok, amiket egy ventilátor beszippant. Szabad téri rendezvényeken is hatékony (állítólag).

Az én háborúmban a pókok a szövetségeseim.

2010-05-13
09:38:57
robert:
nem tudom, ezek a csapdak mennyire hatekonyak egy nehany 10-100 hektaros teruleten.

mivel mar jocskan beavatkoztunk, nelkulunk ez a problema nem is fog megoldodni.

2010-05-13
07:26:26
zsezse,

Hol avatkozzunk be? Már jócskán beavatkoztunk! De a hosszútávú egyensúlyok rövid távú ingadozások és túllövések átlagából alakul ki. Persze én azt szeretném, ha már idén nyáron nem csípnének a szúnyogok és nem akarom megvárni, hogy a béka-populáció megerősödjön.
Vannak nagyon hatékony csapdák, amelyek kilószámra gyűjtik be a vérszívókat, mindezt méreg nélkül.

2010-05-12
19:58:04
legyek melle hadd tegyem ide a szunyogokat. Robert, nyugodtan nyiss uj temat.

tehat: mi a helyzet a szunyogokkal?
mi arterben/mellett elunk, es arviz utan borzalmas a szunyoginvazio. van, hogy kimenni nem lehet, annyian vannak.
Pro: permetezzuk le oket. ez valamelyest segit, de csak ideig oraig. + draga + ki tudja, milyen vegyszerek.
Kontra: a bekak ehenhalnak, ha az erdei pocsolyakbol is kiirtjak a szunyogokat.
Pro2: es mi van azokkal az allatokkal, akiket a szunyogok kinoznak? amikor az ujszulott szarvas es ozek csemetek kenytelenek fejig a vizben atveszelni a nyarat, mialatt fel/megfaznak, es elhullanak.

hol avatkozzunk be?
Biosolar Forum  =>  Állatvilág  =>  Szúnyog
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva