English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Állatvilág  =>  Nyestlapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2015-01-13
11:07:02
nnna
Ma kiemelte az utolsó galambunkat is a termelésből egy nyest...
2015-01-03
10:30:32
Megnéztem a HP hogy olvasztja a havat a tetőn és ezt találtam,a kis aranyos albérlő már vészkijáratot is gyártott.Egy hete párszor fölmegyek a tetőtérbe és kopogtatom a gerendákat,néhány napja már nem hallom mocorogni,vagy megszokta vagy megszökött.

2014-11-27
12:25:43
Újabb csodafegyver a nyestek elleni hadviselésben:

A környéken lakók a szabadban parkoló autójuk elé 1-2 vízzel félig töltött PET palackot állítanak. Állítólag az ilyen védelemmel ellátott járműveket elkerülik a nyestek, nem szánkóznak sáros lábbal a szélvédőn, és nem piszkítanak a tetejére.

A palackok pattogása, esetleg a látványa tartja őket távol... vagy csak egy terjedő babonáról van szó?
2014-02-06
12:47:23
Előzmény: sándor #45475#45559
sándor,

Köszönöm!
Szóval ha a biológiai fegyverhez nyúlok és jól körbe 'vizelem' a portánkat, akkor megszabadulhatok ezektől a kis dögöktől. :)
Veszem az asszonykám virágos spricnijét, s majd felbaktatok vele a padlásra és uccu neki.
Ma már napközben is randalíroztak. Reggel még az egész család itthon volt és senki nem értette először, hogy honnan jön a dübörgés. Hamar kiderült, hogy a +lakók azok.

Mielőtt megveszem a spray-t kipróbálom ezt, amit te javasoltál.
Hátha be jön. :)
Persze a szomszéd portájára nem mehetek át, mert azért csak furcsán adná ki magát, ha ott is bevetnék ilyen biológiai attrakciókat, de a szomszéd felé eső padlásrészen/tetőrészen próbálkozhatok.

Ami a kólás növényvédelmet illeti, igen érdekes amit írtál.
Sokmindent hallottam már a kóla felhasználhatóságáról, de ilyent még nem.
Ezt is érdemes kipróbálni, még akár más növényeken vagy kultúrákon is.

2014-02-03
16:43:41
Előzmény: paga #45461#45465
paga,

Akkor gondoltam a kutyaugatást alkalmazni a nyestek ellen, amikor cseresznyeéréskor meguntuk a kínai módszerrel sanyargatni a seregélyeket (tapsoltunk, hogy ne szálljanak le a gyümölcsre), és inkább ragadozómadár-hangokat játszottunk le. Az is igaz, hogy ez a szomszédot jobban zavarta, mint a seregélyeket :)

Egyébként a labradorokat nem könnyű kihozni a sodrukból, rendkívül toleránsak (pont ezért jók a gyerekek mellé), lehet, hogy jól kijönnek a nyestekkel is.
Viszont a puli tud különbséget tenni, alkalmazkodik a legkülönfélébb körülményekhez is, akár gyerekről, akár idősekről, akár üldözni-való ellenségekről van szó.

2014-02-03
15:04:01
Előzmény: robert #45457#45461
robert,
Ez jó! Tetszik.
Kérdés, a gyerekeim mit szólnának hozzá, ha a már-már megszokott dobogás-ugrálás mellé, még egyéb állatokat is felköltöztetnénk a padlásra. Még ha csak a hangjuk erejéig is. De nekem tetszik... :)
2014-02-03
14:01:04
Előzmény: paga #45456#45457
paga,

Nem próbáltam még ki, hogy mi van ha egy hangszóróból kutyavicsorgást küldenék rájuk.
Kipróbálhatnád a padlástérbe helyezett hangszóróval. Csak be kellene kapcsolnod, amikor randalírozni kezdenek.

2014-02-03
13:49:45
Előzmény: robert #45453#45456
robert,
A kutya -főként a gyerekek miatt- már évek óta tervben van.
De amíg a körülményeink -rendezett udvar, biztonságos kerítések, saját territórium kialakítása, a tartáshoz szükséges anyagiak- nem adottak, nem szerettük volna bevállalni.
Tavasztól remélhetőleg gyarapszik majd a család egy kölyökkel.
Bár nem tudom, hogy a labradorok -mert ilyet szeretnénk- mennyire jelentenének elrettentő tényezőt ezeknek a kis dögöknek.

Nekem a kocsi egy fedett, de nyitott helyen áll a házunk mellett.
Itt még nem okoztak gondot a nyestek. Évekkel ezelőtt, amikor még az utcán álltam meg vele éjszakára is, télen is... egyszer előfordult, hogy a motortérben egy bedöglött és kiszáradt állatot találtam. Persze az is lehet, hogy amit én találtam az nem saját lábon ment be a motorhoz, hanem valami bevitte magának 'vacsorára'. A motortérben lévő csövekben és vezetékekben nem tettek kárt.
Végigolvasva a korábbi hozzászólások némelyikét, ennek akkor még örülhetek is.

Rákeresek a neten a spay-es megoldásra, és ha nem túl drága, akkor megpróbálkozom vele. Előzetesen feldobok majd a padlásra kamerákat, hogy meglessem hol jönnek be, mert még azt sem sikerült kiderítenünk. Nagy a padlás, tagolt a tetőszerkezet is... Nem lesz egyszerű ez a nyomozás sem.
2014-02-03
13:39:24
Előzmény: grano #45454#45455
grano,
Hát éppen az ilyen 'pozitív' tapasztalásoktól szeretném megkímélni magunkat és a pénztárcánkat. Felháborító, hogy van pofájuk ilyen sz..okat a piacra dobni, és kiváló megoldásként reklámozni.

Azért is kérdeztem itt rá tőletek, mert ilyen egérriasztós hacukánk már volt valamikor a '90-es évek végén, de hasonló élményeink voltak vele és az egerekkel, mint nektek. Nekünk ugyan meg nem rágták, de köré gyültek...
Átmeneti megoldást csak az jelentett, hogy az öcsém valamit átalakított rajta és a sugárzási frekvencia tartományát véletlenszerűen változtatta. De egy idő után az egerek és az újabb (generációik) öntanulóvá vagy imunissá váltak vele szemben.
Kuka lett a sorsa.

Egerekkel szemben nekünk csak a nem túl humánus 'ragacsos csapda' megoldás hozott kielégítő változást.
Ez a nyest ellen azonban nem lenne járható. Meg kínozni sem akarnám őket.
2014-02-03
13:19:25
Előzmény: paga #45452#45454
paga:
mi rendeltünk ebből az agyonreklámozott elektromos-konnektorbadugos egérriszatós szúnyogelzavarós vacakból.
Két hét után megrágta az egér.
2014-02-03
13:11:31
Előzmény: paga #45452#45453
paga,

Van kinn éjszakázó éber kutyátok? Az talán segít.

Én rendeltem egy élvefogó csapdát (nem jött meg). Állítólag a megfelelő csalit alkalmazva a nyest megtalálja. Ha elkaptad, akkor ne ereszd szabadon 10 kilométeren belül.

Én próbálkoztam nagy teljesítményű ultrahang-generátort közelről rájuk irányítani, de csak néztek, hogy mit akarok, aztán tovább játszottak.

2014-02-03
12:53:12
robert,
Elolvastam -már többször is-, és látom az interneten is, hogy miket ajánlgatnak, de engem valami olyan 'szentírás' szerű megoldás érdeklene, amit valaki nem csak a hallomásai alapján, hanem saját tapasztalatai alapján preferál, mert használja is.

Esetemben, ahol nagy és nem egyformán gondozott mindenhol a kert... nem járható megoldás, hogy a közlekedési útvonalába telepítsek valamilyen ketreces csapdát.
Még az útvonal felfedezése is elég macerás lenne az udvarunkon.
Arról nem is beszélve, hogy a házunka telekhatárra épült, és a szomszéd telkének állapotára, a hátsó falunk közelébe lévő tákolmányokra és egyéb fás növénykre nem igazán van befolyásunk. Sajnos.
Nálunk jelenleg csak olyan megoldás jöhez számításba, amit a saját padlásunkon, tetőszerkezetünk környékén alkalmazhatunk.
Valamilyen riasztó.

Már magam is rengeteget olvastam ilyen elektromos ketyerékről, de a hatásosságukról senki nem írt még számomra megnyugtató/meggyőző tapasztalásokról szóló történeteket.
Szkeptikus vagyok, mert ha ezek is úgy működnek, mint az apró rágcsálókra kifejlesztett elektromos/ultrahangos riasztók... akkor az csak annyi, mint halottnak a csók, feleleges pénzkidobás.
Pedig ilyeneket is sokat reklámoznak az interneten, úgy mint igazán 'tuti' megoldásokat.

Ellenben jónak tűnik a korábbi hozzászólásokban is belinkelt spray-es megoldás.
Azonban ezzel kapcsolatban is jobban örülnék, ha nem csak a reklámkiadványok, termékleírások állnának a rendelkezésemre, hanem pl. valaki erről a fórumról azt mondaná, hogy ő már használt ilyet és tényleg lehet hinni a leírásokban szereplő pozitív hatásban, stb.
2014-02-03
12:35:17
Előzmény: paga #45450#45451
paga,

"Van valamilyen hatásos riasztó (elektromos, vegyi illatanyagos, bármi...), ami elveszi a kedvüket a házunktól?"

Olvasd el a lap a többi hozzászólást is! (Legalább alap aljáig.)

2014-02-03
12:19:53
Én sajnos nem tudok osztozni az örömeitekben.
Nekünk is van(nak) társbérlőink, akik késő ősszel a tél beálta előtt jelennek meg a padláson... és egészen a tavaszig boldogítanak bennünket. Főleg éjszaka.
Tetőtéri lakrészben lakunk, ahol a ferde oldalfalak és a menyezet is favázon (szalufák és vízszintes összekötőik) szerelt gipszkarton borítású.
Iszonyatosan zavaró, amikor a kis jószág hajnalonta ugrál a padláson vagy éppen kúszik fel-le a ferde falszakaszokon.
Hogyan tudnék megszabadulni tőlük?
Van valamilyen hatásos riasztó (elektromos, vegyi illatanyagos, bármi...), ami elveszi a kedvüket a házunktól?
2014-02-03
10:16:23
Sziasztok!
örömmel jelentem, hogy a háztetőn, a hóban nyestnyomokat láttam. És a nyomok a tetőablak sarkánál levő lyukhoz vezettek. Már csak azért kell drukkoljunk, hogy be is költözzenek, vagy legalábbis gyakran látogassanak. :-)
Imádják az aszalt szilvát, lehet, hogy szórok ki nekik.
2014-02-01
11:55:00
Lesett a hó, megjelent néhány madár. Az etetőbe tett diósbejgli mégis éjszakánként tűnik el. Forró nyom:

2013-08-10
18:55:26
Előzmény: zsezse #41712#41713
zsezse,

Én is csak akkor találkoztam velük először, amikor ide költöztünk.

A macskákkal jóban vannak, de a kutyáktól félnek. Viszont, ha sarokba szorítják, nem biztos, hogy a kutya kerül ki győztesen. A szomszéd tacskóját csúnyán megharapták, le is sántult.

Nyáron a vendégeinknek szoktunk egy kis bemutatót tartani. A legutóbbi alkalommal viszont csak sün és egér jelent meg sötétedés után a szafari-parkunkban :)

Számomra egyértelműen szórakoztatóbbak, mint az amatőr dobos szomszédunk :)

Veszettség? Nem tudom. Olyan közel viszont soha nem kerültünk még, hogy megérintsem őket, de nem is merném, mert azokat is megkapják, akik nyestet nevelnek, és simogatják, meg játszanak velük. Mégiscsak vadállatokról van szó.
Az igaz, ha itt a vadasparkban járok akkor mindig viszek almát, és akkor kézből etetem a nyestet.

2013-08-10
16:35:43
buta kerdes:
a nyest nem tud veszettseget terjeszteni?
amugy halal aranyosak lehetnek igy elbeszeles alapjan, bar biztos ugyanennyire bosszantoak is.
macska, kutya nem jo ellenuk?
felenk nem is hallottam, hogy elnenek
2013-08-09
19:34:06
Néhány napja elkezdték kiásni és elhordani tőlünk a krumplit. Amit útközben elhagynak tele van karmolásnyomokkal.

A szomszéd óriási szilváit a mi telkünkön keresztül szállítják, abból jut nekünk is :)

2013-07-19
07:44:10
Tegnapelőtt az új ültetésű babot szántották ki.
Tegnap egy ritka és lassan növő, szúrós kaktuszt cincáltak szét.
Ma éjjel 2.40-kor bekapcsolták az esővíz-szivattyút. Sajnos én csak egy óra múlva ébredtem fel a zümmögésre, akkorra már elfolyt a víz, remélem a szivattyú nem ment tönkre.

A feleségem intifádát hirdetett ellenük.

2012-08-01
11:18:29
A szomszédban már érik a szilva. A nyestek hozzánk hordják, a talicskától kezdve a télikertig mindenhol elhelyeznek egyet-egyet, egészet, vagy rágottan.

Mégis a mai tevékenységük a csúcs. Éjjel, a csak falmászással megközelíthető ablakpárkányra tették az ajándékukat, egy tyúktojást, szépen kitámasztva, hogy le ne guruljon.

Egyébként pont elfogyott a tojásunk :)
Megpróbálok haszonállatokat nevelni belőlük, és összeírok egy bevásárlólistát a számukra.

A minap egy hosszú ág-hajtást nyújtottam az egyik nyest (Barnus) felé, és megcsikiztem az orrát. Megfogta a végét, és húztuk ide-oda, míg el nem szakadt.
Aztán egy falat sonkát szúrtam egy botra, amit némi szimatolás után bekebelezett.

2012-05-24
16:52:35
A nyest már napközben is lesi a rigókat.

2010-11-08
09:21:05
Nekünk a kutyaszőr nem vált be. Lehet, hogy már a szaga elárulta, hogy nem harap.
A nyest viszont nagyon megharapta szomszéd kutyáját, amikor a sarokba szorította.
Anyu tüskés ágakat (borbolya, homoktövis) rak a vonulási útvonalukba, meg a résekhez, ahol a padlásra feljutnak. Szerinte, ha egyszer belesétál, akkor legközelebb el fogja kerülni azt a területet. Én már többször belesétáltam, de nem tanultam belőle.
2010-11-08
09:16:30
Sziasztok!
Munkatársam is kísérletezett nyest riasztóval és a harisnyába rakott kutyaszőr vált be nála. Pár hetente cseréli a motortérben őket.
Üdv: Pali
2010-11-07
23:59:25
Rike,

A nyest lehet a tettes.

Mindenevő ragadozó, de kedvence például a cseresznye, a málna, a szeder és a szőlő. Biztosan megtalálod a "névjegyét" is.

A nálunk portyázó kolónia rendszerint ezt hagyja maga után a lábtörlőn:

Kedvenc csemegéjük a kábel-szigetelés (a strandpapucs után).
Mi nem merünk a szabadban parkolni éjszakára. A környékről már vittek el autómentővel sokmilliós bmw-t miután reggelre elfogytak a kábelek.

Minden autósboltban, meg pl a canrad-nál 10 féle elektromos riasztó kapható.

Itt a gazdaboltban spray-t ajánlanak és élvefogó csapdát.

Védelmet kínál a nyest- és mormotarágás ellen az általuk kedvelt autóalkatrészeknél (pl. az elektromos vezetékek, a gyújtókábel, a fék- és vízcsövek, az ékszíjak, illetve a gumiharangok és porvédők). Az egyetlen nyestriasztó, mely korróziógátló adalékot tartalmaz a motorblokk, a váltó és az első futómű védelmére. Egészségre ártalmatlan illat- és ízanyagával véd, többszöri hosszantartó esőzés után is.

Biosolar Forum  =>  Állatvilág  =>  Nyestlapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva